Seleda Gübre, biyogaz tesisinden elde ettiği kompost kaynaklı katı ve sıvı organik ve organomineral ürünleriyle Türk tarımına hizmet etmek üzere kurulmuş ve 2018 yılında üretim hayatına başlamış. Kırklareli Babaeski ilçesinde 200.000 m2’lik alanda bulunan Avrupa’nın en büyük entegre biyogaz gübre tesisinin bir bölümü olan Seleda Gübre, yıllık 60.000 ton granül ve 60.000 ton sıvı üretim kapasitesine sahiptir. %100 yerli ve milli olan tesisin tüm ekipmanları Seleda Teknoloji ekibi tarafından Eskişehir’de üretilmiş.

Avrupanın En Büyük Biyogaz Tesisi "Seleda Biyogaz"

Avrupanın En Büyük Biyogaz Tesisi “Seleda Biyogaz”


Avrupanın En Büyük Biyogaz Tesisini Kırklareli Babaeski Kumrular köyüne kurulmuş olup, firma ismi Seleda Biyogaz Gübre olarak geçmektedir. 180 dönüm arazi üzerine kurulu olup elektrik üretimine başlamıştır.

Avrupanın En Büyük Biyogaz Tesisi "Seleda Biyogaz"

Seleda Biyogaz Tesisi

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Ülkemizde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca onaylı 7 adet biyogaz tesisi bulunuyor. Babaeski’de kurulan biyogaz tesisinin onaylanması durumunda onaylanmış 8’inci tesis olacak. Bu tesiste hayvansal ve bitkisel atıklar değerlendirilerek biyogaz ve doğal gübre üretimi yapılacak. Bu sayede hem ülke ekonomisine büyük katkılar sağlanacak hemde bitkisel ve hayvansal atıkların çevreye zarar vermesi önlenecek. Bu doğa dostu tesis bölgede yapılan hayvancılık faaliyetlerine dolaylı olarak katkı sağlayacak hem doğa dostu enerji üretimi hemde doğal gübre üretiminde yeni bir vizyon oluşturacak” denildi.

Seleda Biyogaz Gübre

Seleda Biyogaz Gübre

Seleda Biyogaz Gübre Trakya Tanıtım Günlerinde karşılaştık, firma hakkında kısa bilgilerden oluşan keyifli bir bilgiler aldık. Biyogaz Türkiye’de yeni olduğu için sektörel bir açıklık bulunuyormuş. Seleda Biyogaz nanoplas teknolojisiyle gübre üretmiş olup fuarda sergilediler.

Seleda Biyogaz Ankara

Mustafa Kemal Mah. 2119. Sk. No:3 Bilkent / Ankara

Seleda Biyogaz Fabrika Babaeski Kırklareli

Kumrular Köyü   No: 123 Babaeski / Kırklareli  Tel: 0288 427 50 00

Mail: info@seleda.com.tr

Trakya Tanıtım Günleri 2018

Trakya Tanıtım Günleri 2018

Trakya Tanıtım Günleri hakkındaki yazımızı okumak için tıklayın.
https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/trakya-tanitim-gunleri-2018.html