2017 yılında Akm’de yapılan Kastamonu Günleri Anket araştırmasına konu olmuş ve ilginç sonuçlar ortaya çıkmıştı.2018 yılı Eylül ayında başlayıp 2019 Hazirana kadar yapılacak tüm İl Tanıtım Günleri  üniversite araştırmasında tez konusu olarak bir ilke imza atacak.

“Akm İl Tanıtım Günleri” İlk Defa Üniversite Tez Konusu Oldu

Bu sevinçli gelişmeden haberdar olan kadar olmayan bir çok kişi olduğunu düşündüğüm için bu konuda sitemizde detaylıca yer vermek istiyorum.Geçen yıl bizi sosyal medya üzerinden ulaşan Kırıkkale Üniversitesi Yüksel Lisans Öğrencisi olan Sümeyra Kaşkaya Türk Dili Edebiyat Öğretmenliğini bitirmiş (Türk Halk Bilimi Bölümünde Yüksel Lisans Yapıyor) ve tez konusu olarak da Akm’de ocak ayına kadar gerçekleşecek olan il tanıtım günlerini kültür ekonomisi bağlamında değerlendirecek ve üniversite tezi olarak yazacak.Ve tez bir ilke daha imza atacak olup kitap olarak da basılacak.

Tez konusunda danışmanı Aktan Müge Ercan Yılmaz eşliğinde yapılacak olan il tanıtım tanıtım günlerinin kültür ekonomisi bağlamında; fuarın ilin tanıtımına katkısı artıları ve noksanlarıyla geniş kapsamlı ve bol çeşitli örneklerden oluşan rengarenk bir tez çıkacağını düşünüyorum.

Tez Araştırmasında En Çok Karşılaşılan Sorun Nedir?

Tez öğrencisi Sümerya Kaşkaya’nın il tanıtım günleri tezi hazırlarken en çok karşılaştığı sorun nedir diye sordum, bakın nasıl cevaplar aldık.

Ziyaretçiler en çok yöresel ürünleri tadamadıklarından şikayetçi olduğunu belirtiyor ve yöresel ürünlerin çok pahalı fiyatlardan satıldığı için belirtiliyor.İl tanıtım günlerinde yöreye ait ürünler haricinde başka illerden gelen ürünlerinde stantlarda sergilendiği ve satıldığını belirtiyor, fuara gelen ziyaretçilerin bu duruma tepkili gösterdiklerini söylüyor.

Takipçilerimden Ricam

Bizi takip eden ve il tanıtım günlerine katılan takipçilerimizinden minik bir ricam olacak, aşağıya il tanıtım günleri hakkında duygu ve düşüncelerinizi belirtmenizi önemle rica ediyorum, yapacağınız yorumlar bu tez konusunda değerlendirmeye alınacağını da ayrıca hatırlatmak istiyorum.

Sizde ücretsiz reklam vermek için buraya tıklayın -> isacotur ADS  

Ankara Akm İl Tanıtım Günleri 2018

ANKARA AKM İL TANITIM GÜNLERİ 2018

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-akm-il-tanitim-gunleri-2018.html

Ankara Akm Tanıtım Günleri 2019 Fuar Takvimi

ANKARA AKM TANITIM GÜNLERİ 2019 FUAR TAKVİMİ

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-akm-tanitim-gunleri-2019-fuar-takvimi.html