Ilgaz Dağı Yıldıztepe Zipline

Türkiye’nin en uzun zipline Ilgaz Dağı Yıldıztepe mevkisinde 2015 Ekim ayında açılışı yapılarak hizmete girdi.Ilgaz Dağındaki zipline hakkında merak edilen bütün detayları sitemde yer veriyorum.İşte o çok az bilinen o detaylar….

2015 yılında açılan zipline tesisi bir süre başka bir işletme tarafından işletildi ve 2017 Haziran ayında yeni bir firmaya sözleşme yapılarak önemli bir aşama kaydetti.Şimdi bu firma hakkında bilgiler verip, Ilgaz Dağında zipline keyfini doya doya çıkartmanız için sizlere ne gibi hizmetler sunacağını anlatacağım.

Not: Zipline Hattının yıllık bakım giderlerinin çok yüksel oluşundan dolayı işletmeci firma 1 yıllık hizmet vermiş olup, daha sonraki yıllarda hizmet vermekten çekilmişti. 2019 Mayıs Ayı itibariyle eski işletmeci firma esnetilen bakım koşullarını tamamlayarak tekrar hizmet vermeye başladı 🙂

Türkiye'nin en uzun zipline Ilgaz Dağı Yıldıztepe

Zipline Kadınçayı Tabiat Parkını Kim İşletiyor?

Ilgaz Dağındaki Zipline hattını işleten firma Öztur Turizm Otelcilik İş.Yat.San.Tic.A.Ş. olup Düzce bölgesinde uzun yıllar otel işletmeciliği ve yanı sıra havuz işletmeciliğinden akaryakıt işletmeciğine kadar geniş bir yelpazede hizmetler sunuyormuş.

Zipline İşletmeciliği Şartları Neler

Zipline Tabiat Parkı İşletmeciliği Şartları Neler?

Zipline işletmeciliği şartları ağır olup, en küçük bir bahane ile sizleşmesi tek taraflı olarak iptal edinilme ihtimali vardır.Milli Park olduğu için işletmeye izin alınmadan ve proje çizilmeden çivi bile çakılması yasakmış.

Ortalama 1Milyon ₺ (1Trilyon₺) teminat isteniyor.
En az 5 yıl milli park işletmeciliği isteniyor.
Sözleşme süresi en az 5 yıl olup milli parka işletmecinin yaptığı yatırımlar ve aldığı işletme sertifikalarıyla bu süre 49 yıla kadar uzayabiliyormuş.Sanırım burada milli parklar müdürlüğüyle iyi geçinmekden geçiyor.
Ramazan Bey, 15 yıldır Düzce’de tabiat parkı işletmeciliği yaptıklarını belirtiyor.

Ilgaz Yıldıztepe Zipline Gerçek Uzunluğu Kaç Metre

Ilgaz Yıldıztepe Zipline Gerçek Uzunluğu Kaç Metre?

Ilgaz zipline hattın uzunluğu 530 metre olarak geçiyor fakat gerçek zipline uzunluğu 640 metreymiş.Çünkü proje çizip ihale edilmiş ve ona göre de devlet ödenek vermiş.Fakat zipline firenleme mesafesi kurtarmadığı için hatların biniş noktasını yukarı çekmişler.Fakat ihale sözleşmesinde değişiklik yapılamadığı için Ilgaz zipline hattının uzunluğu 530 metre. olarak geçiyormuş.Ilgaz zipline gerçek uzunluğunun 640 metre olduğunu bilmenizde fayda var.

Ilgaz Dağı Yıldıztepe Zipline Ücreti Ne Kadar

Ilgaz Dağı Yıldıztepe Zipline Ücreti Ne Kadar?

Ilgaz Dağı Yıldıztepe zipline ücreti 30₺ (2017 yılı fiyatı) olup tanıtım ve bilinmesi amacıyla fiyatın düşük tutulduğunu belirtiyor.Çünkü işletmeci firma 30₺ fiyatın çok cüzzi bir miktar olduğunu, gerçek fiyatının 70₺ olması gerektiğini belirtiyor. Türkiye’nin en uzun zipline hattı olduğunu ve zipline hattının bakım ve masrafının çok ağır olduğunu belirtiyor.Fiyatı düşük tutarak zipline olan ilgiliyi artırmak ve sürdürülebilir bir tavsiye üzeri reklam politikası izlediklerini belirtti. Zipline için gelenler milli parklar girişinde buluşma alanına kadar kendi araçlarıyla geliyorlar, sonra zipline atlama alanına kadar kendi araçlarıyla taşındığını belirtiyorlar.Ve bu ulaşım için ücret alınmıyor, sadece yerseniz restaurant yemek ücreti ve zipline biniş ücreti ödüyorsunuz.(Restorant şu an yapım aşamasında olup kış sezonuna hizmete girmesi planlanıyor.)

2019 Sezonu için Zipline biniş ücreti henüz belli değil, sanırım firma tanıtım amacıya fiyatı düşük tutacak veya eski fiyattan hizmet verecektir.

Zipline Kimler Binebilir

Zipline Kimler Binebilir?

Zipline 40kg ile 110kg arası kişiler binebilir.Ayrıca zipline hattı 4 tona kadar yük kaldırabilme özelliğine sahipmiş.

Zipline Ücreti Ödemesinde Kredi Kartı Geçerli Mi

Zipline Ücreti Ödemesinde Kredi Kartı Geçerli Mi?

