Adsense Alternatif Reklam Siteleri Hangileri?

Bu yazımızda araştırdığımız veya test ettiğimiz reklam veren siteleri sizlerle paylaşarak önerilerde bulunmak istiyoruz.Forumlarda en iyi reklam veren 10 site gibi sıralamalar yapan bir çok kişi görmüşsünüzdür, bunlar sizin kafanızı karıştırmasın.Sizin için önemli olan kriterler şunlar olmalıdır;

Reklam Veren Sitelerde Aranan Kriterler

Reklam içeriği zengin olan reklam yayıncısı
Reklam boyutu fazla olan reklam yayıncısı
Reklam yayıncının güvenilir olması (ödemelerde sorun yaşamamanız için)
Reklam yayıncısının ödeme en alt limiti
Mobil reklam desteği sunup sunmaması

gibi kriterler akla ilk gelenlerdir.Genelde her web site sahibinin ilk baş vurduğu reklam yayıncısı olan google adsense reklamlar olup, eğer google reklam onayı vermezse hemen diğer siteleri araştırmaya başlarlar.Kısaca bilmeyenler için google adsense reklamları anlatıyorum.

Google Adsense Reklam

Google Adsense Reklam Yayınlıcısı Olmak

Aşağıdaki bölümde uzun uzun google adsense hakkında (youtube adsense dahil) anlattım merak edenler okumak için açılır pencereye tıklayabilir.

OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Bu sitemizi 2017 Ekim son haftası açtım ve eski sitedeki içerikleri taşımaya başladım ve 10 gün sonra google adsense başvurdum.Üç gün sonra reklamlar onaylandı ve sitede reklamlar yayınlanmaya başladı.İki yıldır da youtube reklamlardan para kazanmıyordum, adsense onayı ile youtube reklam gelirlerinden de para kazanmaya başladım.Eğer siteniz varsa ve bizim gibi yazı + resim + video içerikler çekip yayınlıyorsanız öncelikli reklam başvurusu google adsense reklamlar olmalıdır.Eğer google onay vermezse diğer reklam yayıncılarına başvurabilirsiniz.

Google reklam gösterimine değil reklama tıklamaya para veriyor, eğer reklama hiç tıklanmaz ise hiç para kazanamazsınız. Sitenize en fazla 3 adet reklam ekleyebilirsiniz ve boyutları farklı olmalıdır, reklam boyutunu dinamik seçerseniz sitedeki bulunan boş alana göre reklam gösterimi sağlıyor.Ayrıca sitenizde bulunan sayfaları önerilen yazılar olarak gösteren bir reklamı daha var, bunun amacı ise sitede ziyaretçiyi daha fazla tutmak olup eğer uygun reklam varsa ziyaretçiye hitap eden, bu durumda önerilen sayfalar yerine reklam da çıkabiliyor.Örneğin bizim sitemizde sayfa altında yorumlardan önce önerilen içerik olarak ekledik ve ilk başlarda sadece sitemizde bulunan sayfalar çıkıyordu.Son günlerde ise önerilen içerik bölümü içinde 3 tane reklam çıkmaya başladı evet gözlerime inanamadım, sanım bu özelliği test etmek için biraz beklemelisiniz, google adsense sanırım biraz data toplayınca reklam gösterimine başlıyor.Önerilen içerik bölümünde reklamlara tıklama oranı iyi diyebilirim, biraz zaman geçsin burada sizlere fikir vermesi için bir tablo hazırlamayı düşünüyorum.

