Başkent Ankara’nın az bilinen ama ziyaret edenlerin hayran kaldığı saklı cennet diye tarif edilen yeri, yani Altınköy Açık Hava Müzesine uzun yıllardır gitmeyi düşünüyordum ve sonunda gidip güzel bir vlog çekmeye çalıştım.Altınköy Açık Hava Müzesinde o kadar çok büyük alan var ki çoğu alanının videosunu çekemedim.Genel hatlarıyla sizlere fikir vermesi için aşağıda 30 dakikalık video da tüm detayları kısaca bulabilirsiniz, keyifli seyirler dilerim.

Altınköy Ankara Gezilecek Yerler

Altındağ Belediyesi, rengarenk bir şenliğe daha ev sahipliği yapacak. 100 yıl öncesinin köy hayatını misafirlerine her ayrıntısıyla yaşatan Altınköy Açık Hava Müzesi’nde, dolu dolu bir gün geçirmek isteyen Ankaralıları bekliyor.

Altınköy Ankara Gezilecek Yerler

Altınköy Ankara Gezilecek Yerler Altınköy Ankara Gezilecek Yerler

Altınköy Ankara Gezilecek Yerler

Aşağıdaki 1 dak kısa videomuzu sosyal medyada paylaşmak üzerine ekledik

Altınköy Giriş Ücreti 2021 Ne Kadar?

Altınköy Açık Hava Müzesi girişinde vezneden alacağınız biletle içeri giriyorsunuz, aşağıda güncel fiyatlarını yazdım.Altınköy girişinde yol kenarında yiyecek içecek sokulması yasaktır yazıyordu ama bizimle aynı otobüsten inen bayanlar sanki piknik yapmaya gidermiş gibi börekler çörekler yapmışlar, içeri o şekilde alındı mı hiç bilgim yok o esnada ben dışarıda çekim yapmaya hazırlanıyordum.

Tam Bilet: 7 TL  Öğrenci ve Öğretmen: 2 TL Gazi, Engelli (Engelli için 1 kişi refakatçi) : Ücretsiz *** 10 kişilik gruplarda tam bilet ücret değişiyor… 

Altınköy Gelin Damat Giriş Ücreti 2019

Altınköy Gelin Damat Giriş Ücreti 2021

 Yetkililerden edindiğim bilgilere göre düğün fotoğrafı çekimleri ücretsiz ama girişte sadece müze giriş ücretini ödemeniz gerekiyor, yani tam bilen 7 TL gibi kişi başı ücretlendiriliyor 

 

Altınköy Döngeller Konağı

Altınköy Döngeller Konağı


Döngeller Konağı, Karabük İli Yenice İlçesi Yortanpazarı Beldesi’nden sökülerek, ALTINKÖY Açık Hava Müzesi’nde yeniden kurulmuştur. 1975 yılında Muhittin Karadöngel tarafından yaptırılan ve çantı ev özelliğine sahip konak, hiç çivi kullanılmadan geçme yöntemiyle yapılmıştır. Mese ve köknar agaçlarından yapılan konak, 67 ton ağırlıgında ve 230 m² büyüklüğündedir. Konağın parçaları, yerinde tek tek numaralandırılarak sökülmüs, 2012 yılında kamyonlarla Altındağ’a nakledilmiş, izinleri alınarak ALTINKÖY Açık Hava Müzesi’nde montajı tamamlanmıştır. Sökümü, nakliyesi, montajı ve restorasyonu 4 ay süren konak, 2014 yılında hizmete açılmıştır.

Altınköy’ün en meşhur konağı olan Döngeller Konağı aynı zamanda Altınköyde hizmet veren en eski konak oluşundan dolayı oldukça popüler bir konaktır.İşletmecisi Funda Güler hanımla röportaj  yaptık.

Döngeller Konağının köy meydanında ürünleri (köy bakkalında) satılmaktadır.,Aşağıda bu konuda ayrı bir video çektim, merak edenler izleyebilirler.Döngeller Konağı sabah 10:00 – Akşam 22:00 arası hizmet veriyor. Hafta içi 35 kişi, hafta sonu yoğunluğu karşılamak için 70 çalışana kadar sayı çıkıyormuş.Gün boyu kahvaltı servisi yapılıyor, ayrıca diğer ev yemeklerinden sipariş verebilirsiniz. Kahvaltıda 20 çeşit olup her bir ürün farklı illerden seçmece getiriliyormuş.

