Ev veya iş yerinize hırsızlık için alarm sistemi taktırmak yeterli olmadığı durumlarda en çok başvurulan yöntem ise sisli alarm sistemleri olmaktadır, ve size sisli alarm sistemini ilk bulanların Türkler olduğunu söylesem abartmış olmam!

Sisli Alarm Savunma Sisteminin Mucidi “DABSİS ELEKTRONİK” Hikayesi

Dabsis Elektronik’in sisli alarm sistemi hikayesi 2010 yılına kadar uzanıyor. Ali Çakmak Askeriyeden emekli olunca bu işlerle haşır neşir olmuş ve bir mühendis arkadaşıyla bu sisli alarm sisteminin ilk prototip cihazı yapmışlar ve patentini de almışlar.Sonra çok ilginç bir şey olmuş, prototip cihaz ve çalıştığı mühendis arkadaşı bir anda ortadan kaybolmuşlar.Mühendis arkadaşına ulaşamayan Ali Çakmak, tüm aramalara rağmen sonuçsuz kalmış.

Üzerinden uzunca bir süre geçmiş, İstanbul’da güvenlik fuarında kendi yaptığı sisli alarm cihazını görmüş ve hayatının 2. şokunu yaşamış, kendisinin yaptığı sisli alarm cihazı fuarda son gelişmiş bir ürün olarak pazarlanmış.TV kanalları bile bu sisli alarm cihazını hırsızların işi çok zor diye bu ürünü haberleştirmişler.

DABSİS ELEKTRONİK - sisli alarm sistemleri

Ali Çakmak, hemen sisli alarm cihazını satan bayilere ulaşmış, sonra bu ürünü yurt dışından geldiğini öğrenmiş ve yurt dışı firmasıyla bağlantıya geçmiş.Uzun bir yazışmanın ardından ürünün kendisine ait olduğunu, Türkiye patentinin kendisinde olduğuna dair belgeleri göndermiş ve Türkiye’de verilen bayilikleri iptal ettirerek sisli alarm cihazının Türkiye’deki satıcısı olmuş.

Yurt dışında bu işi yapan firmanın sisli alarm üzerine bu tür bir faaliyeti olmadığını, ağırlıklı olarak sahne ve konserlerde kullanılan sis cihazı işleriyle ilgilendiklerini küçük bir not olarak eklemek isterim…

Devam edecek…

SİSLİ ALARM SİSTEMİ TAKTIRMAK

SİSLİ ALARM SİSTEMİ TAKTIRMAK

https://isacoturoglu.com.tr/securite/sisli-alarm-sistemi-taktirmak.html

EVE ALARM SİSTEMİ TAKTIRMAK

EVE ALARM SİSTEMİ TAKTIRMAK

https://isacoturoglu.com.tr/securite/eve-alarm-sistemi-taktirmak.html

Ankaradaki Alarm izleme Firmaları

ANKARA’DAKİ ALARM FİRMALARI HANGİLERİDİR?

https://isacoturoglu.com.tr/securite/ankaradaki-alarm-izleme-firmalari.html