Bloglar Reklam Yayıncısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Bloglar Reklam Yayıncısı Seçerken bir çok konuya dikkat ettiğini düşünüyorum.Kısaca bu konu hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Bloglar Reklam Yayıncısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Herkesin ilk tercih ettiği google adsense olup, eğer google reklam yayıncısı olarak sizi kabul etmezse hemen internette bir araştırma telaşı başlıyor.Hangi reklam yayıncısı kaç para veriyor, nelere dikkat ediyor ve kullanıp yorum yapanların önerileri gibi…

Bu araştırmada herkesin dikkat ettiği belli konular dikkat çekiyor.Gösterim başı ve tıklama başı reklama ne kadar para veriyor.Burada en önemli konu sitenizin çevirdiği trafik ve reklama tıklayarak satış yapılıp yapılmaması sizin gelirinizi artırdığı bilinen bir gerçektir.

Reklam Tıklamada En Fazla Para Veren Ülke Sıralaması

Reklam Tıklamada En Fazla Para Veren Ülke Sıralaması

Geçtiğimiz günlerde bir paylaşımda ilginç yorumlar okudum, bunu sizinle de paylaşmak isterim.Türkiye’den reklama tıklanma oranı ile Avrupa ve ABD reklama tıklanma oranlarının değiştiği şeklinde yorumlar gördüm.Sanırım reklam verenler coğrafyalara veya gelişmişlik düzeyine göre reklam tıklanma skalası gibi bir metod uygulanıyor olabilir.Tabi burada sitenizin içeriği, reklama tıklanma oranı ve reklam tıklanınca yapılan alışveriş oranları en belirleyici kriterdir.

Reklam tıkanınca en fazla gelir elde eden ülke
 sıralamasında ABD olup arkasında Avrupadan yayın yapan siteler şeklinde yer alıyor.Tabi bu fiyatlama göreceli olduğunu ve yapılan reklama göre değişiklik arz ettiğini hatırlatmakta fayda var.Ayrıca sitenin içeriğinin ingilizce olması da bu oranı artırıcı etkisi olduğu yapılan paylaşımlar arasındadır.

Reklama tıklama başı en fazla para veren ülkeler

Reklama tıklama başı en fazla para veren ülkeler ise ABD, KANADA, İNGİLTERE, AVUSTURALYA şeklinde sıralanabilir.Türkiye ise baya gerilerde, ama e-ticaret ve alışverişin artaması bu durumu değiştireceği kesin.Çünkü tıklama başı maliyet oranları ile Birleşik Arap Emirliği (BAE) ABD den %98 daha fazla olması örnek gösterilebilir.

Reklam Yayıncısı Seçerken Nelere Dikkat Edersiniz

Reklam Yayıncısı Seçerken Nelere Dikkat Edersiniz?

1.Güvenilir olması ve ödemede sıkıntı çıkartmaması
2.Reklam banerlerinde çeşit sayısının fazla olması
3.Reklam içeriğinin kaliteli olması
4.Reklam ödemelerinin 50TL veya 100TL yerine 20TL gibi makül fiyatlarda olmalı firmanın ödemelerinin yayıp yapmadığını test edebilmek.
5.Reklam yayıncılığı için referans ile site davet ederek gelir elde edilebilmesi
6.Ücretsiz hostingli sitelerinde yayıncı olarak onay vermesi.
7.Reklam Yayıncısının Türkçe dil desteği ve Türkiye’de ofisinin olması
8.Ödemelerin Paypal,bitcoin ve banka havalesi ile yapılabiliyor olması.
9.Tıklama başı reklamda daha fazla para vermesi en belirleyici etkendir.

isacotur ADS Ücretsiz Banner Reklam Takas Ağı Yayında

isacotur ADS Baner Reklam Takas Ağı Yayında

2018 yazı ortalarından itibaren Türkiye’de faaliyet gösteren hiç bir reklam takas ağı kalmadı, bu yüzden bizde web sitemizin açılmasında bir çok emeği olan Kadir Kaya’dan rica ettik, web sitemize ve güzel bir proje kazandırma girişiminde bulundu, ortaya harika tam otomatik bir reklam takas ağı projesi çıktı.Detaylar için buraya tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/isacotur-ads-ucretsiz-banner-reklam-takasi.html

Reklam Veren Siteler

REKLAM VEREN SİTELER 2018

https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/reklam-veren-siteler.html

 

Tıklama Başı Reklamda Alexa Rank Değeri Neden Önemlidir

Tıklama Başı Reklamda Alexa Rank Değeri Neden Önemlidir?

Tıklama Başı Reklamda Alexa Rank değerinin önemi sitenizin alexa global ve yerel sıralamasını gösterdiği için alexa sıralamasında önde olan reklamdan gelen tıklama başı gelir daha fazla olacaktır.
Sitenize alexa widget kodu ekleyerek sitenizi alexa sıralamasına eklemeyi unutmayın.

Sitene Alexa Rank Widget Kodu Nasıl Eklenir

Sitene Alexa Rank Widget Kodu Nasıl Eklenir

Siteni Alexa eklemek için üye olup ücretsiz widget sürümü kullanmaya başlayarak sitemizi ekleyebiliyoruz. https://isacoturoglu.com.tr/code/sitene-alexa-widget-kodu-ekle.html

Admatic Reklam Kazancı Nedir?

Admatic Reklam Kazancı Nedir?

https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/admatic-reklam-kazanci-nedir.html