Gün geçmiyor ki Youtube da yeni haberler çıkmasın, herkesin bildiği 2017 aralık ayında apar topar açıkladığı ve youtube videolarında reklam yayınlarından youtuberler para kazanma şartlarını değiştireceğini açıklamıştı. Ve Youtube kanalından para kazanmak için 1000 abone ve son 365 günde 4000 saat (240 Bin dak.) şartı getirmişti.Bizim youtube kanalımız dakika olarak belirtilen barajdaydı sadece abone sayımız düşüktü, bunu da abone olana abone olunur şeklinde sosyal medya gruplarındaki arkadaşlarla takibe takip şeklinde halletmiştim.Her şey yolunda giderken 2 gün önce Kanalınız artık para kazanmaya uygun değil maili geldi, sanırım sadece bana değil başka kanal sahiplerine de gönderiliyormuş.Neyse konuyu aşağıda daha detaylı anlatıyorum.

Youtube Kanalınız Artık Para Kazanmaya Uygun Değil E-Postası

Youtube dan bana gönderilen e-postayı 3 kere okudum, çünkü gözlerime inanamadım, sonra internette biraz araştırdım ki tek ben değilim bir çok kişinin bu konuda forum sitelerinde yorumlarını gördüm. Hatta google adsense forum sayfalarının altını üstüne getirdim düzgün bir bilgiye ulaşamadım, hepsi varsayım üzerine konuşuyorlar.Sonra gelen e-postayı tekrar okudum ki azım açık kaldı.Heyecandan olsa gerek ki gözden kaçırmışım sanırım.Önce gelen metni bir okumanızı öneriyorum, zaten herkese aynı kalıpta maili gönderiyorlar.Mailde açıkça bir şekilde youtube para kazanmanın niçin iptal ettiklerini belirtmiyorlar, iyi bilmişler youtube politikası dedikleri saçmalığa dayanarak, ucunu istedikleri yere çekebiliyorlar.Bir de utanmadan yazmışlar,
Kanalınıza yüklediğiniz videoları dikkatlice inceledi. Bu inceleme sonucunda videoların YouTube İş Ortağı Programı politikalarımıza uygun olmadığını tespit ettik

Youtube Kanalınızın Para Kazanmaya Uygun Bulunmama Nedeni

Youtube Kanalınızın Para Kazanmaya Uygun Bulunmama Nedeni

Aslında youtube kanalımdaki bütün videoları tek tek oturup izleyemezler, çünkü 1100+ videonun hepsine tek tek bakamazlar. Sanırım bunu botlar göndermiş olabilir diye düşünüyorum.Çünkü youtube panelinden baktığımda para kazanmaya kapalı olmasının nedenin izinsiz kopya yani müzik telifinden geçen yıllardan 4 tane video vardı, reklam yayınlanıyordu fakat bana bir gelir gelmiyordu.İşte bunu bahane ederek youtube kanalımın reklam yayınlamasını 1,5 ay keyfi şekilde durdurduklarını düşünüyorum.

Kanalınız şu nedenle uygun bulunmadı: İzinsiz kopya

Çoğu durumda başka bir kullanıcının içeriğini izin almadan yeniden yükleyemezsiniz. Not: İçerik sahibinin ismini belirtmek veya “Hiçbir telif hakkının ihlal edilmesi amaçlanmamıştır.” beyanında bulunmak yeterli değildir. Telif hakkı ve adil kullanım hakkında daha fazla bilgi…

Telif hakkına tabi olan bazı içerik türleri:

 • TV programı ve film gibi görsel/işitsel eserler
 • Ses kayıtları ve müzik besteleri
 • Resimler, posterler, makaleler ve kitaplar dahil görsel ve yazılı eserler
 • Tiyatro oyunu ve müzikal gibi drama eserleri
 • Video oyunları ve bilgisayar yazılımları

