Saç Kesmeden Kafadan Hacamat Yaptırdım

Saç kesmeden kafadan hacamat yapılır mı gibi sorular aklınızda mevcutsa ve sırf bu yüzden çekiniyorsanız açıklayalım. Sadece kafada hacamat yapılacak yerler açılmak için saç kesilebiliyor.. Eğer kısa saçlara sahipseniz saçınız kesmeden kafadan hacamat yapmanız mümkündür. Örnek verecek olursak benim yaptığım gibi 🙂

Saç Kesmeden Kafadan Hacamat Yaptırdım

Kafadan Hacamat Yaptırmanın Faydaları

Kafadan Hacamat yaptırmanın birçok faydası vardır.Kısaca belirtmemiz gerekirse şunlar diyebilirim.
Kafa Hacamatından sonra kan basıncı azaldığı için genel bir rahatlama gözlemleyebilirsiniz.Bunun haricinde  baş ağrıları, migren, göz tansiyonu, bazı işitme bozuklukları, kulak çınlaması(tinnitus), menier sendromu, bazı hipofiz hormon bozuklukları, burun içi polipozis, allerjik rinit, saç dökülmeleri, diş ve dişeti hastalıkları, ağız içi kokusu, bazı psikolojik rahatsızlıklar, depresyon, anksiyete (gerginlik, sinirlilik), dikkat dağınıklığı, hafıza bozuklukları, öğrenme güçlükleri, konsantrasyon bozukluğu, unutkanlık, yüksek tansiyon gibi birçok rahatsızlıkta çok etkilidir. Kısacası beyin tüm vücudu yönettiği için tüm vücut dengesi yenilenir.

Saç Kesmeden Kafadan Hacamat Yaptırdım

Saç Kesmeden Kafadan Hacamat Yaptırdım

Saç Kesmeden Kafadan Hacamat Yaptırdım Saç Kesmeden Kafadan Hacamat Yaptırdım

Saç Kesmeden Kafadan Hacamat Yaptırdım Saç Kesmeden Kafadan Hacamat Yaptırdım

Ankara’da Saç Kesmeden Kafadan Hacamatı Nerede Yapılır?

Arkadaşlar yukarıdaki fotoğraları çektiğim yer yani kafadan saç kesirmeden yaptırdığım yer Ankara Pursaklar’da Dosteli Hacamat (Resul Demirhan) olup iletişim bilgileri 0505 100 83 83 arayıp randevu alabilirsiniz.Tavsiyem önce whatsapp dan mesaj atın gün içinde çalıştığı içim müsait olmayabilir biz bir kaç sefer daha gittik hep bu şekilde mesaj attık kendisi müsait olunca dönüş yaptı.

Saç Kesmeden Kafadan Hacamat Yaptırdım Videolu Anlatım


Hacamat Nedir? Faydaları Nelerdir?

Hacamat Nedir?

Hacamatın faydaları uzman tarafından yapılan hacamatın kişiye hiçbir zararı yoktur. Ancak hacamatı toplumumuz da bilinçli olan veya olmayan herkes yapmaya kalkışıyor. Bu da hacamat yaptıran kişilerin sağlıklarını tehlikeye atıyor ve ciddi hasarlara yol açıyor. Hacamatın geçmişi çok eskiye dayanmaktadır. Özellikle peygamber efendimiz (S.A.V) bizzat kendisi hacamat yaptırmıştır. Hatta hacamat hakkında da pek çok da hadisi şerifi bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçını paylaşmak gerekirse eğer: 

Müslim : İbnu Abbas der ki: “Resulullah (sav) Mi`rac gecesinde, hangi melek cemaatine rastladıysa; “hacamat olmaya devam et! Ümmetine de hacamat olmalarını emret!” derlerdi.” Buhari: Hz. Peygamber (s.a.s) bizzat kendisi Ebû Taybe adında bir Haccâm’a hacamat yaptırmış ve başından kan aldırıp haccâma ücretini ödemiş ve şöyle buyurmuştur: “Kan aldırma yollarının en güzeli hacamattır. (yahut hacamat sizin en iyi tedavi yollarınızdır) İbn Mace: “Hacamat olmak aç karnına daha faydalıdır. Hacamat olmak aklı ve hıfzetme (ezberleme) gücünü arttırır. Hâfız olanın da hıfzetmek kabiliyetini kuvvetlendirir. Artık kim hacamat olmak isterse Allah’ın ismini anarak perşembe günü hacamat olsun
Kafadan Hacamat Yaptırmanın Faydaları

Hacamatın Zararı Var Mı?

Hacamatın bilindik bir zararı olmamaktadır. Ancak uygulayacak olan kişinin uzmanlığı çok önemlidir. Aynı zamanda hacamat yaptırmak için ayın belli günleri vardır. Bu günlerde yapılan hacamatın daha etkili ve tesirliği olduğu söylenmektedir. Özellikle hacamatın faydası manevi olarak almak isteyen kişiler ilkbahar ve sonbahar mevsiminde hacamat olmalılardır. Sünnete göre hacamatın makbul olduğu faydalı günler hicri 17, 19 ve de 21 dir.