Döngeller Konağında çekim sonrası ikram edilen gözlemeler bu güne kadar içinde en bol malzemeli gözleme olduğunu söyleyebilirim, sadece gözleme ile doyabilirsiniz, tabi tercih size kalmış.

Altınköy Döngeller Konağı Kahvaltı Fiyatı

Altınköy Döngeller Konağı Kahvaltı Rezervasyonu

0 – 6 yaş arası çocuklardan kahvaltı ücreti alınmıyor.Haftasonu kahvaltı rezarvasyonları 1 hafta öncesinden doluyor, haftaiçi rezarvasyonlar ise 2 gün öncesinden doluyor.Haftaiçi öğlen 13:00 sonrası için rezarvasyon alınmadığı için rezervasyonsuz gelebilirsiniz.

Altınköy Döngeller Konağı

Altınköy Döngeller Konağı Kahvaltı Fiyatı

Altınköy Döngeller Konağı serpme kahvaltı fiyatı 40 TL dir. (2019 Eylül)

Altınköy Döngeller Konağı Ziyaret Saatleri

Altınköy Döngeller Konağı ziyaret saatleri 10:00 – 22:00
Altınköy Döngeller Konağı

Döngeller Konağı Kahvaltı Rezervasyon Telefonu İletişim

Döngeller Konağı rezervasyon telefonu ve iletişim numarası
☎️ 05326872777
☎️ 05323852675
📸 instagram.com/dongeller_konak/
✅ Beşikkaya Mah. 2044-2 Sokak Altındağ (Altınköy Açık Hava Müzesi İçi)
Altınköy Döngeller Konağı Altınköy Döngeller Konağı Altınköy Döngeller Konağı

Altınköy Köy Bakkalı Neler Satılıyor?

Altınköy meydanında bulunan köy bakkalında bir çok el yapımı ürünü bulabilirsiniz.Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz Döngeller Konağında yediğiniz ürünlerin bir kısmı burada satılıyor, eğer beğendiniz ürünler olursa köy meydanındaki bu bakkaldan paranızla alabilirisiniz.Aşağıda neler satıldığını gösteren videomuzu izleyebilirsiniz.


Altınköy Köy Bakkalı Neler Satılıyor? Altınköy Köy Bakkalı Neler Satılıyor? Altınköy Köy Bakkalı Neler Satılıyor? zeytinyağı Altınköy Köy Bakkalı Neler Satılıyor? El yapımı mantı Altınköy Köy Bakkalı Neler Satılıyor? El yapımı mantı Altınköy Köy Bakkalı Neler Satılıyor? El yapımı mantı Altınköy Köy Bakkalı Neler Satılıyor? El yapımı mantı Altınköy Köy Bakkalı Neler Satılıyor? El yapımı mantı

2019 yılında Altınköyde hizmete giren iki konak daha var, aşağıda kısa kısa videolar çektim, merak ettiğinizi izleyebilirsiniz

 

Altınköy Emdiler Konağı

Altınköy Emdiler Konağı Hakkında

Emdiler Konağı, Karabük İli Tır Köyü’nden sökülerek Altındağ ALTINKÖY Açık Hava Müzesi’ne getirilerek yeniden kurulmuştur. Maden işçisi Selahattin EMDİ tarafından yaptırılan bu konak, 2012 yılında evin sahibi ve varislerinden alınarak parçaları tek tek numaralandırılıp sökülmüştür. Hiç çivi kullanılmadan 1940’lı yıllarda yapılan ev, köknar ve meşe ağacındandır. Konağın parçaları, yerinde tek tek numaralandırılarak sökülmüş, 2013 yılında kamyonlarla Altındağ’a nakledilmiş ve gerekli izinlerle ALTINKÖY Açık Hava Müzesi’nde montajı tamamlanmıştır. Sökümü, nakliyesi, montajı ve restorasyonu 4.5 ay süren konak, 2014 yılında hizmete açılmış olup 2019 yılından itibaren kahvaltı ve yemek servisi hizmeti vermeye başlamıştır.Emdiler Konağın işletmecisi olan Selma Ayaz Hanım ile aşağıda keyifli kısa bir sohbet gerçekleştirdik.

