Desmer Güvenlik Yorumları

Öncelikle bu makaleyi yazma nedenimden bahsetmek istiyorum.Herşey aslında Desmer Güvenliğin facebook hesabına yıldızlı değerlendirme ve yorum yapmamla başladı.Sonrasında ise özelden Desmer Güvenlik hakkında sık sık mesajlar aldım.Bu kadar çok şeyi nerden biliyorsun, yoksa siz Desmer Güvenlikte müdürmüsünüz? Desmer güvenlik çalışma şartları hakkında bilgi verebilirmisiniz, Desmer güvenlik maaşları ne kadar gibi…

Desmer Güvenlikle ilgili hiç bir bağım ve bağlantım yoktur.Sadece 2 defa iş başvurusu için Desmer güvenliğin İskitlerdeki merkezine gidip form vermiştim.Peki sonra ne oldu diye soranlar olabilir.Hala dönen olmadı.Şu an başka bir işte çalışıyorum.

 Desmer Güvenlik Hakkında

Desmer Güvenlik Hakkında Kısa Bilgiler…

Desmer Güvenlik ve Desmer İletişim 2008 yılında kurulmuş olup Şekerbank’a şube güvenliği, alarm ve kamera izleme hizmeti, kartı geçiş sistemleri,Para taşıma hizmeti veriyor.Ayrıca ABank’a da güvenlik hizmeti veriyor.Vakıfbank’ın Türkiye genelinde bazı bölgeleri için dışarıda bulunan offsayt atmler için para ikmal hizmeti veriyor.Desmer iletişim kayseri de olup Şekerbank müşteri hizmetleri çağrı merkezi ve bazı özel elektrik şirketleri için çağrı merkezi hizmeti de sunuyor.

Desmer Güvenlik Röportajımız

Desmer Güvenlik Röportajımız (Mart 2017)

Desmer Güvenlik firmasına facebook sayfasından ulaştım.Ve 2017 Mart başından randevulaşıp iskitlerdeki merkez binada yüz yüze Zafer Kara ile bir görüşme ve röportaj tarzında bir buluşma gerçekleştirdim.Desmer Güvenlik hakkında merak edilenleri sordum ve sizin sorularınıza yanıt bulmaya çalıştım.

Bu buluşma öncesi web sitemizdeki Desmer Güvenlik hakkında yapılan yorum, eleştiri ve yanlış anlaşılmalardan dolayı kendilerine de bir söz hakkı verip farklı bakış açılarıyla sizleri Desmer Güvenlik hakkında fikir sahibi olmanızı istedik.

Firma yetkililerinin web sitemizi 1,5 yıldır takip ettiklerini duyunca şok geçirdim.Desmer Güvenlik hakkında ilk içeriğim olan Ankara’daki Alarm İzleme Merkezleri yazımızdan dolayı markaja alındığımı düşünüyorum.
Sonrasında ise Desmer Güvenlik yorumlar ve maaşları konulu bu içeriğimizden dolayı zaten google 1. sırada çıkıyorum.Haliyle sitemize yapılan her yorumu okuduklarını artık biliyorum.Sadece sitemize yapılan yorumlar değil başka site, forum veya sosyal medya ya yapılanları da takip ediyorlar!Bu yönüyle Desmer Güvenlik olumlu bir tutum sergilediğini düşünüyorum.

Desmer Güvenlik Google ilk sırada

Desmer Güvenlik Yazımız Google 1. Sırada Çıkıyor (video)

Desmer Güvenlik yazımız Google Arama Motorunda 1. Sırada çıkıyor. Bunlar;
*Desmer Güvenlik Maaş
*Desmer Güvenlik Yorumlar

Desmer Güvenlik İş Başvurusu

Desmer Güvenlik İş Başvurusunda Neler İstiyor?

Desmer Güvenlik iş başvurusu için CVlerinizi isbasvurulari@desmerguvenlik.com.tr mail atabilirsiniz. 2017 yılı ocak ayında facebook sayfasına ilan açılmış.Desmer Güvenliğe ayrıca çeşitli ilan siteleri üzerinden de başvuru yapabiliyorsunuz.Röportajımızın bir kısmında İK yetkilisi Gülçin hanım da vardı kendilerine özellikle sordum.İşte Desmer Güvenlik çalışmak istediği personellerden istediği ve beklediği şeyler şunlardır.

