Noel ve Yılbaşı Kutlamak Günah Mı?

Her yıl bir çok müslümanın farkında bile olmadan “Biz Noel değil Yılbaşı kutluyoruz” şeklinde saçma sapan düşündüğü veya düşünme zahmetinde bile bulunmadığı çok tehlikeli durumdan bahsetmek istiyorum.Umarım keyifle okur ve mesajımızı sevdiklerinize de ulaştırırsınız.
noel ve yılbaşı kutlamak

Nedir Bu Yılbaşı Çılgınlığı?

Yılbaşı bileti alınması
* Hindi kesilip pişirilmesi
* İsrail markalı içecekler alınması (her türlü içki tüketimi)
* 10, 9 ,8 … şeklinde geriye doğru sayılması
* Televizyondaki bu tür “Özel Proğramların İzlenmesi”
* Sokaklarda kutlama adı altında yaşanan rezilliklerin yaşanması
* Çam ağacı süslemek ve ışıklandırması yapılması
* Senenin ilk günü nasıl başlanırsa bütün yıl öyle geçeceği saçmalığına inanacak kadar aptal olmak
Yılbaşı için hediyeler almak ve dağıtmak
* Havai Fişek gösterisi
Noel Baba adı altında ortalıkta türeyen insanlar ve bunun ticari meta haline getirilmesi
* Hz.İsa’nın doğum günü olarak bilinmesi

Hz. İsa Ne Zaman Doğdu

Hz. İsa Ne Zaman Doğdu?

Kısaca bilgilenmek için aşağıdaki video izlemenizi öneririz

Hz. İsa’nın doğumu kadar doğum yılı da tartışma konusudur.
En başta doğumu uydurma şekilde kış ayında olmasından kısaca bahsedelim.

Hz. İsa 25 Aralıkta mı doğdu?

Roma İmparatoru Konstantin M.S. 313. yılda putperestlikten Hıristiyanlığa geçerken yaptığı nazicane bir hediyesidir! Putperestler, ateşe ve yıldızlara tapanlar kış aylarında güneşin kendilerini biraz daha erken terk etmelerini üzülürlermiş.Bizim bildiğimiz 21 Aralıktan sonra günlerin uzamaya başlamasını aklınıza getirebilirsiniz. isacoturoglu.com.tr/mubarek/21-aralik-en-uzun-gece.html
25 Aralıkta günlerin uzamasından dolayı ve güneşin kendileriyle kalmaya razı olduğuna sevinerek kutlama yaparlarmış.Sanırım buraya kadar anlaşılmayan bir kısım yok gibi….

Kutlamalarda içki, dans, hindi, domuz , kaz kızartma, hediyeleşme ve o günler için özel ışıklandırma yapmayı adet haline getirmişler.İşte günümüze kadar gelen o adetlerin temeli burasıdır.Yukarıda bahsettiğimiz Roma İmparatorunun putpereslikten Hıristiyanlığa geçerken sokuşturulan bir çok şey oldu ve tahribe uğradı.Bunlardan birisi Hz. İsa’nın 25 Aralıkta doğdu kabul edilmesi Miladi takviminde başlamadır.
Kuran-ı Kerimde geçen Hz.Meryem taze hurma zamanı (Meryem Süresi 22-25 Ayet) Ekim ayında doğum yaptığıdır.Luka incilinde çobanların kırda sürü otlatmasından bahseder.Dolayısıyla kış olma durumu yoktur.Başka bir rivayete göre de Hz. Yahya’dan (first bayramı 15 nisan) 6 ay önce doğduğu söylenir.Yani kısaca Hz.İsa 25 Aralıkda doğmamış doğum tarihi uydurulmuştur!

NOEL VE YILBAŞI KUTLAMAK GÜNAH MI

Hz. İsa M.Ö. mi Doğdu?

Hiristiyanlığın içini o kadar çok uydurma şeylerle doldurmuşlar ki neresinden tutarsan tut elinde kalıyor.Bütün dünyayı kandıran vakitan bunu iddayı nedendir bilinmez bir türlü red edemiyor.Her tarafı buram buram uydurma kokan bir dinden bahsetmeye çalışıyoruz.Yapılan araştırmalara göre M.Ö. ait incillere bulunuyor.

Barnabas İncili Neden Vatikanı Rahatsız Ediyor

Barnabas İncili Neden Vatikanı Rahatsız Ediyor?

1947 yılında Ürdün’de Ölü Deniz kıyısındaki Kumran mağarasında ele geçen İbrânîce vesikaların Mukaddes Kitap metinleri olduğu ortaya çıktı ve bu vesikalardaki tarih ve tariflere göre Hz.İsa’ya çok benzeyen bir şahsın, M.Ö. bir buçuk asır kadar önce yaşamış olduğu görüldü. Kudüs Süryanî Patriği’nin eline geçen ve muhtevası titizlikle saklanan bu vesikaları, İsrailliler uzun mücadeleden sonra satın aldılar ve yakın bir zaman önce Kudüs Müzesi’ne koydular. Bunların Romalıların zulmünden kaçarak burada yerleşen Essenîlerden kalma olduğu anlaşılmıştır.

