Google Adsense Pin Kodu Doğrulama

Web sitenizde veya youtube’daki videolarda çıkan reklamlardan para kazanıyorsanız, 20₺ kazanca ulaşınca google adsense (reklam yayıncısı) sizin üyelik esnasında girmiş olduğunuz ev adresinize bir posta gönderir.Bu posta içinden bulunan 6 haneli kodu google adsense reklam platformunda istenen yere girerek reklam yayıncısı olduğunuzu doğrulamanız istenir.Kısaca bu şekilde google adsense pinli hesap konumuna geçer.Türkiye için 200₺ gelire ulaşınca reklam gelirinizi çekebilirsiniz.Fakat bunun için bir ödeme yöntemi olarak banka hesabı no veya çek olarak da talep edebiliyorsunuz.Fakat google adsense ödemesini çek olarak almanızı tavsiye etmiyorum, bozdururken sıkıntı yaşamamanız açısından, yine de siz bilirsiniz.

Google Adsense Pin Kodu Doğrulama Video

Google adsense pin doğrulama işlemini video olarak anlattım, kısa kısa bir çok konuya değindim, vaktiniz varsa izlemenizi öneriyorum.

Google Adsense Pin Kodu Doğrulama

Google Adsense Pin Kodu Nedir?

Adres pin doğrulama;

Google, hesapların güvenliğini sağlamak amacıyla, size ödeme göndermeden önce adresinizi doğrulamanızı zorunlu kılmaktadır. Bunun için, ödeme adresinize bir Kişisel Kimlik Numarası (PIN) gönderilir. Daha sonra, bu pin kodunu hesabınıza girmeniz gerekir.

Google Adsense Pin Kodu Doğrulama

Google Adsense Pin Kodu Ne Zaman Gelir?

Google Adsense pin kodu en erken 2 ile 4 hafta içinde geleceği panelde yazıyor.Fakat bir çok kullanıcı ev adresini kayıt olurken güncel girmediği için veya girmek istemediği için yurt dışından gelen posta yolu kaybetmesi büyük bir olasılıktır.Bu yüzden ev veya iş adresinizi tam yazılmasında fayda var.Bize gelen posta 12 Aralık 2017 de yola çıktığını uyarısı vardı, bizim elimize 6 Ocak 2018 tarihinde google pin kodu postası ulaştı, yani 4 hafta sonra geldi.

Eğer hala elinize google pin kodu postası gelmediyse öncelikle sistemde kayıtlı adresinizi kontrol edin ve hemen adsense pin kodu talebinde bulunmayın biraz bekleyin, yaklaşık 4 hafta daha.Çünkü posta çok geç de gelebilir ve siz tekrardan pin kodu postası talebinde bulunduysanız elinize ulaşan ilk postadaki kod geçersiz olacak ve 2. postayı da uzunca bir süre beklemeniz gerekebilir.

Hemen burada bir hatırlatmada bulunmak isterim, eğer evinize posta ulaşmıyorsa muhtarlığın adresini verin ve muhtara da haber verin, bilgisi olsun her ihtimale karşı, bence en garanti yöntem bu 🙂

Google adsense pin doğrulama işlemi

Google Adsense Pin Kodu  PTT ile Geliyor

Google adsense pin kodu postası PTT ile geliyor, eğer evinize ulaşmazsa kayıtlı olduğunuz yerdeki ptt’ye gidip bir kontrol etmenizde fayda var. Adsense  pin gelmeden hesabınızın Spama düşme kapanma durumu olabilir.Banka Onaylama para yatırım sorgusunu pininiz gelince gireseniz, eğer hesabınız askıya alınır veya kapatılırsa aynı iban nosunu tekrar kullanamıyorsunuz, ödeme öncesi ibanı girebilirsiniz.

Google adsense pin doğrulama işlemi

Google Adsense Adres Değiştirme

AdSense hesabınızdaki ödeme adresini şu adımları izleyerek değiştirebilirsiniz:
 1. AdSense hesabınızda oturum açın.
 2. Soldaki gezinme panelinde Ayarlar’ı tıklayın.
 3. Ödemeler’i tıklayın.
 4. Ayarları yönet’i tıklayın.
 5. “Ad ve adres” bölümünde simgesini tıklayın.
 6. “Adres” alanlarındaki ödeme adresinizi güncelleyin.
 7. Kaydet’i tıklayın.

Bu işlemi 3 kere tekrarlamanıza rağmen hala google adsense pin kodu elinize ulaşmıyorsa aşağıdaki yöntemi deneyin.

Google Adsense Doğrulama Pin Kodu

Google Adsense Doğrulama Pin Kodu Gelmedi

Google Adsense Doğrulama Pin Kodu Gelmedi” diyen çok kişi var, eğer hala doğrulama kodu postası elinize ulaşmadıysa şu yöntemleri izleyebilirsiniz.

Adsense Pin Kodu gelmeyenler için %100 Çözüm

 • Öncelikle kimliğinizi önlü arkalı bir sayfada gözükecek şekilde fotosunu çekin
 • Adınıza kayıtlı adres gösterir bir belge bulup fotoğrafını çekin, adres üzerinde net okunuyor olsun ve kendi adınıza olması gerekir! Eğer yoksa ikametgah da deneyebilirsiniz.
 • Şu adrese mail olarak bu evrakları gönderin adsense e-mailadsense-tr@google.com
 • Mailde Adsense yayıncı kimliğim kısmında bulunan linki yazmalısınız Ör: pub-0000000000
 • Mailin başında Adsense yayıncı kimliğim ve adsense hesabınızın e-mail adresini belirtmeyi unutmayın ki ona göre onay versinler.

Google adsense pin doğrulama işlemi

Göndereceğiniz örnek mail aşağıdaki gibidir

İyi günler;
Adsense yayıncı kimliğim : pub-00000000000
Adsense e-postam : örnek@gmail.com
Uzun zaman olmasına rağmen Adsense PIN kodum halen adresime gelmedi ve ben ödemelerimi alamıyorum.Ekteki dosyalarda kimlik fotokopisi ve  adıma kayıtlı fatura belgem mevcut lütfen inceleyip PIN kodumu onaylar mısınız.

İyi çalışmalar dilerim…

***Bütün bu işlemleri yaptığınızda PIN kodu sorununun çözülmemesi için hiç bir sebep yoktur.%100 çözüm sağladığını bir çok kullanıcı teyit etmiş.En fazla 48 saat içerisinde dönüş sağlanıyor ve gelmeyen pin kodunuz mail olarak size gönderiliyor.

3 ayın sonunda adsense otomatik pin onaylama var, oradan 10 dak. içinde onaylatabilirsiniz.

Google adsense pin doğrulama işlemi

Reklam Veren Siteler

Reklam Veren Yayıncı Siteler

https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/reklam-veren-siteler.html

Admatic Reklam Kazancı Nedir?

Admatic Reklam Kazancı Nedir?

https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/admatic-reklam-kazanci-nedir.html

Google Adsense Ödemesi Nasıl Alınır

Google Adsense Ödemesi Nasıl Alınır?

https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/google-adsense-odemesi-nasil-alinir.html

YouTube Abone Kasma Siteleri 2020

YouTube Abone Kasma Siteleri 2020

https://isacoturoglu.com.tr/code/youtube-abone-kasma.html

İnstagram Takipçi Kasma Siteleri

İnstagram Organik Takipçi Kasma Siteleri

https://isacoturoglu.com.tr/code/instagram-organik-takipci-kasma-siteleri.html