Admatic Reklam Kazancı Nedir?

Admatic reklamlar Google ile uyumlu olup, çakışma veya uyarı yemezsiniz.Ayrıca google adsense reklamlar gibi tıkladıkça gelir kazanma şartı da yok, evet yanlış duymadınız, gösterim başı reklam geliri elde ediyorsunuz.Bunun için sitenizin hiti yüksek olması gerektiğini hatırlatmak isterim.İlk başlarda siz de bizim gibi bocalaya bilirsiniz, reklam kodu yerleşimini deneme yanılma ile buldum, Eğer reklamları doğru yere yerleştirirseniz sitenizde tüm reklamlar aynı sayfada farklı yerlerde görüneceğini unutmayın yani aynı anda farklı gösterim değerleri ile gelir elde etmiş olacaksınız.

ADMATİC ÖDEME ALT LİMİTİ NEDİR?

AdMatic’te ödeme alt limiti 50 TL olarak belirlenmiş. Bakiyeniz 50 TL’yi geçince ödeme almayı hak ediyorsunuz.Bu arada İBAN nosunu bildiğiniz adına kayıtlı bir TL hesap no ile panelden bilgilerinizi girmiş olmanız gerekiyor.

AdMatic Ödemelerde Kesinti Yapıyor mu?

Ödemelerde yayıncıya yani size bir kesinti yok. Yani diğer reklam şirketleri gibi “Sen 100 lira kazandın ama biz bunun 20 lirasını vergi olarak kesip sana 80 lira ödeyeceğiz.” denmiyor.

Panelinizde hak ettiğiniz miktar ne kadar ise, Admatic reklamlardan hiçbir kesinti yapılmadan aynen yatıyor. Benim anladığım kadarıyla eCPM oranları belirlenirken, en başta vergi payı da hesaba katılıyor.

ADMATİC REKLAM KAÇ GÖSTERİME NE KADAR ÖDEME YAPIYOR

AdMatic Reklam Kaç Gösterime Ne Kadar Ödeme Yapıyor?

Admatic reklam kazanç ölçüm birimi olarak eCPM’i kullanıyor yani  gösterim başı kazançlarınız 1000 etkin gösterime göre belirleniyor.Aşağıda  sizlere eski liste ve yeni listeyi vereceğim.
Eski Fiyat listesi aşağıdaki gibidir:

 • Interstitial (Desktop) reklam 1000 gösterime minimum 1,50 TL
 • Interstitial (Mobile) reklam 1000 gösterime minimum 0,50 TL
 • Scroll ad reklam 1000 gösterime 0,10 ila 0,50 TL arasında
 • Image Plus reklam 1000 gösterime minimum 0,60 TL veriyor.
 • Masthead reklam 1000 gösterim minimum 1,00 TL olarak veriyor.

AdMatic Reklam Güncel eCPM Kazançları

AdMatic Reklam Güncel eCPM Kazançları

Yeni fiyat listesi aşağıdaki gibidir:

 • Interstitial (Desktop) reklam 1000 gösterime minimum 1,20 TL veriyor.(Artmış)
 • Interstitial (Mobile) reklam 1000 gösterime minimum 0,50 TL
 • Scroll ad reklam 1000 gösterime 0,50 TL veriliyor.(Artmış)
 • Image Plus reklam 1000 gösterime minimum 2 TL veriyor.(Artmış)
 • Masthead reklam 1000 gösterim minimum 3 TL olarak veriyor.(Artmış)
 • InPage reklam 1000 gösterim 1,5 TL veriyor.

Gördüğünüz gibi fiyatlarda değişiklikler var.Aslında yukarıdaki son listede yazan standart fiyat olup site değerinize göre gösterim başı geliriniz artabiliyor.Aşağıda sizlere bir ekran görüntüsü tablosu ile daha detaylı anlatmış olacağım. Not: eCPM 1000 adet gösterime verilen ücret demektir

Admatic reklamı kullandıkça bir şey fark ettim, yukarıdaki 1000 gösterime verilen reklam gösterim oranları ara sıra değişiklik gösterebiliyor.Bu durum sizin sitenizin içeriği (haber, sinema, magazin, spor, blog…) ile ilgili olup ara ara fiyatlarda güncelleme ve değişiklikler oluyor bilginize.

