İnce Geliş Tuz Yolu Ankara’da Tanıtıldı

İnce Geliş Tuz Yolu Ömer Faruk Eryılmaz Bey’in tanıtım sunumu için Ankara Tunalı Hilmi Caddesinde bulunan Tempo Turizm ofisine davet edilmesiyle başladı.Aslında İnce Geliş Tuz Yolunu geçen yıllardan biliyordum, ama fazla detay bilmediğim için bu sunuma katılmak için hazırlıklarımı yaptım, cep telefonu kamerası, tripot ve el mikrofonum hazır gittim.

İnce Geliş Tuz Yolu Ömer Faruk Eryılmaz

21 Kasım 2017 akşamı saat 19:00 gibi başlayan 30 dakikalık sunumu baştan sona çekip youtube da paylaştım.Çektiğim videolardan birisinde mikrofon elden ele dolaşırken sanırım On/Off tuşuna basılmış mikrofondan ses gelmemiş ve çekim sonrası fark ettim.Şimdiden bu teknik aksaklıktan dolayı özür dilerim.

İnce Geliş Tuz Yolu Tanıtım Sunumu

İnce Geliş Tuz Yolu Tanıtım Sunumu

Sunumda Ömer Faruk Eryılmaz, 2016 yılında gerçekleştirilen İnce Geliş Tuz Yolu hikayesinden başlayıp bu günlere nasıl geldiğini fotoğraflar eşliğinde anlattı.Sunumu izlemeye gelenlerin bir kısmı sanırım daha önce İnce Geliş Tuz Yolu gezilerine katılanlardan oluşuyordu.

Sunum sonrası Tempo Turizm’in içecek ikramları oldu.Ve koyu bir sohbetler edildi, yaşanan anılar yeniden tazelendi, biz de bir kaç kişiye mikrofonu uzattık ve İnce Geliş Tuz Yolu hakkında duygu ve düşüncelerini aldık.

İnce Geliş Tuz Yolu Katılımcı Röportajları

İnce Geliş Tuz Yolu Katılımcı Röportajları

İnce Geliş Tuz Yolu sunumuna katılan misafirlerden bazılarına mikrofonumuzu uzattık ve İnce Geliş Tuz Yolu hakkında düşünlerini aldım.Güzel ve çok hoş bir sohbet tadında röportaj olduğunu düşünüyorum.Sunuma katılanların bazıları daha önce İnce Geliş Tuz Yolu gezisine katıldıklarını öğrendim ve daha fazla bilgi aldım.

İnce Geliş Tuz Yolu Özel Söyleşi

İnce Geliş Tuz Yolu Özel Söyleşi

İnce Geliş Tuz Yolu sunumundan sonra Ömer Faruk Eryılmaz, Timur Özkan ve Derya Duman ile hoş bir sohbet tadında söyleşi yaptık.Fakat mikrofonun elden ele gezerken sanırım On/Off tuşuna basılmış mikrofondan ses gelmemiş ve çekim sonrası fark ettim.Şimdiden bu teknik aksaklıktan dolayı özür dilerim.Aşağıdaki videonun özeti hemen yapayım.

İnce Geliş Tuz Yolunun hikayesin ana kahramanları çok olup kısaca özet geçecek olursak şöyle anlatabilirim.2016 yılında Timur Özkan ile Ömer Faruk Eryılmaz düşüncesiyle ortaya çıkmış, ve Ankara  Üniversitesi Öğr.Görevlisi Hüseyin Sarı, Tempo Turizm sahibi İhsan Alboğa, doğa yürüyüşçüsü ve peysaj mimarı Derya Duman gibi isimlerin büyük destekler almışlar.

Amaçlar olarak Çankırı Tuz Mağarası ile tuzun ulaştığı tüm yer arasındaki yolu turizme açmak  ve geçmişte tuz kervanlarının geçtiği yerden geçerken tarihi yaşayarak insanlara anlatmak.İnce Geliş Tuz Yolu’nun popülerliğinin artmasında Tempo Turizm’in bir yıl gibi kısa sürede bir 4 tane tur düzenlemesi, diğer tur acentelerinin dikkatini çekmiş ve onlarda tur düzenleyerek popüler bir gezi rotası olmasını sağlamış.

