Ahmet Kaya Özköprülü, dünyada bir ilke imza atarak, duaları yemeklik pirinç tanesine mikroskopla yazmayı başardı ve hem Türkiye’de hem de Amerika’da patentini aldı.

Pirinç Tanesine Ayet’el Kürsi Yazdı

2020 yılında Ankara Altınparkta düzenlenen Rize tanıtım günlerine katılan Ahmet Kaya ÖzKöprülü ile tanıştım. Ahmet Kaya Özköprülü, dünyada bir ilk olan pilavlık pirinç üzerine kendi geliştirdiği teknik ile yapılan çalışmayla yazılan Ayet’el Kürsi’yi ziyaretçilerle paylaştı. Mikroskop altında pirincin üzerinde yazan ayeti görenler gözlerine inanamadı.

Pirinç Tanesine Ayet’el Kürsi Yazdı Videosunu İzle

6 yıl süren ve 30 bin denemeden sonra harekelerine kadar eksiksiz tam mukemmel şekilde Ayet’el Kürsi’yi yazmayı başarmış.Önce Türkiye’deki patentini  almış sonra dünya geneli patentini almış. Normalde matbaanın kağıda basamayacağı kadar küçük mikronda yazılan alana Ayet’el Kürsi yazısı taklit edilmesi çok zor olduğundan emitasyonu yapılamıyor.Kendine has teknikleri sır gibi saklayan Ahmet bey, bunları kolye ve takı şekline getirerek satışından geçimini sağladığını belirtiyor.

Biz bu çalışmayı dua ile de sınırlı bırakmayarak kişisel sembol ve resimlere kadar ilerletmiş. Günde 10-12 adet üretebiliyorum. Bunu görenler genellikle inanamıyorlar. Mikroskoptan baktıklarında bir hile sanıp gözlerine dahi inanmıyorlar. Zaten kolyelerin yanında bir mercek de veriyoruz, oradan da inceleme imkanı buluyorlar” dedi.

Matba baskısından ortalama 30 mikron inceliğe kadar baskı yapılabildiğini belirten Ahmet Kaya ÖzKöprülü kendisinin geliştirdiği teknikle pirinç tanesi üzerine 5 mikron inceliğinde yazı yazabiliyor.Bu incelikte yazı yazabilen olmadığını da belirtiyor.Ayrıca lezerle yazı yazma inceliği 50 mikron inceliğinde yazılabildiğini belirten Ahmet Kaya ÖzKöprülü cam tüp içine konulan kolyelere özel bir sıvı ile ortalama 50 yıl saklandığını söyledi.

En çok satan ürünler arasında 1. Ayet-el Kürsi 2.Nazar Ayeti 3.Atatürk silüeti şeklinde talep görüyormuş. 621 harfle pirinç tanesinin ön yüzü üzerine Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini yazarak dünya rekoru kırmış. Yine pirinç tanesi üzerine 1784 harf ile İstiklal Marşını yazmış, araboşluklarıyla beraber dünya rekoru kırmış.

Pirinç Tanesine Ayet’el Kürsi Yazdı Pirinç Tanesine Ayet’el Kürsi Yazdı Pirinç Tanesine Ayet’el Kürsi Yazdı Pirinç Tanesine Ayet’el Kürsi Yazdı

Fermente Gıdalar Hangileridir

Fermente Gıdalar Hangileridir?

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/fermente-gidalar-hangileridir.html

Bal Koleksiyoneri Atilla Yusuf Özcan Kimdir?

Bal Koleksiyoneri Atilla Yusuf Özcan Kimdir?

https://isacoturoglu.com.tr/genel/bal/bal-koleksiyoneri-atilla-yusuf-ozcan-kimdir.html

Bamya Tohumunun Faydaları Nelerdir

Bamya Tohumunun Faydaları Nelerdir?

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/bamya-tohumunun-faydalari.html