Desmer Güvenlik Findex Risk Raporu

Desmer Güvenlik Findex Risk Raporunu Neden İstiyor?

*Desmer Güvenlik Kredi Risk Raporu (Findex Risk Raporu) Para ile ilişiği olan, paraya dokunan ve teması olan birimlerden bu belgeyi istiyormuş.Bunun uzun uzun bir açıklamasını yaptılar.Ve kendilerine bu konu da hak vermemiz gerekir.Bu belgenin istenme nedeni ileride yaşanabilecek olaylar (hırsızlık veya soygun girişimi) oluşmadan tedbir almak amacıyla istiyorlar.Kısaca Desmer Güvenlik işe alınacak personel adayı hakkında Bankalarla arasının nasıl olduğunu bilmek istiyor.Sonuç olarak kendisine para verileceğini ve bu kişiye de güvene bilmeleri gerektiğini bir kaç örnekle açıkladılar.Buradan yanlış anlaşılmalar oluşsun istemiyorum ve sizde görüşmeye gittiğinizde niçin istendiğini sorabilirsiniz.Not: Findex Risk raporu her birim için istemiyorlar ve çalışılacak birime ve projeye göre de değişmektedir.Kredi risk raporu vermeyenin başvuru yapmamalarını üzerine basa basa söylediler.

*Desmer Güvenlik en az B sınıfı Ehliyet ve SRC Belgesi isteniyor (Kıymetli metal ve para taşıma görevi için)
*Desmer Güvenlik sadece sizi değil yakın çevrenizi de mercek altına alıyor ve buna arşiv araştırması deniliyormuş.
*Desmer Güvenlik ikamet ettiğiniz mahalle muhtarlığıyla irtibata geçilip sizin hakkınızda bilgi ve görüş talep ediliyormuş.Bunu duyunca bir irkilme geldi, şimdi size de aynısı oldu dimi 🙂
*Desmer Güvenlik başvuru formunda mutlaka ama mutlaka TC kimlik Nosunu istiyorlar.Vermek istemeyenler başvuru yapmasınlar diye açıkça belirtiyorlar.
*Desmer Güvenlik silahsız projeler için de personel alıyor, şansınızı deneye bilirsiniz ama çok az personel alındığını da hatırlatmak isterim.
*Desmer Güvenlik görüşmelerdeki tavırlar ve deneyime de önem verdikleri belirtiyorlar.
*Desmer Güvenlik en çok önem verdiği şeylerden birisi de eski iş yerlerinden aldığınız referansların kilit öneme sahip olduğunu hatta işe girişte öncelik tanıdıklarını belirttiler.Tabi bu referans işten çıkarılırken hiç bir önemi olmadığını da altını çizerek belirttiler.

Desmer Güvenlik Maaşları nedir

Desmer Güvenlik Maaşları Nedir?

Desmer güvenlik maaşları da arama motorlarında çok sıkca sorulmuş bizde ilk başlarda araştırdık ama bir şey bulamadık.Bu yüzden en doğru bilgiyi Desmer Güvenlikten almak için kendilerine mail atarak maaşlar hakkında bilgi istedim.Desmer güvenlik maaşlar hakkında eskiden atmış olduğum maile dönüş yapılmadı.Fakat yorum kısmına Desmer Güvenlik maaşlar hakkında uçuk ve birbiriyle zıt şekilde yorum yapanlar oldu.Kimisi Desmer Güvenlik maaşı asgari ücret + kasa tazminatı + ek haklar var derken bir başka yorum yapan ise Desmer Güvenlik maaşının mesai ile birlikte 4000 TL gibi rakamlardan bahsedilmiş.İşte sizinde çok merak ettiğiniz para kısmına giriş yapıyorum.

