Ilgaz Dağındaki Oteller Hangileri?

Ilgaz dağındaki oteller ikiye ayırabiliriz.Çünkü Ilgaz dağı Kastamonu ve Çankırı sınırını oluşturduğu için bu şekilde bilgi vermek daha doğru olacaktır. Çankırı Ilgaz bölümünde kalanlar için daha önceden Ankarada Çankırı Tanıtım günlerinde değinmiştim. Burada Ilgaz dağındaki otelleri daha detaylı  bilgi,öneri ve eleştirel olarak ele almak istiyorum.

Otellere
anlatmadan önce kısaca bir konuya değinmek isterim.

Çankırı Kayak Antrenörleri Derneği

Çankırı Kayak Antrenörleri Derneği

Çankırı Kayak Antrenörleri Derneği Ilgaz Dağı’nda kayak yapmak isteyenlere hizmet veriyor.Bir çok kişi Ilgaz Dağı’na tatile geliyor, otelleri araştırdıkları gibi aynı şeyi kayak antrenörü ve kayak malzemelerini gibi konuları araştırmıyor.Mutlaka okumanız gereken bir bölüm olduğunu hatırlatmak isterim.
isacoturoglu.com.tr/gezi/cankiri-kayak-antrenorleri-dernegi.html

2018-2019 sezonu ılgaz dağı kayak merkezi teleferik bilet ücreti

2018-2019 sezonu ılgaz dağı kayak merkezi teleferik bilet ücreti

Kastamonu’daki Ilgaz Kayak Merkezi’nde, 1 günlük limitsiz kayak ücreti 60 TL, tek çıkış ücreti ise 10 TL.

Çankırı Ilgaz tarafında bulunan Yıldıztepe ve Doruk Kayak Merkezi’nde, 1 günlük limitsiz kayak ücreti 50 TL, tek çıkış ücreti ise 10 TL.
Ilgaz Dağı Yeni Reklam Sloganı Ankara Sokaklarında

Ilgaz Dağı Yeni Reklam Sloganı Ankara Sokaklarında

Ilgaz dağı Başkente 2 saat mesafede olup, yeterince tanıtılamadığı için olsa gerek fazla bilinmiyor.Çankırı Valiliğinin 2012 yılında özellikle Başkent Ankara’ya kışın gelmesiyle bilbordlarda  Ilgaz Dağı reklam sloganını ile farkındalık oluşturan güzel bir proje olmuştu.Ilgaz Dağı yeni reklam sloganı hakkında detaylar için tıklayın.
isacoturoglu.com.tr/gezi/ilgaz-dagi-yeni-reklam-slogani.html

Ilgaz Dağı İstiklal Yolu Yazısını Görmeden Dönme

Ilgaz Dağı İstiklal Yolu Yazısını Görmeden Dönme

Ilgaz dağına tatil yapmaya gelen herkesin mutlaka vakit ayırıp İstiklal Yolu Yazısını görmesini, hatta görmeden dönmemesini istiyorum.İstiklal Yolunu bir çok dağcılık kulübü yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarından büyük destek alıyor.Her yıl İnebolu’dan başlayan yürüyüş Ilgaz Dağı’ndan geçerek,  bir çok etapdan oluşan bir yürüyüş Ankara’da son buluyor.İstiklal Yolu hakkında bilmemiz gereken detaylar ulaşmak için tıklayın.
isacoturoglu.com.tr/gezi/ilgaz-dagi-istiklal-yolu-yazisi.html

Ilgaz Derbent Şehitleri Anıtı

Ilgaz Derbent Şehitleri Anıtı

Ilgaz Dağına kadar tatil yapmak için gelen ziyaretçilerimizden bir ricam da, Derbent Şehitleri Anıtını görmelerini isterim.Derbent Şehitleri Anıtı Derbent Otelin önünde bulunuyor.Detaylar için tıklayın.
isacoturoglu.com.tr/gezi/ilgaz-derbent-sehitleri-aniti.html

Ilgaz Dağı Yıldıztepe Zipline

Ilgaz Dağı Yıldıztepe Zipline

Türkiye’nin en uzun zipline Ilgaz Dağı Yıldıztepe mevkisinde 2015 Ekim ayında açılışı yapılarak hizmete girdi.Ilgaz Dağındaki zipline hakkında merak edilen bütün detaylar ve bloğuma özel indirim koduna ulaşmak için tıklayın.
isacoturoglu.com.tr/gezi/ilgaz-dagi-yildiztepe-zipline.html

Ilgaz Belediyesinde Yıldıztepe Kayak Merkezine Ücretsiz Servis Hizmeti

Ilgaz Belediyesinde Yıldıztepe Kayak Merkezine Ücretsiz Servis Hizmeti

Ilgaz Belediyesi hafta sonunu Ilgaz dağında değerlendirmek isteyen ziyaretçilere ücretsiz servis imkanı sunuyor.
Detaylar için tıklayın. isacoturoglu.com.tr/gezi/yildiztepe-kayak-merkezine-servis.html

Ilgaz Dağındaki Oteller Hangileri? (Çankırı Bölümü)

Ilgaz Armar Otel
Ilgaz Doruk Otel Yeniden Hizmete Açıldı 🙂
Ilgaz Otel
Ilgaz Derbent Otel
Ilgaz Akbak Otel
Ilgaz Öğretmen Evi

Ilgaz Dağındaki Oteller Hangileri? (Kastamonu Bölümü)

Bu bölüm düzenleniyor….

