KARACAÖREN TOKİ NEREDE?

Karacaören Toki Ankara’da olup, 2009’lu yıllarda Pursaklar’a bağlıydı, sonrasında bir oylama ile referanduma gidilmiş ve Altındağ ilçesine bağlanan Karacaören Toki’nin yerel seçimlerde kritik bir konumu olduğundan dolayı böyle bir yönteme başvurulduğu şeklinde bilgiler söyleniyor. Karacaören Toki’nin ilçe değişikliği referandumuna katılımın düşük olması ise ayrı bir tartışma konusu onu da hatırlatırız.

Karacaören Toki Yol Tarifi


Karacaören Toki Nerede sorusunun cevabı aslında çok basit olup, anlatması biraz uzun sürüyor. Karacaören Toki Pursaklar girişinden 1,5km sağda kalıyor, yani hava alanı yolunun üzerinde bulunan Star ve Sabah Gazetelerinin arkasında 1,5 km ilerinde yüksekçe bir tepeye konumlanmış olup muhteşem bir panaromik Ankara manzarasına Karacaören Toki sahiptir.Fazla göze batmadığı için çoğu kişi tarafından bilinmez, yazları yüksekliğinden dolayı Ankara’nın bir çok yeri sıcaktan bulanırken Karacaören Toki yükseltisinden dolayı adeta bir doğal klima gibi serin serin eser.Tabi Karacaören Toki’nin yazı kadar kışı da farklıdır, yani soğuk ve sert geçer, Ankara’nın merkezi yerlerine kışın yağmur yağarken Karacaören Toki’ye ise kar yağar.Karacaören Toki’de bulunan bütün daireler 2+1 şeklinde tasarlanmış olup, daireler içten ısı yalıtım kullanarak kaplanmıştır.

Pursaklar Karacaören Toki Ankara’ya Nasıl Gidilir VLOG 2018

Bu video da Karacaören Tokiye Çorum Mahallesinden dönüş dönüş ve Karacaören Toki içinde ringden oluşan kısa bir Vlog çektik.

Ankara Pursaklar Ankara Karacaören Toki Arası Kaç Kilometre?

Ankara Pursaklar Ankara Karacaören Toki Arası Kaç Kilometre?

Ankara Pursaklar – Karacaören Toki arası mesafe süre olarak yaklaşık 4 km ve 8 dakika  sürecektir diye söylüyor internette ama Pursaklar  Karacaören 1. köprüsü girişinden (Tebessüm Şehri Pursaklar Tabelası) 1,5km mesafededir.

Karacaören Toki Esenboğa Havaalanı Uçaktan Çekilen Görüntüleri

Ankara Esenboğa Havaalanını kullanan yolcular tarafından çekilen Kuzey Ankara Toki ve Karacaören Tokinin farklı tarihlerde çekilmiş videolarını derledik. Keyifli seyirler.

Karacaören Toki 4.Etap Yönetimi

Karacaören Toki 4.Etap Site Yönetimi

Karacaören Tokideki dairelerde 4.Etap Site Yönetimi haricinde bulunan 1,2 ve 3. etapların site yönetimi yoktur, yani her apartmanın bir yönetici vardır.Karacaören Toki 4.Etap Yönetime bağlı olan binalar yukarıdaki gibi olup sarı ve kahverengi tonunda olan binaların olduğu bölümdür.14 katlı olan binalara  B blok, 3 katlı binalar ise F blok şeklide katagorize edilmiş.

Karacaören toki 4.Etapta site yönetimi olduğu için, bina girişi ve çevresine kamera yapılması gibi yenilikler de oldu.2017 yılı son aylarında her binanın etrafına tel çitler çekildi böylece çimenler ve ağaçlar koruma altına alındı.

Karacaören Toki 4.Etap Yönetimi İletişim

Adres: Karacaören Mh. 2100 Cd. Karacaören 4.Etap Site Yönetimi 06365 Altındağ/Ankara
Tel: +903125286171

Karacaören Toki kış

Karacaören Tokiden Daire Alınır Mı?