Zaman zaman gündeme gelen ve M.Ö. yazıldığından bahsedilen barnabas incilini de unutmamak lazım.Şu anki incillerden çok farklı olup görenlerin fazla yaşamadığıyla nam saldı.Dünyada 4 tane olduğu söylenen Barnabas incili Vatikan, CIA ve 2 tanesi de Türkiye’de TSK elindedir.Hatta geçtiğimiz yıllarda kozmik odaya bu nedenle girilen Fetocular olduğunu da hatırlatalım. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü esrarengiz bir şekilde kesişiyor. Barnabas incili hakkında belgesel çekilmek istendiği için önlemek üzere yapıldığı iddia ediliyor.

Her Resül Arasında Geçen 1000 Sene Geçmeli!

İmam Gazâlî, iki peygamber arasındaki zamanın bin seneden az olmadığını söyler. Çünki hadîs-i şerife göre, her ulü’l-azm peygamberin arası bin yıldır. İmam Rabbânî der ki: Eflâtun’a Filistin’de İsa peygamberin zuhur ettiği bildirilince “Biz temiz insanlarız; bizi temizleyecek kimseye hâcet yoktur, dediği meşhurdur. Buna göre Hazreti İsa, MÖ 347 senesinde ölen Eflâtun (Platon) zamanında yaşamıştır. Yunan filozofunun dersleri meşhur olduğundan, ölüm zamanına inanılırsa da, İsa Peygamber, gizli dünyaya gelip ve dünyada az kalıp, göğe çıkarıldığından, kendisine fazla kişi iman etmediğinden, İsevîler az ve asırlarca gizli yaşadıklarından, Noel tarihinin doğru anlaşılamadığı düşünülebilir. Ne zamana gelirse gelsin, İsa’nın velâdeti tebrike şâyândır.

Christmas Noel Yeniyıl Kutlaması

Hıristiyanlarda kendi içlerinde Noeli 25 Aralık ve 6 Ocak da kutlayanlar (Batıdakiler ve Doğudakiler) şeklinde ikiye ayrılmış durumda olup birliktelik yoktur. 25 Aralıkda başlayan etkinlikler 31 Aralık gecesi zirveye ulaşır ve bu Hıristiyanlar için Dini bir bayramdır! Ve bunu bizim hala kalın kafalılara anlatmakta zorlanıyoruz. Ve Biz Noel değil Yılbaşı kutluyoruz diye savunmaları bu konuda ne kadar cahil olduklarını adeta özetliyor.

Noel aslında putperestlik adeti olup Hıristiyanlığın içine sokulmuştur.
Nevruz da buna benzer olup Meccusiler (Ateşe tapanlar) yapılıp sözde baharın gelişi şeklinde gelenek haline getirilmiştir!Bilginiz olsun ve aklınızda bulunsun bu ikisini de yapmak şirktir!Sonra haberim yoktu, ben bilmiyorum diye kıvırmayın.Bu imanı tehlikeye sokan şeylerdir.Çünkü bunları onlar ibadet olarak yapıyorlar sizde onlar gibi kutlama yapmak hazırlık yapmak büyük sıkıntılara neden olur.

Hicri Yılbaşı Kutlu Olsun Kartları

Müslümanlar Yeni yılı Ne Zaman Kutlar?

Müslümanlar Yeni yılı Hicri takvim olup 1 Muharrem ile kutlar.Hiç haberiniz yoksa ve haberdar olmak ister misiniz? Çünkü e-posta ile abonelerimize her yıl olduğu gibi kutlama ve önceden hatırlatma bülteni gönderiyoruz. Sizde sayfa altındaki e-posta abone ol kısmına mail adresinizi ekleyerek haberdar olabilirsiniz.

Noel Kutlamak

İslam’da Noel Kutlamak Caiz Mi?

Herkezin en çok sorduğu soru “Noel kutlamak caiz mi?” sorusunu Nihat Hatipoğlu cevaplıyor.

Noel Kutlamak Haram mı?

Noel kutlamak haram mı soruna fetva veren Cevat Akşit hocanın esprili üslubuyla dinlemek istermisiniz…

Cübbeli Ahmet Hocadan Noel ve Yılbaşı Fetvası

Cübbeli Ahmet Hocadan Noel ve Yılbaşı kutlanmaması için yaptığı açıklaması gülmekten kırdı.

Noel Baba Kimdir

Noel Baba Kimdir?

