Başkent’te Siirt Tanıtım Günleri 2018 İptal Oldu

17-21 Ekim 2018 tarihlerinde Ankara Atatürk Kültür Merkezinde yapılacak olan, “Başkent’te Siirt Günleri”  son dakika bilgisiyle Siirt Günleri iptal olduğunu öğrendik, Siirt Vakfınca iptal edilmiş.

Elite Fuarcılık Kamile Yurtseven

Başkent’te Siirt Günleri organizatörü Elite Fuarcılıktır.
Kamile YURTSEVEN 0 5424199096  elitefuarcilik@gmail.com

Son Dakika: Başkentte Siirt Tanıtım Günleri İptal Oldu!

Son Dakika: Başkentte Siirt Tanıtım Günleri İptal Oldu!

İstanbul merkezli Siirt Vakfı tarafından Ankara’da yapılacağı duyurulan Siirt Tanıtım Günlerinin iptal edildiği açıklandı. Gerekçe olarak Siirt ve Ankara’daki mesnetsiz olarak belirtilen açıklamalar gösterildi.Siirt Vakfı tarafından Ankara’daki Siirt Günlerinin iptal edilişine ilişkin yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

SİİRT VAKFI, HEMŞEHRİLERİNE HİZMET ETMEYİ GAYE EDİNMİŞTİR

Siirt Vakfı, Siirtli hemşehrilerimize ve halkımıza hizmet etme gayesiyle kurulmuş olup, gerek yurt içinde gerekse yurtdışında birçok alanda hizmetlerini sürdürmektedir. Türkiye geneli 15 şubesiyle sosyal, yardımlaşma, eğitim, kültür alanında birçok projeler gerçekleştirmektedir.Yapılan hizmetler arasında; özellikle Siirt ilimizin kültürünü ve yöresel değerlerini tanıtmak ve sergilemek amacıyla, İstanbul ve Ankara’da Geleneksel olarak SİİRT TANITIM GÜNLERİ etkinliğini bugüne kadar gururla ve başarıyla gerçekleştirmiştir. Tanıtım Günlerine katılan hemşehrilerimiz ve halkımız, büyük bir memnuniyetle Siirt iline ait tüm yöresel güzellikleri, yemekleri, ürünleri görebilmekte/alabilmekte, ayrıca kültürel etkinliklerle yöreye ait gelenek ve görenekleri yaşatmaktadır.

Başkent'te Siirt Tanıtım Günleri 2018

ANKARA SİİRT TANITIM GÜNLERİ”Nİ NEDEN İPTAL ETMEK ZORUNDA KALDIK

Tüm proje ve faaliyetlerimizde, hemşehrilerimize hizmet etmeyi ve insanlığa faydalı olmayı gaye edinen Siirt Vakfımız; Yönetim Kurulumuz, Mütevelli Üyelerimiz, Yüksek İstişare Kurulu Üyelerimiz, Şube Yönetimlerimiz, Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız ve vakfımıza gönül veren üyelerimizin desteğiyle, 17/21 Ekim tarihinde Ankara AKM’de 5. Siirt Tanıtım Günleri etkinliği düzenleme kararı alınmıştır. Bu çerçevede tüm gönüllülerimizin desteğiyle çalışmalara başlanmıştır.Başarıyla devam eden çalışmalarımız, maalesef bazı Siirtlilerin Ankara ve Siirt’te haksız ve mesnetsiz yaptıkları açıklamalar ve aleyhte yaptıkları çalışmalar nedeniyle Ankara Siirt Tanıtım Günleri çalışmaları ciddi anlamda sekteye uğramıştır. Tümüyle vakfımız aleyhine yapılan bu nahoş çalışmalar, kamuoyunda, yetkili makamlarda, hemşehrilerimiz arasında çok ciddi yayılmış, maalesef haklı ve samimi çalışmalarımız bu süreçte göz ardı edilmiş, hayırlı bir işin yapılması engellenmiştir. Özetle, iyi niyetten yoksun bir kısım Siirtlilerin vakfımız aleyhine yaptığı bu olumsuz çalışmalar, haksız karşılık bulmuş, vakfımız üzerine yapılan yoğun baskı nedeniyle, vakfımızın da zarar görmemesi adına Ankara Siirt Tanıtım Günleri etkinliği derin bir üzüntüyle iptal edilmiştir. İtidalden ve iyi niyetten ayrılmayacak olan tüm vakıf gönüllülerimiz, Siirt ve Siirtlilerin aleyhine çalışanları çok iyi bilmektedir. Hemşehrilerimizi bütünleştiren bu etkinliğin iptaline sebep olanlar tarih ve hemşehrilerimiz önünde sorumlu olacaklardır.

“YENİKAPI SİİRT TANITIM GÜNLERİ”Nİ BÜYÜK BİR HEYECANLA GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Vakıf hizmetlerimiz durmaksızın devam etmekte olup, Siirtli hemşehrilerimizin her yıl Yenikapı’da bir araya geldiği Siirt Tanıtım Günleri Etkinliği, yoğun talep üzerine bu yıl da 7-11 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir.Kültürel Etkinliklerin, Yöresel Ürünlerin ve Yemeklerin yer alacağı etkinlikte, 3 dilde tasavvuf müziği yer alacak ve sürpriz aktiviteler gerçekleştirilecektir.Etkinliğe her yıl olduğu gibi Devlet Erkanı, Milletvekilleri, Bürokratlar, Akademisyenler, Yazarlar, Sanatçılar, Siirtli hemşehrilerimiz ve İstanbullular katılacaktır.

Başkentte Siirt Tanıtım Günleri Neden İptal Oldu?

Ankara Akm’de Bu Sezon İptal Olan Fuarlar?

Ankara Akm’de Bu Sezon İptal Olan Fuarlar?

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-akmde-bu-sezon-iptal-olan-fuarlar.html

Ankara Akm Fuarları 2018

Ankara Akm Fuarları 2018

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-akm-il-tanitim-gunleri-2018.html