Ankara Akm İl Tanıtım Günleri 2018

İki yıldır bizden Akm’de yapılan bütün fuarı takip eden, tüm ziyaretçilerimize öncelikle teşekkür ederim. 2018 yılı Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM) İl Tanıtım Günleri hakkında son gelişmeleri ve yeni haberleri sizlere bu bölümde aktaracağım.2018 Ankara Akm Tanıtım Günleri hakkında ilk kez fuar düzenleyecek illerin haberleri kulağımıza ulaştı.

AKM Fuarına Ramazan Ayının Etkisi

Akm Fuarları 2018 de 15 Mayıs ile 14 Haziran arasında fuar olup olmayacağı biraz ucu açık gibi bir konu.Genelde ziyarete gelenlerin yöresel ürünleri tadıp sonra aldığı için, oruçta fuar yapılır mı bilemiyorum.Geçen yıl Trabzon Tanıtım Günlerinin 2. gününde sonrası oruca denk geldi.Fakat Trabzonlular akşam iftar vererek bunu farklı şekilde değerlendirmeyi başardığını hatırlatalım.Merak edenler şu linki tıklayabilirler https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankarada-trabzon-gunleri-2017.html

Ankara Akm İlk Kez Fuar Yapacak İl Hangisi?

2017 Kasım ayı içinde yüz yüze görüşüp, fuar hazırlıkları hakkında bilgiler aldım ve onlarca fuara katılıp edindiğim bilgileri genel hatlarıyla kendileriyle paylaştım.Çok merak ettiniz değil mi? Acaba hangi ilk ilk kez Ankara Akm’de Fuar düzenleyeceğini 🙂 Aslında bir il değil bir kaç il olup, Hatay Günlerini tahtından etmeye hazırlanıyorlar.Lafı fazla uzatmadan hemen bahsetmek istiyorum.Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli vakıfları bir araya gelip Ankara’da Trakya Tanıtım Günleri olarak fuar yapmayı planlıyorlar.Detaylar netleştikçe sitemizde yer vereceğim.

Bu yıl bize mail atıp fuar hakkında bilgi talep eden Van (Akm’de hiç tanıtım yapmamış), 2018 yılı için Ankara’da olma ihtimalini yüksek görüyorum.
2016 yılında fuar yapan Çankırı, bu yıl için arka planda bir hazırlık yaptığı duyumları kulağımıza ulaştı, net bir tarih yok.
Mersin en son 2016 da Akm’de fuar yaptı, bir yıl aradan sonra tekrar fuar yapmak isteyecektir.
Diyarbakır, 2018 yılı için fuar yapmayı planlıyormuş, Akm Fuar takviminde boş yer aradığı kulağımıza çalındı.
Karadeniz Bölgesinden de bir tanıtım bekliyorum, özellikle Rize en son fuarı 2013 yılında yaptı, uzun bir aradan sonra Ankara’da bir fuar yapmasını isterim.

Her yıl olduğu gibi 2018 yılında da fuar yapması kesin gözüyle bakılan iller ise şu şekilde sıralayabiliriz;
Hatay Günleri
Kastamonu Günleri
Ege İlleri Tanıtım Günleri
İş Yurtları Fuarı
Uluslararası Ekmek Festivali (2.)
*Uluslararası Ekmek festivalinin 2. için Ruan Fuarcılıkla sürekli irtibat halindeyim, yine bütün detaylar en güzel şekliyle bu site de olacağını söyleyebilirim.
Somut Olmayan Kültürel Miraslar 26/29 Nisan 2018 Akm Fuarında gerçekteştirilecek.

 

Sizinde en çok hangi ili görmek istediğinizi yorum kısmına yazmanızı istiyorum, bu sayfayı bir çok organizatör, kamu kurum ve kuruluşları yakından takip ettiğini hatırlatır, fuarda neleri görmek istediğinizi kısaca yazmanızı önemle rica ediyorum.
Saygılarımla
İsacotur Blog (Ankara Akm Fuarlarının ücretsiz tanıtımını yapan ve yazan tek Blog)

2018 Akm’de Hangi İli Görmek İstersiniz?

Aşağıda bir adet anket oluşturdum, kendiniz de istediğiniz ili ekleyebiliyorsunuz, hem ankete katılıp hemde sayfaya yorum yapmayı unutmayın.

Anket 1: 2018 Akm İl Tanıtım Günlerinde hangi illerin olmasını istiyorsunuz?

Anket 2: Akm'de hangi fuar olsun?

Ankara Akm İl Tanıtım Günleri 2018

Ankara Akm Fuar Takvimi 2018

Ankara Atatürk kültür Merkezi fuar alanında 2018 yılı içinde İl Tanıtım Günleri yapacak iller ve tarihleri aşağıdaki gibidir.

22-25 Mart 2018 Gümüşhane Tanıtım Günleri

5-8 Nisan 2018 Trakya Tanıtım Günleri (İlk Kez)(Trakyalılar Vakfı)

19-22 Nisan 2018 Diyarbakır Tanıtım Günleri (Anatolia Grup)

26-29 Nisan 2018 Somut Olmayan Kültürel Mirasımız (Ruan Fuarcılık)

 

ANKARA AKM FUAR TANITIM GÜNLERİ 2016

ANKARA AKM FUAR TANITIM GÜNLERİ 2017

2017 yılında Ankara Akm Fuar alanında hangi fuarlar oldu? Sorunun cevabını merak edenler tıklasın. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-akm-fuar.html

ANKARA AKM FUAR TANITIM GÜNLERİ 2016

ANKARA AKM FUAR TANITIM GÜNLERİ 2016

2016 yılında Ankara Akm Fuar alanında hangi fuarlar oldu? Sorunun cevabını merak edenler için kısa bir gezinti için tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-tanitim-gunleri-2016.html

Ankara Akm Fuarları Nasıl Düzenleniyor
Yazımızın ilk kısmını olan “Ankara Atatürk Kültür Merkezi Tarihçesini” okumak için tıklayın
https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-akm-tarihcesi.html
Ankara Akm Fuarları Nasıl Düzenleniyor
Yazımızın ikinci kısmı olan “Ankara Akm Fuarları Nasıl Düzenleniyor” yazımızı okumak için aşağıdaki linke tıklayınız https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-fuari-nasil_duzenleniyor.html