Bir de hacamatın en etkili olduğu gün hicri takvime göre üçüncü hafta yapılanıdır. Bu hafta içerisinde ayın çekim gücü fazla olmaktadır. bazı hadislere göre pazartesi günü, Salı günü ve Perşembe günü hacamat yapılması, ayın içinde ise 17,19,21’nci günleri manevi anlamda en iyi olan günlerdir. Eğer kişi maneviyat için hacamat yaptıracak ise bu günleri beklemesi daha iyi olacaktır.

Kafadan Hacamat Yaptırmanın Faydaları

Hacamatın Faydaları Nelerdir?

*Hacamat tıkanık olan kılcal damarların açılmasında fayda sağlıyor bu da kişinin vücudunda birikmiş olan pis kanın atılmasını kolaylaştırıyor.
*Kişiler görülen baş ağrısı, baş dönmesi ve uyku sorunu gibi problemleri gideriyor.
*Bayanlarda sık görülen adet düzensizliği ve adet döneminde görülen komplikasyonları gideriyor.
*Basur, varis ve böbrek hastalıklarına iyi geliyor.
*Çocuklarda asabiyet, huzursuzluk, huysuzluk ve sinirlik hallerine iyi geliyor.
*Karaciğer ve dalak gibi organları uyarıyor.
*Yüksek tansiyona iyi geliyor ve iç kanamayı da durduruyor.
*Cilt problemlerine fayda sağlıyor, hayız kanının normal ölçülerde gelmesine sağlıyor ve hormon bozukluklarını gideriyor.
*Safra kesesi, pankreas ve prostat hastalıklarına iyi geliyor.
*Kansızlığa, bel tutulmasına ve boyun tutulması gibi sorunların giderilmesinde fayda sağlıyor. *Kronik kabızlık şikayeti olan ve idrar yolu enfeksiyonu sorunu olan kişilerin iyileşmesinde fayda sağlıyor.
*Göz hastalıklarına ve saç dökülmesine fayda sağlıyor. Çeşitli hastalıkları önlüyor ve kişilere adeta şifa saçıyor.
*Zehirlenmelere iyi geliyor ve kişinin olası bir zehirlenme karşısında kafasından hacamat olması öneriliyor.
*Özellikle omuz kısımlarına yapılacak olan hacamat nefes darlığı sorununa, bronşite ve astım hastalığına iyi geliyor.
*Migren ve şiddetli baş ağrısı çeken kişilerin başın arka kısmına hacamat yaptırmaları öneriliyor.

Özbek hekim Aidin Salih Hacamatın Faydalarını Anlatıyor

“Geleneksel tıbbın üstadı” olarak anılan Özbekistanlı Aidin Salih, dünyanın birçok ülkesinden 10 binden fazla kişiye sağlık, doğal yaşam ve sade hayat konusunda eğitim verdi.Yaklaşık 35 yıldır İslam tıbbı üzerinde çalışmalar yürüten ve 20 yıldır ailesiyle Türkiye’de yaşadı.(2014 yılında İstanbul’da veaat etti)

Aidin Salih’in Ukrayna, Özbekistan, Almanya, Norveç, Suudi Arabistan, İngiltere ve Suriye’de çalışmalar yürüttüğünü ve 5 yılda Türkiye’de birçok yere gitmiş.Rusya’da tıp, Özbekistan’da biyoloji eğitimi alan Salih’in, başarılı bir hekimken İslam dinini seçti ve İslam tıbbının kaynaklarına yönelip tüm ömrünü bu kaynakları insanlara ulaştırmaya adadı.

Eski Özbek lider Muhammed Salih’in eşi olan Aidin Salih, 2007’de basılan “Gerçek Tıp” adındaki kitabında bulunuyor.Aşağıda vefaat etmeden önce BBC için verdiği çok özel röportajını izlemenizi öneririm.

Özel Deva Tıp Merkezine Hacamat Yaptırmak

Ankara 6. İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri fuarında karşılaştığımız Özel Deva Tıp Merkezi’de hacamat yapan öemli kurumlardan olup fuarlarda hacamata büyük ilgi duyulduğunu öğrendik.

 

Her Gün Hacamat Yapan Hastanelere Niçin Gitmemelisiniz!

Eğer  hastanede hacamat yaptırmak isterseniz, normal sertifika alıp ofis ortamında bu işi yapanlara göre ortalama en az 100TL daha fazla para isteniyor.Hatta biz kafadan hacamat yaptırmadan önce bir çok hacamat yapan hastaneyi telefonla aramıştık, bazıları hastaneler  her gün hacamat yapıyoruz diyorlardı, biz çok şaşırmıştık. Tavsitemiz hacamatı her gün yapıyoruz diyen ay takvimine göre randevu vermeyen yerlere kesinlikle yaptırmayın! O tür hastaneler sadece ve sadece paranızı almak için bunu yaptığını unutmayın, hacamatla şifa bulup bulmamanız onların umurunda değildir. Her gün hacamat yapıyoruz diyenler vakti zamanında hacamatta neymiş ilkel yöntemler diyerek kötüledikleri, hatta bu konuda tv kanallarına paralı haber yaptırdıklarını hatırlatmak isterim.Lütfen bu dediklerimi düşünerek Hacamatlar Federasyonundan sertifikasını alanlara gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz