Ilgaz dağının en güzel manzaralı otel kompleki olan Ferko Ilgaz Mountain Hotel herkesin hayallerini süslüyor, peki ya buraya gelip görenler tatil yapanlar ne diyor? Ilgaz dağındaki oteller isimli yazı dizimizde bu sefer Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort anlatmaya çalışacağım….

Ilgaz Mountain Hotel & Resort Hikayesi

Ilgaz Mountain Hotel & Resort hikayesi hakkında kısaca bilgi vererek başlamak istiyorum.Ilgaz dağının bir kısmı Kastamonu tarafında kaldığından bu bölüme haliyle Kastamonu bakıyor.

 Ayrıca Ilgaz Dağına bakan diğer kurumlar ise; Ilgaz Dağı Milli Parklar Müdürlüğü, KUZKA Kuzey Anadolu Kalkında Ajansı (Çankırı-Kastamonu-Sinop) olup Kastamonu Travel, Çankırı Travel, Sinop Travel sitelerinden illere ait turizm rotalarını paylaşıyorlar.

 Ilgaz Mountain Hotel & Resort Sahibinden Kiralık Devremülk

 Ilgaz Mountain Hotel & Resort Sahibinden Kiralık Devremülk Apart Evler

2000’li yılların başında hizmete giren Ilgaz Mountain Hotel & Resort Kastamonu Holding 49 yıllığına devletten kiralamıştı.Ve buradaki ardıç tipi evler devre mülk olarak vatandaşlara satılmış, şu an bile Ilgaz Mountain Hotel & Resort otelde devre mülk sahipleriyle karşılaşabilirsiniz. Hatta gitmek isteyenler sahibinden.com ilan veriyor, tatile gitmeden önce bu ilanları bir göz gezdirmenizde fayda var.

Kastamonu Holding 49 yıllığına devletten kiralamıştı ve üzerinden 12 yıl geçmiş (holding ortakları otel projesine gereken ilgiyi yitirmesi üzerine) yıl 2014 yılında yeni gelişmeler için düğmeye basılmış.Kastamonu Holding ortaklarından birisi olan Ferko İnşaat, kış turizminde bakir kalan Kastamonu’da mevcut yatırımlarını genişletme kararı alıp Ilgaz Mountain Hotel & Resort işletmesini devraldı.

Ferko İnşaat: Ilgaz Mountain Resort Oteli’ni 7,5 milyon $ yenilerken, aynı yerde 15 milyon $ yeni bir otelin inşasına başlayan Egeli iş adamı Ferit Meriç, Kastamonu Valiliği ve İl Özel İdaresi tarafından 20 milyon lira yatırım ile hayata geçirilen pistlerle, buradaki günübirlik konaklama tesislerinin işletmeciliğine de talip oldular.Böylece Ilgaz Mountain Resort Oteli mevcut 446 yatağa sahip tesisin kapasitesini 750’ye çıktı ve tesiste 118 tane apart daire, yeni otel, 143 otel odası ve 268 yatak kapasitesi bulunuyor.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun Kastamonu Holding

2014 yılında Otelin temel atma törenine katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Kastamonu Holding için ilginç bir değerlendirmesi var.

  “Kastamonu Holding’in yapısına baktığımda hepsinin farklı işleri var, aslında hiç birinin buradan para kazanma derdi yok,  zenginliğini daha da zenginleştirme gibi bir dertleri var.”

2014 yılı haberlerinde otelin isminin önünde Sheraton  Ilgaz Mountain Resort Oteli olarak adı geçiyor ama şu an böyle bir isimde Ilgaz dağında otel yok, muhtemelen Sheraton Oteliyle isim konusunda anlamamış olabilirler, kısaca günümüzde otelin ismi Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort olarak geçiyor.

Ilgaz Mountain Hotel & Resort BBG Evi 2.Dönem

BBG Evi 2.Dönem (Ilgaz Mountain Hotel & Resort)

Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort olmadan önce (Ferko ismini almadan önce) Ilgaz Mountain Hotel & Resort olarak geçiyordu. Hatta 2002 yılında popüler yarışması Biri Bizi Gözetliyor 2. Dönem bölümlerinin bir kısmı da Ebru Serter ile Acun Ilıcalı’nın sunuculuğunu üstlendiği yer bu otelde çekilmişti.Hatırlamanız için aşağıdaki videoya bakmanızı öneririm.

Ferko İnşaat Ilgaz Mountain Hotel & Resort Niçin Satın Aldı? Gökçe Meriç

Ferko İnşaat Ilgaz Mountain Hotel & Resort Niçin Satın Aldı?

Ferko İnşaat’ın patronu Gökçe Meriç, Ilgaz Mountain Resort&Hotel’in tüm hisselerini niçin aldıklarını verdiği bir röportajda şu şekilde anlatıyor.

Okumak için tıklayın

Hem otelcilik deneyimimiz hem de Türkiye’deki dört mevsim doğa turizminde gördüğümüz boşluktan dolayı ek bir yatırım kararı aldık. Türkiye’de kış turizmi açısından en büyük sorunların başında kayak pistlerinin kısalığı, yatak kapasitesinin azlığı ve ulaşım zorlukları yer alıyor” dedi.

“Türkiye’deki işletme belgeli yatak sayısının sadece binde 2’si kış ve dağ turizmine ait” diyen Meriç, şöyle devam ediyor; “Dolayısıyla bu alanda yatırıma büyük ihtiyaç var. Ilgaz da ülkemizde kış turizmine elverişli az sayıda dağdan biri.
Yüksekliği ve kar kalitesinin yanı sıra Kastamonu Havaalanı’nın hizmete girmesiyle birlikte büyük bir avantaj elde etti. Ilgaz Dağı’nın kış turizminin önemli destinasyonlarından biri olacağına inanıyoruz. Ilgaz Mountain Resort’un yenilenmesine ve otelin yapımına yaklaşık 30 milyon dolarlık yatırım yaptık. Toplam 12 bin 700 metrekarelik kapalı alanı bulunan tesisimiz 750 yatak kapasitesine sahip. Oteli yılın 12 ayı canlı tutmayı hedefliyoruz.”  demiş.
Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort Şikayet ve Yorumlar 

 

Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort Yorumlar

Google arama motoruna yazınca sağ bölümde Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort ait işletmesine ait yorum, puan, fotoğraf ekleme bölümü var, otelde kalanların bazısı çok kısa yazarken bazıları ise adeta destan yazmışlar ben son 4 ay önceki gönderilere kadar okuyabildim fazla zamanım olmadığı için eğer sizin vaktiniz varsa diğer otel derecelendirme sitelerindeki yorumlara da bakabilirsiniz.

Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort Facebook sayfasına yorum bırakanlar genelde kısa öz yazıp beğendik demişler bir kaç tane sert eleştiren olmuş, bir çoğu da yorum yapmak yerine kabaca yıldızlı puan vermişler.

Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort Şikayet

Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort geldiklerini yorumlarda yazanlar en çok manzarayı ve doğasını beğendiklerini yazmışlar ve bunun haricinde her şeye eleştiri yapılmış. Restoran bölümünde çalışan görevlilerin ilgisizliği veya telefonla oynamaları şeklinde yorumlara kadar bir çok eleştiri görebilirsiniz.Yine bir kullanıcı çalışanların öğrenci olabileceklerini söylemiş, bir başkası çalışanların maaşlarını alamadıklarını kendi aralarında konuşurken duyduğunu yazmış.

Yemek konusu çok değişken bir durum olup kişiden kişiye göre değişeceğini hatırlatmanızda fayda var.

Yemek bölümünde eleştiri yapanlar çok fazla olduğunu hatırlatmak isterim, ziyaretçiler kafayı yemekle bozmuşlar. Masalara konulan suların hazır su olmadığını doldurma olduğunu, otele gelmeden sizler gibi yorumları okuduğunu masalara konulan suları özellikle kontrol ettiğini yapılan yorumun doğru olduğu söylemiş.Yemek bölümünde eleştirilen konulardan bir diğeri ise yemeklerde hiç kırmızı etli menülerin olmadığını ve menülerin daha çok sebze ağırlıklı olduğunu belirtiyorlar.

Otelde kalmak için ful paket satın aldıkları halde ücret talep edilmesi gibi garip yorumlarda okuyabilirsiniz…

Otel seçerken çevrenizde daha önce gidenlerden tavsiye alıp ona göre tatil ayarlamalarınızı yapmanızda fayda var. Sonra fazla beklentiye girince maalesef eleştirmeye başlıyoruz.

Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort İletişim

Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort İletişim

Web: www.ferkoilgazhotel.com sitesinden rezervasyon yapabiliyorsunuz.
Mail: info@ferkoilgazhotel.com
Telefon: 0366-239-10-40
Adres: Ilgaz Dağı Milli Parkı 37000 Kastamonu, Türkiye
Facebook: facebook.com/ferkoilgazhotel/
İnstagram: instagram.com/ferkoilgazmountainhotel
Twitter: Hesabı Yok

NOT: Otelin odalarına ait fotoğraflara ve diğer hizmetlerine web sitesinden ulaşabilirsiniz
Yukarıda yer verdiğimiz otel firması hakkında yapılan yorumlar ve şikayetler bölümü Google Haritalar, Google İşletme Hesaplarına Yapılan Yorumlar, Facebook Sayfası Değerlendirme yorumları derlenerek hazırlanmıştır. Burada ismi geçen otel firmasını aşağılama, karalama, kötüleme gibi bir art niyetimiz olmayıp  subjektif bir derleme yapmaya çalıştım.Yıllardır Ilgaz Dağına değer katan bir otel olduğunu hatırlatmak isterim. Üç beş çalışanın yaptığı hataları koca firmaya yıkmamak lazım, ama otel yönetimi de bu yapılan eleştiri ve yorumlara kulak verip gereğini yapması gerektiğini düşünüyorum.Yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Ilgaz Dağındaki Oteller Hangileri

ILGAZ DAĞINDAKİ OTELLER HANGİLERİ?

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/ilgaz-dagindaki-oteller.html