YouTube Para Kazanma Uygun Değildir E-Postası

Merhaba isacotur,
Yakın zamanda yapılan bir inceleme sırasında, politika uzmanları ekibimiz isacotur adlı kanalınıza yüklediğiniz videoları dikkatlice inceledi. Bu inceleme sonucunda videoların YouTube İş Ortağı Programı politikalarımıza uygun olmadığını tespit etti.Bugünden itibaren, kanalınız para kazanmaya uygun değildir ve para kazanma araçları ile özelliklerine artık erişemezsiniz. Uzmanlarımızın bildirdiği politika hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen para kazanma sayfanıza gidin.
Topluluğumuzun içerik üreticiler, izleyiciler ve reklam verenler için güvenli olmasını sağlamakla sorumlu olduğumuzdan zaman zaman bunun gibi zor kararlar almamız gerekebiliyor. Ancak herkesin hata yapabileceğinin de farkındayız. Bu nedenle YouTube İş Ortağı Programı’na 30 gün içinde yeniden başvura bileceksiniz.Kanalınızda değişiklik yaparsanız para kazanma özelliklerinizi geri alabilirsiniz.
Bu durumun kanalınıza etkisi; Diğer içerik üretici özelliklerinin çoğuna erişmeye devam edebilir ve şunları yapabilirsiniz:
*Video yükleme
*Videolarınızı düzenleme veya silme
*Kitlenizle iletişim kurma

Youtube Şunları Yapamazsınız:
Yeni veya mevcut videolardan para kazanma
Geçmişteki YouTube gelirleri için AdSense ödemeleri alma
YouTube Premium, kanal üyelikleri veya Super Chat’ten gelir elde etme
YouTube İçerik Üretici Destek Ekibi ile iletişime geçm

Videolarınızın arama ve öneri sistemlerimizde tanıtılma biçiminde değişiklik olmayacaktır.
Youtube Para kazanmaya yeniden başlamak için yapmanız gerekenler;
Yeniden para kazanabilmenizi isteriz ancak bunun için kanalınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekiyor.Programa yeniden katılmak istiyorsanız öncelikle para kazanma sayfasına giderek kanalınızın ihlal ettiği politika hakkında daha fazla bilgi edinin. Ardından, videolarınızı YouTube İş Ortağı Programı politikalarımıza ve Topluluk Kurallarımıza göre inceleyin. Sonraki adımda ise politikalarımızı ihlal eden videoları düzenlemeniz veya silmeniz gerekir.

Para kazanma sayfasında yeniden başvurma seçeneğini 30 gün içinde göreceksiniz. Yeniden başvurmanız durumunda inceleme ekibimiz içeriğinizi ayrıntılı şekilde tekrar gözden geçirir. Süreç tamamlanır tamamlanmaz (Birkaç haftaya kadar sürebilir) sizi e-posta yoluyla bilgilendireceğiz. Başvurunuzun durumunu ayrıca para kazanma sayfasından da kontrol edebilirsiniz.

İş Ortağı Programı Şartları’nda belirtildiği gibi, İş Ortağı Programı Şartları feshedilse de YouTube hizmetlerini kullanımınız için YouTube Hizmet Şartları uygulanmaya devam eder. YouTube Ekibi

Youtube Kanalınızın Para Kazanmaya Uygun Bulunması İçin

Youtube Kanalınızın Para Kazanmaya Uygun Bulunması İçin

Hemen telifli videolardaki müzikleri değiştirdim ve beklemeye başladım, fakat forum sitelerinde bir çok kişi farklı şekilde iptal olduğundan bahsediyor. Spam dan dolayı para kazanmanın iptal edildiğini söyleyen bile var. Herkesin en çok şikayet ettiği diğer bir konu ise şartları sağlamalarına rağmen hala reklam yayınlama simgesinin yeşil renk olmamasından şikayet eden çoğu yorum gördüm.En çokta sorunlarına muhatap bulamadıklarından şikayet edenler var.Bu durumu youtube partner firmalarının da pek bulaşmak istemediğini de hatırlatmak isterim.

Ayrıca 2018 Eylül ayında izlenme süresini 2/3 katlamış olacaktım 72.000 dakikaya ulaştım, video görüntüleme 52.000 video beğenme 687, video paylaşım 1440 tane, youtube reklam geliri ise geçen aya göre 2 kat artmıştı ve bu mail gelmeseydi ortalama her şey 2,5 kat artış gösterecekti, sanırım böyle artışa geçen kanalları inceliyor olabilirler.

Kısaca Youtube da gidişat hiç iyi değil, yine ben avantajlıyım, youtube reklamları yoksa  web site reklamları var oradan az da olsa bir şeyler geliyor, tabi youtube reklamları da olsaydı iyi olurdu, ikisi bir araya gelince 4 ayda 200₺ eşiğini aşıyor yoksa bu durum bizi de etkilediğini söyleyebilirim.

