Çubuk Turşu Festivali 2019 Ne Zaman?

Bu yıl 14. kez düzenlenecek olan Çubuk Turşu Festivali için heyecan giderek artıyor.2017 ve 2018 yıllarında gittiğimde Çubuk Turşu Festivalinin her geçen sene daha başarılı bir organizasyon olduğunu söyleyebilirim.Merak edenler sayfa altına linklerden bakarak Çubuk Turşu Festivalleri aradaki farkı görebilirler.

Çubuk Turşu Festivali 2019 Ne Zaman?

Çubuk Turşu Festivali genelde salatalık turşularının çıktığı, yani hasat sonrası dönemde yapılıyor ve genelde tarih Eylül ayı içinde düzenleniyor.Geçtiğimiz günlerde Çubuk Turşu Sebze Meyve Üreticileri Kooperatif Başkanı Hasan Işık Bey’le telefonda görüştüm ve 2019 Çubuk Turşu Festivali ne zaman olacağını sordum.Henüz tarihi net değildi önümüzdeki günlerde netleşince sitemize ekleyeceğim.

2019 Turşu Festivali için Geri Sayım Başladı

2019 Turşu Festivali için Geri Sayım Başladı

2019 Çubuk Turşu Festivali hazırlıkları çerçevesinde Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Turşucular ve Yaş Sebze Meyve Üretim Kooperatifi Başkanı Hasan Işık, Ziraat Odası Başkanı Orhan Gülle, Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Rumi Türkoğlu, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş ve Çubuk Düşünce Derneği Başkanı Şuayip Yaman’ın da katılımıyla 14.06.2019 tarihinde bir toplantı yapıldı.  Belediye Başkanı Demirbaş, ilçenin sahip olduğu değerlerin ortaya çıkarılması, tanıtılması ve ürünlerinin markalaştırılmasına büyük önem verdiklerini, bu konudaki çalışmaları da kararlılıkla sürdüreceklerini söyledi.

Çubuk Turşu Festivali tüm ilçe halkıyla el birliğiyle düzenlemek istediklerini vurgulayan Başkan Demirbaş, “Festivalimizi 5-8 Eylül tarihleri arasında, okullar açılmadan yapalım düşüncesindeyiz. Geçtiğimiz festivallerdeki eksiklerimizin de tespit edilerek biran önce o eksikleri bu yıl ortadan kaldırmak istiyoruz. Bu nedenle burada alacağımız tüm kararlar bizim için önemlidir” diye konuştu. Başkan Demirbaş, festivali her geçen yıl çıtasını yükselterek devam ettirmek istediklerini dile getirdi. Çubuk turşusunun dünya pazarına açılması gerektiğini belirten Demirbaş, “Dünyanın en kaliteli ve en lezzetli turşuları Çubuk’ta üretiliyor. Bu nedenle de en iyi tanıtımı yapmamız gerekir” dedi.

Çubuk Abad Parkına Nasıl Giderim/ Ankara şehir turu Ego

Çubuk Abad Parkına Nasıl Giderim?

Çubuk Abad Parkına Turşu festivali nedeniyle ulaşmak çok ama çok kolay.Bunun için öncelikle Çubuk ilçesine gelmeniz gerekiyor.Sonra Abad Parkını önünüze çıkan herkese sorabilirsiniz.Turşu festivaline toplu taşıma ile geliyorsanız, yani EGO ile araçlar festival boyunca  son durağa gitmeden önce Abad Parkına kadar gidip, sonra son durağa gidiyor.Veya Çubuk Belediyesinin önünde inerseniz, oradan da ücretsiz üstü açık olan ve Ankara’da belli noktalarda sıkça gördüğümüz Ego Şehir Turu araçlarıyla gidebilirsiniz.

12. ÇUBUK TURŞU FESTİVALİ 2017 (21 Adet Video)

13. ÇUBUK TURŞU FESTİVALİ 2018 (50 Adet Video)


Çubuk Turşu Festivali 2017

12. ÇUBUK TURŞU FESTİVALİ 2017

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/cubuk-tursu-festivaline-gittik.html

13.Uluslararası Çubuk Turşu Ve Kültür Festivali 2018

13. ÇUBUK TURŞU FESTİVALİ 2018

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/cubuk-tursu-ve-kultur-festivali-2018.html

Beypazarı Havuç Festivali 2019

BEYPAZARI HAVUÇ FESTİVALİ 2019

Beypazar Belediyesi tarafından düzenlenen 25. Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Kültür, Turizm ve Tarih Festivali Eylül ayında Ankara Beypazarı’nda düzenlenecek.Detaylar için tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/beypazari-havuc-festivali-2019.html

2.Dondurma ve Tatlı Festivali Ankara 2019

2.Dondurma ve Tatlı Festivali Ankara 2019

2.Dondurma ve Tatlı Festivali 26-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Altınpark Expo fuar alanında gerçekleşecek olup girişler bu yıl ücretsiz olacak. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/2-dondurma-ve-tatli-festivali-ankara-2019.html

İşyurtları Kurumu Tanıtım Günleri 2019

İŞYURTLARI TANITIM GÜNLERİ 2019

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/isyurtlari-kurumu-tanitim-gunleri-2019.html