Havaalanı yoluna 1,5 km yakınlığı, çevresinde tarlaların olması, güney tarafında Çubuk barajı, Ankara’nın bir çok bölgesine göre yüksekte oluşundan dolayı temiz havasının daha iyi oluşu, yazın çok serin (geceleri), kışında Çankaya gibi soğuk oluşu ve hepsinden önemlisi paranızın yettiği yer sizin için en iyisidir. Yapracık Tokide  en ucuz daireler (2013 yılında) 120.000 tl den başlıyordu, bu günlerde ne kadar oldu Allah bilir. Karacaören Tokide ise 2018 yılında en düşük fiyat olarak 100 bin den başlıyor.Tabi camiye ve AVM ye yakın olan binaların arasında 5-10 bin tl farkında olduğunu söylemeden edemeyeceğim. O kadar da olsun Sonuçta Ankara’ya evinizin odasından veya balkonunuzdan muhteşem bir ışıltısını görebileceksiniz.

Karacaören Toki

Karacaören Tokide daireler içten ısı yalıtımlı 2+1 olup şu ana kadar 4 etap yapıldı. Karacaören Toki 5.etapda 250 konuttan oluşan 7 blok inşaatı bitti ve 2018 ilk aylarında ev sahipleri taşınmaya başladı (Pazar yerinin yanına).Karacaören Tokide İlk üç etap toprak sahiplerine verilmiş. 4 etap ise biraz işçilik iyi olacak şekilde yapmışlar ve dışarıya satış şeklinde yapılmış. İlk üç etapta her bina kendi içinde apartman yöneticisi var. yani site yönetimi yok. 4.Etap da site yönetimi var.Bu yaz ve son baharda bina dışı onarımlarını yaptıkları gözümüzden kaçmıyor.Ayrıca toki de her binanın bodrum katında bulunan su depolarından herkes şikayetçiydi.Karacaören Toki 4.Etap site yönetimi aldığı kararla demirden yapılan ve içi pastan mikrop saçan su depolarını teker teker söküp yerine yenilerini taktırdı.

Türkiye’nin Borcu Olmayan Tek Belediyesi Hangisi?

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Türkiye’nin Borcu Olmayan Tek Belediyesi “Altındağ Belediyesi” olduğunu söyledi.

Karacaören Toki

Karacaören Toki’den ev almanız için önemli bir neden ise şehir gürültüsü ve araba seslerinden uzak ve havasının temiz oluşu diyebiliriz.Yazın ise piknik yapmaya başka mesire alanları yerine Karacaören Toki yanında bulunan ağaçlık alanlar herkesin yoğunlukla tercih ettiği bir doğal mesire alanı haline gelmiş durumda, üstelik Ankara manzaralı…

Karacaören Toki Sokak Düğünleri

Karacaören Toki Sokak Düğünleri Sorunu?

Karacaören Tokinin sokak düğünlerinin gürültüsünden yazın evde pencere açamayacak kadar çok gürültülü oluşu diyebiliriz.Anlayabilmeniz açısından söyleyecek olursak adeta düğün değil açık hava konseri veriyorlar diyebiliriz.Sokak düğününe karşı değiliz fakat aşırı derece de gürültü olması ve gece 12 kadar sürmesi bitişinde de olmazsa olmaz havai fişekle taçlandırılıyor.

"Miş Gibi Site" kitabına giren Karacaören Toki

“Miş Gibi Site” kitabına giren Karacaören Toki

Size öyle bir tokiden bahsedeceğim ki üzerine kitaba bile yazıldı.Üstelik Şubat 2016 da piyasaya çıktı. Bilkent Üniversitesi Öğr. üyesi Tahire Erman‘ın kaleminden çıkan “Miş gibi site” isimli kitabın konusu Karacaören Tokide yaşayan insanların hikayesine çok farklı bir açıdan değiniyor.Ön sözünü internetten okuduğumda şok geçirdim. Öyle bir anlatmış ki adeta uçmuş uçmuş hissine kapıldım.Kitabı alıp okuyanlarınız varsa aşağıya yorumlarını bekliyorum.

Karacaören Toki Mahallesi Muhtarı Songül Akbaş Kim?

Karacaören Toki Mahallesi Muhtarı Songül Akbaş Kim?

