Ankara’da Özel Güvenlik Olmak ve Özel Güvenlik Maaşları Nedir?

Arkadaşlar;
Bu sayfayı hazırlamadan önce internette uzun uzun bir araştırma yaptım. İnternette “Özel Güvenlik” olarak çalışan arkadaşlarınızın yorumlarıyla güzel bir sayfa hazırlamaya çalıştım. Amacım özel güvenlik sektörüne girecekler hakkında detaylı ve aydınlatıcı bilgi verebilmek olup doğru bir firma ve doğru bir projede çalışmalarını sağlamaktır. Güvenlik kimlik kartını almış arkadaşların iş ararken izleyecekleri yolları ve yöntemleri sıralıyarak başlıyorum.Hepinize keyifli okumalar dilerim…

Özel Güvenlik İş ararken nerelere başvurmalı? CV hazırlamak

Özel Güvenlik İş ararken nerelere başvurmalı?

İlk önce internetten iş başvurusu için CV hazırlayın.
Ve bunları eleman ilan sitelerine ekleyin. Aşağıda ismini verdiğim sitelerden faydalanabilirsiniz.

Örneğin;

kariyer.net
elemanonline.net
yenibiris.com
secretcv.com
işkur.gov.tr


Ayrıca çeşitli ilan sitelerinde “iş alarmı” kurarak uygun işlerden haberdar olabilirsiniz
isvar.com
isarayanlar.com
tr.jobrapido.com (iş bulma robotu)

Eğer Ankara’da özel güvenlik işi arıyorsanız bir de sosyal medyada paylaşılan ilanlara bakmanızı öneririm.Hatta daha önce özel güvenlik olarak çalışanların firmalar ve çalışma koşulları hakkında yorumlarını bolca bulabilirsiniz.Bu siteye güzel örnek olarak Ankara Güvenlik Eğitim kurumları adında facebook beğen sayfasında hem ilanları hemde ilan altına altına yapılan yorumları  iyice inceleyin.

Facebook: AnkaraGuvenlik

Ayrıca sektör hakkında kanuni açıdan yaşanan sorunlarla ilgili olarak güvenlik sendikalarının haberlerine facebook üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu gruplara da üye olmanızda fayda var. Sektörü daha kapsamlı görebilmeniz için.

İnternetten İş İlanı Aramak

İnternetten İş İlanı Aramak

Arkadaşlar iş aramaya evden bilgisayardan başlamalısınız. Çünkü gezerek para harcamanıza gerek yok! Ve her ilan için firmanın irtibat bilgilerini, telefonda kiminle konuştuğunuzu, internette yazan iş adresinin güncel olup olmadığını (çünkü firma başka bir semte taşınıyor internet sitesinde ise eski adres kalıyor veya değiştirmeyi unutuyorlar), görüşme için gideceğiniz iş yerinin (Banka, AVM, Otel, Park, Market gibi tarifini yapmalarını isteyin), semten geçen Dolmuş ve EGO hatlarının numaralarını falan alıp küçük bir not defterine yazmanız sizin yararınıza olacaktır.Bazı firmalar formaliteden de olsa ayağına kadar çağırmaya baylıyorlarmış.

Aklınızdaki proje tipini belirleyip, hangi semtlerde çalışabileceğinizi bilmeniz iş aramanızda faydalı olacaktır.Görüşmeye giderken yanınızda Ö.G.G. kimliğinizi ve vesikalık fotoğraf bulundurulması gerekliliğini de hatırlatalım!

Özel Güvenlik Çalışma Saatleri Nedir?

Özel Güvenlik Çalışma Saatleri Nedir?

Arkadaşlar Vardiya sistemi projelere göre değişmekle birlikte genel olarak şöyledir.
*Günlük 8 saat çalışma: Haftada 1 gün izin verilir. Genellikle avm,hastane,otel gibi yerlerde.

Sabah 07:00-15:00 Öğle 15:00-23:00 Gece 23:00-07:00 (ulaşımı size uyarsa kabul edin. Sabah ve akşam araç bulamazsanız diğer arkadaşlarla sorun yaşarsınız!)

*Gündüz 12 saat çalışma: Haftada 1 gün izin verilir.
Genellikle Sabah 08:00-Akşam 08:00 arası çalışırsınız. Akşam çıkış saatiniz proje ye bağlı değişir. örneğin okulda iseniz akşam 6 gibi çıkarsınız.

