İşyurtları Kurumu Tanıtım Günleri 2019

Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu bünyesinde faaliyet gösteren işyurtlarında tutuklu ve hükümlülere yönelik yürütülen mesleki eğitimler çalışmaları sonucu üretilen ürünlerin, ülke genelinde hizmet veren kuruma ait satış mağazalarında ve çeşitli illerde düzenlenen sergilerde teşhiri ve satışı yapılmaktadır.İşte bu Tanıtım Günleri aşağıda kısa kısa paylaşıyoruz.

İşyurtları Kurumu Ayaş Ceza Evi Tanıtım Günleri 2019

İşyurtları Kurumu Ayaş Ceza Evi Tanıtım Günleri 2019

Sincan 2 No’lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde üretilen gümüş takı ürünleri ile Ayaş Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde üretilen ayakkabı ve çanta ürünlerinin teşhiri ve satışı 16-17 Ocak 2019 tarihlerinde Ankara Milli Müdafaa Cad. Kızılay/Ankara adresinde hizmet vermekte olan Adalet Bakanlığı Ek Binası B Blok giriş katında yapıldı.

İşyurtları Kurumu Sinop Ceza Evi Tanıtım Günleri 2019

İşyurtları Kurumu Sinop Ceza Evi Tanıtım Günleri 2019

Sinop E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde üretilen tekstil ürünleri ile Isparta E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde üretilen kozmetik ve gül ürünlerinin teşhiri ve satışı 30-31 Ocak 2019 tarihlerinde Ankara Milli Müdafaa Cad. Kızılay/Ankara adresinde hizmet vermekte olan Adalet Bakanlığı Ek Binası A Blok giriş katında yapıldı.

İşyurtları Kurumu Gaziantep Ceza Evi Tanıtım Günleri 2019

İşyurtları Kurumu Gaziantep Ceza Evi Tanıtım Günleri 2019

Gaziantep Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde üretilen Gaziantep Baklavası ve bakır ürünleri; Şehitkâmil Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde “Kutnu” kumaşından üretilen ürünler ile Gaziantep E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde üretilen iç çamaşırı ürünlerinin teşhiri ve satışı yapıldı.

İşyurtları Kurumu Gaziantep Ceza Evi Tanıtım Günleri 2019 İşyurtları Kurumu Kartal Ceza Evi Tanıtım Günleri 2019

İşyurtları Kurumu Fuar Öncesi Personel Eğitimi 2019

İşyurtları Kurumu Fuar Öncesi Personel Eğitimi 2019

İşyurtları tarafından hükümlü ve tutuklulara yönelik sürdürülen iş başı meslek eğitimleri sonucunda ortaya konulan ürünlerin tanıtımının, teşhirinin ve satışının yapıldığı ürün ve el sanatları fuarlarında görev alacak personele, görev alanı ile ilgili konularda bilgi ve deneyim kazandırılması amacıyla planlanan dört gün süreli hizmet içi eğitim programı 4 Mart 2019 tarihinde ATGV Antalya Eğitim ve Sosyal Tesislerinde başladı.

yazının devamını okumak için tıklayın

4 Mart 2019 Pazartesi günü yapılan Programın açılış törenine İşyurtları Daire Başkanı Murat Atan, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Antalya Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Oğuzhan Yaşar, İşyurtları Daire Başkanlığı Tetkik Hâkimi Murat Ünlü ile öğretim görevlileri ve 366 fuar personeli katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İşyurtları Kurumu tanıtım filmiyle devam açılış programında ilk konuşmayı Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal yaptı. İnal konuşmasında, işyurtlarının hükümlü ve tutukluların topluma kazandırılması bağlamında çok önemli bir görev üstlendiğini, cezasını infaz etmekte olan hükümlü ve tutukluların meslek sahibi birer birey olarak topluma dönmesi amacıyla yürütülen faaliyetler sonucu mobilyadan tekstile, gıdadan el sanatlarına kadar birçok alanda yaptığı üretimlerle çok başarılı çalışmalarda bulunduğunu kaydetti. Bu anlamda İşyurtlarının Bakanlığımızı yüz akı olduğunu belirten Halil İnal, başta İşyurtları Daire Başkanı Murat Atan olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye gelen Daire Başkanı Murat Atan da, son dönemde yapılan işyurdu çalışmaları, ürün ve el sanatları fuarları ve diğer tanıtım faaliyetleri yoluyla toplumda bir farkındalık oluşturulduğunu belirterek; “Bu başarının temelinde bugüne kadar emeği geçenlerin çalışarak oluşturdukları kurumsal yapı, devamında tüm infaz ve koruma memuru arkadaşlar ve bugün burada bulunan siz değerli meslektaşlarımızın gayretleri ve özverili çalışmaları ve tabi başta Sayın Adalet Bakanımız olmak üzere tüm Bakanlığımızın desteği bulunmaktadır. Sadece geçen yıl içinde altmış bine yakın hükümlü ve tutukluya mesleki eğitim verdiğimiz dikkate alındığında, bir kamu kurumu olarak bir sosyal sorumluluk projesinin ciddi bir ayağını oluşturduğumuz söylenebilir. Bunun için hepimize önemli görevler düşmektedir. Bugün eğitim almak amacıyla aramızda bulunan genç arkadaşlarımızın katacağı dinamizm ile çalışmalarımızın ayrıca bir ivme kazanacağını umuyorum. Bu arkadaşlarımızın enerjisini doğru aktarabilmek için onların ihtiyacı olan bilgi, birikim ve deneyimi bu eğitimler yoluyla kazandırmaya çalışacağız. Burada alınacak eğitimin sadece kurumsal çalışmalar için değil hayatın her alanında yararlı olacağını düşünüyor, eğitimin hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kişisel imaj ve kurumsal temsil; reklam, tanıtım ve pazarlama; işyurtları tanıtımı ve işyurdu faaliyetleri; çatışma yönetimi ve iletişim ile sosyal medya kullanımı derslerinden oluşan ve dört gün devam edecek program 7 Mart 2019 Perşembe gün sona erdi.

