Sitene Alexa Rank Widget Kodu Nasıl Eklenir?

Siteni Alexa eklemek için üye olup ücretsiz widget sürümü kullanmaya başlayarak sitemizi eklene biliyordu. Fakat Alexa ücretsiz widget sürümü kaldırdı.

Alexa Widget Kodları Ne Zaman Emekli Oldu

Alexa Rank Widget Kodları Ne Zaman Emekli Oldu?

Alexa 2016 Ekim ayından itibaren ücretsiz widget sürümü kaldırdı.Ve üye olup sitemizi ekleme dönemi bitmiş oldu.Artık Alexa zamanla sitemizi tanıyor ve kendi kendine ekliyor.
Alexa sitesindeki duyuru linki: https://support.alexa.com/hc/en-us/articles/201514680

 Websitene Alexa Rank Trafik Widget Kodu

Sitene Alexa Rank Trafik Widget Kodu Ekleme

Gelelim sitemize alexa widget ekleme konusuna.Aşağıda vereceğim kodların olduğu yerdeki isacoturoglu.com.tr kısmına kendi sitenizin url adresini girdiğinizde alexa widgetiniz hazır demektir

Not:Alexa widgetlere desteği kestiği için zaman zaman kodların çalışmaması durumu var.Sorunun sizden değil alexa kaynaklı olduğunu bilmenizde fayda var.
Örneğin eskiden ben 120×65 widget kodu da kullanabiliyordum ama şu an bende hata veriyor.Başka bir site sahibinde ise bu kod çalışıyor.Bir süre bekledikden sonra kod çalıştığını göreceksiniz.Bu makaleyi yazarken kontrol ettim 3 widget de çalışıyor.

Alexa Rank değerinizi öğrenmek için arama motorlarına Alexa Site İnfo yazarak ulaşabilirsiniz veya https://www.alexa.com/siteinfo/isacoturoglu.com.tr kısmına kendi site linkinizi ekleyerek bakabilirsiniz

120×65 Alexa Rank Widget Kodu

<a href=”https://www.alexa.com/siteinfo/isacoturoglu.com.tr“> <script type=”text/javascript” src=”https://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=isacoturoglu.com.tr“></script></a> 

120×90 Alexa Rank Widget Kodu

<a href=”https://www.alexa.com/siteinfo/isacoturoglu.com.tr“> <script type=”text/javascript” src=”https://xslt.alexa.com/site_stats/js/s/a?url=isacoturoglu.com.tr“></script></a> 

468×60 Alexa Rank Widget Kodu

<a href=”https://www.alexa.com/siteinfo/isacoturoglu.com.tr“> <script type=”text/javascript” src=”https://xslt.alexa.com/site_stats/js/s/c?url=isacoturoglu.com.tr“></script></a>

 

Alexa Widget Kimin

Alexa Widget Kimin?

Alexa kağıt üzerinde amazon.com ait olarak gözükse de büyük hissedarı microsoft’dur.Bunun en önemli nedeni Microsoft kişisel verileri topluyor söyleminden sıyrılmak için kendisini arka planda tutmaktadır.

Alexa Rank Ne İşe Yarar

Alexa Rank Ne İşe Yarar?

Mantık olarak tv kanalları reyting ölçümü gibi çalışıyor.Fakat tv kanalları yerine web siteleri üzerinde popüler kavramların ve konuların belirlenmesini alexa sağlamaktadır.Ve bu ölçümlemeleri alexa arama motorlarına satmaktadır.Arama motorları da bu datalar ile popüler sitelere daha çok bot göndermektedir.
Alexa çalışma mantığı toplist ile uzaktan yakında ilgisi yoktur.Bir çok kişi bunu alexa ile karıştırmaktadır.

Alexa Rank Kalite Belirleme Nelerden Oluşuyor

Alexa Rank Kalite Belirleme Nelerden Oluşuyor?

Alexa rank bir çok kritere göre belirleniyor.Aşağdaki kriterlere dikkat ederek alexa rank değerinizi yükseltebilirisiniz.

