Sisli Alarm Sistemi Taktırmak – Sisli Savunma Sistemleri

İş yerinize veya Evinize hırsız alarm sistemi taktırdınız ama hırsızlar yine girdiler diyorsanız işte “Sisli Alarm Sistemini” denemenizi öneririm.Hırsız alarm sisteminde haraket algıladığında çalışan sistem ile mantık olarak aynı olup kısa süre içinde büyük çapta maddi hasarların önüne geçmek isteyenlerin imdadına yetiştiğini söylemekten mutluluk duyuyorum.

Alarm Sistemleri Hangi Bölümlerden Oluşur?

Alarm Sistemleri Hangi Bölümlerden Oluşur?

İnternette bir çok kişi evine/iş yerine hırsız girmesin diye aldıkları alarm sistemleri genellikle haraket (pır) dedektörü, camlara takılan manyetik kontak dedektörü, evin dışına takılan siren, mutfağa takılan yangın/gaz dedektörü, panik butonu gibi aparatlardan oluşuyor.

Ani bir saldırı anında yukarıda saydığım dedektörler pek bir işe yaramıyor.Yanlış anlaşılmasın, alarm sistemi taktırmak hırsızlar için caydırıcı bir güvenlik unsuru olup kesin çözüm değildir!Çünkü alarm izleme merkezine ulaşan bilgilerden sonra yetkililer aranır ve duruma göre polis yönlendirilir.Fakat bu süre içinde hırsızlar çoktan işlerini bitirip sırra kalem basmış olurlar.
Telefoncuyu 1 Dakikada Soydular

Telefoncuyu 1 Dakikada Soydular

Son zamanlarda akşam haberleri bülteninde sıkca karşılaşmaya başladık.1 dakikada işyeri soydular diye tv ve gazetelere konu olan bu durum aslında doğru güvenlik sisteminin takılmamasındak kaynaklanıyor.Evet yanlış okumuyorsunuz, 1 dakika gibi kısa sürede soyulma ihitimali olan yerler güvenlik sistemi taktırken önceliği sisli alarm sisteleri şeklinde vermesi kendi avantalarına olacaktır.

Sisli Alarm Sisteminden Hırsız Niçin Korkup Kaçar?

Sisli Alarm Sisteminden Hırsız Niçin Korkup Kaçar?

Hırsızlar genellikle tehdid amaçlı kesici (bıçak,pala), delici şiş veya silah ile saldırma eğilimindedir.Hırsızı korkutmanın en tehlikeli yolu ona aynı şekilde karşılık vermektir.Tabi bu durumda can güvenliğiniz yok gibi, ölme durumunuz yüksektir.
Diğer yöntem ise biraz paraya kıyıp sisli alarm sistemi taktırarak hırsızı geri püskürtmek ve olası maddi hasarı en aza indirebilirsiniz.Seçim sizin!Çünkü hırsızlar göremedikleri şeyi çalamazlar.

Sisli Alarm Sistemi Taktırmanın Avantajları Nelerdir?


Sisli Alarm Sistemi kısa sürede büyük maddi hasara neden olacak soygunlar için en etkili çözüm sunar.
Sisli Alarm Sistemi kullanılan mekandaki eşyalar üzerinde koku, iz, tortu bırakmaz, Solunduğunda sağlınıza zarar vermez.
Sisli Alarm Sistemi insan kulanığını rahatsız eden desibelde ses çıkararak saldırganın paniklemesine neden olur ve kaçırır.
Sisli Alarm Sistemi kullanılmakta olan alarm sistemine bağlanarak izleme merkeziyle de takip edilmesi sağlanabiliyor.
Sisli Alarm Sistemi su, şeker basınçla gaz halini alıyor.Bazı firmalarda ise öksürük şurubu ve naneli diş macunu da kullanıyor.
Sisli Alarm Sistemi tehdid anında uzaktan kumanda ile devreye girmesi sağlanabiliyor.

Sisli Alarm Sistemini En Çok Tercih Edenler İşletmeler

Kuyumcular, Döviz büroları
Cep telefonu satan iş yerleri,
Elektronik eşya satan mağazalar,
Bankalar, Atmler diye listelenebilir.

Sisli Alarm Sistemi Satan Firmalar

2014 yılında İstanbul’da yapılan güvenlik ve teknoloji fuarında büyük ilgi uyandıran bu yeni sistem bir çok haber kanalına konu oldu.Fakat bu gün bile fazla bilinmiyor.Sanırım güvenlik sektöründe ağırlıklı ev alarm sistemi satıldığı için sisli alarm sistemi pek tanınmıyor gibi gördüm.

İnternette kısa bir araştırmanın ardından şu firmaların sisli alarm sistemi ile ilgilendiklerini buldum.

Bandit Sis Cihazı
ProTect Sis Koruma Cihazı
Scs Güvenlik Alarm
Dabsis Elektronik

Sisli Alarm Savunma Sisteminin Mucidi "DABSİS ELEKTRONİK"

Sisli Alarm Savunma Sisteminin Mucidi “DABSİS ELEKTRONİK”

https://isacoturoglu.com.tr/securite/sisli-alarm-savunma-sisteminin-mucidi-dabsis-elektronik.html

Ankaradaki Alarm izleme Firmaları

ANKARA’DAKİ ALARM FİRMALARI HANGİLERİDİR?

https://isacoturoglu.com.tr/securite/ankaradaki-alarm-izleme-firmalari.html

EVE ALARM SİSTEMİ TAKTIRMAK

EVE ALARM SİSTEMİ TAKTIRMAK

https://isacoturoglu.com.tr/securite/eve-alarm-sistemi-taktirmak.html