İşyurtları Kurumu Kartal Ceza Evi Tanıtım Günleri 2019

İşyurtları Kurumu Kartal Ceza Evi Tanıtım Günleri 2019

Kartal H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde üretilen deri ürünleri ile Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde üretilen baklava ve teraryumların teşhiri ve satışı 21-22 Mart 2019 tarihlerinde Adalet Bakanlığı Ek Binası A Blok giriş katında yapıldı.

İşyurtları Ürün ve El Sanatları Malatya Fuar 2019

İşyurtları Ürün ve El Sanatları Malatya Fuar 2019

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından her yıl Türkiye genelindeki değişik illerde düzenlenen “İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı”nın bu yıl ilki Malatya ilinde 17 – 23 Nisan 2019 tarihleri arasında Malatya Valilik önü Kapalı Çarşı üstündeki alanda gerçekleştirilecektir.

Fuarın açılış programı 17 Nisan 2019 tarihinde saat 14:00’te yapılacak olup, fuar 7 gün süreyle, 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyarete açık kalacaktır. Fuarda 58 farklı ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün sergilenecek ve satışı yapılacaktır. Bunun yanı sıra ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik kapsamında bulunan hükümlülere yönelik yürütülen eğitim ve iyileştirme faaliyetleri hakkında kamuoyuna bilgi verilecektir.

İşyurtları Ürün ve El Sanatları Malatya Fuar 2019 İşyurtları Ürün ve El Sanatları Malatya Fuar 2019

Dünyaya örnek olan bu organizasyonlardaki temel amaç; ceza infaz kurumlarında gerçekleştirilen temel eğitim ve mesleki eğitim çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, ayrıca ilgili kurum ve kuruluşlarla sürdürülen işbirliğini güçlendirerek hükümlü ve tutukluları cezanın infazından sonra topluma yararlı birey olarak sosyal hayata geri kazandırılma amaçlanıyor…

İşyurtları Ürün ve El Sanatları Manisa Fuarı 2019

İşyurtları Ürün ve El Sanatları Manisa Fuarı 2019

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından her yıl Türkiye genelinde farklı illerde İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarları düzenlenmektedir. Bu yılın ikinci fuarı 25 – 30 Haziran 2019 tarihleri arasında Manisa ili Valilik önü Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilecektir.

İşyurtları Ürün ve El Sanatları Manisa Fuarı 2019Fuarın açılış programı 25 Haziran 2019 tarihinde saat 16.00’da yapılacak olup, fuar 6 gün süreyle ziyarete açık kalacaktır.

62 farklı ceza infaz kurumu işyurdu müdürlüğünün katılacağı fuarda, bu kurumlarda bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından üretimi yapılan ; gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün sergilenecek ve satışı yapılacaktır. Bunun yanı sıra ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik kapsamında bulunan hükümlülere yönelik, yürütülen eğitim ve iyileştirme faaliyetleri hakkında kamuoyuna bilgi verilecektir.

Dünyaya örnek nitelikte olan bu organizasyonlardaki temel amaç; ceza infaz kurumlarında gerçekleştirilen mesleki eğitim çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, ayrıca ilgili kurum ve kuruluşlar arasında sürdürülen işbirliğini güçlendirerek hükümlü ve tutukluları cezanın infazından sonra topluma yararlı bireyler olarak sosyal hayata geri kazandırmaktır.

İşyurtları 2020 Fuarları

İşyurtları 2020 Fuarları İptal Oldu

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/isyurtlari-2020-fuarlari.html

İş Yurtları Fuarı Ankara 2019

İş Yurtları Fuarı Ankara 2019

İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarları 18 – 24 Eylül 2019 tarihleri arasında Ankara Adalet Sarayı (Sıhhiye) yanında gerçekleştirilecek.Detaylar için tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/is-yurtlari-fuari-ankara-2019.html

Tarihleri kesin olmayan ve yapılması planlanan iller ve fuarlar şunlar;

*Mersin Fuarı Ekim’de yapılması planlanıyormuş