YouTube İçerik Üretici Destek Ekibi ile iletişime Geçmek

YouTube İçerik Üretici Destek Ekibi ile iletişime Geçmek

İngilizce yazılışı Contact the YouTube Creator Support team olan yani  YouTube İçerik Üretici Destek Ekibi ile iletişime Geçmek gerçekten çok zor, hiç bir yerde bir şey bulunmuyor.İnternette youtube destek mail adresi diye aratınca pek fazla bir bilgi bulunmuyor.Youtube destek sayfasına lütfedip bir mail adresi bile bırakmamışlar. Adsense Yardım formuna yazdıklarınıza  bakanlar ile Youtube reklam departmanına bakanlar  farklıymış, o yüzden oradan ulaşamazsınız, boşuna yorum bırakmayın.

YouTube Türkiye Mail Destek Ekibi

Youtube mail atmak için aşağıdaki iki hesaba da yazıp gönderin,
copyright@youtube.com, legal@support.youtube.com 

Youtube Türkçe mail ile sanırım legal@support.youtube.com  hesabından Türkçe olarak dönüş yaptılar ve sorunun çözümü için youtube kanalın linkini, telifli videoların linklerini maile cevap yazarak gönderilmesini istediler.

Diğer youtube mail adresi ise şunlardır;
yt-partner-support@google.com
creator-support@youtube.com
noreply+support@google.com

YouTube Türkiye Mail Destek Ekibi

Sonrasında egal@support.youtube.com bilgileri gönderdik, aradan iki gün geçti dönüş yaptılar, cevapları gerçekten bulmaca gibiydi.Aşağıda gelen mailin ekran görüntüsünü paylaşıyorum.

YouTube Türkiye Mail Destek Ekibi

Maili okumak için buraya tıklayın

Sayın Kullanıcımız,

Zaman ayırıp bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Telif haklarının, şu anda hesabınızdaki para kazanma özelliğini etkilemediği görülüyor.

Para kazanma işlevi; telif hakkı ve/veya topluluk kuralları ihlalleri, dünya genelinde Content ID engellemesi olan videolar, üçüncü taraf içerikleriyle eşleşen görseller veya AdSense hesabınızın durumu gibi pek çok nedenden dolayı engellenebilir. Kanalınızın para kazanma özelliğine uygunluk durumunu etkilemiş olabilecek videoları görmek için Özellikler veya Telif Hakkı Bildirimleri sayfanıza göz atın.

Kanallarda para kazanma özelliğinin devre dışı bırakılması hakkında daha fazla bilgi edinin.

Videolarınızdan bir veya bir kaçında para kazanmayla ilgili sorunlar yaşıyorsanız sorununuzu para kazanma rehberimizle gidermeyi deneyin.

Tüm içeriklerin Google reklamları için uygun olmadığını unutmayın. Şu an için yanıltıcı veya hassas meta veriler içeren kısıtlanmış içeriklerde ya da videolarda reklam gösterilemiyor.  İçerikleri nasıl “reklamveren dostu” olarak değerlendirdiğimiz konusunda daha fazla bilgi edinin.

Saygılarımızla,

YouTube Ekibi

Yukarıda saçma sapan tonla kafa karıştırıcı bir cevapla olayın üstünü örtüyorlar gibi geldi, bu yüzden bizde bir mail atarak tekrar sorduk.

YouTube Türkiye Mail Destek Ekibi

Mail okumak için tıklayın

Zaman ayırdığınız için biz teşekkür ederiz, fakat yukarıda neden kanal hesabının askıya alındığına dair net bir cümle bulamadım, hep ucu açık yazmışsınız.Şu sebepten dolayı kanalınız reklam yayını kapanmıştır diyemiyorsunuz. Bana gelen uyarıda izinsiz kopya olarak yani teliften dolayı kanalın reklamının askıya alındığını görüyorum.

Telif haklarının, şu anda hesabınızdaki para kazanma özelliğini etkilemediği görülüyor. 

 Para kazanma işlevi; telif hakkı ve/veya topluluk kuralları ihlalleri, dünya genelinde Content ID engellemesi olan videolar, üçüncü taraf içerikleriyle eşleşen görseller veya AdSense hesabınızın durumu gibi pek çok nedenden dolayı engellenebilir.

şeklinde yazmışsınız;
fakat reklamlar yayından kaldırıldığında 4 tane geçmiş dönemlerde telif (müzik) bulunan videom vardı ve para kazanması aktifti geliri de telif gönderene gidiyordu. Teliften dolayı reklam yayınının etkilenmediğini belirtmişsiniz fakat burada büyük bir yanlışlık var, reklam yayını teliften etkilendiği için askıya alınmış.

