SSL Sertifikası Nedir? SSL Ne İşe Yarar?

SSL kelime anlamı olarak Secure Socket Layer yani Güvenli Soket Katmanı anlamına geliyor.Web sitesinde veri güvenliğini korumaya yarıyor diyebiliriz.
SSL Sertifikası, web site (verici) ile karşı sunucu (alıcı) arasında gerçekleşen veri transfer işlemlerinde, gönderilen verileri şifreleyerek veri güvenliği sağlamaktadır. SSL ile şifrelenmiş veriler sunucunun gücü oranında 256 bit’e kadar şifrelendiğinden, şifrelenmiş veriler kötü niyetli kişilerin eline geçse bile, son teknoloji yazılımlar ile dahi çözülmesi çok uzun zaman alacaktır. SSL sertifikası %99 oranda güvenlik sağlamaktadır.

SSL Ne İşe Yarar

SSL Ne İşe Yarar?

Kısaca girdiğiniz web sitesinde hangi formlara hangi bilgilerinizi girdiniz ise tüm veri alışverişiniz açık olarak tamamen izlenebilir (örneğin; kullanıcı adı, şifre, kredi kartı vb. bilgiler ) ve bunun önüne geçmek için ssl sertifakalı siteler tercih edilmelidir.
Son zamanlarda Google tarafından güvenlik çalışmalarına yapılan önlemi düşünürsek SSL’in siteniz için büyük artı sağlar.Google ssl sertifakalı siteleri sevdiği için, sitenizin google üst sıralarda çıkmasını da sağlamış olursunuz.SSL serfikası deneme amaçlı ücretsiz de bulabilirsiniz.

Http'den Https'ye Yönlendirme

Http’den Https’ye Yönlendirme

Teknik detaylarını verecek olursak SSL kullanan bir web sitenin ardes çubuğunda site URL ‘si http:// yerine https://olarak görüntülenecektir.SSL sertifikası alırken dikkat etmeniz gereken husus ise sertifika aldığınız kurumun bu sertifikayı ücretsiz olarak kurup kurmamasıdır.Yazılım ve hosting yönetimi konusunda bilginiz yoksa mutlaka profesyonel bir yardım almanız gerekmektedir.

Ve http uzantılı site haritanızı 30 gün süre ile web yöneticisi araçlarından silmeyin, sitenizden reklamlardan para kazanıyorsanız,düşüş yaşama durumunuz vardır.Evet bunun nedeni reklam verenlerin https ile uyumlu reklamlar oluşturmamasından dolayı sitenizde yayınlanan reklam sayısı azalmasına neden olabilir.Ama daha arama motorlarında daha üst sıralarda çıkacağınız için bu açığı  kısa zamanda kapatabilirsiniz.

Bedava Sitemde SSL Sertifika Desteği Geldi

Bedava Sitemde SSL Sertifika Desteği Geldi

2017 ilk aylarında bizimde alt yapı hizmeti aldığımız Bedava sitem forumlarında Admin Tarık bey duyuru ile müjdeli haberi verdi.Bedava sitem üyeleri (yani sitesinin sonu tr.gg ile biten siteler) otomatik olarak SSL sertifakalı olarak aramalarda çıkacağını belirtti.Benim sitemde baner takas ağı ve reklam kodu olduğu için yeşil kilit görünmüyor ama birçok içeriğim https:// şeklinde aramalarda çıkıyor.

Ücretsiz SSL Almak

Ücretsiz SSL Almak

Ücretsiz SSL sertifika almak için son yıllarda hosting firmasının bir çok kampanyaları var, free ssl olan sertifikalardan faydalanabilirsiniz.Aşağıda ücretsiz ssl veren sitelerden bazılarının linki paylaşıyorum, bu işlemi bana siteyi kurmamı yardım eden arkadaşın desteğiyle yaptım sizde bilen birisinden destek alabilirsiniz.

https://www.sslforfree.com/
https://www.turkticaret.net/letsencrypt-ucretsiz-ssl
https://www.startcomca.com/

 

Google 1 Sayfada Çıkmak

Google 1. Sayfada Çıkmak

Google 1. sayfada çıkmak için kendi denediğim ve çok başarılı sonuçlar aldığım ve bir çok web sitesinde olmayan o çok özel detayları sizlerle de paylaşıyorum.Detaylar için şu linke tıklayabilirsiniz.
https://isacoturoglu.com.tr/code/google-1-sayfada-cikmak.html