Altınköy Emdiler Konağı Selma Ayaz

Altınköy Emdiler Konağı Sadık Ayaz

Altınköy Emdiler Konağı Menüsü ve Kahvaltı Fiyatları

Altınköy Emdiler Konağı Menüsü ve Kahvaltı Fiyatları

Not: Altınköy Emdiler Konağı Menüsü ve Kahvaltı Fiyatları 2019 Eylül ayına ait olup ileri zamanlarda fiyatlarda değişiklikler olabilir. Detaylı bilgi için aşağıdaki irtibat numaralarından  ulaşabilirsiniz

Altınköy Emdiler Konağı İletişim ve Rezervasyon

☎️ Telefon: 0554 698 87 93
📸 instagram.com/emdilerkonagi/
✅ Beşikkaya Mah. 2044-1 Sokak Altındağ (Altınköy Açık Hava Müzesi İçi)

👍0 – 10 yaş altı çocuklardan kahvaltı ücreti alınmıyor.
📣Emdiler Konağı sabah 10:00 – Akşam 22:00 arası hizmet veriyor.
✔️Altınköy Emdiler Konağı serpme kahvaltı fiyatı 35 TL dir. (2019 Eylül)

 

 

Altınköy Katırcı Konağı

Altınköy Katırcı Konağı Hakkında

Katırcı Konağı, Karabük İli Yenice İlçesine bağlı Yortanpazarı Beldesinde 1946 yılında yapılmıştır. Maden Başçavuşu İsmail KATIRCI tarafından duvarlarda herhangi bir metal çivi kullanılmadan Çantı sanatına göre yapılan konak, gürgen ve meşe ağacındandır. 123 ton ağırlığındaki konak, konağın ilk sahibi İsmail KATIRCI’nın oğlu Durmuş KATIRCI’dan alınarak, gerekli izinlerle ALTINKÖY Açık Hava Müzesi’ne taşınmıştır. Konağın parçaları, yerinde tek tek numaralandırılarak sökülmüş, 2013 yılında kamyonlarla Altındağ’a nakledilmiş ve ALTINKÖY Açık Hava Müzesi’nde montajı tamamlanmıştır. Sökümü, nakliyesi, montajı ve restorasyonu 4 ay süren konak, 2014 yılında hizmete açılmıştır.2019 yılından itibaren de yemek ve kahvaltı hizmetine başlamış ve Altınköy’ün en büyük konağıdır.

Altınköy Katırcı Konağı Kahvaltı ve Menüsü

Katırcı Konağın işletmecisi olan Gökhan Birbilen Beyle aşağıda keyifli kısa bir sohbet gerçekleştirdik.

Altınköy Katırcı Konağı Menüsü ve Kahvaltı Fiyatları

Katırcı Konağı Kahvaltı Fiyatları 35 TL ve önceden grup indirimi için 2-3 gün önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Altınköy Katırcı Konağı Menüsü ve Kahvaltı Fiyatları

Altınköy Katırcı Konağı İletişim ve Rezervasyon

☎️ Telefon: 0534 831 38 32
📸 instagram.com/katircikonagi/

WEB: https://katircilarkonagi.com/
✅ Beşikkaya Mah. 2044-2 Sokak Altındağ (Altınköy Açık Hava Müzesi İçi)

Altınköy Katırcı Konağı Menüsü ve Kahvaltı Fiyatları Altınköy Katırcı Konağı Menüsü ve Kahvaltı Fiyatları

 

 

Altınköy Yeldeğirmeni Seyir Teras Konağı İletişim

Altınköy Yeldeğirmeni Seyir Teras Konağı İletişim ve Rezervasyon

Vlog çekmeye gittiğimde Yel Değirmeninin olduğu bölgece bir konak yoktu, 2020 yılında hizmete açılmış, bizde hemen alternatif mekan olarak sitemizde gitmek isteyenler için yer verdik.