 

Ilgaz Armar Otel Yıldıztepe

Ilgaz Armar Otel Yıldıztepe

Armar otelde 2 tane bayd lift ve saatte 1500 kişi taşıma kapasiteli telesiyej bulunuyor.Kayak yapmaya yeni başlayanlar için %25 eğilmi iki tane pisti vardır. Bunlar karınca pisti ve ayışığı pistidir.Armar otelin 24 odası 80 yatak, 15 tane standart odası, 3 suit oda, 6 tane de dublex odası bulunuyor.
Detaylı bilgi için tıklayın isacoturoglu.com.tr/gezi/ilgaz-armar-otel-yildiztepe.html

ılgaz doruk otel

Ilgaz Doruk Otel

Doruk otel isminden de anlayacağınız gibi Ilgaz Dağınınen yüksek rakımında bulunmasından dolayı bu ismi almıştır.Doruk otel 52 odası ve 150 yatak kapasitelidir.Otelinönünde 400 metrelik bir bady lift (kar asansörü) bulunmaktadır. Ayrıca otel telesiyeje 500m. uzaklıktadır. 2018 sezonu itibariyle yeni bir firmaya devrolup hizmete tekrardan açılmış
Diğer detaylar için isacoturoglu.com.tr/gezi/ilgaz-doruk-otel.html

ILGAZ OTEL

ILGAZ OTEL

Ilgaz Dağı Kadın Çayırı Yıldıztepe mevkisine il özel idaresince yaptırılıldı. Ilgaz  Otel 20 yıllığına turizm amaçlı kullanılması için 2015 yılı mart ayında ihaleye verildi.Son şekliyle ILGAZ OTEL olarak 2016 yılında hizmet vermeye başladı.
Detaylar için tıklayın isacoturoglu.com.tr/gezi/ilgaz-otel.html

ılgaz derbent otel

Ilgaz Derbent Otel

Derbent otel kayak pistine 2km mesafe olup ücretsiz servis araçlarıyla müşterini kayak pistine götürmektedir. Otel aynı zamanda Derbent şehitliğiyle karşı karşıyadır Derbent otel 45 yatak kapasiteli olup Derbent köftesi meşhurdur. Köftesini yemek için listenize eklemenizi öneririm. Detaylar için tıklayın
isacoturoglu.com.tr/gezi/ilgaz-derbent-otel.html

Ilgaz Akbak Tuz Otel

Ilgaz Akbak Tuz Otel

Akbak Otel Ilgaz E80 yolu üzerinde tam olarak 4 yolun ortasında (Karadenizi İstanbul’a, kastamonu’yu Çankırı üzerinden Başkent Ankara’ya bağlayan) yerde bulunuyor. Türkiyenin ilk tuz temalı oteli olma özelliğiyle farklı bir çıkışla ismini duyurmayı başardı.İki adet otel bünyesinde iki adet de otel yanında bulunan aynı firmaya ait dinlenme tesisinde iki olmak üzere toplamda 4 adet tuz odası bulunuyor. 1 kral, 1 suit oda olmak üzere toplam 33 oda ve 49 yatak kapasitelidir.Ayrıca otelin yanındaki tuz marketden hediyelik eşyalar satışı yapılıyor.Akbak Tuz Otel hakkında bilmenizde fayda olacak diğer detaylar için tıklayın. isacoturoglu.com.tr/gezi/ilgaz-akbak-tuz-otel.html

 

Ilgaz Öğretmen Evi

Ilgaz Öğretmen Evi

Öğretmen evi Ilgaz ilçe merkezinde olup oda sayısı ve yatak adetlerinde karışıklık olmaması için topluca vereceğim. Eğer kalmayı düşünürseniz sitesinden bilgi alabilirsiniz.Toplamda 42 odası ve 94 yatak kapasitesi var.
isacoturoglu.com.tr/gezi/ilgaz-ogretmen-evi-aso.html

Bu ikinci bölümde de Ilgaz dağında kastamonu tarafında kalan otelleri tanıtacağım. Şu an içerikler hazırlanııyor.

Ilgaz Dağındaki (Kastamonu Bölümü) Oteller Hangileri?

 

Ilgaz Mountain Resort Otel

Mountain Risort otel yorumlarda çok beğeni aldını belirterek başlamak isterim.Ilgaz dağının tam kalbinde yer alan oteller dizisinden birisidir.

ETAP ALTINEL ILGAZ DAĞBAŞI OTEL

Devam edecek…