PageRank Değerini Yükseltme

TrustRank nedir sorusundan önce pagerank konusunda bilgi vermekte yarar var. Çünkü ikisi bir biriyle bağlantılıdır.

PageRank nedir?

PageRank değerinizin yükselmesindeki en önemli şeylerden birisidir. Ve PageRank yüksek olan siteden link almanızı bu yüzden tavsiye edilmektedir.Örneğin PageRank Pr 0 olan 10 tane linkiniz olacanğına PageRankPr değeri 3 olan siteden bir linkiniz olması daha iyidir. Google PageRank 2016 Nisan ayında yapılan bir güncellemeyle tüm pagerankları sıfırladı. Google 2014 yılında pagerankları artık günceleme desteği vermeyeceğinin sinyalini vermişti.Bir zamanlar google gözünde büyük önemi olan pagerank çeşitli uygulamalarla gerçek dışı pagerank yükseltilerek manipüle edilmesinin yaygınlaşması pagerankın sonunu hazırladı. 2016 Nisan ayında google pagerank uygulamasını güncelleyerek tüm pagerankları sıfırladı.Böylece google için pagerankın hiç bir öneminin kalmadığının mesajı net bir şekilde verdi.Artık TrustRank dönemi başladı.
TrustRank Nedir

TrustRank Nedir ?

TrustRank asıl amacı spamlara karşı Yahoo tarafından geliştirilen bir algoritmadır. Forumlarda çok sayıda paylaşılan kopya makaleler uzman web master SEO’cuları çeşitli linkler sayesinde yazılarını arama motorlarında ilk sıralara taşımaktadır. Yani özgünlükten uzak spamp çalışmalardır. Bu durumda SEO yöntemlerini iyi bilmeyen küçük sitelerin arama motorlarında ön plana çıkmasına engel olunuyordu. Googlebu durumu bildiği için küçük sitelerin ön plana çıkması için uğraşıyor. Burada amaç doğru içerikleri ziyaretçilerine ulaştırabilmek. Pagerank ile yaşanan sorunların çoğu TrustRank ile hallomuş gibi görünüyor. Artık kaliteli içerikler daha fazla tıklanacak.

TrustRank Değeri Nasıl Belirlenir

TrustRank Değeri Nasıl Belirlenir?

TrustRank değer puanlaması ise, daha öncesinden bu sistem sayesinde siteniz bir değer alır ve buna TrustRank kök site denir. Sitenizden diğer sitelere verilen linkler sayesinde bir puanlama sistemleri oluşturulmuş olup link çıkışı sağlanan siteye TrustRank puan verirTrustRank kök sitelerden alınan linklere göre trustrank değeri artığı görülür. Bir nevi PR algoritması gibi. Bundan dolayı özgün, spam olmayan siteleri tarafından link çıkışları ile değer belirlenir.
TrustRank değerini artırma yöntemleri

TrustRank değerini artırma yöntemleri nelerdir?

Sitenize ne sıklıkla güncelliyorsunuz?
Veya ne kadar zamanda yeni içerikler ekliyorsunuz?
Sitenize eklenen yazı, içerik ve resimlerin özgün ve kopya olmaması,
Sitenizdeki anahtar kelimelerin yazınıza oranı,
Resimlerde SEO uygulamasına ne kadar dikkat ettiğiniz,
Yazı içinde H1,H2,H3 gibi başlıkların yazı içinde uygun kullanılıp kullanılmaması,
Yazılarınızda kalın, altı çizgili yazıların kullınılıyor mu veya ne kadar dikkat ediliyor,
Sitenizin yaşı, yazıların ekleniş tarihi,
Sitede hatalı kodlamaların olmaması,
W3 ve html standardına uygunluk,
Mobil site ile uyumu,dağal link almak,
Link dağılımlarının kalitesi, spams sitelere yapılmış yönlendirme var mı?
Sosyal medyada ne derece aktif gibi kriterlere bakılıyor.
Kısaca TrustRank bu şekilde özetleye biliriz

Google 1 Sayfada Çıkmak

GOOGLE 1. SAYFADA ÇIKMAK

Google 1. sayfada çıkmak için kendi denediğim ve çok başarılı sonuçlar aldığım ve bir çok web sitesinde olmayan o çok özel detayları sizlerle de paylaşıyorum.Detaylar için şu linke tıklayabilirsiniz.
https://isacoturoglu.com.tr/code/google-1-sayfada-cikmak.html