Google adsense pin doğrulama işlemi

Google Adsense Pin Kodu Doğrulama

Google adsense reklamlar tıklama başı ve tıklanan reklamın oranına göre  gelir değişiklik gösteriyor, ve reklam geliriniz 10₺ olunca sizin başvuru esnasında belirtiğiniz adrese bir zarf gönderiyor ve içinden 6 haneli bir şifre çıkıyor onu adsense sayfasındaki uyarı veren yere giriyorsunuz. Böylece reklam yayıncı hesabınız pinli yani onaylı oluyor.Bu konuyu biz uzun uzun anlattık ve bir de video çektik, merak edenler burayı tıklasın.Adsense reklam geliriniz 200₺ ulaştığında parayı talep edebiliyorsunuz.

https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/google-adsense-pin-kodu-dogrulama.html

Youtube Reklam Geliri Elde Etme Koşulları Değişti

Youtube Reklam Geliri Elde Etme Koşulları Değişti?

2018 yılının ocak ayında yayınlanan bir haberle tüm youtuberler büyük şok yaşadılar.Eskiden youtube dan gelir elde etmek için videoya tıklama şartı 10Bin olunca adsense sayfasından başvurarak reklamları açtırıla biliyordu.2018 ocak ayında ise yeni düzenleme şunları sağlayanlar youtube reklamlardan gelir elde edebilecek.

Youtube Reklam Geliri Elde Etme Koşulları

Youtube kanalınızda en az 1000 takipçi (aboneniz olması gerekiyor) *1000 takipçiyi abone olana abone olunur şeklinde kampanyalar ile herkes az çok tamam diye düşünüyorum.(Bizde öyle tamamlamaya çalıştık)

Son 12  ayda 4000 saat video izlenme şartını sağlamayan aboneler reklam geliri elde edemeyecekmiş. Sanırım yeni başlayanları en çok zorlayacak şey bu olsa gerek az bir rakam değil 240Bin dakika izlenme elde etmek demek bu işi baya öğrenmişsin demektir. Aşağıda ekran görüntüsünü aldığım, google adsense tarafından gönderilen bilgilendirme maili veyazı metni paylaşıyorum merak edenler bakıp inceleyebilir.

isacotur, Bugün YouTube İş Ortağı Programı’nda (YPP) yapılan önemli değişiklikleri duyuruyoruz. Amacımız daha önce olduğu gibi YPP’den mümkün olduğunca fazla sayıda kanalın yararlanmaya devam etmesini sağlamak olacak. Bununla birlikte, YouTube eko sistemi genelinde içerik üretici gelirlerini korumak için daha fazla önleme ihtiyacımızın olduğunun farkındayız.

YOUTUBE NELER DEĞİŞİYOR? Bugün duyurulan yeni uygunluk koşulları kapsamında isacotur kanalınız, yeni eşik olan son 12 ayda 4.000 saat izlenme süresine ve 1.000 abone sayısına ulaşamadığından artık para kazanma özelliği için uygun değil.

Sonuç olarak, önümüzdeki 30 gün içinde bu eşiği geçemezseniz 20 Şubat 2018 tarihinde kanalınız, YouTube İş Ortağı Programı ile ilişkili tüm para kazanma araç ve özelliklerine erişimini kaybedecek. Buna göre bu e-posta, tabi olduğunuz YouTube İş Ortağı Programı hükümlerinin 30 gün içinde feshedileceğini bildirmek amacıyla gönderilmiştir. YouTube’un temel değerlerinden biri, herkese başarılı bir kanaldan para kazanma fırsatı sunmaktır. Bu yeni eşiğe henüz ulaşmamış olan içerik üreticiler, kanallarını büyütmek için İçerik Üretici Akademisi, Yardım Merkezi ve İçerik Üretici Sitesindeki tüm kaynaklardan yararlanabilirler. Kanalınız yeni eşiği geçtiğinde politikalarımız ve yönergelerimize uygunluğu incelenecek ve uygun bulunduğu takdirde para kazanma özelliği yeniden etkinleştirilecektir. YouTube Ekibi

Youtube Reklam Geliri Elde Etme Koşulları

Google Adsense Reklamları Değerlendirmemiz:

Hem web sitemizdeki tıklama başı reklam hemde youtube video reklam gelirleri bakımından düşündüğümde google ile yola devam edecek gibi görünüyorum.Günlük bazen 0,10₺ gelir verdiği gibi bazen de 2₺ 3₺ gibi rakamları da görüyorum, bu tamamen size gelen ziyaretçi profili, gösterilen reklam ve tıklama çokluğuyla ilgilidir. Tıklama adeti 28 adet iken 0,11₺ 0,41₺ 1,40₺ gibi oranlarda gelir verebiliyor, yani sizin anlayacağınız tıklanan reklamın tıklama başına oranıyla ilgili bir durum.