Menüler: Serpme köy kahvaltısı, Köfteli Pilav ve Pişi

☎️ Telefon: 0546 714 22 66

📸 instagram.com/seyirteraskonagi
📲 facebook.com/seyirteraskonagi/

✅ Beşikkaya Mah. Altınköy Açık Hava Müzesi İçi Yel Değirmeni Bölgesi

Altınköy Yeldeğirmeni Seyir Teras Konağı İletişim

Altınköy Yeldeğirmeni Seyir Teras Konağı İletişim

Altınköy Yeldeğirmeni Seyir Teras Konağı İletişim

 

Altınköy Ayvacık Konağı İletişim ve Rezervasyon

Altınköy Ayvacık Konağı İletişim ve Rezervasyon

Altınköy Ayvacık Konağı İletişim

☎️ 0532 687 27 77
📸 instagram.com/ayvacikkonagi/
📲 facebook.com/Ayvacık-Konağı
📲Adres: Beşikkaya Mah. Altınköy Açık Hava Müzesi İçi Altındağ-Ankara

Altınköy Taş Değirmende Üğütülen Undan Yapılan Ekşi Mayalı Köy Ekmeği

Altınköy’de Emdiler Konağının hemen yanında taş fırın var, aşağıda videosunu paylaştım 1.800 gr ekmeği gayet makul bir fiyattan 10TL den satıyor, köy ekmeği alacam dedim ama dönüşte çok geç kaldığım için alamadan ayrıldım, sizler almak isterseniz tavsiye ederim.

Altınköy Kahvesi Hakkında

Altınköy Köy Kahvesi, Karabük İli Yortanazarı Beldesi Ova Köyü’nden sökülerek, ALTINKÖY Açık Hava Müzesi’ne yeniden kurulmuş. Çantı ev özelliğine sahip köy kahvesi, hiç çivi kullanılmadan geçme yöntemiyle yapılmış. Durmuş KOCAKAYA isimli şahıstan alınan konakta 68 yıl ikamet edilmiş. 11 yıl kapalı kaldıktan sonra fırınlara odun olarak satılacakken son anda kurtarılarak, gerekli izinlerle ALTINKÖY Açık Hava Müzesine taşınıp, montaj ve restorasyonu yapıldıktan sonra köy kahvesi olarak düzenlenip 2014 yılında hizmete açılmış.Altınköy’ün en eski hizmet veren noktalarından birisi köy kahvesidir.

Yukarıdaki video da köy kahvesini işleten Amca ile daha önce Ankara AKM de fuarda karşılaştık aşağıdaki videodan detaylara ulaşabilirsiniz

Altınköy Projesi ❤️ Somut Olmayan Kültürel Mirasımız Tanıtım Günleri

Altınköy İlkokulu ile Geçmişe Yolculuk

Küçük tahta sıralar, köşede duran bir soba, kara tahta, duvarda asılı dünya haritesı, tebeşir kokusu… Bu detaylar artık filmlerde ve yalnızca çocukluk hatıralarında kaldı sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Ankara’nın göbeğinde, Altındağ Belediyesi tarafından hayata geçirilen dev proje “Altınköy” de bu detaylar tarih sayfalarından canlanıp günümüze geliyor.

Ülker Saklıköy Bisküvisi Reklam Filmi Ankara Altınköy'de Yel Değirmeninde Çekilmiş

Ülker Saklıköy Bisküvisi Reklam Filmi Ankara Altınköy’de  Çekilmiş

Altınköy müze olduğu kadar adeta bir video çekimleri için plato özelliği de taşımakta, en fazla gelin damatlar Altınköy’e akın etse de bazen de reklam filmlerine konu olabiliyor.Katırcı konağında önemli bir bilgiye ulaştık.Ülker’in Saklıköy bisküvi reklamı burada çekilmiş olup hatta reklam filminde oynayan köylü kıyafetli olanlarda Altınköy’de çalışanlardan oluşuyormuş.Detaylara aşağıdaki videomuzdan izleyebilirsiniz.