Alexa Rank Sadık Ziyaretçiyi Seviyor

Alexa Rank Sadık Ziyaretçiyi Seviyor

Alexa rank sürekli aynı IP den giren ziyaretçilerin sitelerini en önemli kalite kriteri olarak kabül ediyor.Ve sürekli aynı IP üzerinden gelen ziyaretçi sitenin markalaşma yolunda olduğu izlenimi uyandırmaktadır.Kısaca ziyaretçi bağlılığı kriteri olarak geçiyor.
Buna en güzel örnek haber siteleri verilebilir.

Alexa Rank Sitede Geçirilen Zaman

Alexa Rank Sitede Geçirilen Zaman

Sitede geçirilen süre artıkça, site içeriğinin o kadar kalite olduğu anlamına gelmektedir.Sitede geçirilen zaman alexa rank için çok önemli bir kriterdir.Spam sitelerinde ziyaretçi hemen siteyi terk ettiği için alexa rank değeri çok gerilerdedir.Sitede geçirilen süre sadece alexa için değil google gibi arama motorları içinde önemli birer kriterdir.

Google Hemen Çıkma Oranını Düşürme

Google Hemen Çıkma Oranını Düşürme

Google hemen çıkma oranını düşürmek için bloğumuzda uzun uzun anlattım.
Detaylar için tıklayın isacoturoglu.com.tr/code/

Alexa Rank Sayfa Görüntüleme Değerleri

Alexa Rank Sayfa Görüntüleme Değerleri

Web sitesinin sayfaları ne kadar çok görüntüleniyorsa, alexa rank için kaliteli olmaya aday olarak algılanır.Fakat Türkiye’deki haber sitelerinin çoğu bunda hileye başvuruyor. Relresh kodu yani sayfa yenileme kodunu ana sayfaya veya ilgili popüler sayfaya koyarak bir çeşit hile yapmaktadır.Tabi bunun da bir çok riski var, bilmeden eklemeyin her şeyi sitenize!

Alexa Rank Tekil Hit Değerlendirmesi

Alexa Rank Tekil Hit Değerlendirmesi

Alexa sitelerin hitini günlük olarak değerlendirmez.Sitenize popun reklam veya spam kasarak anormal artışlar alexa rank için hiç bir şey ifade etmiyor.Çünkü alexa rank değerlerinin belirlenmesinde site tekil hitiniz haftalık, aylık, 3 yalık ve 6 aylık ortalamalara göre belirleniyor. Kısaca sürdürülebilir ve sürekli artan ziyaretçi oranlarına sahip olmanız gerekmektedir.

Alexa Rank Sosyal BookMarking Etkisi

Alexa Rank Sosyal BookMarking Etkisi

Sitenizdeki içerikleri ve sayfaları sosyal medyada paylaşarak, sitenize ziyaretçi çekme oranınız veya başarınız diyebiliriz.Alexa rank değerinizi artırmak için son zamanlarda her sitesi olanın sosyal medya platformlarında site linklerini paylaşarak, belkide farkında olmadan alexa rank değerinizi artırıyorsunuzdur.Genel olarak Facebook, Twitter, Google+ , Linkedin, Youtube diye sıralanabilir.

Sosyal imleme için kullanılan en popüler siteler

Reddit
Digg
Scoop
Delicious
Pinterest 
diye sıralayabiliriz.
Ben ağırlıklı pinterest kullanıyorum.Hatta bu konuda bir de yazı yazdım.
Pinterest Hit Almak
Pinterest hit almak hakkındaki yazımıza ulaşmak için tıklayın.
isacoturoglu.com.tr/code/

Alexa Rank Niçin Tercih Edilmeli

Alexa Rank Niçin Tercih Edilmeli?

Alexa rank sitenizde kesinlikle kullanmalısınız.Çünkü sitenizin değerini gösteren bir karne gibidir.Bu karneyi daha fazla yüksel puanla doldurmak için google ilk sayfada çıkmak isimli makalemizi kesinlikle okumanızı öneriyorum.

Google 1 Sayfada Çıkmak

GOOGLE 1. SAYFADA ÇIKMAK

Google 1. sayfada çıkmak için kendi denediğim ve çok başarılı sonuçlar aldığım ve bir çok web sitesinde olmayan o çok özel detayları sizlerle de paylaşıyorum.Detaylar için şu linke tıklayabilirsiniz.
https://isacoturoglu.com.tr/code/google-1-sayfada-cikmak.html