Derya Hanım, İnce Geliş Tuz Yolu’nu bize şu cümlelerle özetliyor.Binlerce yıl eskiye götürüp, Hititler Dönemine kadar uzanan bu mağaradan çıkarılan tuzun kervanlarla Amasra’ya kadar giden yolun adı Tuz Yolu’dur diyor. Sofralarımızdan hiç eksik olmayan tuzun tarihle bütünleşip, bize hikayeler olarak geri dönen bir serüvenin parçası olduğumuzu hatırlatıyor.Herkes sahip çıkarsa rotaların yaşayabileceğini, İnce Geliş Tuz Yolu’nun potansiyeli yüksek bir rota olduğunu belirtti.

1.İnce Geliş Tuz Yolu Resimleri

İnce Geliş Tuz Yolunun Unulmayan En Güzel Anısı

İlk İnce Geliş Tuz Yolu’nda unutulmaz bir anı yaşanmış ve bunu bizimle paylaşırken o anı tekrar tekrar yaşıyorlardı.Çankırı’dan çıkışında Kenbağ Mevkisinde öğrencilerle karşılaşan grubun sıra dışı hikayesini Derya Hanım, belkide turda gezip gördüğü en ilginç ve güzel anı olduğunu heyecanlı heyecanlı kameramıza anlattı.Öğrencilerin kendilerini yabancı turist olarak algılayıp Hello, How are you gibi ingilizce sorularla sorduklarını, cevabında Türkçe geldiğini görünce kaçışmaya başladıklarını anlatıyor.İlk İnce Geliş Tuz Yolu’nda buna benzer bir çok hikayenin olduğunu, İnce Geliş Yolunda uğradıkları köy kızlarının balkonlara çıkıp fotoğraflarını çektiğini, 2.gezi de ise kimseleri balkonlarda göremediklerini anlatıyor.Yöre halkı tarafından artık turistleri görmek sıradanlaştığı için olabilir mi? Ankara’daki Kurşunlular Derneği Başkanı Osman Eruysal turların yoğunlaşmasından memnun olduğunu, gelişmelerin devamının geleceğini anlattı.

1.İnce Geliş Tuz Yolu

Çavundur Kaplıcaları Tuz Yolu Rotasına Girdi

Timur Özkan Bey, Tuz Yolu rotasının Kurşunlu İnce Geliş Konağında bitmediğini, rotanın ilçe içinde bulunan ünlü jeoterman  Çavundur kaplıcalarına kadar uzatıldığından bahsetti. Timur Bey, tematik rotaların dünyada yükselen bir trend olduğunu, İnce Geliş Tuz Yolu Rotasının diğer rotalardan daha farklı özellikler taşıdığını belirtti.Rotalar Grigler, Likyalılar gibi uygarlıkları birbirine bağlarken, İnce Geliş Tuz Yolu’nun ise tümünü kapsayan bir daha güçlü bir rota olduğunu belirtiyor.

1.İnce Geliş Tuz Yolu

Tempo Turizm Yeni Sezonda Tur  Sayısını İkiye Katlayacak

Tempo Turizm sahibi İhsan ALBOĞA, İnce Geliş Tuz Yolu rotasından çok umutlu olduklarını, gelecek yıl için tur sayısını iki katına çıkartıklarını belirtiyor.Gelecek yıl İnce Geliş Tuz Yolu’nun bilinirliğinin daha fazla artacağı ve bunun da turlara yansıyacağını söyleyebilirim.Sanırım bizim sitemizdeki yazımızdan sonra daha fazla bilinir ve duyulur diye düşünüyorum.

1.İnce Geliş Tuz Yolu

Tuz Yolu Gezisi  Fiyatı Nedir?

İnce Geliş Tuz Yolu rotasında rehber eşliğinde yürüyüş ücretini duyunca kulaklarıma inanamadım, çok cüzzi miktarmış.Fiyatın 60- 65₺ gibi bir miktar olduğunu öğrendim, konaklama kısmı ise bu fiyata dahil olmadığını sanırım söylememe gerek yok.Kamp için çadır gerekmeyen kısa bir rota ile günübirlik güzel bir yürüyüş yaparak başlayabilirsiniz.Çankırı Tuz Mağarasından Kurşunlu Çavundur Kaplıcalarına kadar yürüyecekseniz çadır gerekebilir.Tura katılanlar, yeni katılmak isteyenlere fikir vermesi için sayfa altına yorum yapmalarını rica ederim.