Google Adsense Tıklama Başına Reklam Geliri

Not: Her yıl ocak ayında reklam tıklama oranları düşer, çünkü yeni dönem başı olduğu için sözleşmesi biten firmalar tekrardan reklam yayını için onay süreci olur, bu yüzden ocak ayı reklam firmaları için biraz sönük geçer 😉

Google Adsense Tıklama Başına Reklam Geliri

Google adsense hem reklam hem youtube geliri ay sonu hesaplanır ve adsense sayfanızda şu bölümde gösteriyor.

Google Adsense -> Ayarlar -> Ödemeler Bölümünde önce aylık geliriniz görünüyor, üzerine tıklayınca web site reklamı ve youtube reklam kazançlarını ayrı ayrı kalemlerde gösteriyor ve bir sonraki aya devir eden bakiye gibi bilgilerde bulunuyor, hiç bilgisi olmayan için anlaşılır güzel bir bölüm yapmışlar.

Benim istatisliklerde youtube reklam geliri önde gidiyor, sebebi nedir bilemiyorum.Bir çok nedeni olabilir, şu günlerde yootube da bulunan video sayımız 580 civarında olup yenilerini ara ara ekliyorum. https://isacoturoglu.com.tr/videolar bu adresten son eklenenleri kontrol edebilirsiniz. Youtube video içinde video reklam gösterdiği için gelir artışını olumlu etkilediğini düşünüyorum.Şimdilik google adsense hakkında aktaracaklarım bu kadar olup daha fazla bilgi için facebookda google adsense Türkiye grubu var, orada bir çok paylaşımlar ve sorulara cevap yazanlar var, çok detaylı olmasa da genel anlamda fikir sahibi olabilirsiniz.

Not: Google adsense Türkçe sitelere fazla para vermiyormuş, eğer dil biliyorsanız ingilizce bir site açın, tıklama geliri olarak da avrupadan birisi sizin sitenize tıklarsa geliriniz daha fazla oluyormuş, böyle yazanlar gördüm forumlarda…


 

Adsense Alternatifi Reklam Siteleri Hangileri?

AdMatic Reklam Yayıncısı

AdMatic Reklam Yayıncısı

Eğer google reklamlarınız onaylanırsa hemen ardından başvura yapabileceğiniz 2. reklam yayıncısı olarak önerim Admatic reklamlardır.Google ile uyumlu olup, çakışma veya uyarı yemezsiniz.Ayrıca google adsense reklamlar gibi tıklandıkça gelir kazanma şartı da yok, evet yanlış duymadınız, gösterim başı reklam geliri elde ediyorsunuz.Biz de sitemize ekledik ve şu an yayında bulunuyor.Biraz inceledikten sonra konu hakkında detaylı bir yazı ve video çektim buraya tıklayın.https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/admatic-reklam-kazanci-nedir.html

 

DeskFive Reklam Yayıncısı

DeskFive Reklam Yayıncısı

Deskfive reklam ilginç bir baneri ile zaman zaman siz de karşılaşmışsınızdır.Deskfive reklam yayını için eski sitemiz için bizde başvurduk ama onay alamadık.Çünkü ücretsiz hostinglere onay vermiyorlarmış.

Wordego Reklam Yayıncısı

Wordego Reklam Yayıncısı

Wordego reklama başvuru yapıp onaylananlar reklam panelinin çok kullanışlı olduğunu söylüyorlar.Bununla ilgili youtube çok sayıda video bulunuyor.

