Leyla Sultan Alıç Sirkesi

Sizleri Başkentte Çankırı günlerinde gördüğüm bir alıç sirkesi ile tanıştırmak istiyorum.Fuarda fazla zamanım olmadığı için bir kaç fotoğraf çekmiştim. Aydos peynirciliğin yanında olan bir alıç sirkesiydi.Sonradan bir araştırdım ki, Leyla Sultan Alıç sirkesiağzımı açık bıraktı.Neden mi, ödüllü bir sirkeymişde ondan.

Leyla Sultan Alıç Sirkesi

Leyla Sultan Alıç Sirkesinin Başarı Öyküsü Video Klip

Prof.Dr.Canan Karatay Hocanın Bahsettiği Çankırı'lı Leyla Hanım

Prof.Dr.Canan Karatay Hocanın Bahsettiği Çankırı’lı Leyla Hanım Videosu

Canan Karatay hocanın geçtiğimiz günlerde Show tv çıkmıştı.Çankırı’ya selam gönderip bahsettiği Leyla hanım videosunu da araya taraya bulup youtube sayfamıza ekledik.Ayrıca Canan Karatay Leyla hanım şeklinde yazınca da hem sitemize hemde youtube videomuza herkes kolaylıkla ulaşıp izleyebiliyorlar.

Ödüllü Leyla Sultan Alıç Sirkeleri

Tarımda kadın girişimciliğin güçlendirilmesi programı pilot bölge Çankırı ayağındaki değerlendirmede “Dağlardan Gelen Sağlık Alıç Sirkesi” konulu projesiyle Yapraklı ilçesinden Leyla Topcu 1. oldu. Türkiye genelinde 8 ilde pilot bölge bulunup, Gaziantep, Zonguldak, Balıkesir, Kırklareli, Konya, Malatya, Muğla ve Çankırı illerinde gerçekleştiriliyor. Bu 8 ilde 407 kadın girişimci çiftçilerden 8 ilin birincileri geçtiğimiz yıl bir araya gelerek jürinin beğenisine sunuldu.

Girişimci kadın çiftçiler ödül töreni

Jüri birincilik ödülünü kırıklareli’nden kaz yetiştiriciğinin yaygınlaşmasını amaçlayan “Kazı Kazan Kaz Yetiştiriciliği” projesiyle Esra Özdin aldı.Ve Şekerbank 1. için 30.000 TL finansman desteği sağladı.
LeylaSultan Alıç sirkesi ödül töreni
Jüri özel ödülünü ise Çankırı’dan katılan Leyla Topcu “Dağlardan Gelen Sağlık Aluç Sirkesi” projesiyle aldı.Ve Şekerbank bu proje için de 15.000 TL finansman desteği sağladı. Jüri tarafından özel ödül alan bu projeye Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KADİDER) tarafından da ücretsiz danışmanlık hizmeti verildi. Ve yarışmada fark yaratan 3 proje sahibine Cumhuriyet altını hediye edilmiş.
LeylaSultan Alıç sirkesi ödül töreni
Bu yarışma ile ismi il sınırları aşan LeylaSultan Alıç sirkesi her yerde bilinir olmasını sağladı.

Alıç Sirkesinin Faydaları Nelerdir?
Alıç Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Alıç sirkesinin en fazla bilinen ve tercih edimesini sağlayan özelliği kalp, damar ve böbrek gibi hastalıklarda çok faydası olduğu biliniyor.Alıç sirkesi vücudumuzdaki damarların genişlemesini sağlayarak daha fazla oksijen ve kan dolaşımına yardımcı olur. Bu da olası kalp rahatsızlıklarını önlemeye ve yüksek kan basıncını dengelemeye fayda sağlar. Bununla birlikte kanın dolaşımının iyileşmesi, beyin fonksiyonları için de oldukça yararlıdır. Beyin belleğini güçlendirir.
Leyla Sultan Alıç Sirkesi
Böbrek hastalıklarında tedavi edici özelliği,Damar sertliğini giderici özelliği
Tansiyon dengeleyici görevi,Şeker hastalığı tedavisi
İçeriğinde yüksek oranda antioksidan bulundurması
Mide sağlığı için güçlendirici, Kolesterol düşürme özelliğine sahip oluşu
İdrar sökücü ve spazmları giderici, Yağ yakıcı özelliği sayesinde zayıflama amaçlı kullanılabilir.
Kalpteki ritim bozukluklarının giderilmesi ve kalp kaslarının kuvvetlenmesi için tüketilir.
Uyku problemi düzenleyici, Sinir sistemi hastalıkları için tedavi edici ve yatıştırıcı özelliktedir.

Leyla Sultan Alıç Sirkesi

16 Ayda Yapımı Tamamlanan Doğal Mucize Alıç Sirkesi

Arkadaşlar alıç sirkesinin nasıl yapıldığını sizler için üreticiye sordum.Leyla hanımın eşi Halit bey kısaca anlattı.Zaten sipariş vermek isterseniz muhtemen ya kendisi yada oğlu ile görüşürsünüz.Alıç sirkesinin yapımının 16 ay olduğunu duyunca ağzım açık kaldı gerçekten.İnternette baktım alıç sirkesi nasıl yapılır diye herkes içine şeker, reçel, hurma gibi şeyler koyarak yapıyor.Dolayısıyla bu sirke diğerlerinden hem farklı hemde yapımındaki zahmete göre adeta şifa dağıtıyor.
Ödüllü Leyla Sultan Alıç Sirkeleri

Leyla Sultan Alıç Sirkesini Nasıl Yapıyor?

