Ani Harabelerine Ulaşım, Nasıl Gidilir?
Ani ruins on Transport, How to get there?

Ani Harabelerine ulaşım en büyük sorun olup oteller özel turla gezdiriyor. Ama siz kars’a giderseniz size böyle bir hizmetten yararlanmanız çok zor. Benim gibi Ani Harabelerine özel bir turla gidebilirsiniz. Ama Kars’a gelmeden 1 gün önce size önerim Celil Ersözoğlu’nu  aramanız olacak.

Ani Harabelerine Giriş Ücreti Nedir

Ani Harabelerine Giriş Ücreti Nedir?
Ani Ruins of the Entry Fee What is it?

Ani Harabelerine Giriş ücreti 2016 yılında 8TL dir.Ayrıca Ani Harabelerine gelirken Müze kartınızı gelirken getirmeyi unutmayın.Çünkü Erzurum ve Kars’da veren bir kurum yok!


Ani Harabeleri Gezi Saatleri

Ani Harabeleri Gezi Saatleri / Ani Ruins Travel Times

Ani harabeleri gezi saatleri yaz ve kış mevsimleri nedeniyle değişiklik göstermektedir.Ayrıca Kars ili Türkiye’nin doğusunda olduğu için yerel saat olarak da ileride olduğunu hatırlatmak isterim.Yani Ani Harabelerinde Türkiye geneline göre güneş daha erken doğar ve batar.

Ani Harabeleri Yaz Ayları Gezi Saatleri

Ani Harabeleri Yaz Ayları Gezi Saatleri
Ani Ruins Summer Days Travel Time

Ani Harabeleri gezi alanı sabah açılış saatleri 08.00 olup akşam saat 20.00 kadar gezilebiliyor.
Ani Harabeleri Kış Ayları Gezi Saatleri

Ani Harabeleri Kış Ayları Gezi Saatleri
Ani Ruins Travel Time Winder Months

Ani Harabeleri gezi alanı sabah açılış saatleri yaz aylarıyla aynı olup 08.00 başlar öğleden sonra 16.45 gibi kapanış olur.

Not: Türkiye 2016 yılında yaz saat uygulamasına bakanlar kurulu kararıyla geçti ve saatler kış saati için geriye alınmayacak.Yani yukarıda belirtilen kış saatini sizin için güncelledik.Eski uygulamaya göre kışın Ani harabeleri gezi bitiş saati 15.45 olarak belirtiliyordu.

 

Ani Ruins private tour

Celil Ersözoğlu Ani Harabelerine Özel Tur Hizmeti
Private Tour Service to Celil Ersözoğlu Ani Ruins

Celil Ersözoğlu Ani Harabelerine Özel Tur Hizmeti

Celil Ersözoğlu özellikle Ani Harabelerine Tur şeklinde gezi yapmak isteyen yabancı turistleri götürüyor.Çünkü çok iyi bir ingilizcesi olduğu için yabancı turistlerle çok kolay anlaşabiliyor.Mesela ben 2011 yılında Ani Harabeleri gezisine giderken yanımda iki tane kore’den gelen yabancı turistle gittim. Celil bey sizi Ani harabelerinin girişindeki bilet gişesine kadar bırakıyor ve belirtilen saatte orda olmanız isteniyor ve sizi bekliyor.Yani Celil beyle Ani Harabelerine gidip dönebilirsiniz. Ani Harabelerine giderken ücret kısmı şöyle oluyor.İki kişi ile giderseniz daha fazla ödersiniz, dört kişi ile giderseniz daha az ödersiniz.Fiyatın tam olarak ne olduğunu şu an bilemiyorum.Yani Ani Harabelerine gitmenin belli bir ücreti var sanırım, o ücret yolcu sayısına bölünüyor.Ani harabelerine gitmeden önce pazarlık yapmanızda fayda var.

Ani harabelerinde kış
Celil Ersözoğlu ile yıllar sonra tekrar bu makale için irtibata geçtim.Ve sizler için güncel fiyatı öğrendim.Dolmuş tarzı turla kişi başı 50 TL’ye gidip gelebilirsiniz.Binek araçla Ani Harabeleri 150 TL olduğu söyledi.Ani harabeleri planınızı internetten organize ederek başka arkadaşları da dahil ederseniz daha ucuza tura katılabilirsiniz.Örnek vermesi açısından 2011 Mayıs sonunda gitmiştim ve Ani Harabeleri gezi turu için 50TL vermiştim.Üzerinden altı yıl geçmiş sanki iki veya üç yıl gibi önceymiş gibi hatırlıyorum.Celil bey özel tur deyince herkesin aklına seyhat acentesi geliyormuş.Kafa karışıklığı olmasın.Yolcu sayısına bağlı 3 ve 4 kişi iseniz Doblo tarzı araçla Ani Harabelerine gidiyorsunuz.Eğer daha fazla sayıda kişi varsa bolmuş tarzı minibüsle gidiyorsunuz.Minibüsten haberim yoktu bunun bilgisini yeni öğrendim.

Ani ruins in winter
Ani harabelerine başka ulaşım pek yok.Yakınında bulunan Ocaklı köyünden sabah Kars merkeze gelen dolmuşlar, öğleden sonra 13.00 ve 15.00 gibi saatlerde geri dönüş için hareket ederler.Yani sizin anlayacağınız, köye ulaştıktan sonra dolmuş duraklarında ticari taksileri göreceksiniz.Karşınıza çıkan ticari taksilerle pazarlık yaparak Ani Harabelerine gidebilirsiniz.Dönüşte ise dolmuş olmadığından ertesi gün sabahı beklemeniz gerekiyor.Ve konaklayacak yer yok.Bir yabancı olarak Ocaklı köyünde misafir kalabileceğiniz yer bulabilirmisiniz bilemiyorum.

Faydalı bir yazı olduğunu düşünüyorsanız sayfa altına yorumlarınızı bekliyorum
Ani Harabelerine özel tur

Celil Ersözoğlu
Cep : +905322263966
Mail: celilani@hotmail.com
Ani Harabelerine özel tur  

Ani Harabeleri Kars Turu İndirim Kodu

Ani Harabeleri Kars Turu İndirim Kodu

2011 yılında Ani Harabelerini gezmiştim ve bloğumda bunları anlattım.Celil Bey’le de o zaman tanıştım.Ve şimdi bloğumuza özel indirim kodu verenler kervanındaki yerini aldı.Üstelik Kars Güngören Otel ile kontak kurarak indirim kodu veren yeni bir firma daha bize kazandırdığı için çok teşekkür ediyorum.
Detaylar için tıklayın isacoturoglu.com.tr/sale/ani-harabeleri-kars-turu-indirim-kodu.html

Kars Turizm Haritası
Kars Turizm Haritası isacoturoglu.com.tr/gezi/kars-turizm-haritasi.html

Kars Belediyesi Ani Harabeleri Seferleri Hangi Saatlerde?

Not:Elimize ulaşan son bilgilere göre Kars Belediyesinin Ani Harabelerine kadar ulaşım imkanınız varmış.Günde iki defa servis verildiği, ve Kars otagarından sabah kalkış 08.00 olup öğlen Ani Harabelerinden 12.00 dönüş oluyormuş. İkinci servis ise yine Kars Otogarından saat 12.00’de kalkıp Ani Harabelerinden dönüş 17.00 olduğu belirtiliyor.Elimize detaylar ulaştıkça sitemizde yer vererek sizi bilgilendireceğiz.Sizleri de sitemize yorum yapmaya bekliyorum.

http://isacoturoglu.com.tr/gezi/kars-gezilecek-tarihi-yerler.html