Kanalınız şu nedenle uygun bulunmadı:

 • İzinsiz kopya

  Çoğu durumda başka bir kullanıcının içeriğini izin almadan yeniden yükleyemezsiniz. Not: İçerik sahibinin ismini belirtmek veya “Hiçbir telif hakkının ihlal edilmesi amaçlanmamıştır.” beyanında bulunmak yeterli değildir. Telif hakkı ve adil kullanım hakkında daha fazla bilgi…

  Telif hakkına tabi olan bazı içerik türleri:

  • TV programı ve film gibi görsel/işitsel eserler
  • Ses kayıtları ve müzik besteleri
  • Resimler, posterler, makaleler ve kitaplar dahil görsel ve yazılı eserler
  • Tiyatro oyunu ve müzikal gibi drama eserleri
  • Video oyunları ve bilgisayar yazılımları
Sizinde gördüğünüz üzere teliften dolayı reklamlarımız askıya alınmış, madem telif nedeniyle reklamlar askıya alınması gibi bir uygulama yoksa, ilgili birimin acilen reklam yayınımızı tekrar aktife çekmesini rica eder, iyi çalışmalar dileriz.

Yukarıdaki son maili gönderdik ve cevap bekliyorum (02 Ekim 2018) hala cevap yazan olmadı (20 Kasım 2018)

YouTube 56 Gün Sonra Reklamları Tekrar Yayına Aldı

YouTube 56 Gün Sonra Reklamları Tekrar Yayına Aldı

Aradan 56 gün geçti ve 2. ay dolmak üzereyken 20 Kasım 2018 sabahında mail atmışlar reklamlarınız tekrar yayına alındı diye, çok geç de olsa buruk bir sevinç yaşadım, çünkü emin oldum teliflerden dolayı reklamların durdurulduğuna 🙁 Genel detaylar aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Reklamlarda $ simgesi yeşil renk ama videolarda hala reklamlar çıkmıyor, tekrar mail attım, dönüş bekliyorum.Yazının devamını aşağıdaki itiraf maili geldi yazımızdan takip edebilirsiniz

YouTube Teknik Sorun İtiraf Maili

YouTube Teknik Sorun İtiraf Maili

Yukarıdaki yazının devamını aşağıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz.
https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/youtube-teknik-sorun-itiraf-maili.html

YouTube Para Kazanma özelliği 10 Ocak 2019 da tam olmasa da bir kaç video da aktif hale gelmiş, umarım yakın zamanda diğer videolarda da para kazanma özelliği açılır. 2018 Eylül sonundan bu tarafa reklam geliri yoktu yani 100 gün gibi bir süre 🙁

YouTube Abone Kasma Siteleri 2020

YouTube Abone Kasma Siteleri 2020

https://isacoturoglu.com.tr/code/youtube-abone-kasma.html

İnstagram Takipçi Kasma Siteleri

İnstagram Organik Takipçi Kasma Siteleri

https://isacoturoglu.com.tr/code/instagram-organik-takipci-kasma-siteleri.html

Youtuber Mikrofon Süngerine En Ucuz Logo Baskı Yaptırmak

Youtuber Mikrofon Süngerine En Ucuz Logo Baskı Yaptırmak

https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/youtuber-mikrofon-sungerine-logo-baskisi-hediye-geldi.html

Youtube Abone Kasmada Yapılan Hatalar Nelerdir?

Youtube Abone Kasmada Yapılan Hatalar Nelerdir?

https://isacoturoglu.com.tr/code/youtube-abone-kasma.html

YouTube Abone OL Kodu

YOUTUBE ABONE OL KODU VE FLİGRAN EKLEME

Youtube Abone Ol kısmı kadar önemli olan diğer iki konu ise marka bilinci oluşturmak için Youtube Filigran Ekleme yaparak ziyaretçilere daha profesyonel bir izlenim sunabilirsiniz.Bu eklenti sağ alt köşede görünür bir çeşit tv kanalı logosu gibi düşünebilirsiniz, fareyle üzerine gelince Kanala Abone Ol yazısı çıkar.https://isacoturoglu.com.tr/code/youtube-abone-ol-kodu.html

YouTube SEO Rehberi ve Kanal Optimizasyonu 2019

YouTube SEO Rehberi ve Kanal Optimizasyonu 2019

https://isacoturoglu.com.tr/code/youtube-seo-rehberi-ve-kanal-optimizasyonu-2019.html