Ankara’nın meşhur Çubuk turşusu PTT Genel Müdürlüğü’nün “yöresel ürünlerin indirimli taşınması”na yönelik kampanyası dahilinde kargo fiyatları ortalama yüzde 60 daha uygun fiyata adrese teslim yapılacak.

Ptt Kargo “Çubuk Turşusunu” %60 İndirimli Taşıyacak

Ankara PTT Başmüdürü Hasan Hüseyin Kaya, Çubuk Turşucular ve Yaş Sebze Meyve Üretim Kooperatifi ile yaptıkları protokol ile Çubuk turşusunu çok uygun fiyata taşıyacak.

Ptt Kargo Yöresel Ürünlerin İndirimli Taşıma Kampanyası

Ptt Kargo Yöresel Ürünlerin İndirimli Taşıma Kampanyası

PTT Genel Müdürlüğü’nün “yöresel ürünlerin indirimli taşınması”na yönelik kampanyası dahilinde kargo fiyatları ortalama %30 ile %60 arasında bir çok yöresel ürüne özel indirimli taşıma anlaşmaları yaptı.Aşağıda yapılan pilot uygulama noktalarından bazıları şunlardır.

Çorum Leblebisini %30 indirimli taşıma anlaşması,

Edirne yöresel ürünleri bulunan gönderileri %30 indirimli taşıma anlaşması,

Afyonkarahisar’ın sucuk, lokum, haşhaş ve leblebi gibi yöresel ürünlerinin PTT Kargo ile gönderilerine %30  indirimli taşıma anlaşması,

Kars’ın Kaşarı, Gravyer, diğer peynir çeşitleri, bal, Kaz vb. yöresel kargolara %30 indirimli taşıma anlaşması, 

Çubuk Turşu Kooperatifi PTT Kargo ile Protokol İmzaladı

Çubuk Turşu Kooperatifi PTT Kargo ile Protokol İmzaladı

Yapılan bu antlaşma ile hem turşu tüketicisi alıcı, hem de gönderen üreticiye ekonomik kazanç sağlayacağını belirten Çubuk Turşucular ve Yaş Sebze, Meyve Üretim Kooperatifi Başkanı Hasan Işık Çubuk’tan tüm Türkiye’ye hatta e-pttavm ile şimdilik 11 ülkeye kooperatif üyelerimizin Kargo taşımasını Ankara PTT Başmüdürü Hasan Hüseyin Kaya ve Çubuk PTT Müdürü Bayram Ulusoy ile imzaladığımız protokol ile sağlamış bulunuyoruz. Bundan sonra milli firmamız PTT tüm Türkiye’ye kapıda tahsilat yöntemi ile daha sağlam ve ödeme garantili risksiz turşu satışını kooperatifimiz, üyelerine yönetim kurulu olarak yaptığımız bu protokolle teminat altına almıştır.

Çubuk Turşusu’nun Türkiye’nin her yerinden siparişler alıyoruz. Ancak kargo ücretlerinin yüksek olması nedeniyle toplumun her kesimine ulaşamıyorduk. Bu vesile ile Çubuk turşuları PTT kargo ile Türkiye’nin yanı sıra yurt dışına da gönderilme imkanı doğdu. Bundan sonra Türkiye’nin dört bir yanına gönderilen Çubuk turşumuz için daha uygun fiyat uygulaması yapıldı” dedi.

Ptt Kargo "Çubuk Turşusunu" %60 İndirimli Taşıyacak Ptt Kargo "Çubuk Turşusunu" %60 İndirimli Taşıyacak

Dr.Yavuz Dizdar Turşu suyunun faydası Fermente Gıdalar Hangileridir
Ev yapımı turşunun (içinde bozulmayı önleyici kimyasallar kullanılmadığı sürece!)fermente yani mayalanarak yapılan (ev yapımı yoğurt suyu, şalgam suyu…)  bir ürün olduğunu belirtmek isterim.Ayrıca Dr.Yavuz Dizdar hoca ev yapımı 1 kaşık turşuda 1Milyon Probiyotik bakteri bulunduğunu ve bağışıklık sistemimizi inanılmaz katkı yaptığını üzerine basa basa her proğramda belirttiğini hatırlatmak isterim.Diğer fermente ürünleri öğrenmek için şuraya tıklayın https://isacoturoglu.com.tr/yorum/fermente-gidalar-hangileridir.html

Çubuk turşusu

Doğal Çubuk Turşusu Deneyimlerimiz ve Videolar

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/karatay-cubuk-tursusu.html

Bu Sezon Kaç KG "Doğal Çubuk Turşusu" Tüketeceğim?

BU SEZON KAÇ KG “DOĞAL ÇUBUK TURŞUSU” TÜKETECEĞİM?

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/bu-sezon-kac-kg-dogal-cubuk-tursusu-tuketecegim.html

13.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 2018

13.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 2018

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/cubuk-tursu-ve-kultur-festivali-2018.html

Dünyanın En Büyük Turşusu Rekor Denemesi

ÇUBUK “DÜNYANIN EN BÜYÜK SALATALIK TURŞUSU” REKOR DENEMESİ

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/cubuk-dunyanin-en-buyuk-salatalik-tursusu-rekor-denemesine-hazirlaniyor.html

Çubuk Turşu Festivali 2017

ÇUBUK TURŞU FESTİVALİ 2017 GEZİ NOTLARIMIZ

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/cubuk-tursu-festivaline-gittik.html

“ÇUBUK AGAT TAŞINI” UZMANINA SORDUK

ÇUBUK AGAT TAŞI MUHTEŞEM ANLATIM

Çubuk turşusu kadar olmasa da başka bir şeyiyle de tanınıyor, Dünyadaki en fazla Çubuk Agat taşı rezervine sahip olan bu bölgeyi geçtiğimiz yıl Çubuk Turşu Festivalinde karşılaştığımız Burhan Cücük Beyin muhteşem anlatımıyla mutlaka dinlemenizi öneriyorum.Daha sonra Burhan beyle tekrar görüşüp Türkiye’nin Değerleri Taşlarını anlatmasını rica ettik, detaylara buradan ulaşabilirsiniz https://isacoturoglu.com.tr/yorum/cubuk-agat-tasini-uzmanina-sorduk.html