Takipçilerim sürekli hangi fuar var AKM’de diye sorup duruyorlar, ve bir o kadar da sorulan diğer konu ise iptal edilen fuarlar olup 2018 yılında AKM fuar alanında düzenlenmeden iptal edilen fuarlara yer vereceğim.

Ankara Akm’de Bu Sezon İptal Olan Fuarlar?

Konu o kadar çok ki öncelikle 2018 Kasım ayında yapılması planlanan ve son dakika gelişmesi olarak iptal edilen 3 fuardan kısaca bahsetmek istiyorum. İptal edilen üç fuar ismi şu şekilde;

Kars Tanıtım Günleri 2018 Ankara

Ankara’da Kars Tanıtım Günleri 2018

Kırşehir Tanıtım Günleri Ankara 2018

Ankara’da Kırşehir Tanıtım Günleri 2018

Ankara’da Malatya Tanıtım Günleri 2018

şeklinde kabaca sıralayabiliriz.

Öncelikle 2018 Ekim ayında İstanbul Beylikdüzü’nde “Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri” şeklinde düzenlendi ve Ankara’da yapılması planlanan Kars Tanıtım Günleri niçin iptal edildiği hakkında bir bilgim yok, internette de fazla bilgi bulamadım.

Akm’de fuara gittiğimde biraz tanıdıklardan bilgiler edinmeye çalıştım ve genel olarak şu şekilde yorumlanıyor.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararına göre, 39 ilin valisi değişti, 21 ilin valisi görevden alınarak mülkiye başmüfettişliğine getirilmiş ve yüzden fuarlar ertelenmiş veya iptal edilmiş deniyor.

Aslında yabana atılacak bir durum değil, çünkü buna benzer bir çok defa çeşitli sebeplerden dolayı fuar yapacak ilin valiliği tarafından fuarın iptal edildiğini biliyoruz.

Benzer bir durum Malatya Valiliğindeki görev değişikliğinden dolayı olduğunu söyleyebiliriz.Ama Kırşehir Valiliğinde herhangi bir değişiklik göremedim, sanırım Kırşehir Tanıtım Günlerinin iptal olmasında organizasyonun yetişmemesi vb. sebepler olabilir.

Yukarıda saydığımız 3 ilin tanıtım günleri iptal edilmiş olup, 2019 sezonu için yapma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtmekte fayda var.

Şimdi dilerseniz 2018 yılında AKM’de iptal edilen diğer fuarlara aşağıda kısa bir göz atalım.

3.Bitlis Tanıtım Günleri 2018 Ankara

3.BİTLİS TANITIM GÜNLERİ 2018 ANKARA (İPTAL OLDU)

2014 yılından sonra 3. Bitlis Tanıtım Günleri Ankara’da 10-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Başkentlilerle buluşacak olup detaylar için tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/bitlis-tanitim-gunleri-ankara-2018.html

GIDA-TEK 8.GIDA VE GIDA TEKNOLOJİLERİ FUARI

ANKAPAK 2.AMBALAJ VE PAKETLEME FUARI

GIDA TEKNOLOJİLERİ VE AMBALAJ PAKETLEME FUARI (İPTAL)

İnfo Fair Fuarcılık tarafından organizasyonu yapılan 8.Gıda Teknolojileri Fuarı ile 2.Ambalaj Paketleme ve Geri dönüşüm Fuarı bu yıl Akm fuar alanı hipodrom kısmında 13-16 Eylülde olacaktı, İptal oldu.

Osmaniye Tanıtım Günleri Ankara Akm Fuarı Neden İptal Oldu?

OSMANİYE TANITIM GÜNLERİ ANKARA NEDEN İPTAL?

Osmaniye Tanıtım Günleri 04/07 Ekim 2018 tarihleri arasında arasında yapılması planlanıyordu, sonradan edindiğimiz bilgiye göre iptal olmuş, detaylar için tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/osmaniye-tanitim-gunleri-ankara-fuari-neden-iptal.html

Başkentte Siirt Tanıtım Günleri 2018

BAŞKENTTE SİİRT TANITIM GÜNLERİ 2018 (İPTAL)

Başkentte Siirt Tanıtım Günleri 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında arasında Elite Fuarcılık yapacaktı, son dakika bilgisi olarak Siirt Günlerinin iptal olduğunu öğrendik.Detaylar için tıklayın https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/siirt-tanitim-gunleri-2018-ankara.html

Peki Kasım ayında fuar yoksa AKM’de ne önerirsiniz gitmek için alternatif fuar arayanlara Altınpark’ta ücretsiz gezebileceğiniz aşağıdaki fuarı önerebilirim.

Gaziantep Tanıtım Günleri Ankara 2018

Gaziantep Tanıtım Günleri Ankara 2018 (İPTAL)

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/gaziantep-tanitim-gunleri-ankara-2018.html

Yozgat Tanıtım Günleri İptal Oldu

Yozgat Tanıtım Günleri İptal Oldu (2019’a Ertelendi)

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/yozgat-tanitim-gunleri-ankara-2018.html

4. Armasad Arıcılık Fuarı 2018 Ankara

4. ARMASAD ARICILIK FUARI 2018 ANKARA

Bu yıl 4.Armasad Arıcılık Fuarı 16-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Ankara Anfa Altınpark’da  ücretsiz gerçekleştirilecek.Fuar organizatörü Pi Fuarcılık olup detaylar için tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/genel/bal/2018-armasad-aricilik-fuari.html

Ankara Akm Tanıtım Günleri 2019 Fuar Takvimi

Ankara Akm Tanıtım Günleri 2019 Fuar Takvimi

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-akm-tanitim-gunleri-2019-fuar-takvimi.html

 

Türkiye Yöresel Ürünler Fuarı Akm Fuarları Araştırma Konusu Oldu

 Ankara Akm Fuarları Nasıl Düzenleniyor

akm fuarları Ankara Akm Ä°l Tanıtım Günleri 2018