PCM Affiliation Reklam Yayıncısı

PCM Affiliation Reklam Yayıncısı

Bedava sitelere onay veren bir reklam sitesi de CPM Affilition reklam sağlayıcıdır.Sitede Adult reklamlar olmadığı için sıkıntı yaşamazsınız.Ayrıca üye olan herkese 10 Euro Bonus para veriyor ve reklamlardan kazandığınız bunun üstüne eklenerek artmaya devam ediyor. Paranızı çekebilmeniz için en az 50 Euro olması gerekiyormuş.Tıklanma başına mı verdiğini bilmiyorum.Ama Bedava hostingli sitelere reklam onayı veriyor olması çok güzel. CPM reklam genel  içerikli reklamlar veriyor.Sitenizde oyun tarzı şeyler varsa çok uyakacaktır.
Üye olmak isteyenler http://www.cpmaffiliation.com/?ref=57630 tıklayın.

Yllix Media Reklam Nasıldır

YlliX Media Reklam Yayıncısı

Yllix Medya reklam 2 yıl kadar önce başvurmuştum ve hemen onay vermişti.O zamanlar yllix reklamı bir süre kullanmıştım  ama memnun kalmadığım için vazgeçtim.Geçtiğimiz günlerde yllix medya reklam üyeliğimi tekrardan aktifleştirerek incelemeye karar verdim.yaklaşık 2 ay kadar yllix reklamlarını yayınladım sitemde test ettim.Yllix reklamda 1$ bile ödeme alınabiliyor. Ve Bitcoin ile ödeme yapılabiliyor. Tüm detaylara şu sayfada anlattım.

https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/yllix-media-reklam-nasildir.html

 

Reklam Ağacı Reklam Yayıncısı Olmak

Reklam Ağacı Reklam Yayıncısı Olmak

Forumlar Reklam Ağacının 2010 yılına ait yorumları var.Reklam Ağacı sözleşmede  güncellemeye gitmiş olsa gerek.Reklam Ağacı Ankara Hacettepe Teknokent’te bulunuyor.Sanırım bir üniversite projesi olsa gerek.Reklam Ağacı sistemim.com.tr sitesinin içinde yer alan estürümanlardan birisidir.Web sitesi, grafik hizmeti, kodlama, hos ve domain satışı gibi hizmetleri var..Reklam Ağacının kurucusu Mehmet Karaca sanırım.Çünkü forumlarda Mehmet Karaca adı sık sık geçiyor ve reklam ağacına üye olduğunuzda mesaj gönder kısmında mehmet@sistemim.com.tr adresi hesap yönetici olarak görünüyor.Ve reklam yayıncısı sözleşmesinde firma olarak Karaca Grup Bilişim San.Tic.AŞ. olarak belirtilmiş.Reklam Ağacı cliksor ile çalışıyormuş.

Reklam ağacında hem reklam yayınından hemde referans getirerek üye olanlardan kazanılabiliyor.Tekil tıklama şartı 1000 olmasından dolayı benim sitem onaylanmadı.Bir süre sitemde Reklam Ağacı yayıncı ol banerilerini yayınladım ama üye gelmediği için reklam banerlerini kaldırdım.Ama merak edenler için kısaca size Reklam Ağacını Akıllı Meyveleri özetle anlatmak isterim.Reklam Ağacına giriş yaptıktan sonra Tavsiye Merkezi bölümü tıklayın.Veya sizin için linki veriyorum. medya.reklamagaci.com/account/referral.php  İster reklam ver ister reklam yayıncısı banerini sitende kullanabiliyorsun.Reklama tıklayıp üye olanlara reklam ağacından üye olan kişinin elde ettiği kazancının %10’nu komisyon alırsınız.Ve bunu reklam ağacı tarafından karşılanır.Yani reklam veren veya yayınlayanın bir kaybı olmaz.Bunu kısaca anlayacağınız dilden anlatmam gerekirse, reklam ağacına üye getirdiğiniz için size teşekkür mahiyetinde %10 gibi oranda geri dönüş veriyor.Aslında %10 hiç fena değil.

