isacotur Blog Hakkımızda baneri

isacotur Blog Hakkımızda

İsacotur Blog Doğuş Hikayesi

isacotur Blog 2007 yılında ücretsiz alan ve servis sağlayıcı www.isacotur.tr.gg uzantılı blog açıldı.İlk yıllarda yeni site açan herkes gibi kişisel resimler gibi basit şeyler eklemiştim. 2010 yılından sonra site içeriklerini değiştirdim artık daha fazla kişiyi ilgilendirecek içerikler yazmaya başladım. 2016 yılında geldiğim de hala tr.gg uzantılı siteyi kullanıyordum.Zamanla sitemdeki ziyaretçi sayısı artıkça  “Abi neden com veya com.tr site açmıyorsun buradan bir şey kazanamazsın” diyenden geçilmez oldu.

İsacotur Blog Com.Tr Alan Adına Geçişi

2017 Ekim ayı sonlarına doğru ODTü den com.tr uzantılı sitemizi yani www.isacoturoglu.com.tr adresini satın aldım üstelik 5 yıllık ücretini 50₺ cik gibi bir fiyata peşin ödeyerek 🙂 Kodlamadan pek anlamadığım için Üniv. Öğrencisi Kadir Kaya’nın desteğini söylemden geçmemek gerek.Eski sitede bir çok konuda yardımları olmuştu, yeni site açarken her aşamada uzaktan destek verdi, hatta arka plandaki bir çok eklentinin ayarlanmasına da yardımcı oldu. Hosting yani yer sağlayıcı olarak da Kadir Kaya destek oldu. Yeni sitenin teması ücretli bir temadır. Web sitemizin trafiğini sayfanın sonunda bulunan Yandex Metrika Sayaç ile sizlerde görüntüleye bilirsiniz.

İsaCotur Blog Logosun Doğuş Hikayesi

İsacotur Blog logosunu kendimiz tasarladık, gayet basit, anlaşılır, akılda kalıcı olması için önce bir çok ünlü markaların logosuna göz attım.Ve yukarıda belirttiğim gibi ünlü markaların logosu oldukça sadece ve basit ama bir o kadarda güçlü bir logoya sahip olduklarını gördüm, kendi bloğum için bunu nasıl uygulayabilirim diye uzun uzun kara kalem şeklinde çalıştım. Ünlü markalarda bazen yazı veya yazı ile birlikte bir sembol, görsel kullanarak markalar yapıldığı için daha genelleyici olması için logoyu köşeli veya çerçeveli bir logo yerine daire çizdim, yani dünya gibi geniş bir bakış açısı özgürlük havası vereceğini düşündüm. Geriye ise dairenin içine isacotur yazıp bir alt satıra Blog yazısını ekledim.Normalde isacoturoglu yazmam gerekir ama yazı uzayınca akılda kalıcılık zorlaşacağı için oğlu kısmını kullanmıyorum.

İsacotur Blog YouTuber Oluş Hikayesi

isacotur Blog tr.gg sitesi olduğu dönemlerden daha sonraları 2015 sonunda ilk (Facebook Benim Filmim) videosunu youtube eklemişim.Daha sonraları 2016 yılından itibaren düzenli şekilde Başkent Ankara’da İlk Tanıtım Günleri videoları youtube ekleyerek hızlı bir yükselişin kapılarını araladım. 2016 yılından itibaren Başkent Ankara’da İlk Tanıtım Günleri fuarına gidip düzenli videolar çekip web sitemizde içerikler yazan tek youtube kanalı ve bloğu olduğumu söyleyebilirim. Eski videolarda cep telefonuyla çektiğim için ses ve görüntü çok kötü olduğunu görebilirsiniz.2017 Kasım ayında düzenlenen Çorum Günlerinde ilk defa telefona el mikrofonu bağlayıp süngerli olarak çektim ve ses sorunu çözdüm.

Daha sonraki dönemlerde mikrofon süngerine logo yapma kararı aldım ve sünger üzerine logo baskısı çok astronomik rakamlara yapıldığı için çok şaşırdım.Fakirlik adamı mucit ederler derler ya bizde bunu çözmek için çok ilginç bir yöntemle hallettik aşağıda videosunu izleyin.

Mikrofon süngerine logo baskısını sitemizde de anlattık kısa zamanda içeriğimiz çok tıklanmaya başladı ve halada yükselişi devam ediyor.İstanbul’da amatör baskı yapan bir kişi bize hediye 2 adet mikrofon süngerine logomuzu basıp hediye etti, tabi bizde altta kalmamak için sitemizde yer verdik. TV kanalları gibi para ile sipariş verecek bütçemiz olmadığı için bu hediyeye çok sevindim.

Youtube kanalımda video çekmeye başladığım dönemlerde tr.gg sitemde yazdığım içeriklerden dolayı da bir çok firmadan hediye ürünler gelmişti.Mesela Türkiye’deki Çay Markalarını yazdım ve Trabzon’da İki Çay firmasından Hediye 1.kalite 1kg çay gelmişti ve bunu periscope canlı yayında açmıştım.

Bunun haricinde defalarca hediye turşu ( sitemizde indirim kodu veriyorum), makarna, zeytinyağı, maraş dondurması, pizza, reçel,incir,elma, bal, tahin vb. ürünler de geldi.Fuarlarda video çekimi yaptığım için firmalar bazen hediye ediyorlar. Fuarlarda video çekimi yaptığım için bir fuar firması (Ruan Fuarcılık) tişörtte youtube kanal logosu nakışlı  ve bir puf mont hediye etti.Aslında güzel şeyler yaparsanız ve bunu çevrenizde yapan kişiler mutlaka görüyorlar ve sizlere bu şekilde isteyerek destek oluyorlar.Ben hiç bir içeriği yazarken bana hediye göndersinler diye yazmadığımı belirtmek isterim.Aslında sıfırdan bir youtuberin nasıl ilerlediğini görmenizi ve sizlere de fikir vermesini istiyorum.

Daha sonra Ruan Fuarcılık çok sürpriz bir hediye ile bizi yine şaşırttı, görmeyi merak ettiğim bir il için 3 günlük tatil hediyesi ile güzel bir Kapadokya Turu yaptım, bu güzel jestten sonra kendilerine tekrara teşekkür ederim.

Bu arada yukarıdaki videolarda fark etmişsinizdir, video kalitesi değişti, çünkü ilk baharda paraya kıyıp aksiyon kameraya almaya karar verdim.En çok zorlandığım konu el mikrofonu girişi olan kamera bulmak çok zor, aksiyon kameralar görüntüyü şahane çekiyor fakat sesi çok kötü kaydediyorlar.

DEVAM EDECEK….

Blog Sitemize Reklam Ver

Bloğumuza Reklam Ver

Bloğumuza reklam vermek için tekliflerinizi şu adresten yapabilirsiniz
https://isacoturoglu.com.tr/iletisim

İndirim Kodu Ver Projemiz

Bloğumuza Özel İndirim Kodu Vermek

Bloğumuza özel indirim kodu vermek isteyenler;
Şartlarımız işin şu sayfamızı inceleyin https://isacoturoglu.com.tr/sale/kupon-indirim-kodlari.html

Örnek İndirim kodları çalışmalarımızı görmek için burayı tıklayın https://isacoturoglu.com.tr/sale