PopMarker Resim İçi Reklam Yayını

Tesadüfen geçen gün sitemdeki Yusufeli İşhan köyü için içerikleri güncellerken bir reklamla karşılaştım.Çok hoşuma gittiği için reklam yayıncısı olarak başvurmak istedim.Ve olumsuz yanıt geldi.Tekrar mail atıp bedava sitelere onay vermeyen reklam firmaları hakkında bir makale yazdığımı kendileri sizden de bahsetmek istediğimi, onay verilmeme nedenlerinin paylaşılmasını istedim.Sonra bana Amerika’da yaşayan reklam firmasının kurucusu olan Sarper Kocabıyık‘dan detaylı uzunca bir mail geldi.Çok merak ettiniz değil mi? Hangi reklam firması böyle bir şeye zaman ayırıp mail atar.

Not: Bu olay eski sitemiz olan isacotur.tr.gg döneminde gerçekleşmiştir.

 Sarper Kocabıyık popmaker

Sarper bey, bize yazdığı mailde;
tr.gg veya blogspot tarzı sitelerde reklam satmanın zor olduğunu,
resim üzerine reklam yerleştirme olarak çalıştıkları için sitemizde resim oranın az olduğunu,
Sitemizin aylık trafiğinin düşük olduğunu (aylık 956 tekil görünüyormuş similarweb.com/website/ )
Sosyal medyada yapılan paylaşımlara beğeni veya yorumun az olması,
Site içindeki sayfalarda yorum yapılmamış veya çok az yorum varmış ve etkileşimin az olduğu düşüncesi oluşuyormuş.
Öneri olarak da Word Press geçilmesi gerektiğini, bu sorunlar halledilirse sizinle çalışabileceğine emin olduğunu belirtmiş.Bizde karşılık olarak uzunca bir mail yazdık ve derdimizi anlatmaya çalıştık.

Genellikle reklam yayıncıları sitenin uzantısı com, net gibi sitelere reklam veriyorlar.Ama şunu gözardı ettiklerini düşünüyorum.Bilgiye ulaşılabilirlik açısından sıradan bir müşteri veya kişi internette arama yaptığında genelde arama motorunda ilk sayfa ilk sıradan başlar.Bu site bedava uzantılı diye bir sonraki sıradakine mi tıklarız? Tabiki hayır.İlk sırada olanda en fazla bilgi vardır diye ilk ona bakarız.Aradığımızı onda bulamazsak bir sonraki sıraya bakarız şeklinde devam edip gider.Taki ziyaretçi aradığını buluncaya kadar veya tatmin oluncaya kadar sayfaları karıştırmaya devam eder.Tabi burada atlanılan bir kaç şey var.

PopMarker Resim İçi Reklam

*İlk sayfada aradığını bulan bir kişinin dikkatini reklam çok daha fazla dikkatini çeker.(Yanılıyor muyum?)Ne kadar çok sayfa ziyaret ederse reklamları görmemeye başlar. Tıklanmayan ve bakılmayan reklam müşteri için ekstra maliyet ve bir kayıptır.
*Hiç bir ziyaretçi sitenin url adres kısmına bakmaz.Sadece bunu webmasterlar,reklam şirketleri takıntı haline getiriyorlar.Birisi ortaya bir şey atmış herkes bunu tekrarlıyor.Bana göre bu ayrım yanlış yapılmış.Reklam verilebilecek içeriğe sahip siteler veya sahip olmayan siteler şeklinde olmalıydı.Tabi burada hemen herkesin aklına reklam verecek içeriğe uygun olmayan siteler olarak +18 siteler, bahis, iddaa, oyun sitelerini geliyor.Hemen ardına nedendir bilinmez ve tartışmaya açık olan Bedava uzantılı tr.gg , blogspot, blogcu, tk… siteler geliyor.Resmen işin kolayına kaçılıyor.Artık bu tabuları yıkma zamanı gelmedi mi?

POPMARKER RESİM İÇİ REKLAM

1.Sitem Bedava uzantılı olup hobi olarak boş vakitlerimde kendimi ifade edebileceğim bir blog olarak açmıştım.Sonraları eklediğim içerikler google amcada 1.sırada çıkmaya başlayınca içimi bir merak sardı. Ve içeriklerimi google ilk sayfada çıkması için SEO denilen üç harfli sihirli kelime ile tanıştım.

2.En çok güvendiğim şey içerikler olup grafik ve fotoshop konusunda iddalı değilim.Sitemdeki bütün görselleri paintte yazdım.Transparan içeriği ise pixlr editörde halletmeyi öğrendim.(resimler çok kötü yerleştirildiğini söylemişsiniz. Tam anlayamadım nasıl bir şey olmalı) Kodlamadan fazla anlamıyorum.Desing ve footer…

3.Site trafiğime sizin vermiş olduğunuz siteden ben de baktım ve bir yanlışlık var.Analiz yapılan sitede.Ortalama hitim tekil günlük en az 60 en çok 166 olup Ekim 2016 için 2450 ziyaretçisi var.Ekran görüntüsü ekte gönderiyorum.