Karacaören Toki Nisan 2014 seçimlerinde ilk defa bir bayan aday muhtarlık yarışına katıldı ve kazandı.2019 Nisan ayında yapılan muhtarlık seçimlerinde erkek rakiplerini geride bırakarak tekrar muhtar seçildi.Songül Akbaş 1977 yılında Çankırı’da doğdu.Evli 2 çocuk annesidir.

Karacaören Toki Avm İçinde Hangi İş Yerleri Var

Karacaören Toki Avm İçinde Hangi İş Yerleri Var?

Karacaören Toki Avm alt kat, zemin ve üst kat şeklinde olup, sadece kiralanmayı bekleyen üst katta bir kaç dükkan kalmış durumda.Karacaören Toki Avm içinde şunlar bulunuyor.
1 PTT şubesi
2 Eczane
1 Çiğ Köfteci
1 Kuruyemişçi
1 Bay/Bayan Kuaför
4 Market (Bim, A101, Aksoy Market, Bereket Market, Mizan Market & Kasap, Afiyet Fırın market)
4 ATM (Ziraat, İş Bankası, Vakıfbank, Garanti ve PTT ATM)
1 Kartlı Su dolum makinesi
1 kırtasiye
1 Giyim mağazası
1 Bir milyoncu
1 Pastahane
1 Düğün Salonu
1 Dönerci (Tonton Dede)
1 Bayan Terzi
1 kahvehane (Ruhsat almadan açtıkları için kapanmış)
1 İnternet Kafe (Kapanmış!)
Ayrıca bölge JANDARMA BÖLGESİNDE olup geceleri sürekli devriye atılıyor.

Karacaören Tokide Hangi Sosyal Olanaklar Var

Karacaören Tokide Hangi Sosyal Olanaklar Var?

Karacaören Toki içinde;
1 Aile Sağlığı Merkezi
1 Kadınlar Lokali
1 İlk öğretim ve Öğretmen Lisesi
1 Gençlik merkezi
1 Halk ekmek Büfesi
1 Cami
2 Yürüyüş yolu
2 tane park bulunuyor.
Ayrıca 2018 yılı yazın açılması planlanan Karacaören Tokinin yakınında olan halı saha ve 112 Ambulans hareket kalkış noktası bulunuyor.
Karacaören Toki çevre yolu

Not: Pursaklardaki emlakçılar gelen müşterilere Karacaören tokiden ev almalarını tavsiye etmiyorlar. Genelde Kuzey Ankara Tokiden ev alınması şeklinde telkinde bulunuyorlar. Çünkü ordaki evler pahalı olduğu için satılan her evden daha fazla komisyon alma derdindeler.
Bu makaleyi yazmamdaki amaçlardan birisi de bu zihniyete bir dur demek için yazdığımı da özellikle belirtmek isterim. Sizlerinde bana destek olmanızı rica ediyorum. Nasıl mı sitemizin linkini sosyal medyada paylaşa bilir veya alt bölüme yorum yazıp beğenerek destek olabilirsiniz. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Karacaören Toki

#KentselDönüşüm #Toki #KaracaörenToki
Sayfa yeniden düzenlenip daha detaylı içerikler eklenecek Süprizler hazır olun

Facebook Karacaören Toki Sayfaları

facebook.com/KaracaorenToki/
facebook.com/groups/KaracaorenToki/

Karacaören Toki Afiyet Fırın Market Açıldı

Karacaören Toki Afiyet Fırın Market Açıldı

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/afiyet-firin-market-karacaoren-tokiye-acildi.html

Karacaören Toki Makro Market Battı Mı?

Makro Market Neden İflas Etti?

Karacaören Toki 15 Karne Tatili VLOG

Karacaören Toki 15 Karne Tatili VLOG

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/15-karne-tatili-vlog.html

TÜRKİYE’DE BİR İLK! ALTINDAĞ BELEDİYESİ 112 ACİL SAĞLIK HİZMET İSTASYONUNU AÇTI

112 Acil Sağlık Hizmet İstasyonu Açılışı
https://isacoturoglu.com.tr/yorum/altindag-belediyesi-112-acil-saglik-istasyonu-acilisi.html

Altındağ Karacaören Toki Spor Tesisi

Altındağ Karacaören Toki Spor Tesisi

Altındağ Karacaören Toki Spor Tesisi 2018 Ağustos ayında açılmış olup, açılışa gidip fotoğraf ve bolca video çektim, izlemek için tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/gezi/altindag-karacaoren-spor-tesisi.html