ReklamTRK Reklam Yayıncısı

ReklamTRK Reklam Yayıncısı

ReklamTRK yayıncı olma şartları kadar  önem arz eden bir kaç konuya değinmek istiyorum.Başta yurt dışından gelecek trafikler sayılmıyor.Ayrıca reklam pop-un reklamda sürekli kayıplar oluşuyormuş. ReklamTRK bunun için sürekli facebook sayfasından ilan atıyor.Ve reklam yayıncılarını bilgilendiriyor.ReklamTRK iletişim kısmında sadece mail adresi var.Hangi ilde olduğuna dair bir bilgi verilmemiş.Bedava hostingli siteleri reklam yayıncısı olarak almıyorlarmış!ReklamTRK sitesinde kurulum adı altında bir bölüm var.Oradaki indir banerleri ve kodları var onları sitenize eklerseniz ve ziyaretçiler tarafından indirim sağlanırsa 35 krş gibi oranlarda para kazanıyorsunuz.Bunun dışında ReklamTRK beğenmeyip ayrılmak isterseniz eğer, mail atıp biriken geliriniz ne olursa olsun size ödeme yapıldığından bahsediliyor.Bunu bir çok reklam yayıncısı yapmaz, hatta cezalandırmak için para bile kesiyorlar.Yorumlarda da ReklamTRK ödemelerin yapıldığı şekilde yazılarda mevcut.  https://reklamtrk.com/panel/kayit.asp

PopMarker Resim İçi Reklam

POPMARKER RESİM İÇİ REKLAM YAYINI (Kapandı)

Tesadüfen karşılaştığım ve reklam formatı olarak hoşuma gittiği için araştırdım.Çok hoşuma gittiği için reklam yayıncısı olarak başvurmak istedim.Ve olumsuz yanıt geldi.Tekrar mail atıp bedava sitelere onay vermeyen reklam firmaları hakkında bir makale yazdığımı kendileri sizden de bahsetmek istediğimi, onay verilmeme nedenlerinin paylaşılmasını istedim.Sonra bana Amerika’da yaşayan reklam firmasının kurucusu olan Sarper Kocabıyık‘dan detaylı uzunca bir mail geldi.Çok merak ettiniz değil mi?Hangi reklam firması böyle bir şeye zaman ayırıp mail atar…
Devamı için yeni bir başlık açtım buradan ulaşabilirsiniz.  https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/popmarker-resim-ici-reklam.html

Adnimo Reklam Yayıncısı

Adnimo Reklam Yayıncısı (Kapandı)

Tesadüfen karşılaştığım reklam firmalarından birisi de Adnimo reklam olup başvurdum.Onay verilince şok geçirdim gerçekten.Adnimo reklam yavru vatan kıbrısda faliyet gösteriyor.26 Ekim gecesi Adnimo pop-un reklamı siteme ekledim.Ama ben yayıncı olduğum için reklamı göremiyorum.Her reklam sağlayıcı gibi anlık olarak ziyaretçileri görebiliyorum.Adnimo reklam sağlayıcında ayrıca bir özellik daha bulunuyor.Üye getiren kişiye sistem yaklaşık %5 civarında kazanç veriyor.Bu kazancı Adnimo reklam sağlayıcı veriyor.Yani sizin referans linkinize tıklayarak gelenden kesilip size eklenmiyor.Bu gibi yönünden dolayı Adnimo reklam övülmeyi hak ettiğini düşünüyorum.

Adnimo Reklam

Adnimo Reklam Neden Kapandı

Adnimo Reklam Neden Kapandı?

