Ne garip bir ülkede yaşıyoruz herkes kendi tarafına çekmeye çalışıyor, kimse halkı düşünmüyor, akıl var mantık var “Aşı neden yapılır?” sorusunun cevabı, hastalıklardan korunmak için yapılır.Yani vücudunuz (bağışıklık sisteminiz) zayıfsa hasta veya grip olma ihtimaliniz yüksektir, aşı olmak kesin bir çözüm değil, en önemli şey bağışıklık sistemini güçlendirmekten geçiyor.Bir aşı oldum hasta olmayacam diye bir garanti yok kimse de bunu garanti edemez…

Prof.Dr. Canan Karatay Neden "Grip Aşısı Yaptırmayın" Dedi

Prof.Dr. Canan Karatay Neden “Grip Aşısı Yaptırmayın” Dedi

Geçtiğimiz yıllarda domuz gribi yüzünden dünyada sağlık örgütü seferberlik ilan etti.Aşı ismi bile hala hafızalarımızda H1N1 virüsünü sanırım sizlerde hatırlamışsınızdır.Profesör Ulrich Keil, “Domuz gribi salgını ilaç üreticilerinin kârlarını artırmak için bu şirketlerle ortak olarak üretilen bir korku kampanyasıydı” diye konuştu. Daha sonraları Dünya sağlık örgütü başkanına gazeteciler siz domuz gribi aşısı yaptırdınız mı diye sordular, aşı yaptırmadığını ağzından kaçırdı….

Sözün özü aşı yaptırın diye kıçını yırtanlar neden kendileri aşı olmuyorlar? Aynı şekilde bu aşı kavgasının arka planında da para veya benzer bir şey olma ihtimali yüksel, illa aşı değil muaeyne ücreti, döner sermaye bv. örneklendirilebilir…

Prof.Canan Karatay “Grip Aşısı Yaptırmayın Gerçeği”

Canan Karatay’ın konuşmasının bir kısmı haberlerde izledim, ama konuşmanın en başından sonuna izleyip öyle yorum yapmak daha doğru olur.Belki konu farklı haberciler reyting olsun diye işlerine gelen kısmı kırpıp yayınlamışlardır, burası Türkiye her ihtimal mümkün.
CananKaratay hocanın anlatmak istediği şey, benim yukarıda bahsettiğim konuya değiniyor dolaylı olarak.Aşı yaptırmak yerine bağışıklık sisteminizi güçlendirin diyor gayet mantıklı ve doğru bir tespit olmuş.

Aşıların içinde alüminyum var mı?

Aşıların içinde alüminyum var mı yok mu bilmiyorum ama başka videolarda Canan karatay olduğunu söylüyor, ama bu oranın yasal sınırların altında bir oranda olduğunu söylüyor ve bunlara örnekler de veriyor, kararı size bırakıyorum.

Eğer herkes sağlıklı olursa etrafımızda bu kadar açılan diyetisyenler, doktorlar,hastaneler, özel muayenehaneler ve eczaneler nasıl para kazanacak.Eczanelerin sayısı marketlerle yarışır hale geldiği günümüzde alarmlar artık bizler için çalıyor, tabi durup düşünebilene.

Sadece bu değil yemekte kullandığımız yağlarla bile kendimizi kanser yapıyoruz farkında bile değilsiniz evet yanlış okumuyorsunuz evde yemekte kullanılan yağlar pişirme veya kızartma esnasında özelliğini kaybedip yemeklerle birlikte vücudumuza farkında olmadan alıyoruz….
Konuşulacak o kadar çok konu var ki sağlığımızla oynayıp bizleri birer para gibi görüp sömürmek isteyen beyaz önlük giymiş mafyaların elinden sen bizi kurtar yarabbi…

Prof. Dr. Canan Karatay D vitaminin faydalarını anlatıyor

Prof. Dr. Canan Karatay D vitaminin faydalarını uzun uzun aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz, biz size özet geçelim.Kışın grip aşısı olmamak için yaz aylarında öğle saatinde ( gölgeniz en kısa olduğu saatte güneş kremi sürmeden) güneşte 20 dak kaldığınızda vücudunuz 25.000 ünite D Vitamini depolandığını belirtiyor.D Vitaminin diğer vitaminlerden farkının olduğunu D Vitamini bir hormon olduğunu uzun uzun anlatıyor.Özellikle hamile kadınların güneşin en dik geldiği dönemlerde D vitamini aldığında doğduğunda bebeklerinin kolay kolay hastalanmadığını veya hastalıklara karşı daha dirençli olduğunu belirtiyor.

