Anadolu’nun çeyrek asırlık er meydanı olan Karapürçek Yağlı Güreşleri, 5 yıl aradan sonra yeniden düzenleniyor. 15 Eylül’deki organizasyona Türkiye’nin en önemli güreşçileri katılacak.

25.Geleneksel Karapürçek Yağlı Güreşleri 2019

5 yıldır ara verilen ve Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı’nın talimatıyla yeniden düzenlenecek olan “Anadolu’nun er meydanı” Karapürçek Yağlı Güreşleri için geri sayım başladı. Karapürçek Yağlı Güreşleri bu yıl 15 Eylül tarihinde, sporseverleri Karapürçek’te buluşturacak. Pehlivanlar, 5 yıl aradan sonra Karapürçek’te yeniden er meydanına çıkacak. Yaklaşık bin 200 sporcunun katılacağı organizasyon, bu yıl adlarını güreş tarihine altın harflerle yazdırmış pek çok başarılı güreşçiyi de bir araya getirecek.

BAŞPEHLİVANLAR KARAPÜRÇEK’TE BULUŞUYOR

Bu yıl yapılan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin şampiyonu Başpehlivan Ali Gürbüz, Kırkpınar ikincisi Orhan Okulu ve üçüncüsü Hamza Köseoğlu, Karapürçek Yağlı Güreşleri’nde er meydanına çıkacak. Şampiyon sporcular, kıran kırana mücadeleleriyle izleyenlere heyecan dolu dakikalar yaşatacak. Ayrıca güreşseverlerin yakından tanıdığı Recep Kara ve Serhat Gökmen gibi önemli güreşçiler de Karapürçek Yağlı Güreşleri’nde yer alacak.
25.Geleneksel Karapürçek Yağlı Güreşleri 2019 25.Geleneksel Karapürçek Yağlı Güreşleri 2019

Karapürçek Yağlı Güreşleri

TÜRKİYE’DE BİR İLK “İŞİTME ENGELLİ GÜREŞÇİLER ER MEYDANINA ÇIKACAK”

Karapürçek Yağlı Güreşleri’nde bu yıl ilk kez işitme engelli sporcular da er meydanına çıkacak. Türkiye’de ilk kez böyle bir uygulamanın yapılacağını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, “Altındağ Belediyespor Kulübümüzün çok başarılı işitme engelli güreşçileri var. Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonalarında dereceye girmiş çok başarılı sporculara sahibiz. Bu yıl hem yağlı güreş tarihinde bir ilk yaşatmak hem de engelli sporcularımızı motive etmek için böyle bir yenilik yapalım dedik. Bu yıl engelli sporcularımız kendi boylarında er meydanına çıkacaklar. Oldukça renkli görüntüler yaşanacağına inanıyorum. Hepsine başarılar diliyorum.” dedi.

Karapürçek Yağlı Güreşleri

Karapürçek Yağlı Güreşleri Ne Zaman 2019

Karapürçek Yağlı Güreşleri’nin, Türkiye’nin en önemli güreş organizasyonlarından biri olduğunu söyleyen Başkan Balcı, “Karapürçek, Anadolu’nun çeyrek asırlık er meydanı... Bunun bilincinde olan sporcular burada kendi kategorilerinin en iyisi olabilmek için ter döküyorlar. Bu organizasyonu verilen aradan sonra yeniden hayata geçirmek ve sporseverleri ilçemizde bir araya getirmek istedik.

15 Eylül 2019 tarihinde organizasyonumuzu gerçekleştireceğiz. Bu yıl çok heyecanlı müsabakalar yaşanacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı. Karapürçek Yağlı Güreşleri’nin başkentlilerin yanı sıra çevre illerden gelen sporseverleri de ağırladığını hatırlatan Başkan Balcı, herkesi 15 Eylül’de Karapürçek Güreş Alanı’na davet etti.