4.Sitemde her zaman yorum yapılmıyor.En fazla yorum iş başvuruları maceram içeriğim sanırım. Beş yıl geçmesine rağmen hala yorum geliyor. Ayrıca her sayfada yorum olmadığı doğrudur.Fakat yorum yok diye içeriğin kalitesiz veya değersiz olduğu anlamına gelmez.Kaldı ki koskoca haber sitelerinde bile yapılan yorum adetleri ortada.Ayrıca para ile siteme yorum yapın diyemem.

5.Facebook fazla başarılı kullandığım söylenemez.Bir bölümünü sadece görüntüsü olsun diye otomatik beğeni ile elde ettim. Facebookda paylaştım içerikler beğen sayfamda beğeni olmuyor pek fazla.Ama gruplarda paylaşarak siteme ziyaretçi çekmeye çalışıyorum. %20 oranındaki trafiğim sosyal medyadan.Arama motorlarından gelen trafik oranım ekim ayında %54 görünüyor.

Neden PopMarker?

PopMarker farklı bir reklam sunuyor.Tıpkı ReklamZ gibi.Sitede ekstra bir reklam baneri ile yer işgal etmiyor.Resimlerin önüne gelen reklam baneriyle adeta görsellere 3 boyut edası katıyorsunuz.Bu yönüyle övgüyü gerçekten hak ediyor.Ve kendileriyle çalışmak istediğimi belirttim.Amacım bedava uzantılı siteye reklam alarak tabuları yıkmak olduğunu belirttim.Bu maildan sonra aynı gün onay verildi.Test amaçlı sitenizden data toplanacağını durumun daha sonra netleşebileceğini söyledi.Bizde sitemize reklam kodunu ekledik yaklaşık 10 gün soran tekrar yazıştık.Sanırım botlar tarafından site uzantısı ücretsiz hostingli olduğu için banlanmışız, bu şekilde kaldı.

POPMARKER RESİM İÇİ REKLAM

Üzerinden bir kaç yıl geçti ve biz 2017 Ekim ayında com.tr uzantılı bu siteyi açtık. Google adsens reklam onayından sonra ikinci bir reklam yayıncısı düşünüyordum.Sitemde bol görseller paylaştığım için aklıma yine popmaker geldi, tekrar başvurmak için baktım ki, popmaker reklamın yerinde yeller esiyormuş.Nasıl üzüldüm anlatamam, gerçekten güzel farklı bir reklam konsepti olmasına rağmen sanırım beklenen ilgiyi ya görmedi yada gelir gideri karşılamamış da olabilir.Böylece bir reklam yayıncısı daha internetten ayrıldığını üzülerek paylaşıyorum 🙁

POPMARKER RESİM İÇİ REKLAM

isacotur ADS Ücretsiz Banner Reklam Takas Ağı Yayında

isacotur ADS Baner Reklam Takas Ağı Yayında

2018 yazı ortalarından itibaren Türkiye’de faaliyet gösteren hiç bir reklam takas ağı kalmadı, bu yüzden bizde web sitemizin açılmasında bir çok emeği olan Kadir Kaya’dan rica ettik, web sitemize ve güzel bir proje kazandırma girişiminde bulundu, ortaya harika tam otomatik bir reklam takas ağı projesi çıktı.Detaylar için buraya tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/isacotur-ads-ucretsiz-banner-reklam-takasi.html

Admatic Reklam Kazancı Nedir?
Admatic Reklam Kazancı Nedir?
https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/admatic-reklam-kazanci-nedir.html

isacotur ADS reklam baneri takas ağı

isacotur ADS Reklam Baneri Takas Ağı

2018 yazı ortalarından itibaren Türkiye’de faaliyet gösteren hiç bir reklam takas ağı kalmadı, bu yüzden bizde web sitemizin açılmasında bir çok emeği olan Kadir Kaya’dan rica ettik, web sitemize ve güzel bir proje kazandırma girişiminde bulundu, ortaya harika tam otomatik bir reklam takas ağı projesi çıktı.Detaylar için buraya tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/isacotur-ads-reklam-takas-agi

Reklam Banerleri Çalışmalarımız

Reklam Banerleri Çalışmalarımız

https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/reklam-baneri-calismalarim.html

Kapanan Baner Takas Ağları

Kapanan Baner Takas Ağları

https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/banner-reklam-takas-aglari.html