Çubuk Turşu Festivali 2019

Bu yıl 14. kez düzenlenecek olan Çubuk Turşu Festivali için heyecan giderek artıyor.2017 ve 2018 yıllarında gittiğimde Çubuk Turşu Festivalinin her geçen sene daha başarılı bir organizasyon olduğunu söyleyebilirim.Merak edenler sayfa altına linklerden bakarak Çubuk Turşu Festivalleri aradaki farkı görebilirler.

Çubuk Turşu Festivali 2019 Ne Zaman?

Çubuk Turşu Festivali genelde salatalık turşularının çıktığı, yani hasat sonrası dönemde yapılıyor ve genelde Eylül ayı içinde düzenleniyor.Geçtiğimiz günlerde Çubuk Turşu Sebze Meyve Üreticileri Kooperatif Başkanı Hasan Işık Bey’le telefonda görüştüm ve 2019 Çubuk Turşu Festivali bu yıl 5-6-7-8 Eylül tarihleri arasında Çubuk Abad Parkında gerçekleşecek.

Çubuk Abad Parkına Nasıl Giderim/ Ankara şehir turu Ego

Çubuk Abad Parkına Nasıl Giderim?

okumak için tıklayın

Çubuk Abad Parkına Turşu festivali nedeniyle ulaşmak çok ama çok kolay.Bunun için öncelikle Çubuk ilçesine gelmeniz gerekiyor.Sonra Abad Parkını önünüze çıkan herkese sorabilirsiniz.Turşu festivaline toplu taşıma ile geliyorsanız, yani EGO ile araçlar festival boyunca  son durağa gitmeden önce Abad Parkına kadar gidip, sonra son durağa gidiyor.Veya Çubuk Belediyesinin önünde inerseniz, oradan da ücretsiz üstü açık olan ve Ankara’da belli noktalarda sıkça gördüğümüz Ego Şehir Turu araçlarıyla gidebilirsiniz. 

Çubuk Turşu Festivali’nde Sahne Alacak Sanatçılar

Çubuk Turşu Festivali’nde Sahne Alacak Sanatçılar 2019

Çubuk Turşu Festivali Etkinlik Proğramı

2019 Çubuk Turşu Festivali Etkinlik Proğramı

Festival kapsamında gösteriler, yarışmalar, çocuk etkinliklerinin yanı sıra Türkiye’nin önemli isimleri de sahne alacak. Kurulacak stantlar arasında gün boyu dolaşmak, çeşitli turşuların tadına bakmak ve akşamda konserlerle coşmak istiyorsanız bu festivali kaçırmayın!

2019 Çubuk Turşu Festivali Konserler

5 Eylül – Elif Buse Doğan, Cengiz Taşkent, Çubuklu Cem
6 Eylül – Bora Duran, Bünyamin Çevik, Kaan Aydos
7 Eylül – Ebru Yaşar, Ahmet Yılmaz
8 Eylül – Zafer Albayrak, Özgür Eren, Engin Can


FESTİVALE AİT DİĞER VİDEOLARIMIZA YOUTUBE KANALIMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde İlk Ders Çubuk Turşusu

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde İlk Ders Çubuk Turşusu

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) akademisyenleri ve öğrencileri, Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş öncülüğünde, 1.5 tonluk turşu kavanozuna, Çubuk turşusu kurdu. 

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Çubuk’taki AYBÜ Esenboğa Külliyesi’nde ‘İlk Ders Turşu’ programı düzenlendi. Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, akademisyen ve öğrencilerin katıldığı programda, Çubuk turşusu konusunda uygulamalı eğitim verdi. Geçen yıl ‘dünyanın en büyük turşu kurma rekor denemesi’ yapılan 1.5 tonluk turşu kavanozuna turşu kuruldu. Turşunun tanınırlığının üniversite ile artacağına inandığını aktaran Demirbaş, “Sizlerle birlikte bu lezzeti dünyanın her yerine yaygınlaştırmak istiyoruz” dedi. Demirbaş, 5-8 Eylül’de düzenlenecek Turşu Festivali’ne üniversite camiasını ev sahibi olarak beklediklerini de sözlerine ekledi.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde İlk Ders Çubuk Turşusu AYBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı: “Turşu ve yoğurt eski Türk topluluklarında çok önemli olan şeylerdir. Anadolu’daki turşu türü hiçbir ülkede, hiçbir coğrafyada yok. Bunun için biz üniversite olarak gastronomi ile ilgili teknisyen ve tekniker yetiştirmek adına yeni bölümler açacağız. Özellikle bu bölgenin tarım, orman veya gıda alanlarına katkıda bulunma adına yüksek okulumuza inşallah bu bölümleri de ekleyeceğiz.” dedi.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde İlk Ders Çubuk Turşusu Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde İlk Ders Çubuk Turşusu Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde İlk Ders Çubuk Turşusu Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde İlk Ders Çubuk Turşusu Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde İlk Ders Çubuk Turşusu Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde İlk Ders Çubuk Turşusu Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde İlk Ders Çubuk Turşusu Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde İlk Ders Çubuk Turşusu

2019 Çubuk Turşu Festivali Stant Başvurusu ve Ücretleri

2019 Çubuk Turşu Festivaline stant ile katılmak isteyen esnaflar aşağıdaki bilgilerden detaylara ulaşabilirler.

