Milli Eğitim Bakanlığı, anaokuluna gidemeyen çocuklar için “Benim Oyun Sandığım” adlı bir eğitim seti ve takvim hazırladı. Sette, kukladan, zeka kartlarına, öz bakım setinden, zeka oyunlarına kadar 25 farklı materyal bulunuyor. Pilot olarak belirlenen 26 ilde 500 aileye dağıtımına başlandı.

Anaokuluna Gidemeyen Çocuklara "Benim Oyun Sandığım" Projesi Nedir?

Anaokuluna Gidemeyen Çocuklara “Benim Oyun Sandığım” Projesi Nedir?

2023 Eğitim Vizyonu ile okul öncesi eğitimi zorunlu eğitim kapsamına almaya hazırlanan Milli Eğitim Bakanlığı, geçiş sürecinde özellikle kırsal bölgelerdeki çocuklara ev ortamında ulaşmak için “Benim Oyun Sandığım” adlı eğlenceli bir eğitim seti ve setin yıl boyu kullanımı için takvim hazırladı.Bu kapsamda hazırlanan oyun sandıklarının pilot uygulamanın yapılacağı 26 ilde tespit edilen ailelere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Anaokuluna Gidemeyen Çocuklara "Benim Oyun Sandığım" Projesi Nedir?

Benim Oyun Sandığım” Projesi Nedir?

Oyun sandığının içindeki oyun materyallerini MEB’in ders aletleri yapım merkezinde üretildi.Erken çocukluk eğitiminin çocuğun sosyal, duygusal, bilişsel, dil ve motor gelişimini üst düzeyde destekleyen, yaşam boyu onlara en önemli katkıyı sağlayan eğitim basamağı olduğundan bu proje büyük önem taşıyor.

Benim Oyun Sandığım Karacaören Tokide Çocuklara Dağıtıldı

Benim Oyun Sandığım Mataryelleri Karacaören Tokide Çocuklara Dağıtıldı

Benim Oyun Sandığım‘ projesi kapsamında bizde Ankara Altındağ İlçesinde pilot bölge seçilen Karacaören Tokideki çocuklara dağıtılacak olan mataryelleri sizler için görüntüledik, aşağıdan videomuzu izleyebilirsiniz.

25 Parçadan Oluşan Oyun Sandığı

Sayı çubuğu, bloklar, kuklalar, yap-boz ve hikaye setleri gibi 25 parça eğitim materyali bulunuyor, bu materyalleri bir sandıkta toplanmış adı da ‘Benim Oyun Sandığım‘ olmuş. Sandıkta, materyallerin yanı sıra, aileleri çocuk gelişimi konusunda bilgilendirecek, çocukları ile iletişimi ve bağını destekleyecek mesajlar, çocukların gelişimine katkı sunacak etkinlikler ve pratik bilgilerin yer aldığı bir de takvim bulunuyor. 365 günlük Erken Çocukluk Eğitimi Takvimi‘nde 21 ayrı başlıkta yaklaşık 2 bin 650 içerik var.

Benim Oyun Sandığım Karacaören Tokide Çocuklara Dağıtıldı

Benim Oyun Sandığım Projesi E-Okul ile İzlenecek

Benim Oyun Sandığım projesinin izlenmesi için e-okul sisteminde de bir ekran tasarlandı. Materyalin dağıtılacağı çocuklar, e-okul sistemine kaydedilecek, bu çocukların ilkokul birinci sınıftaki gelişim düzeyleri diğer öğrencilerle karşılaştırılarak materyalin etki analizi de yapılacak.Projenin olumlu sonuçlanması halinde ülke genelinde yaygınlaştırılması planlanıyor.

Benim Oyun Sandığım Mataryelleri Karacaören Tokide Çocuklara Dağıtıldı

Karacaören Toki 15 Karne Tatili VLOG

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/15-karne-tatili-vlog.html

Ankara'ya Yılın İlk Karı Yağdı (Karacaören Toki Resimleri)

Ankara’ya Yılın İlk Karı Yağdı (Karacaören Toki Resimleri)

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/ankaraya-yilin-ilk-kari-yagdi.html

TÜRKİYE’DE BİR İLK! ALTINDAĞ BELEDİYESİ 112 ACİL SAĞLIK HİZMET İSTASYONUNU AÇTI

112 Acil Sağlık Hizmet İstasyonu Açılışı

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/altindag-belediyesi-112-acil-saglik-istasyonu-acilisi.html
Karacaören Toki Nerede

KARACAÖREN TOKİ NEREDE?

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/karacaoren-toki-nerede.html

74 Gün Sonra Karacaören Tokide İlk Cuma Namazı Kılındı

74 Gün Sonra Karacaören Tokide İlk Cuma Namazı Kılındı

https://isacoturoglu.com.tr/mubarek/ilk-cuma-namazi-kilindi.html