İnce Geliş Tuz Yolu Günü Birlik Turlar 2018

2018 yılının ilk yürüyüşü için fiyat 70₺ olarak belirlenmiş olup geziden 7 gün önce kayıt olanlara, 50 yaş üzeri ve 18 yaş altı katılımcılara %10 indirim uygulanıyormuş. Günübirlik tur olarak düzenlenip, Ankara Tempo Tur önünde buluşulup hareket ediliyor.

Çubuk, Orta güzergahını izleyerek rotanın başlangıcına ulaşacaksınız. İnce geliş Tuz Yolu  yürüyüş rotalarından biri olan Devrez Vadisi, Mamu Köprüsü civarında orman içi ve Devrez Çayı kenarında yapılacak 5 saatlik yürüyüş ve Kurşunlu’da alışveriş, Kaplıca’ya giriş için 1 saat zaman verilecektir. Akşam yemeğinden sonra Çerkeş Kızılcahamam üzerinden Ankara’ya döneceğiz. Akşam saat 22.00 da Ankara’ya varış.

Öğle yemeği doğada verilecek mola esnasında yenilecektir. Bu nedenle yanınıza kumanya ve en az bir litrelik su almayı unutmayınız.

Not: Kaplıcaya girmek isteyenler mayo, havlu, terlik ve bone almayı unutmasınlar. Kaplıca giriş ücreti 20 TL , süre 1 saattir.Daha sonra akşam yemeği molası verilecektir.

Ulaşım: Midibüs ile yapılıyor
Ücrete Dahil Olanlar: Özel ulaşım, rehberlik hizmetleri, KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar: Aksi belirtilmedikçe yemekler ve yemeklerde alınacak içecekler, Kaplıca giriş ücreti.

Gerekli Malzemeler: Yağmurluk, küçük bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, rahat bir giysi (pamuklu, uzun kollu giysiler öneriyoruz. Kot önermiyoruz), baton, yedek ayakkabı, yedek giysi, yedek çorap, su kabı, gözlük, koruyucu krem, fotoğraf makinesi, yedek film, yedek hafıza kartı ve pil şeklinde belirtiliyor, detaylı bilgilere Tempo Tur sitesinden ulaşabilirsiniz.

İnce Geliş Tuz Yolu Sunum Hatırası

İnce Geliş Tuz Yolu Sunum Hatırası

İnce Geliş Tuz Yolu sunumu bitti, röportajlarımızı yaptık ve ofiste kalanlar ile hatıra fotoğrafı için kameramıza sarıldık.En güzel fotoğraf üsteki çıktığı için onu paylaştım, sarı spot lambası altında fotoğraf çekmek ve biraz zor, ancak bu kadar oldu.Ellerindeki minik paketlerde sunum amaçlı hediyeler vardı, içinde cevizli Kurşunlu Lokumu (çörek) ve Çankırı Kaya Tuzu hediyelerinden oluşuyordu.

FACEBOOK: facebook.com/InceGelisTuzYolu/

İnce Geliş Tuz Yolu Sunum Hatırası

İnce Geliş Tuz Yolu Sunum Hatırası

1.İnce Geliş Tuz Yolu Resimleri

Aşağıda 1.İnce Geliş Tuz Yoluna ait resimleri paylaşıyorum, katılmak isteyenler için fikir vereceğini düşünüdüm.

1.İnce Geliş Tuz Yolu

1.İnce Geliş Tuz Yolu 1.İnce Geliş Tuz Yolu

1.İnce Geliş Tuz Yolu

1.İnce Geliş Tuz Yolu 1.İnce Geliş Tuz Yolu

1.İnce Geliş Tuz Yolu 1.İnce Geliş Tuz Yolu

1.İnce Geliş Tuz Yolu 1.İnce Geliş Tuz Yolu

1.İnce Geliş Tuz Yolu 1.İnce Geliş Tuz Yolu

Ankara’da Çankırı Tanıtım Günleri

Ankara’da Çankırı Tanıtım Günleri yazımıza ulaşmak için tıklayın

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankarada-cankiri-tanitim-gunleri.html