Stant için Çubuk Belediyesi Akmasa 837 1 444 arayarak veya Cengiz Ayan Beye ulaşıp elden dilekçe doldurarak stant alabiliyorlar. Stant ücreti 4 günlük festival için toplam 750 TL (geçen yılda aynı fiyattı zam yapılmamış).Çubuk Yaş Sebze Meyve Üreticileri Kooperatife ai stant no 5 olarak belirtiliyor. Çubuk Belediyesi Telefon: +90312 837 10 73

2019 Turşu Festivali için Geri Sayım Başladı

2019 Turşu Festivali için Geri Sayım Başladı

OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

2019 Çubuk Turşu Festivali hazırlıkları çerçevesinde Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Turşucular ve Yaş Sebze Meyve Üretim Kooperatifi Başkanı Hasan Işık, Ziraat Odası Başkanı Orhan Gülle, Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Rumi Türkoğlu, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş ve Çubuk Düşünce Derneği Başkanı Şuayip Yaman’ın da katılımıyla 14.06.2019 tarihinde bir toplantı yapıldı.  Belediye Başkanı Demirbaş, ilçenin sahip olduğu değerlerin ortaya çıkarılması, tanıtılması ve ürünlerinin markalaştırılmasına büyük önem verdiklerini, bu konudaki çalışmaları da kararlılıkla sürdüreceklerini söyledi.

Çubuk Turşu Festivali tüm ilçe halkıyla el birliğiyle düzenlemek istediklerini vurgulayan Başkan Demirbaş, “Festivalimizi 5-8 Eylül tarihleri arasında, okullar açılmadan yapılacak. Geçtiğimiz festivallerdeki eksiklerimizin de tespit edilerek biran önce o eksikleri bu yıl ortadan kaldırmak istiyoruz. Bu nedenle burada alacağımız tüm kararlar bizim için önemlidir” diye konuştu. Başkan Demirbaş, festivali her geçen yıl çıtasını yükselterek devam ettirmek istediklerini dile getirdi. Çubuk turşusunun dünya pazarına açılması gerektiğini belirten Demirbaş, “Dünyanın en kaliteli ve en lezzetli turşuları Çubuk’ta üretiliyor. Bu nedenle de en iyi tanıtımı yapmamız gerekir” dedi. 

Coğrafi İşaretli Çubuk Turşusu ATO'da Kuruldu

Coğrafi İşaretli Çubuk Turşusu ATO’da Kuruldu

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/cografi-isaretli-cubuk-tursusu-atoda-kuruldu.html

12. ÇUBUK TURŞU FESTİVALİ 2017 (21 Adet Video)

13. ÇUBUK TURŞU FESTİVALİ 2018 (50 Adet Video)


Çubuk Turşu Festivali 2017

12. ÇUBUK TURŞU FESTİVALİ 2017

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/cubuk-tursu-festivaline-gittik.html

13.Uluslararası Çubuk Turşu Ve Kültür Festivali 2018

13. ÇUBUK TURŞU FESTİVALİ 2018

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/cubuk-tursu-ve-kultur-festivali-2018.html

Çubuk Turşu Festivali Ne Zaman 2020

Çubuk Turşu Festivali 2020

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/cubuk-tursu-festivali-2020.html

Kastamonu Taşköprü Sarımsak Festivali 2019 Ne Zaman?

Kastamonu Taşköprü Sarımsak Festivali 2019

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/kastamonu-taskopru-sarimsak-festivali-2019.html

Beypazarı Havuç Festivali 2019

BEYPAZARI HAVUÇ FESTİVALİ 2019

Beypazar Belediyesi tarafından düzenlenen 25. Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Kültür, Turizm ve Tarih Festivali Eylül ayında Ankara Beypazarı’nda düzenlenecek.Detaylar için tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/beypazari-havuc-festivali-2019.html

Kalecik Karası Bağbozumu Üzüm Festivali 2019

Kalecik Karası Festivali 2019

Kalecik Belediyesi tarafından organize edilen Kalecik Karası Üzüm Festivali, bu yıl 13-14-15 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olup detaylar için tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/kalecik-karasi-festivali-2019.html

Karapürçek Yağlı Güreşleri 2019

Geleneksel Karapürçek Yağlı Güreşleri 2019

Anadolu’nun çeyrek asırlık er meydanı olan Karapürçek Yağlı Güreşleri, 5 yıl aradan sonra yeniden düzenleniyor. 15 Eylül’deki organizasyona Türkiye’nin en önemli güreşçileri katılacak. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/geleneksel-karapurcek-yagli-guresleri-2019.html

2.Dondurma ve Tatlı Festivali Ankara 2019

2.Dondurma ve Tatlı Festivali Ankara 2019

2.Dondurma ve Tatlı Festivali 26-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Altınpark Expo fuar alanında gerçekleşecek olup girişler bu yıl ücretsiz olacak. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/2-dondurma-ve-tatli-festivali-ankara-2019.html

İşyurtları Kurumu Tanıtım Günleri 2019

İŞYURTLARI TANITIM GÜNLERİ 2019

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/isyurtlari-kurumu-tanitim-gunleri-2019.html