Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir V… Giyim mağazasının senet karşılığı sattığı ürünlerin ücreti ödenmesine rağmen avukatlık ofisinden müşterilere borcu varmış gibi sürekli icra takibi yapıldığı iddia ediliyor. Mağdurların sayısı ise 60.000 olduğu söyleniyor.

Yeni Çiftlik Bank Vakası Tekirdağ’dan Giyim Mağazası 60000 Kişiyi mi Dolandırdı?

İddiaya göre Tekirdağ’da V…. giyim mağazası eski müşterilerini sahte senetle dolandırdı. Yıllar sonra karşılarına çıkan icra senetleriyle karşı karşıya kalan mağdurlar büyük şok yaşadı. Binlerce insanın ise bu yolla mağdur olduğu, online şikayet sitesi Şikayetvar.com’a ise binlerce şikayet yapılmış durumda.Mağdurlar WhatsApp grubu kurup geçtiğimiz gün bir araya gelip basın açıklaması yaptı.Bir çok ulusal kanal ve haber ajanslarında işlenmeye başladı.Bu durum bizim aklımıza geçen sene aklımızda kalan Çiftlik Bank dolandırıcığını hatırlattı, tabi mağdur edilen kişi sayısı bakımından.

TGRT Haber- Borçlarını Ödediler, İcralık Oldular Haberi

Giyim Mağazası Mağduru Vatandaşlar Tekirdağ Karakolu Önünde Toplandılar

Trakya’nın sosyal medya fenomeni Lambadaki Cin Gazeteci Nijat Ayvaz’ın Facebook dan Canlı Yayın yaptığı o görüntüleri sizlerle paylaşıyoruz.

 

Giyim Mağazasından Alışveriş yaptılar hayatlarının şokunu yaşadılar

Tekirdağ da Bir Giyim Firması 60.000 kişiyi mi dolandırdı?

Giyim Mağazası Madurlarının konuşmalarının Özeti

Giyim Mağazası Madurlarının konuşmalarının Özeti

Yukarıdaki  videoları izledim, kısaca anladıklarımı aşağıda paylaşacağım.

Öncelikle 60Bin kişinin V…. Giyimi dolandırma ihtimali olamayacağını, yani durumun tam tersi şekilde olduğu gayet açık görünüyor.

Şikayetçi olan müşteriler veya müşterisi olmadığı halde mağdur olanların anlatıkları beni hayretler içinde bıraktı.Bu senet ile icra takibinde bu kadar vurdum duymazlık ve ihmalkarlık olmasına çok ama çok şaşırdım, iddialar arasında sahte imza ile senet düzenleme veya imza bile atılmadan sallamasyon adres, tarih gibi şeylerle yukarıdaki videolarda anlatılıyor izlemişsinizdir.Veya senette imzaların sahte olmasını bir tarafa bırakalım ( sahte imza da ayrı bir olay aslında) senette tarihlerin sadece yıl kısmı dolu gerisi boş oluşu veya senetteki tarihin olduğu günde kişinin askerde oluşu veya başka ilde ikamet ediyor olması veya 18 yaşında küçük yani reşit olmayışı (16 yaşında olduğunu iddia edenler var video da ) gibi bir çok iddia var.Kısaca V… tekstilin önünden geçen geçmeyen herkes pişman olmuş durumda.

Videoları izleyince çok açık anlaşılıyor ki nitelikli dolandırıcılık ve bir çete tarzı bir yapılanma olduğu izlenimine kapıldım. Mağdurlardan birisi (TGRT HABER videosunda)  V…. Tekstil sahibi tarafından tehdit edildiğini, icra takibine itiraz ettiği için üzerine yürüdüğünü,  kızının avukat olduğunu belirtip benimle başa çıkmazsın kızım avukat diye tehdit bile etmiş.

Diyecek kelime bulamıyorum gerçekten, bu dolandırıcılık olayı gerçekten kitaplara girip ders olarak okutulması gerekecek türden. Sonuç olarak da sözün özü bu tür nitelikli dolandırıcılıklar için İDAM GELSİN! Çünkü bunlar çok kısa bir süre yatıp çıkacaklar ve yine insanları dolandırmaya devam edecekler.Boşu boşuna yargı yükünü artırıyorlar sorunun kökten çözümü İDAM  olarak görüyorum. Bunu yapan kişi zaten bu işin sonunda ne ceza yiyeceğini bilerek yaptığı gayet ortada, o yüzden bu kadar rahat davranıyor olmalılar, hiçbir şey bilemiyorsa Avukat kızına sorabilirdi! Kim bilir belki de avukat kızı da bu işin içindedir!

Bu dolandırıcılık olayı ulusal kanallarda yer alsa da sosyal medyada daha tartışılmaya yeni başlıyor, önümüzdeki günlerde bolca ekranlarda bu olay örnek alınarak senet ile alışveriş konusu hakkında tv programların olacağını düşünüyorum, çünkü TC NO  doğru gerisi yanlış ve sahte bilgilerle düzenlenen bir senetle kimse kimseye icra takibi başlatamamalı!  Böyle bir saçmalık olabilir mi ya? Demek ki kanunlarda boşluk olunca oluyormuş?

Aşağıya sizin yorumlarınızı bekliyorum

İş Başvurusunda Boş Senet İmzalatma Tuzağı

İş Başvurusunda Boş Senet İmzalatma Tuzağı

https://isacoturoglu.com.tr/securite/ozel-guvenlik-is-basvurusunda-bos-senet-imzalatma-tuzagi.html

İŞ YERİNDE UYURKEN YAKALANAN NE YAPMALIDIR?

İŞ YERİNDE UYURKEN YAKALANAN NE YAPMALIDIR?

https://isacoturoglu.com.tr/securite/yerinde-uyurken-yakalanan-ne-yapmalidir.html

MAAŞI ASGARİ ÜCRETTEN GÖSTEREN PATRONLAR DİKKAT!

MAAŞI ASGARİ ÜCRETTEN GÖSTEREN PATRONLAR DİKKAT!

https://isacoturoglu.com.tr/securite/maasi-asgari-ucretten-gosteren-patronlar-dikkat.html