25.Geleneksel Karapürçek Yağlı Güreşleri 2019 ALİ GÜRBÜZ 25.Geleneksel Karapürçek Yağlı Güreşleri 2019 HAMZA KÖSEOĞLU

HAYDİ ER MEYDANINA!
25. Geleneksel Karapürçek Yağlı Güreşleri’nde pehlivanlar, bu yıl da başpehlivan olabilmek ve altın kemeri takabilmek için kıyasıya mücadele edecekler. Teşvik Boyu, Deste Küçük Boy, Deste Orta Boy, Deste Büyük Boy, Küçük Orta Küçük Boy, Küçük Orta Büyük Boy, Küçük Orta Boy, Baş Altı Boy ve Baş Boyu gibi kategorilerde sınıflandırılan güreşçiler, sabahın erken saatlerinden itibaren er meydanında birbirlerinin sırtını yere getirmek için mücadele edecekler. Tarihi yağlı güreşlerde adet olduğu üzere, güreşçilerin mücadelesi başlamadan önce, er meydanına ilk olarak minik güreşçiler çıkacak ve meydanı ısıtacak.

Karapürçek Yağlı Güreşlerine Ücretsiz Ulaşım İçin

Karapürçek Yağlı Güreşlerine Ücretsiz Ulaşım İçin

15 Eylül Pazar günü 25. Geleneksel Karapürçek Yağlı Güreşleri için Altındağ Belediyesinin ücretsiz servisleri olacak, aşağıda güzargahları bulabilirsiniz.

Karapürçek Yağlı Güreşlerine Ücretsiz Ulaşım İçin Karapürçek Yağlı Güreşlerine Ücretsiz Ulaşım İçin

Karapürçek Güreş Alanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Google Haritalarda konum olarak AB-Karapürçek Güreş Alanı yazarak ulaşabilirsiniz, çevre yolunun hemen yanı.

25.Geleneksel Karapürçek Yağlı Güreşleri 2019 25.Geleneksel Karapürçek Yağlı Güreşleri CANLI YAYIN

Karapürçek Yağlı Güreşleri Canlı Yayında

Karapürçek Yağlı Güreşleri bir çok uydudan yayın yapan aşağıdaki tv kanalları tarafından Canlı Yayınlanıyor;
*Tek Rumeli TV
*Çanakkale TV
*Koza TV
*Kanal 5
*Kanal EGE
*Kon TV
*Kanal 58

İş Yurtları Fuarı Ankara 2019

Ankara İş Yurtları Fuarı 2019

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/is-yurtlari-fuari-ankara-2019.html

Altınköy El Sanatları Şöleni 2019

Altınköy El Sanatları Şöleni 2019

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/altinkoy-el-sanatlari-soleni-2019.html

ALTINKÖY ANKARA GEZİLECEK YERLER

Altınköy – Ankara Gezilecek Yerler

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/altinkoy-ankara-gezilecek-yerler.html

Çubuk Turşu Festivali’nde Sahne Alacak Sanatçılar

14.ÇUBUK TURŞU FESTİVALİ 2019

Bu yıl 14. kez düzenlenecek olan Çubuk Turşu Festivali için heyecan giderek artıyor.2019 Çubuk Turşu Festivali ne zaman ve daha fazlası için tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/cubuk-tursu-festivali-2019.html

Beypazarı Havuç Festivali 2019

BEYPAZARI HAVUÇ FESTİVALİ 2019

Beypazar Belediyesi tarafından düzenlenen 25. Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Kültür, Turizm ve Tarih Festivali Eylül ayında Ankara Beypazarı’nda düzenlenecek.Detaylar için tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/beypazari-havuc-festivali-2019.html

Kalecik Karası Bağbozumu Üzüm Festivali 2019

Kalecik Karası Festivali 2019

Kalecik Belediyesi tarafından organize edilen Kalecik Karası Üzüm Festivali, bu yıl 13-14-15 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olup detaylar için tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/kalecik-karasi-festivali-2019.html

2.Dondurma ve Tatlı Festivali Ankara 2019

2.Dondurma ve Tatlı Festivali Ankara 2019

2.Dondurma ve Tatlı Festivali 26-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Altınpark Expo fuar alanında gerçekleşecek olup girişler bu yıl ücretsiz olacak. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/2-dondurma-ve-tatli-festivali-ankara-2019.html

Ankara Akm Tanıtım Günleri 2019 Fuar Takvimi

ANKARA AKM TANITIM GÜNLERİ 2019 FUAR TAKVİMİ

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-akm-tanitim-gunleri-2019-fuar-takvimi.html