Google Adsense Reklam Ödemesi Nasıl Alınır?

Web sitemizde yayınladığımız google adsense reklamlar bildiğiniz üzere tıklama oldukça günlük cüzzi miktarlarda gelir elde ediyoruz ve bu reklam geliri ay sonunda iki haneli rakamlara ulaşıyor.Google adsense reklamlarından para kazanıp hesabınıza geçmesi için bir kaç aşamalı işlemler yapmanız gerekiyor.İlk önce 10₺ reklam gelir barajını aşınca google adsense size pin kodunu posta ile gönderiyor bu işlem yaklaşık 4 haftada elinize ulaşması demektir.

Google adsense pin doğrulama işlemi

Google Adsense Pin Kodu Doğrulama

Pin kodunu adsense sayfasında ilgili yere girdikten sonra reklam yayıncısı kimliğiniz doğrulanmış demek oluyor.Bu konu hakkında sitemizde yazmış olduğumuz Adsense pin kodu onaylatma yazımızda bütün detayları uzunca yazdım mutlaka okumanızı öneririm.

https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/google-adsense-pin-kodu-dogrulama.html

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra google adsense sayfasına adınıza kayıtlı IBAN NO öğrenip sisteme girmeniz gerekiyor.

Google Adsense Test Ödemesini Doğrulama

Google adsense geliriniz 200₺ barajına ulaşıncaya kadar ödeme doğrulama işlemini yapmanız gerekiyor.Biz 200₺ barajını aştıktan sonra banka bilgileri kısmını doldurduk ve Türkçe karakter kullandığımız için işlemi tamamlayamadım.Eğer sizde bizim gibi sorun yaşamak istemiyorsanız banka bilgileri kısmını doldururken şunlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Türkiye’de geçerli bir bankaya ait alacaklı adı ve soyadınızı Türkçe karakter kullanmadan girmeniz gerekiyor. Adsense ödemesini alacak kişi adı ve soyadı Türkçe karakter içeriyorsa dikkat edin.
örneğin: İSA ÇOTUROĞLU yerine ISA COTUROGLU şeklinde yazmalısınız.

Adsense Ödemeleri Hangi Banka Kartlarına Yatar

Adsense Ödemeleri Hangi Banka Kartlarına Yatar

Google Adsense ödemeleri için İninal, papara, moneycard vb gibi banka benzeri kuruluşların hesap numaraları kabul görmemektedir.

Adsense ödemelerinizi şu banka kartlarıyla alabilirsiniz;

 • American Express
 • Discover
 • MasterCard
 • Visa
 • Visa Electron

Sadece bu tür kartlara yapar ve bunların dışındaki hiç bir kredi kartı veya banka kartına yapmaz.Eskiden adsense çek ile ödeme de yapıyormuş sanırım bu yöntem kalkmış diyorlar.Sanırım çeki bozdurma da sorunlar yaşandığı için olabilir.

EFT ile Google Adsense’den Para Çekmek

EFT ile Google Adsense’den Para Çekmek

EFT ile Adsense’den ücret çekmek için Google Adsense işini sağlama alıp, hesabın aktif olup olmadığını öğrenmek istiyor.Yukarıda bahsettiğim işlemleri yaptıysanız öncelikli ödemeyi de Banka EFT olarak seçin.

Bunun için yapmamız gereken Google Adsense’den küçük bir mevla ile test ödemesi gönderir. Adsense hesabımıza bir ödeme şekli eklediğimizde Adsense kartımızın geçerliliğini ölçmek için 0.15 ile 1₺ aralığında bir ücret yollar. Bu ücreti Google Adsense otomatik olarak size gönderir ve E-Posta ile bilgilendirir.Hesabınıza gönderilen miktarı adsense doğrulama sayfasına girdiğinizde banka hesabınız doğrulanır.

Bu ödeme EFT ile geldiğinden hemen hesaba geçmez. E-Posta ile bilgilendirildikten sonra 4 ile 10 gün arasında hesabınızda görülür. Bu ödemelerin miktarı farklı farklı değerlerde gönderilir. Size gelen ödemenin miktarını alıp, Google Adsense paneline gireriz ve kartımızın aktif olduğunu Adsense’ye bildiririz.

Google Adsense size bu ödemeyi şu adlar ile yollar;

 • AFS RE GOOGLE
 • AFS RE GOOGLE ADSENSE
 • ARVATO FINANCE SERVICES LIMITED
 • BFS FINANCE LTD
 • CITIBANK IRELAND FINANCIAL SERVICES
 • Google AdSense Payment

Bize CITIBANK IRLANDA hesabından gönderildi.

Banka hesabınıza test ödemesinin geldiğini fark ettiğinizde Google Adsense paneline girip, sağ üstte yer alan dişli çark simgesine tıklayıp açılır menüden Ödemeler butonuna tıklayın. Karşımıza gelen sayfadan Ödeme Ayarları menüsüne gelin ve gelen sayfanın altından onayınızı gerçekleştirin.

Google Adsense Reklam Ödemesi Nasıl Alınır

Google Adsense Reklam Ödemesi Nasıl Alınır

Google AdSense Vergi Problemi

Bizim hesabımıza gelen bu para ile biz gelir elde ettiğimiz için,  bunun vergisi var mı ödenecek mi diye merak ettim.İnternette bu konu da bir çok bilgi var, kimi 20.000₺ altında sürekli gelir olmadığı için ödemezsiniz, ödeme İrlanda üzerinden yapılıyor orada verdi ödüyor google burada vergi ödemesi gerekmiyor diyenler var.Konu hakkında google adsense mail attım dönüş bekliyorum Adsense Türkiye ofisinden, maile cevap gelince burada yazacağım.

adsense-support@google.com

Adsense Ödemeler Ne Zaman Yatar

Google AdSense ödeme döngüsü aylık olup, takip eden ay başında kazançlarınız kesinleşir.”İşlemler” sayfasındaki bakiyenize eklenir. Bakiyeniz ödeme eşiği 200₺ aşarsa ödemeniz ayın 21‘inde veya buna yakın bir tarihte yapılır.EFT olduğu için gelmesi bir kaç gün zaman alabilir.

Admatic Reklam Kazancı Nedir?

Admatic Reklam Kazancı Nedir?

Web sitenizden reklam tıklama başına para kazancının yanına bir de gösterim başı reklam geliri elde etmek ister misiniz? Tüm detayları sitemizde uzunca yazdım.

https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/google-adsense-odemesi-nasil-alinir.html

isacotur ADS Ücretsiz Banner Reklam Takas Ağı Yayında

isacotur ADS Baner Reklam Takas Ağı Yayında

2018 yazı ortalarından itibaren Türkiye’de faaliyet gösteren hiç bir reklam takas ağı kalmadı, bu yüzden bizde web sitemizin açılmasında bir çok emeği olan Kadir Kaya’dan rica ettik, web sitemize ve güzel bir proje kazandırma girişiminde bulundu, ortaya harika tam otomatik bir reklam takas ağı projesi çıktı.Detaylar için buraya tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/isacotur-ads-ucretsiz-banner-reklam-takasi.html

YouTube Abone Kasma Siteleri 2020

YouTube Abone Kasma Siteleri 2020

https://isacoturoglu.com.tr/code/youtube-abone-kasma.html

İnstagram Takipçi Kasma Siteleri

İnstagram Organik Takipçi Kasma Siteleri

https://isacoturoglu.com.tr/code/instagram-organik-takipci-kasma-siteleri.html