2017 Mart ayında firma ile yapmış olduğum röportajda bu konuyu en ince ayrıntısına kadar sordum.Çok açık ve net cevaplar aldım ve bu da beni şaşırttı.Çünkü her firma bu konuya girilmesinden pek hoşlanmaz ve maaş işe kabul edildikten sonra çalışma ücretin budur diye söylenir.Veya internette daha önceden yapılan yorumlara bakarak (bu sitede fikir sahibi olmaya çalıştığınız gibi) beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığı arasından bir karar verirsiniz.

Desmer Güvenlik maaş kaç TL

Desmer Güvenlikte İşe Kaç TL Maaşla Başlanıyor?

Desmer Güvenlikte alacağınız maaş tamamen belirleyen şey projenizdir.Projede belirtilen ücret ne ise o fiyattan maaş alırsınız(Örneğin projede personel 1800TL maaş alacak diye yazarak belirtilirse o fiyat üzerinden maaş alırsınız).
Maaşınızı belirleyen bir diğer kriter ise piyasadaki arz/talep dengesidir.Örneğin İstanbul’da hayat şartları, kira,ulaşım ve gıda gibi etkenler pahalı olduğu için tavan fiyatların olduğu il haliyle İstanbul oluyor.
Desmer Güvenlik maaşları kendi kadrosunda çalışacak personeliyle işe başlarken asgari ücretle başlatıyor (projeye göre değişmekle birlikte) ve sonrasında yükseliyor.Özellikle mesai dahil 4000TL maaş verilmesi söz konusu mu diye, tahmin ettiğiniz üzere öyle bir ücret yok.Yorum kısmına 4000TL maaş yazan kişi baya uçmuş olup dikkate almamanızı öneririm.

Desmer Güvenlik mesai ücreti

Desmer Güvenlikte Hangi Birimler İçin Mesai Var?

Desmer Güvenlikte normal ofis bölümünde çalışan personel için mesai yok.Çünkü işini zamanında yetiştirmesi isteniyor.Çalışsa bile 1saat için ödeme alamaz. Ama banka güvenliği ve para taşıma birimlerinde mesai uygulaması bulunuyor.Mesailer hesaplanırken yanlış bilinen bir şeyi de hemen düzeltelim.İş kanununda haftalık 45 saati aşan süreler mesai olarak çalışana ödenir şeklinde belirlenmiş.Ama çalışanlar arasında bu 1 ayda 4 hafta var o da 180 saat eder.Üzerine yapılan çalışma mesai oluyor gibi düşünülüyor.Ama unutulan bir şey var ayın ilk günü hafta içine ve bitimi de hafta içine gelirse veya hafta sonuna geldiğinde işin rengi değişiyor.İş veren ve işçiyi sıkıntıya sokar ve 4 hafta 28 gün ediyor geriye kalan günlerde hesaba katılması durumunu göz önüne almalısınız.

Desmer Güvenlik Mesai Ücretini Nasıl Hesaplar?

https://img.webme.com/pic/i/isacotur/desmer_guvenlik_mesai_ucreti.jpg
Kısaca mesailer aylık değil kanunda belirtildiği gibi haftalık belirlenir.Bilmiyorsanız bu gün bunu da öğrenmiş oldunuz (Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır 😉 ). Ve mesai ücretine molalar dahil edilmez, sanırım bu kısımda çokca karıştırılıyor.Yani mesai sadece çalışmayı kapsar mola ve dinlenme süreleri düşülüyor.Tabi bilmeyenler bu konuda mesaileri tam vermiyorlar gibi itirazlar ve yorumlar yapmamanızı öneriyorum.

Desmer Güvenlikte maaş haricinde yemek parası ödeniyor, sanırım yemek kartlarından birisi olsa gerek tam sormadım bu kısmı.Ve yemek parası da illere ve şartlara göre değişiyor ve burada en fazla ücreti sanırım yine İstanbul alıyor olabilir.Ortalama yemek ücreti 11 ile 13 TL arası değişiyormuş.(İleride zamlanırsa sitede yazılanın üzerine siz kafadan eklersiniz)

Desmer Güvenlik personeline para taşıma ve ikmali için harcırah veriliyormuş.Miktar olarak cüzzi bir miktar olmakla birlikte günlük belli bir km yol yapılması durumunda ay sonunda maaşına ekleniyormuş.Örneğin Ankara’da çalışan para taşıma personeli çevre ile görevli gitti ve burada firma belli bir km yol yapmış ise veriyor.Umarım demek istediğimi anlamışsınızdır 😉

Desmer Güvenlik Maaşları hangi gün ödenir

Desmer Güvenlikte Maaşlar Hangi Gün Ödenir?

