İnstagram’da “Mavi Tik” Nasıl Alınır?

Bugün sizlere instagram’da “Mavi Tik” Nasıl Alınır? konusunu açıklayacağız. İnstagram Mavi tikli yada onaylı İnstagram hesabının tanınmış kişiyi, ünlüyü veya global markayı temsil eden gerçek kişi olduğunu onayladığı anlamına gelir.Sizde instagram hesabınızın mavi tik rozetli olması için şunları yapmanız gerekiyor.

Öncelikle kimliğinizi hazırlayın ve instagram uygulamanızı son sürümüne güncelleyin.

İnstagram’da “Mavi Tik” Nasıl Alınır?

İnstagram Doğrulanmış simgesi talep etmek için

 1. Doğrulanmış simgesi talep ettiğiniz instagram hesabına giriş yapın.
 2. Profilinize gidin ve  simgesine dokunun.
 3.  Ayarlar kısmına girip  Doğrulama İste’ye dokunun.
 4. Adınızı ve soyadınızı girin kategori seçin.
 5. Kimliğinizin bir fotoğrafını ekle seçeneğine tıklayarak kimlik fotoğrafınızı ekleyin.Kimliğin fotoğrafını çekmeden önce TC NO ve Ana-Baba adı kısımlarını gizlemeyi unutmayın.
 6. Talebiniz değerlendirildikten sonra, instagram hesabınızın doğrulanıp doğrulanmadığını belirten bir bildirim gönderiyor.
 7. İstagram mavi tik onayı talebiniz reddedilirse, 30 gün sonra yeni bir talep gönderebilirsiniz.

İnstagram’da “Mavi Tik” Nasıl Alınır?

İnstagram Mavi Tik İsteğinin Onaylanması İçin Sağlanması Gereken Şartlar

 • Özgün olmak: Hesabınız gerçek bir kişiyi, tescilli bir işletmeyi veya kuruluşu temsil etmelidir.
 • Benzersiz olmak: Hesabınız, temsil ettiği kişi veya işletmenin benzersiz varlığı olmalıdır. Bir kişi veya işletmenin sadece bir hesabı doğrulanabilir, dile özel hesaplar bu konuda istisnadır. Genel ilgi alanlarına yönelik hesapları doğrulamayız (ör. @EvYemekleri).
 • Eksiksiz olmak: Hesabınızın herkese açık olması, biyografi, profil fotoğrafı ve en az bir gönderiye sahip olması gerekir. Profiliniz, diğer sosyal medya hizmetlerine yönlendiren “beni ekle” bağlantıları içeremez.
 • Dikkate değer olmak: Hesabınız tanınmış, sıkça aratılan bir kişi, marka veya kuruluşu temsil etmelidir. Birden fazla haber kaynağında öne çıkan hesapları inceleriz ve ücretli ya da tanıtım amaçlı içerikleri inceleme kaynağı olarak kullanmayız.

Ek olarak; İnstagram hesap onayı için dikkat edilen bir diğer konu ise sizin İnstagram da aktif bir kullanıcı olup olmadığınızdır. Eğer uzun süredir hesabınızda oldukça az paylaşımlar yaptıysanız; aktif olmayan bir sayfanın onaylanmasını İnstagram gerekli olduğunu düşünmüyor ve hesabınızı onaylamıyor. Ayrıca sahte takipçi satın almak gibi şüpheli davranışlarda bulunmayın, bu durum instagram tarafından tespit edilirse onay verilmez.

Bizi de İnstagram da takip edebilirsiniz; @isacotur

YouTube Abone Kasma Siteleri 2020

YouTube Abone Kasma Siteleri 2020

https://isacoturoglu.com.tr/code/youtube-abone-kasma.html

İnstagram Takipçi Kasma Siteleri

İnstagram Organik Takipçi Kasma Siteleri

https://isacoturoglu.com.tr/code/instagram-organik-takipci-kasma-siteleri.html