*Gece 12 saat çalışma: Bu vardiya sistemine kısaca 12/36 deniliyormuş.Yani gece 12 saat çalışıyorsun. 36 saat izinlisin.Ama güvenlik şirketleri bu vardiya sistemini çok suistimal ettikleri bir webde yapılan yorumlarda görülen bir gerçek.

Mesela Akşam 8 de gelip Sabah 8 de gidiyor olmanız gerekirken aynı ücrete akşam 6 hatta akşam 5 de gelip sabah 8 de giden arkadaşlar bile varmış. Yani bu durumda 12/36 olmaktan çıkıp 15/33 gibi bir şey oluyor. Fazla çalışırsak fazla para alırız diye hayal falanda kurmayın. Vermiyorlar yani asgari ücretten çalışıyorsun ve maaşını alıyorsun.

Bu 3 vardiya sistemi için şunu söylemek isterim.Günlük 8 saatten haftalık 45 saat çalışıyorsanız ve asgari ücret alıyorsanız saate vurduğunuzda aslında ideal bir maaş diyebilirim.Yanlış anlamayın lütfen. Bir güvenlikçinin asgari ücret alması zaten bu ülkede çok abes. Yani çalışma saatine bakarak konuşuyorum. İşin ve projenin zorluğu ve riskine göre değişir, almanız gereken ücret.

Hangi firmaların sağlam olup olmadığını burada tek tek yazamıyacağım. Belli mi olur belki ben siteyi güncelledikten sonra firma iflas falan edecek. Sadece fikir vermesi açısından uluslar arası firmalar Grup4 Securite, İss Proser, Securitas , Tepe güvenlik gibi büyük ölçekli firmaları önere bilirim. Hazır aklıma gelmişken Tepe güvenlik işe girerken kıyafet parası alıyormuş 150 tl diye facebook da okumuştum. Alma nedeni olarak da işe giren personel 2 hafta sonra işten çıkıyor kıyafet çöpe gidiyormuş. Çok saçma ama böyle bir durum varmış.
Aklı olan güvenlik olmaz.Çünkü vasıfsızsın! Başka bir yerde işe başlayınca hiç bir değeri ve hatrı olmayacak. Eğer paraya ihtiyacın varsa tabi ki çalış derim. Zaten normal işçi ile aynı ücreti alıp güvenlik olup bir de üstüne risk almanın hiç bir mantığı yok!

Avm’de Özel Güvenlik Maaşları Nedir?

Telefonumuza gelen bir mesajdan sonra bu videoyu çekip sizler için yorumladık.

Özel Güvenlik Maaşımı Alamıyorum

Özel Güvenlik Maaşımı Alamıyorum

İnternette Özel Güvenlik Maaşımı Alamıyorum şeklinde yazılanları bir başlık altında topladım.Mutlaka okumanızı öneririm. isacoturoglu.com.tr/securite/ozel-guvenlik-maasimi-alamiyorum.html

Özel Güvenlik Maaşları 2019 da Kaç TL Oldu?

Özel Güvenlik Maaşları 2019 da Kaç TL Oldu?

https://isacoturoglu.com.tr/securite/ozel-guvenlik-maaslari-2019-da-kac-tl-oldu.html

FAZLA MESAİ ÜCRETİ NASIL HESAPLANIR?

FAZLA MESAİ ÜCRETİ NASIL HESAPLANIR?
https://isacoturoglu.com.tr/securite/fazla-mesai-nasil-hesaplanir.html

Özel Güvenlik İş Başvurusunda Boş Senet İmzalatma Tuzağı

Özel Güvenlik İş Başvurusunda Boş Senet İmzalatma Tuzağı

https://isacoturoglu.com.tr/securite/ozel-guvenlik-is-basvurusunda-bos-senet-imzalatma-tuzagi.html

İşçi İşyerinde Uyurken Yakalanırsa Nasıl İfade Vermelidir

İşçi İşyerinde Uyurken Yakalanırsa Nasıl İfade Vermelidir

https://isacoturoglu.com.tr/securite/yerinde-uyurken-yakalanan-ne-yapmalidir.html

Asgari Ücrette Günah Keçisi Kim?

ASGARİ ÜCRETTE GÜNAH KEÇİSİ KİM?

https://isacoturoglu.com.tr/securite/asgari-ucrette-gunah-kecisi-kim.html

MAAŞI ASGARİ ÜCRETTEN GÖSTEREN PATRONLAR DİKKAT!

MAAŞI ASGARİ ÜCRETTEN GÖSTEREN PATRONLAR DİKKAT!

https://isacoturoglu.com.tr/securite/maasi-asgari-ucretten-gosteren-patronlar-dikkat.html