Alıçlar dağlardan toplanıyor ve güzelce yıkanıp temizliyorlarmış.Sağlık Bakanlığının onay verdiği şeffaf bidonlara su ile konulup 6 ay kadar bekliyorlarmış.Sonrasında bu kablardan alıp meşe fıçıların içinde 4-5 ay kadar daha bekletildiğini söyledi.Yaklaşım 10 ay geçtikten sonra alıçlardan numune alınıp asit oranı için tahlile gönderiliyormuş.Bakanlığın onay verdiği asit oranı %4’ün üzerindeyse asit oranını düşürmek için belli miktarda su ilave edilerek tekrardan fıçı içinde 4 ay kadar mayalanmaya bırakıldığını belirtiyor.Bu işlem sirke içindeki asit oranının %4 altına düşünceye kadar devam ettiğini belirtiyor.Ortalama 16 ayda alıç sirkesinin üretim sürecinin tamamlanarak makine ile şişelenip satışa sunuluyormuş.

Kaç ton alıçdan ne kadar sirke çıkar?

2500 kg yani 2,5 tondan 500 ile 600 kg arası alıç sirkesi üretilebildiğini belirttiler.Ve Alıç sirkesinde su haricinde sadece çok az miktarda Çankırı Kaya Tuzu kullandıklarını belirti.Yani Orjinal mi desem saf mı desem bilemiyorum. Ama içinde katkı olmayan bir sirkeden bahsediyorum.Umarım anlamışsınızdır.Yani fermente bir ürün satın alıyorsunuz ve bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sağlığınıza kavuşuyorsunuz.Diğer fermente ürünlere örnek verecek olursam ev yapımı yoğurt suyu, ev yapımı turşu suyu, şalgam suyu gibi sıralanabilir. Dr. Yavuz Dizdar hoca bir kaşık ev yapımı turşu suyunda 1 milyon probiyotik olduğunu sürekli söylüyor.Mutlaka karşılaşmışsınızdır.Bu konuyu Karatay Çubuk Turşusu makalemde yazmıştım.
Dr. Yavuz Dizdar ev yapımı turşu suyunda 1 milyon probiyotik var

Leyla sultan alıç sirkesi şişeler

Leyla Sultan Alıç Sirkesi Fiyatı Kaç TL?

Herkesin en çok merak ettiği konuya geliyorum.Leyla Sultanın yaptığı ödüllü alıç sirkesinin fiyatı sizi ürkütmesin.Doktorlara avuç avuç para vermeye gelince kesenin ağzını açanlara sesleniyom.Hadi bakalım pamuk eller ceplere.
Leyla Sultan Alıç Sirkesi 500 ml. 20TL
Leyla Sultan Alıç Sirkesi 750 ml. 30TL

şeklinde not almışım.

Ayrıca kargo ücretini de alıcı yani siz ödüyorsunuz. PTT kargo ile gönderildiğini belirtiyorlar. Banka hesap numarasına para yatırınca gönderim sağlanıyormuş.Sonuçta sirke üreticisi köyde yaşıyor.Para yatar yatmaz hemen sirkeleri aynı gün gönderin gibi patavatsızlık yapmamanızı şimdiden sizlerden rica ediyorum. Hesap numaralarını hepsini buraya ekleyeceğim rahatça bulabilmeniz için.Akşam saat 10 gibi konuştuğumuz için bu tür şeyleri alamadım.

Ayrıca Çankırı’da yaşayanlar için satılan baharatçıların isimleri adresleri ve mağaza fotoğraflarını üretici çekip bana gönderecek.Ve Facebook beğen sayfasını da yöneterek aktif katkı sağlamayı düşünüyorum.

Leyla Sultan Elma Sirkesi

Leyla hanım alıç sirkesinin yanında elma sirkesi de üretiyor.Elma sirkesiyle ilgili görsel gönderince burada yayınlayacağım
Leyla Sultan Elma Sirkesi 500 ml. 20TL
Leyla Sultan Elma Sirkesi 750 ml. 30TL
 

 


Leyla Sultan Alıç Sirkesi İletişim Adresi

Leyla Sultan Alıç Sirkeleri
Leyla Topcu

Adres: Zekeriya Köyü – Yapraklı- Çankırı
Yeni İletişim No: 0553 164 8539

Yeni İletişim No: 0541 762 8539

Leyla Sultan Alıç Sirkesi / Yunus Avm Çankırı

Leyla Sultan Alıç Sirkesi / Yunus Avm Çankırı

Leyla Sultan Alıç Sirkesine şimdi ulaşmanız daha kolay.Çankırı Yunus AVM içinde 1.katta bulunan doğal baharat ürünleri bölümünde bulabilirsiniz.Aşağıda görsellerini paylaşıyorum.

Leyla Sultan Alıç Sirkesi / Yunus Avm Çankırı

Leyla Sultan Alıç Sirkesi / Yunus Avm Çankırı

Leyla Sultan Alıç Sirkesi / Yunus Avm Çankırı

 Leyla Sultan Alıç Sirkesi

 Leyla Sultan Alıç Sirkesi