Telefon şebekesi olarak sadece Turkcell çekiyormuş, kışın mobil baz istasyonu geliyormuş (kış sezonu süresince).
Zipline ücret ödemesi için yanınızda nakip para getirmenizde fayda var.Post makineleri var fakat internete bağlanmadığı için sorun yaşayabilirsiniz.Kışa bu sorunun çözümü için girişimlerde bulunmuşlar.

 Zipline Kayarken Video Çekim Ücreti Nedir

Zipline Kayarken Video Çekim Ücreti Nedir?

Şu an için zipline video çekiminden bir ücret talep edilmiyormuş, fakat ilerleyen zamanlarda aksiyon kamera ve dron ile talebe bağlı hizmet vermeyi planlıyorlar.Eğitmen sizin zipline kayarken video çekimi yerine yukarıda bekleyenleri göndererek zaman kazanacağını  hatta aşağıdan tekrar araçla platforma tekrar geleceğini göz ününde bulundurduğunuzda bu ücret gayet normal sayılabilir.

Zipline video çekim ücreti 30TL (2017 yılı fiyatı) düşünülüyor ve 30TL de (2017 yılı fiyatı) zipline ücreti olduğunu unutmayın.Bunun yerine kendi telefonumla kendim çekerim diye düşünenleriniz olabilir, bunu da sorduk.İlk kez zipline kayanlar selfi ile çekim yapmayı önermiyorlar, 2. ve 3. sefer bineceklere öneriyorlar bence de doğru bir tespit.

Ilgaz Dağı Zipline Rezervasyon

Ilgaz Dağı Zipline Rezervasyon

Ilgaz Dağı zipline rezervasyon yaptırmanızda fayda var.Çünkü bazen aşırı yoğunluk olduğunu yetkililer söylüyor.Hatta gelmeden günler öncesi arayıp, haber verildiği bilgisini verenler bile oluyormuş.İletişim bilgilerini aşağıda paylaşacağım için sayfa sonunu kontrol etmenizi rica ederim.

Ilgaz Dağı Zipline Restorant Hizmeti Sunacak

Ilgaz Dağı Zipline Restorant Hizmeti Sunacak

Firma yetkilisi Ramazan Bey, kafeteryada, tabakta servis şeklinde ve şömine başında bir hizmet sunacaklarmış.Yani karda ve soğukta köfte ekmek dönemi sona erdi diyebiliriz.Düzce’deki deneyimlerini buraya aktarmayı planladığını anlatan Ramazan Bey, restorantta çorba olarak sadece fermente tarhana çorbası yapılacağını belirtiyor.

2016 kışın gözlemlemek için Ilgaz Dağına gelen Ramazan Bey, ekmek arası köftenin 20₺ gibi fiyatlara satıldığını gözlemlemiş.Ve bir bağırdak çayın 3₺ satıldığı gibi aynı gün içinde 5₺ satıldığına şahit olmuş. Zipline pistinin üst tarafında teleferik ile dağın tepesine çıkılınca görülen kulübelerde (kaymakamlığın işlettiği kafeteryalarda) yenileme inşaatı varmış ve bu sezone yetişmeyeceğini belirtiyor.Zipline biniş noktasında bulunan ve kendi işletecekleri restoranta ziyaretçilere kaliteli bir hizmet sunmayı planlıyorlar.Örneğin 20₺ servis tabağında doyurucu menüler olacağını belirtiyor.Ayrıca WC olayına da el atıp pırıl pırıl olacağını söylüyor.

Düzce’de uyguladıkları tanıdık kasaplarına canlı koyun, kuzu kesimi yaptırıp müşterilerine taze güvenilir kırmızı et keyfi ve deneyimi sunacaklarını özellikle belirtti.Bakalım kış sezonunda ne gibi gelişmeler olacak bekleyip göreceğiz.

Bizde öneri olarak yaş fermente tarhana için Ilgazdan Geleneksel Lezzetleri önerdik ve iletişime geçmelerini rica ettik.Ayrıca restorant içinde küçük bir tanıtım standı olmasını ve restorantta yemiş olduğunuz ürünleri satın alınabilmesini önerdik.
(Ayrıca fermente çubuk turşusu ve tuz odaları gibi  önerilerimizde oldu)

Ilgaz Dağı Zipline İletişim

Ilgaz Dağı Zipline İletişim

Ilgaz Dağı Zipline Facebook

Facebook Kadınçayırı Tabiat Parkı Zipline Kafe Restorant Sayfası

Ilgaz Dağı Zipline İnstagram

İnstagram Zipline Kadınçayırı Tabiat Parkı Sayfası

Türkiye'nin en uzun zipline Ilgaz Dağı Yıldıztepe Türkiye'nin en uzun zipline Ilgaz Dağı Yıldıztepe Türkiye'nin en uzun zipline Ilgaz Dağı Yıldıztepe

Ilgaz Dağı Zipline İndirim Kodu

Ilgaz Dağı Zipline İndirim Kodu

Türkiyenin en uzun zipline hattının bloğumuza özel indirim kodu detaylar için tıklayın. isacoturoglu.com.tr/sale/ilgaz-dagi-zipline-indirim-kodu.html

Ilgaz Dağındaki Oteller Hangileri

ILGAZ DAĞINDAKİ OTELLER HANGİLERİ?

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/ilgaz-dagindaki-oteller.htmll