AdMatic Reklam Kaç Gösterime Ne Kadar Ödeme Yapıyor

Yukarıdaki tabloda gördüğünüz üzere Admatic reklam gösterim başı eCPM oranlarını incelerseniz, bazı reklamların 1000 gösterim fiyatında artmalar olduğunu görebilirsiniz.Bu aslında sizin sitenizde yayınlanan reklam ile alakalı olup, reklam yerleşimini doğru yaptınız da bizim gibi eCPM oranlarınız yükselecektir. Sağ bölümde çıkan 300×250 Scroll reklam bazen ziyaretçiye göre boyutu değişiyor, örneğin video reklam çıkınca boyutu büyüyor veya yatay bar reklam gibi olabiliyor.En fazla reklam gösterimi olan format olup bize çok gelir kazandıranlar arasında yer aldığını yukarıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Yukarıda yer almayan bir reklam formatı da var, Pageskin (Alpha) reklam olup bunu sitenize ekleyebilmeniz için sol ve sağ bölümlerde 160 px genişlik olması gerekiyor, benim tasarımda yer olmadığı için ekleyemedim.

Admatic  BetterAds Reklam Değişikliği

Admatic  BetterAds Reklam Değişikliği

2018 yılı Şubat ayından sonra sayfayı kaplayan Web interstitial 800×600 reklam genellikle açılış sayfasında çıkıyordu.Sonraki ay çıkmayınca tekrardan Admatic mail atıp sordum, bizden kaynaklı bir durum mu var diye, cevabı duyunca çok şaşırdım.

Gönderdiğim Maili okumak için tıklayın

İyi geceler;

Web interstitial 800x600px reklam hakkında bir sorum olacaktı.Geçtiğimiz aylarda reklam kodunu siteme eklediğimde ilk ziyaretçi geldiğinde sayfayı kaplayan reklam (Web interstitial) çıkıyordu.Bu günlerde bir şey dikkatimi çekti, ziyaretçi sayfaya ilk geldiğinde açılan reklam kodu görünmüyor, sitede 2. bir sayfaya tıklamak istediğinde sayfa geçişi öncesi görünüyor.Bu reklam formatı yeniden mi revize edildi, yoksa benim siteden mi kaynaklı onu sormak istiyorum. İyi çalışmalar dilerim

Ertesi gün Admatic den maile cevap yazmışlar, sitemizde sorun olmadığını belirtmişler ve bu durumun Google  BetterAds uygulamasının devreye girmesinden kaynakladığı için reklamın ilk sayfada çıkmayacak şekilde ayarlamışlar. Google  BetterAds aslında reklam bombardımanına maruz kalan ve adlook kullanıcılarının sayısını azaltmakmış.Bu durumda içeriği iyi olan ve site de farklı sayfaları ziyaret edecek içeriğe sahip bizim gibi siteler için güzel bir haber diyebilirim.Çünkü reklam kodu ilk sayfadan 2. sayfayı incelemek için tıklayan ziyaretçiler görecek.Eskiden Web interstitial reklam en fazla geliri veriyordu, son düzenlemeden sonra gelir tablosunda baya değişiklikler var.

Admatic de Kaç Adet Reklam Kullanabiliriz?

Admatic de Kaç Adet Reklam Kullanabiliriz?

*Bazen uygun reklam olmadığı için reklam alanı boş görünür, sitemde şu kadar tıklama var reklam gösterimi neden az diye şikayet etmeyin, sitenizdeki içeriklere göre reklam çıkıyor eğer uygun kritere sahip ziyaretçi yoksa reklam da görünmeyecektir. Site hiti yüksek olanlara önerilen bir reklam yayıncısı olup, bütün reklam formatlarını aynı anda evet yanlış duymadınız aynı anda kullanabiliyorsunuz, mail atıp sorduk. Tüm reklam kodlarını kullanabiliyoruz.

AdMatic Hangi Tür Siteleri Kabul Ediyor?
Başvuru yapıldıktan sonra en fazla 2-3 gün içerisinde inceleme süreci tamamlanıyor.Kişisel blog, teknoloji, moda, finans, spor, haber vb. türde kaliteli siteleri anında onaylıyorlar.Fakat ücretsiz uzantılı sitelere onay vermiyor, eğer sitenize güveniyorsanız içerik bakımından bir başvuru yapmanızda fayda var.

Admatic Reklamın WordPress'e Nasıl Eklenir

Admatic Reklamın WordPress’e Nasıl Eklenir?

Admatic yayıncı paneline girip reklam kodlarını doğru şekilde wordpress’e eklediğiniz de geliriniz de güzel bir artış sağladığınızı göreceksiniz.Biz sitemizde bulunan Extra → Ads bölümüne girin;

Header bölümüne: Admatic interstitial 800×600 kodu
Below Header: Admatic masthead 970×250  ve interstitial 320×480 Mobil kodları
Footer bölümüne: Scroll 300×250 (sağda çıkan Reklam Kodu)
Above Post bölümü:  imageplus kodu ve Google otomatik reklam kodu 
Below Post bölümü: inpage kodu ve Google önerilen içerik kodu ekleyebilirsiniz.