Ankara'ya Yılın İlk Karı Yağdı (Karacaören Toki Resimleri)

Ankara’ya Yılın İlk Karı Yağdı (Karacaören Toki Resimleri)

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/ankaraya-yilin-ilk-kari-yagdi.html

74 Gün Sonra Karacaören Tokide İlk Cuma Namazı Kılındı

74 Gün Sonra Karacaören Tokide İlk Cuma Namazı Kılındı

https://isacoturoglu.com.tr/mubarek/ilk-cuma-namazi-kilindi.html

Benim Oyun Sandığım Karacaören Tokide Çocuklara Dağıtıldı

Benim Oyun Sandığım Projesi

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/benim-oyun-sandigim-projesi.html

Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi Maketi

2017 Ankara Festivalinde Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi maketini görmüştüm.Kısa bir video çektim aşağıda izleyebilirsiniz.

Karacaören Toki Çınar Pastanesi

Çınar Pastanesi Telefon No 0312 312 48 28

 Karacaören Toki Çınar Pastanesi

 

Karacaören Toki En Çok Sorgulanan Kelimeler Neler?

karacaören toki
karacaören toki iftar çadırı
karacaören toki site yönetimi
karacaören toki kiralık daire
karacaören toki ortaokulu
karacaören toki ilkokulu
karacaören toki adres
karacaören toki harita
karacaören toki otobüs saatleri
karacaören toki avm
karacaören toki konutları
karacaören toki satılık
karacaören toki ankara
karacaören toki satılık arsa
karacaören toki blokları adres
ankara karacaören toki kiralık daireler
ankara karacaören toki satılık daire
ankara karacaören toki otobüs saatleri
altındağ karacaören toki konutları
ankara karacaören toki konutları satılık
karacaören toki blokları
karacaören toki blokları satılık evler
karacaören toki blokları nerede
karacaören toki blokları harita
karacaören toki blokları satılık
ankara karacaören toki blokları harita
karacaören mahallesi toki blokları
karacaören toki evleri kiralık
karacaören toki evleri
karacaören toki evleri satılık
karacaören toki kura
karacaören toki dedenin yeri
karacaören toki satılık daire
karacaören toki kiralık daireler
pursaklar karacaören toki satılık daire
altındağ karacaören toki satılık daire
karacaören toki ego saatleri
karacaören toki ev fiyatları
karacaören toki ego
karacaören toki eczane
karacaören toki elektrik kesintisi
karacaören toki ev
karacaören toki evler
karacaören toki fiyatları
karacaören toki nasıl gidilir
gaziantep karacaören toki
karacaören toki haberleri
karacaören toki hanımlar lokali
karacaören toki haber
ankara karacaören toki harita
karacaören toki blokları haritası
ankara karacaören toki haberleri
karacaören toki iftar menüsü
karacaören toki iftar çadırı menüsü
karacaören toki ilköğretim okulu
karacaören toki iletişim
karacaören toki konutları 4.etap site yönetimi
karacaören toki kiralık ev
karacaören toki küme evleri
karacaören toki kura sonuçları
karacaören mah.toki küme evleri no 2627 altındağ/ankara
karacaören toki lisesi
karacaören toki muhtarlığı
karacaören mahallesi toki küme evleri
karacaören mah.toki küme evleri
karacaören toki nerede
ankara karacaören toki nerede
karacaören toki otobüs
karacaören toki sağlık ocağı telefon
karacaören toki sağlık ocağı
karacaören toki ptt
karacaören toki posta kodu
karacaoren toki projesi
karacaören pursaklar toki
ankara karacaören toki posta kodu
ankara altındağ karacaören toki posta kodu
pursaklar karacaören toki evleri kiralık
karacaoren toki sahibinden
karacaören toki kiralık sahibinden
karacaoren toki taksi
karacaören toki yönetim tel
ankara karacaören toki teslim tarihi
karacaören toki uydu
karacaören toki yönetim
karacaoren yeni toki evleri
ankara karacaören yeni toki evleri
karacaören toki 4 etap site yönetimi
karacaören toki 3+1
karacaören toki 2+1 satılık
karacaören toki 2017
karacaören toki 4.etap