D vitamini Hamile olanlar kadar yemi doğan bebekler için de büyük önem taşıyor.Yeni doğan bebeklerde sarılık olduğunda küvezde ultraviyole ışığı veriliyor yani D Vitamini! Hamile iken mutlaka öğle saatinde güneş ışığı altında D vitamini alması gerektiğini belirtiyor.Hatta örnek olarak sokak hayvanları kedi ve köpekleri evde beslediğiniz kedi ve köpeklerden daha sağlıklı olduğunu belirtiyor, sebebi ise gayet basit yazın sokakta güneşte dolaşarak vücutları D vitamini üretiyor.

Yargıtay, ikizlerine aşı yaptırmak istemeyen savcı babayı haklı buldu

Yargıtay, ikizlerine aşı yaptırmak istemeyen savcı babayı haklı buldu

Ordu’da Cumhuriyet Savcısı, 41 yaşındaki Hüseyin Ayyayla, ikiz bebeklerine zorunlu olan aşıyı yaptırmadığı gerekçesiyle verdiği hukuk mücadelesini kazandı. Ayyayla’nın adını basında ‘İkiz bebeklerine aşı yaptırmayan savcının hukuk zaferi’ sözleri eşliğinde duymuştu. Savcı Ayyayla, ikiz bebeklerine, içeriğindeki zararlı maddelerden dolayı güvenilir bulmadığı aşıları yaptırmayı reddedince Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce mahkemeye verilmişti. Ayyayla, yerel mahkemeye ‘çocuklarına neden aşı yaptırmak istemediğini’ bildirdiği sekiz sayfalık bir savunma sunmuş ve mahkeme bu savunmayı yerinde bularak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün sağlık tedbiri talebini reddetmişti. Ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, yerel mahkemenin kararını temyiz etmişti. Hukuki süreçte gelinen son noktada, Yargıtay 2’nci Hukuk Dairesi, savcı Ayyayla’nın gerekçelerini haklı buldu ve yerel mahkemenin kararını onadı. Yargıtay’ın onama kararı uyarınca, Ayyayla ailesi hukuken çocuklarına aşı yaptırmama hakkını kazanmış oldu.

Hüseyin Ayyayla daha önce yerel mahkemeye tıbbi ve hukuki gerekçelerini içeren sekiz sayfalık bir savunma vermişti. Savcı son olarak, aynı gerekçeleri de tekrarlayarak davanın görüldüğü Yargıtay 2’nci Hukuk Dairesi’ne 14 sayfalık bir savunma verdi. Yargıtay 2’nci Hukuk Dairesi 7 Aralık’ta görülen duruşmada 2015/16500 esas, 2015/23449 sayılı kararıyla, Ayyayla’nın tıbbi ve hukuki gerekçelerini dikkate alarak lehine karar verilen Ordu Aile Mahkemesi’nin kararını onadı.
Anayasa Mahkemesi kasım ayında ‘anne-baba rızası olmadan çocuğa zorunlu aşı yaptırılmasının Anayasa’ya aykırı olduğu’ yönünde bir karara imza atmış, kararın hemen ardından Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, düzenleme yapılarak zorunlu aşı uygulamasına devam edileceği duyurulmuştu.

Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta Grip aşısı yaptırmayın!

Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta Grip aşısı yaptırmayın!

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta’dan çok tartışılacak açıklamalar! “Grip aşısı yaptırmayın!” diyen Küçükusta, ilaç sektörünü eleştirdi.

Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta Grip Aşının Saklanan Gerçeğini Anlatıyor

Fermente Gıdalar Hangileri ile ilgili görsel sonucu

Fermente Gıdalar Hangileridir?

Aşağıda sizlerin faydanıza olacak bilgilerden bir yazı hazırladım, ama hayatınızda fermente ürünleri mutlaka yer vermelisiniz ki aşı yaptırmaya gereke kalmasınhttps://isacoturoglu.com.tr/yorum/fermente-gidalar-hangileridir.html

Prof.Dr.Canan Karatay  Çankırı Kaya Tuzunun Faydalarını Anlatıyor
Prof.Dr.Canan Karatay Çankırı Kaya Tuzunun Faydalarını Anlatıyor
https://isacoturoglu.com.tr/genel/tuz/canan-karatay-cankiri-kaya-tuzunun-faydalari.html