Desmer Güvenlikte maaşlar sözleşmenizde her ayın 5. de ödenir şeklinde yazar fakat maaşınızı gelecek aya girmeden hesabınıza yatırılıyor.Evet yanlış duymadınız.Eğer ay sonu pazar ise bu sefer de Cuma günüden maaşınız hesabınıza yatırılıyor.Yani ayın son işlem günü maaşınız hesabınızda.Kısaca Desmer Güvenlik maaşınızı gününden önce hatta gelecek aya girmeden yatırıyor.Ve firma tarihinde çok istisnai olarak 4 kez ayın 1. de ödenmiş.Bunlardan birisi de 2017 yılında devreye giren BİS (bireysel emeklilik katılım)  dan dolayı ayın başına sarkmış.O kadarlıkta olsun yani, BİS de bir hatalı işlemden dolayı kişi başı 100TL cezayı kim ödemek ister ki 😉 Tabi bazıları maaş ödenmedi diye yaygarayı koparmışlar, çünkü günü gelmeden maaşın yatmasına alıştıkları için olsa gerek.
Desmer Güvenlikte maaşlar bürüt ücret üzerinden yatırılıyor.(Yemek, mesai,kasa tazminatı…)

Desmer Güvenlikte kasa tazminatı

Desmer Güvenlik Kasa Tazminatı Kimlere Verilir?

Desmer Güvenlikte kasa tazminatı olarak para ile dokunan ve temas edenler için ödenen cüzzi bir miktar olup elden geçen para miktarıyla alakalı olup net bir fiyat yazamayacam.Bu tamamen para sirkülasyonu ile alakalı bir şey olup en fazla İstanbul’da olsa gerek.
Desmer Güvenlikte yol ücreti yoktur.Herkes kendi cebinden ulaşımını ödemektedir.

Desmer Güvenlikte Sosyal imkanlar

Desmer Güvenlikte Sosyal Olanaklar Neler?

Desmer Güvenlikte sosyal olanaklar olarak evlilik,doğum ve sünnet gibi şeylerde firma 2 çeyrek altın veriyor.Ve bu tür şeylerden kendilerinin bilgilendirilmesi isteniyor veya davetiye veriyorsunuz.Ücret olan 2 çeyrek altın bürütleştirilerek ssk pirimi ödenip parası maaş hesabınıza yatırılıyor.Elden altın verme gibi bir şey yok.
Desmer Güvenlik MAAŞ KESİNTİSİ

Desmer Güvenlik Nelerden Dolayı Maaşınızdan Kesinti Yapar?

Desmer Güvenlik kesintiyi yapmıyor sizin trafikte işlemiş olduğunuz kural ihlallerinden dolayı kendilerine gelen para cezasıını sizden alıyor.Çünkü bu kişi kaynaklı olduğu için normal hayatta uymanız gereken kurallara iş hayatında da uymanızı bekliyor.Genellikle kesintiler kırmızı ışıkta geçmek, radara yakalanmak diyebiliriz.Bunun dışında istisna olarak hatalı park cezasında esnek davranıyormuş.

Desmer Güvenlikte Çalışanları nereli

Desmer Güvenlikte Çalışmak İçin Erzurumlu Olmak Gerek?

Desmer Güvenlikte çalışmak için tabiki de böyle bir şey yok.Özellikle sordum.Ve bu yorum sitemizde yapıldıktan sonra firma İK birimine personellerin memleketlerini çıkartmalarını bile istemiş.Yorumu yazan arkadaşa kadar hiç kimsenin aklına gelmeyen bu konu da gün yüzüne çıktı.Laf arasından Sivas ili geçti ama tam anlayamadım, sanırım memleket olarak en fazla Sivas olsa gerek.
Desmer Güvenlik İş Başvurusunda Dikkat Edilecekler

Desmer Güvenlikde Çalışırken Nelerle Karşılacaksınız?