2018 Mayıs sonunda tüm kullanıcılara yukarıdaki mesajı gönderen Adnimo reklam niçin kapandığı hakkında hiç bir açıklama yapmadı.Biz birisi aracılığıyla öğrendiğimiz bilgiye göre vergi yükünden dolayı kapandığı bilgisine ulaştık.Başka bilgisi olan varsa aşağıya yorum bırakmasını rica ederiz.

Hediye Fabrikası Gelir Ortaklığı Nedir

Hediye Fabrikası Gelir Ortaklığı Nedir?

Tesadüfen bir sitede Hediye fabrikası reklamı ile karşılaşmamla başladı.Ve gelir ortaklığı için formu doldurdum.Aradan bir kaç gün geçti, onay verecekleri düşünmüyordum ki mail geldi.Bu firma gelir ortaklığı için ücretsiz hostingli sitelere de onay veriyor, sadece içeriğiniz yeterli ve düzgün olması gerekir.Biz gelir ortaklığını tr.gg uzantılı sitemiz varken almıştık. Merak edilen tüm detaylara şu sayfayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/hediye-fabrikasi-gelir-ortakligi.html

GittiGidiyor İş Ortaklığı Reklamı

GittiGidiyor İş Ortaklığı AFF Reklam Geliri Ortaklığı (Kapandı)

Gittigidiyor sitesi ücretsiz hostingli sitelere reklam onayı vermiyor.Bizde tr.gg sitemiz varken başvurduk ret cevabı yedik.

GittiGidiyor Affiliate Programı Kayıtları Geçici Olarak Durduruldu!

“10 Temmuz 2017 tarihinden itibaren GittiGidiyor Affiliate Programı’na yeni kullanıcı kaydı alınmayacaktır” şeklinde sitede duyuru bulunuyor, sebebini bende anlayamadım, sonrasında ise siteden ilgili linkleri kaldırmışlar

Reklam yayıncıları olarak bunlardan hariç bir çok site var, benim incelediklerim bunlar olup diğer popüler reklam yayıncıları ise şunlardır; 

ReklamStore, Reklam Action, Reklam Mobi, Reklam Vidi, Reklam Native, aynı firmaya aittir.

Rekmop, adhood reklam, adsensitive reklam, reklam9, adsterra, PopCash, PopAds, LinkWise  şeklinde sıralanabilir… 

Reklam Yayıncısı Seçerken Dikkat

Bloglar Reklam Yayıncısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/reklam-yayincisi-secerken-dikkat.html

isacotur ADS reklam baneri takas ağı

isacotur ADS Reklam Baneri Takas Ağı

2018 yazı ortalarından itibaren Türkiye’de faaliyet gösteren hiç bir reklam takas ağı kalmadı, bu yüzden bizde web sitemizin açılmasında bir çok emeği olan Kadir Kaya’dan rica ettik, web sitemize ve güzel bir proje kazandırma girişiminde bulundu, ortaya harika tam otomatik bir reklam takas ağı projesi çıktı.Detaylar için buraya tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/isacotur-ads-reklam-takas-agi

Reklam Banerleri Çalışmalarımız

Reklam Banerleri Çalışmalarımız

https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/reklam-baneri-calismalarim.html

Kapanan Baner Takas Ağları

Kapanan Baner Takas Ağları

https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/banner-reklam-takas-aglari.html

isacotur ADS Ücretsiz Banner Reklam Takas Ağı Yayında

isacotur ADS Baner Reklam Takas Ağı Yayında

2018 yazı ortalarından itibaren Türkiye’de faaliyet gösteren hiç bir reklam takas ağı kalmadı, bu yüzden bizde web sitemizin açılmasında bir çok emeği olan Kadir Kaya’dan rica ettik, web sitemize ve güzel bir proje kazandırma girişiminde bulundu, ortaya harika tam otomatik bir reklam takas ağı projesi çıktı.Detaylar için buraya tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/isacotur-ads-ucretsiz-banner-reklam-takasi.html