Ülker Saklıköy Reklamı Nerede Çekildi?

 

Altındağ Belediyesi Uluslararası Ekmek Festivalinde

Altınköy Ankara Ekmek Festivalinde

Altındağ  Belediyesinin Ankara’da en çok dikkatleri üzerine çekmeyi başaran projelerinden birisi olan Altınköy, Ekmek Festivalinde görmek beni mutlu etti.Ekmeğini tattık kardeşim de beğendi, unu kek yapımı için alacaktık fakat bu undan sadece ekmek olur dedikleri için almadık, almak isteyenlere tavsiye ederim taş değirmende üğütülüyor. Altındağ Belediyesi standında bolca broşür ve afiş aldım.

Altınköy El Sanatları Şöleni 2019

Altınköy El Sanatları Şöleni 2019

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/altinkoy-el-sanatlari-soleni-2019.html

Karapürçek Yağlı Güreşleri 2019

Geleneksel Karapürçek Yağlı Güreşleri 2019

Anadolu’nun çeyrek asırlık er meydanı olan Karapürçek Yağlı Güreşleri, 5 yıl aradan sonra yeniden düzenleniyor. 15 Eylül’deki organizasyona Türkiye’nin en önemli güreşçileri katılacak. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/geleneksel-karapurcek-yagli-guresleri-2019.html

Ankara’da Gezilecek Yerler ve Ankara Gezi Rehberi [ Detaylı Anlatım ]

ANKARA’DA GEZİLECEK YERLER LİSTESİ

Ankara’da gezilecek yerler arasında tarihi anıtlar,eğlence yerleri, parklar ve kutsal dini yerlerimiz de mevcuttur. Bunlara eski tarihi camilerimiz de yer almaktadır… https://isacoturoglu.com.tr/gezi/ankarada-gezilecek-yerler-ankara-gezi-rehberi.html

PTT PUL MÜZESİ GEZİSİ ANKARA

PTT PUL MÜZESİ VLOG

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/ptt-pul-muzesi-gezisi-ankara-2018.html

Ankara'da Gezilecek Yerler Anıtkabir Gezisi

ANKARA’DA GEZİLECEK YERLER “ANITKABİR GEZİSİ”

Ankara’da gezilecek yerler listemizin ilk adresi Anıtkabir. Anıtkabir’i sadece Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olarak görmek hata olur. Anıt Parkı ve müzesi ile birlikte ele alındığında yarım gününüzü buraya ayırmanız gerekebilir.Tüm detaylara ulaşmak için buraya tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/gezi/anitkabir-gezi-rehberi-notlarim.html

Ankara Kalesi Gezilecek Yerler

Ankara Kalesi Gezilecek Yerler

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/ankara-kalesi-gezilecek-yerler.html

Kars Ani Harabeleri / Kars The Ani Ruins

Kars Ani Harabeleri Gezilecek Yerler

isacoturoglu.com.tr/gezi/kars-ani-harabeleri.html

Ankara Çıkışlı Kapadokya Turu – Kapadokya Gezilecek Yerler

Kapadokya Gezilecek Yerler BLOG

http://isacoturoglu.com.tr/gezi/ankara-cikisli-kapadokya-turu-kapadokya-gezilecek-yerler.html

Çankırı'nın Gezilecek Yerleri Nerelerdir

Çankırı’nın Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

http://isacoturoglu.com.tr/gezi/cankirida-gezilecek-yerler.html

PTT PUL MÜZESİ GEZİSİ ANKARA

Ankara’da Gezilecek Yerler “Ptt Pul Müzesi VLOG”

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/ptt-pul-muzesi-gezisi-ankara-2018.html

Erzurum Gezilecek Yerlerin Listesi

Erzurum Gezilecek Yerler

http://isacoturoglu.com.tr/gezi/erzurum-gezilecek-yerler.html

Kars Gezilecek Tarihi Yerler

Kars Gezilecek Tarihi Yerler

http://isacoturoglu.com.tr/gezi/kars-gezilecek-tarihi-yerler.html