Desmer Güvenlik genelde ŞekerBank şubeleri için özel güvenlik ilanı veya Para Taşıma görevi için personel arıyorlar.Şube güvenliği olanların işleri gayet rahat diyebiliriz.Para taşıma görevlisi olacaksanız işiniz biraz zor ve zahmetli olacak gibi görünüyor.Çünkü gece alarm gelir ATM’den yatağınızdan kalkıp gitmek durumunda kalırsınız.Şimdi sen nerden biliyorsun diye soranlar olacak.Biliyorum çünkü başka bir bankanın alarm izlemesinde çalıştığım için biliyorum.

Not:(Türkiye’nin en büyük Bankasının alarm izleme biriminde, taşeron firmada 1,5 yıl çalıştım çok yoğun olduğu için kısa sürede çok fazla deneyim edindim.Ve sayfa alt bölümünde bulunan konuyla ilgili yazılar kısmı da buradaki deneyimler sayesinde olmuştur.Bunları diğer ziyaretçilerin de istifade etmesi ve bilinçlenmesi için en basit şekliyle ve her yönüyle ele alarak yazmaya çalıştım)

Burada isim vermek istemiyorum.Ama sistem hemen hemen işleyiş bakımından aynı sayılır.Son zamanlarda Banka ATM’lerine saldırılar artmaya başladı.Hatta ATM soygununda patlama yaşanıyor denebilir!Çünkü banka soymak için onlarca dedektörü atlatmak ve kameralara yakalanmamak gerekiyor.Ama şube dışında bulunanan offsayt ATM’ler şubelere göre daha savunmasızmış.ATM soygunlarından anlaşılan odur ki her geçen gün kendilerini geliştirdikleri çok açık ve uyguladıkları taktikler adeta “Vay anasına be” dedirtecek türden ağzımızı açık bıraktırıyorlar!Bunu şunun için anlatıyorum ki, gideceğiniz yolda bu tür şeylerle karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek olduğu için baştan bilmenizin sizin açınızdan faydanıza olacağı kanaatindeyim.

Atm Alarmında Nelere Dikkat Etmelisin 😉

desmer güvenlik şekerbank atm
Not:Atm soygun alarmı için bankamatiği kontrol için gidince mutlaka bankamatik kartınızı takip para çekilip yatırabiliyormu kontrol edin.Çünkü Bankamatik farelerinin neler yaptıklarını bilmek zaman alan bir şey olduğu için basitce ve ilk denemeniz gereken yöntemdir.Genelde bunu ihbarı kontrol eden Jandarmalar daha çok yaptığını söyleyebilirim.Ve atm dışında bulunan sirende delik varmı iyice kontrol edin.Ve cep telefonunuz çekiyor mu? Atm önündeyken telefon görüşmesi yapın sesde parazitlenme ve hışırtı varsa etrafı iyice kolaçan edin sinyal kesici (Jammer) ile atm soyulmak istenebilir.Çünkü bu daha önce birçok kez denenmiş bir girişimdir.Eğer atm tenha ve ışıklandırma yetersiz bir bölgede ise polis ekibiyle birlikte atmyi açıp kontrol edebilirsiniz.Lütfen şifrelerinizi de çalışma arkadaşlarınızla paylaşmayın, şifrelerinizi kolay bulunabilecek 1903, 1907, 1975, 1234 gibi yazmayın! Hala bu şekilde şifresi olanların olabileceğini düşünmeden edemiyorum! Evet yukarıdaki gibi işleri ve macera tam bana göre diyorsanız, para taşıma görevlisi olmak tam hayalinizdeki iş demektir.Sanırım ehliyet haricinde bir de SRC belgesi istiyorlar ve silah da verecekleri için özel güvenlik kimliğinizin silahlı olması da gerekmekteymiş.