Antika Eşya Günleri 19-23 Aralık tarihlerinde kapılarını açtı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA ve Anadolu Antikacıları Derneği tarafından düzenlenen “Antika Eşya Günleri” girişleri ücretsiz olup, herkes davetlidir.

Ankara "Antika Eşya Günleri" 2018

Ankara Antika Eşya Günleri 2018

Anadolu Antikacıları Derneği tarafından 19-23 Aralık arasında Ankara’da “Antika Eşya Günleri” düzenlenecek. Etkinlikte, köstekli saatten antika mobilyaya, eski paradan gramofona kadar yüzlerce çeşit ürün meraklılarının beğenisine sunulacak.

Ankara "Antika Eşya Günleri" Gramofon

Anadolu Antikacıları Derneği Başkanı Şükrü Sarı, yaptığı açıklamada, dernek olarak 10 yıldır her ayın ilk pazar günü kurulan Ayrancı Antika Pazarı’nı organize ettiklerini söyledi. “Ankara’da antika pazarlarına büyük bir ilgi söz konusu. Mesela Ayrancı Antika Pazarı’nı bir günde aralarında büyük elçilik çalışanlarının da olduğu yaklaşık 5 bin kişi ziyaret ediyor. Çevre illerden de çok sayıda antika meraklısı pazarı gezmeye geliyor.” dedi.

Gelen yoğun istek üzerine daha geniş bir mekanda daha uzun süren organizasyon düzenlemeye karar verdik. 19-23 Aralık arasında Altınpark Anfa Fuar Merkezi’nde Antika Eşya Günleri’ni düzenledik. Etkinlik kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından 100’e yakın antikacı esnafı ve koleksiyoncu tezgah açacak.”Etkinliğin süresinin uzunluğu ve konsepti bakımından Türkiye’de ilk Antika Eşya Günleri niteliğinde olduğunu vurgulayan Antikacı Necati Doğan , yeni yılın yaklaştığı bu günlerde alınabilecek en güzel hediyenin yaşanmışlığı ve ruhu olan antika bir eşya olduğunu dile getirdi.

Antika Eşya Günleri altınpark

Antika Eşya Günlerinde Neler Olacak

Köstekli saatten antika mobilyaya, bakır eşyadan eski fotoğraf ve kartpostala, gramofondan eski para ve madalyaya kadar yüzlerce çeşit ürünün yer alacağı Antika Eşya Günleri, beş gün boyunca 10.00-20.00 saatleri arasında ücretsiz gezilebilecek.Açılışında Ankara Seğmenler Kulübü üyelerinin gösteri yapacağı etkinlikte, Dericizade Faruk Küçük’ün arşivinden derlenen Ankara konulu tarihi fotoğraf sergisi de açılacak.

Ankara Antika Eşya Günleri Resimleri

Ankara "Antika Eşya Günleri" tarihi saat Ankara "Antika Eşya Günleri" tesbih

Ankara "Antika Eşya Günleri" telefon Ankara "Antika Eşya Günleri" fotoğraf makinesi

Ankara "Antika Eşya Günleri" güğüm Ankara "Antika Eşya Günleri" pipo

Ankara "Antika Eşya Günleri" radyo Ankara "Antika Eşya Günleri" mobilya

 

Altınpark Antika Eşya Günleri VLOG

Anadolu Antikacıları Derneği Başkanı ŞÜKRÜ SARI ile Röportaj

Çin Pirinç Parası – Çin Cehennem Parası

Cehennem banknotu, özel antik Çin kâğıtlarından yapılan ve çeşitli bölgesel dinlerde ciddi bir önem arzeden bir tür sembolik kâğıt para. Ahirette kullanılmak üzere atalara sunulur. Para, genellikle Batı Çin’in geleneksel banknotlarına benzer. Çeşitli mitolojik inanışlarda, Cehennem Banknotları’nın ahirette yaşamak için gönderilmesine ilişkin çok sayıda görüş öne sürülmektedir.

Yama, Budizm ve Çin mitolojisinde Çinlilerin ataları için bu “rüşvet”i verdikleri takdirde Cehennemin Kralı tarafından parasızlıktan ve cezalardan kurtarılacağına inanılır. Daha modern çağların tutulan bir diğer tercihi ise “Cehennem Bankası Kredi Kartları”dır. Tasarımda, kredi kartlarının çeşitli olmasıyla beraber sade ve estetik olmasına özen gösterilir. Sadece altın mukavva karta sanatçının ismi yazılarak “VISA” diye damgalanır.

Bazıları inanışlarda bu para cehennemde alevlenerek şekilli kâğıtlara dönüşecek ve cehennemde kullanılabilir kâğıt para olacaktır. Cehennem Banknotları, büyüklükleri $10,000’den, $100,000, $1,000,000 ve de $500,000,000’a kadar olan absürt meblağlar için üretilirler.

Amerikan Yapımı Antika Benzin Pompası

Dünya Geneli Eski Antika Telefon Kartı Koleksiyonu

Sitemizde bu sayfaya benzer içeriklerimizi görmek için https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ tıklayın