Noel Baba  Miladi 4. yüzyılda Anadolu’daki Mira (Derme-Antalya) yöresinde yaşamış olan Aziz Nikolas olup efsanevi kişiliktir.Noel Babanın şişman, neşeli, kırmızı ve beyaz piskoposluk giysileri içindeki tasvirleri Amerikalılar tarafından ayyuka çıkarıldı. Noel Babanın sekiz ren geyiğinin çektiği kızağıyla evlerin damlarında dolaştığı efsanesi yaygınlaştı.Tabi bacadan çocuklara hediyeler bıraktığı şeklinde söylentiler filmlere bile konu olarak pompalandığını da unutmamak lazım. Aslında o armağanları evin babasının koyduğunu artık bütün çocuklar bilmektedir.Noel Baba gelenekselleşen, dinin çıkış kaynağıyla ilgisi olmayan folklorik bir olaydan başka bir şey değildir.

Noel Ağacı Nasıl Uyduruldu

Noel Ağacı Nasıl Uyduruldu?

Ermeni mitolojisinde yeni yıl tanrısının adı Amanor’dur. Putperestlik çağında avlanan hayvanlar Amanor’un onuruna çam ağaçlarına asılırdı. Noel gününde çam ağaçlarına asılarak çeşitli şeylerle yapılan tören Hıristiyanlığa da putperest inançlarından geçmiştir. Ayrıca bu noel ağacı inancının çıkış yeri Nemrut’a da dayanmaktadır.Nemrut’un annesi Semiramis, oğlunun aslında ölmediğini düşüncesine kapılıp oğlunun ruhunun döneceğine olan inancından dolayı, ruhu geldiğinde üzerine inebilmesi için süslü ve ışıklı görkemli çam ağaçları kesip hazırlamış.Aylardan kış olmasından dolayı çam süsleme olarak süregelmiş.Noel ağacı öz Hıristiyan mahsulü olma yerine devşirme yoluyla dinlerine girmiş bir putperest geleneğidir. Kısaca ilk neslin ahmaklığı ile Yahudi kini ve sinsiliği birleşince Hıristiyanlar bugün hakikaten trajikomik bir hale sürüklenmişlerdir.
Buradaki durumu kısaca özetlemek gerekirse Hıristiyanlar Romaya tesir ederek dinlerini kabul ettirmeye çalışırken Romalıların tesiri altında kalmışlardır.Roma iktidarını ve para sahiplerini memnun edebilmek için sipariş üzerine üç tanrılı bir din oluşturdular. Hıristiyanlığın gönüllerinde taht kuran ve temel esaslarını belirleyen Aziz Pavlus katıksız bir Yahudidir. Hıristiyanların kutsal kitapı olan İncil’i yazan (daha doğrusu bozan) isimleri Matta, Markos, Luka ve Yuhanna olan dört kişi aslen Yahudi dönmesidir.

Sosyal Medyada Noel Kutlamalarıyla ilgili İlginç ve Komik Videolar

“Noel kutlamıyoruz” “Noel Gerçeği” “Yılbaşı kutlamak caiz mi” şeklinde  sosyal deney amaçlı son zamanlarda bir çok video çelikmiş.İşte sizler için ilginç komik ve sıra dışı o videolardan bazılarını buraya topladık.

Videoları İncelemek İçin Tıklayın

Sosyal Deney: Yılbaşı ve Noel Kutlamayı Düşünüyor Musunuz?

"Yılbaşı Kutlamak Günah Mı?" Reklam Baneri Çalışması

“Yılbaşı Kutlamak Günah Mı?” Reklam Baneri Çalışması

https://isacoturoglu.com.tr/mubarek/yilbasi-kutlamak-gunah-mi-reklam-baneri-calismasi.html

Anıtkabir Gezi Rehberi Notlarım

Anıtkabir Gezi Rehberi Notlarım

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/anitkabir-gezi-rehberi-notlarim.html

23 Nisan Kutlu Olsun Resimli Reklamsız Tebrik Kartları

23 Nisan Kutlu Olsun Resimli Reklamsız Tebrik Kartları

https://isacoturoglu.com.tr/mubarek/23-nisan-kutlu-olsun-resimli-tebrik-kartlari.html

Anneler Günü Kutlu Olsun Kartları

Anneler Günü Kutlu Olsun Kartları

https://isacoturoglu.com.tr/mubarek/anneler-gunu-kutlu-olsun-kartlari.html

BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN RESİMLERİ

Babalar Günü Kutlu Olsun Kartları

https://isacoturoglu.com.tr/mubarek/babalar-gunu-kutlu-olsun-resimleri.html

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun

https://isacoturoglu.com.tr/mubarek/8-mart-dunya-kadinlar-gunu-kutlu-olsun.html

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

https://isacoturoglu.com.tr/mubarek/19-mayis-bayraminiz-kutlu-olsun.html