Not: imageplus kodu eklerken sitenizde bulunan resim boyutu minimum 500 piksel genişliğinde ve 300 piksel yüksekliğinde, mobil reklamları için minimum 250 piksel genişliğinde ve 150 piksel yüksekliğinde resimlerden oluşması gerekmektedir.

Not: Pageskin reklamlarını ekleye bilmeniz için sitenizin sol ve sağ kısımlarında en az 160px boşluk olan temalarda çalışıyor.Bizim temamız uygun olmadığı için eklemedik.

Not: Admatic varsayılan reklam kodu bölümünde gösterilecek ücretli reklam bulunmadığında, istediğiniz bir reklam kodunun veya sosyal sorumluluk reklamlarının gösterilmesini seçebileceğiniz bölümdür.Eğer reklam yoksa banerlerin görünmesini isteniyorsanız bu kısımlarında ayarlarını yapmalısınız.

Aşağıdaki link ile örnek reklamları görebilirsiniz.
⇒ http://lin.admatic.com.tr/showcase/index.php
Admatic reklamlar hakkında kısa kısa bilgilerden oluşan bu videoyu mutlaka izlemenizi öneriyorum.

WordPress uyumlu temaya Admatic reklam kodunu eklerken bizim sitemizdeki EXTRA bölümü ücretli bir eklenti olup siz bunun yerine ücretsiz eklentiler (aşağıda paylaştım) kullanabilirsiniz.
 WordPress panelde kısmında Eklentiler kısmından Ad Inserter eklentisini ücretsiz indirin. Bu Ad Inserter eklentisini daha kapsamlı kullanmak için solda bulunan Ayarlar sekmesi içinde Ad Inserter tıklayıp reklam kodlarını yatay pencerelerin her birinin içine bir tane ekleyebilirsiniz.Biz bu bölümü sitemizde 2. paragrafta çıkması için google adsense reklamları için kullandık, sizlerde admatic reklamını nerede çıkacağını belirleyebilirsiniz  
Ad Inserter eklentisini ayrıca Görünüm – Bileşenler – Ad Inserter bölümden de kullanabilirsiniz.Buradan eklediğinizde sitenizin en alt kısmına veya sağ dikey kısımdaki bölümlere ekleyebilirsiniz.Reklam kodunun tam yerleşip yerleşmeyeceği biraz da temanla ilgili olacağını unutmayın   

Admatic Reklam Ödemesi 2018

Admatic Reklam Ödemesi 2018

Admatic reklam firması ödemeleri ayın son 3 günü içerisinde yapmaktadır. Yani Mayıs ayındaki kazancınız 50₺ ve üzeri olunca bunu bir sonraki ayda Haziran ayının son 3 günü yapıyor.Aşağıda Admatic reklam ödeme dekontunda  gördüğünüz gibi Mayıs ayındaki kazancım 27 Haziran da yatırılmıştır.

Admatic reklam ödeme dekontu 2018

Yllix Media Reklam Nasıldır

YlliX Medya Reklam

https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/yllix-media-reklam-nasildir.html

Reklam Veren Siteler

Reklam Veren Siteler Hangileri?

Bu yazımızda google adsense reklam almaktan başladık bir çok reklam firması hakkında detaylıca bir yazı yazdık mutlaka okumanızı öneriyorum  https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/reklam-veren-siteler.html

Google Adsense Ödemesi Nasıl Alınır
Google Adsense Ödemesi Nasıl Alınır?
https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/google-adsense-odemesi-nasil-alinir.html

isacotur ADS Ücretsiz Banner Reklam Takas Ağı Yayında

isacotur ADS Baner Reklam Takas Ağı Yayında

2018 yazı ortalarından itibaren Türkiye’de faaliyet gösteren hiç bir reklam takas ağı kalmadı, bu yüzden bizde web sitemizin açılmasında bir çok emeği olan Kadir Kaya’dan rica ettik, web sitemize ve güzel bir proje kazandırma girişiminde bulundu, ortaya harika tam otomatik bir reklam takas ağı projesi çıktı.Detaylar için buraya tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/isacotur-ads-ucretsiz-banner-reklam-takasi.html

Reklam Banerleri Çalışmalarımız

Reklam Banerleri Çalışmalarımız

https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/reklam-baneri-calismalarim.html

Kapanan Baner Takas Ağları

Kapanan Baner Takas Ağları

https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/banner-reklam-takas-aglari.html