İnternet Kullanıcı Yorumlarımız

Şimdiye kadar 4 tane internet sağlayıcıdan hizmet aldık. Bunları aşağıda detaylıca anlatmaya çalıştım.Umarım severek okur, ve deneyimlerimizden faydalanırsınız.En son HimNet interneti kullandık ve en alt kısımda Türknet 1 ay bedava internet konulu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

HimNet Kullandık Yorumladık

MetroNet İnternet Yorumu

MetroNet İnternet Yorumu

İlk internet üyeliği MetroNet olup toplu konutların olduğu yerlerde hizmet veriyordu. Modem cihazını elektrik prizine takıp internete giriliyordu.2014 yılında MetroNeti Turkcell Süperonline Telekom satın alarak piyasada daha etkin bir firma olmak istediğine şahit olduk.Hazır metronet kullanıcılarını Turkcell Süperonline geçirme çalışmalarından her kullanıcı gibi bizde etkilendik.Hatta madur olduk desek yeridir.Metronet satıldığından haberimiz bile yoktu.Ama bir sorun olduğu ortadaydı.İnanmazsınız ama gerçek her 30sn de bir inernet bağlantımız kopmaya başladı.Müşteri hizmetlerini arayoruz bir türlü ulaşamıyoruz.Çünkü bizim gibi aynı sorunu diğer abonelerde yaşadığı için onlarda aynı anda arayınca müşteri hizmetleri santrali kitleniyor. Turkcell Süperonline internet adeta kabus gibi bütün kullanıcılara illallah çektirdi.Sonra bir gün kapımızın zili çaldı ve karşımızda Süperonline satmak için gelen yakışıklı genç satıcılar çıktı.Bize Turkcell süperonline geçmemizi istiyorlar. Tahüt cezasının ödediklerinden bahsettiler.Bu arada metronetin satın alındığını da sanırım onlardan duymuştuk.Ve bizde kabul ettik eve gelen teknik ekip bizim bulunduğumuz cephede internet verilemediğini Toki yapılırken boruların zarar gördüğünü söylediler.Kablo salıp evin içine girip girmediğini bile test ettiler, ama olmadı.Zaten metronet 39 TL internetin fiyatını 89TL ye çıkartığını müşteri hizmetlerinden öğrendik.Metroneti iptal ettirinceye kadar göbeğimiz çatladı. Faxlar, telefonla teyit almalar falan…Neyse iptal ettirip bir TTNET bayisine gidip ev adresini verip internet paketlerini inceledik.

TTNET İnternet Yorumu

TTNET İnternet Yorumu

TTNET bayisinde çok güzel ilgilendiler. Size internet paketi sunabilmeleri için altyapı hizmetinin olup  olmadığı yerlere bakılarak tarife belirleniyor.24 Ay tahütlü içinde modem hediyeli ilk yıl 39TL 2. yıl 60TL ödemeli internet aldık.Yani TTNET’e  iki yılın ortalaması 50TL civarında para ödenmiş olunuyor.Bayide sözleşme imzalanıyor. Kimlik yeterli olup sabit yer belirtmesi için başka bir fatura  gibi şeyler istenmiyor.Bir gün sonra  Telekom ekipleri gelip bina dışından internet hattını aktifleştiriyor. Sonra Telekom ekibi eve geliyor ve elinde ankesörlü mobil bir telefonla prizleri çalışıp çalışmadığını kontrol ediyor. Giderkende hayırlı olsun güle güle kullanın demeyi unutmuyorlar.Sonra telefonunuza mesaj geliyor ve internet hattınızın aktifleştiğini modeminizi bayinizden alabilirsiniz şeklinde. Tabi bu sevinçle koşa koşa işlemleri başlattığın bayiden modemi alıyorsun.Eve heyecanla gelip modemi takıyorsunuz.Modem ayarları için TTNET’i aramayın modemin Müşteri Hizmetlerini arayın.Mesela bize verilen ZYXEL modemin çağrı merkezini aradık ve modem ayarlarını ordan yaptırdık.En çok zorlandığımız yer bu modem ayarlama işi olduğunu hatırlıyorum. İki yıl TTNET kullandık hiç bir sorunla karşılaşmadık.Ve iki yılın sonunda tahüt dolunca ne yapacağımızı kara kara düşünmeye başladık.

İnternet sağlayan bir sürü firma duyduk.Her bir farklı farklı hizmetler veriyorlardı.Birazda bunlar hakkında bilgi verelim.

KentNET İnternet Yorumu

KentNET İnternet Yorumu

KentNet internet firmasını daha önceden duymuştum.Fiyatları da çok cazipti. Fakat KentNET her yerde hizmet vermiyor. Bina girişine özel makine ile kurulum yapılıyor ve tüm kullanıcılar bu makineden internete giriyor.Fiyatının ucuz olmasının nedeni bu.Yani hile falan yok. KentNET Malatya ve Ankara’da hizmet veriyor.Ankara’daki yerlere örnek verecek olursak Çinçin Toki ve Yapracık Toki’de büyük bir abonesi var.Öncelikle hizmet bölgesinde olup olmadığınıza bakın sonra detaylı incelersiniz.Sanırım yeni bir modem veriliyormuş.Bana göre metronet gibi kullanılabilir internet sağlayısıdır.

Diğer internet servis sağlayıcı firmaları olan Süperonline internet, Vodafone Süpernet gibi firmaların fiyatları çok yüksek olduğu için başka firmaları da aradık.TürkNET internet de gayet mantıklıydı ve ev telefonu verip her yöne 1000Dak ve tek tarifesi vardı. Ama ben kullanmadığım dakikanın neden ücretini ödeyeyim! Bunu da bu şekilde eledik.Sonra tesadüfen internet yorumlarında himnet firmasını duyduk.Nasıldır iyimidir derken Himnet Müşteri Hizmetlerini arayıp bilgi aldık.

HimNET İnternet Kullanıcı Yorumu

HimNET İnternet Kullanıcı Yorumu

Diğer internet sağlayıcılar gibi alt yapısı TürkTelekom’dan alıyorlar.Mevcut kullanmış olduğunuz TTNET  YZXEL modemi kullanmaya devam ediyorsunuz.Hatta TTNET veya mevcutta ayrılmak istediğiniz firmaya gidip interneti iptal işlemine bile gerek yok!Evet yanlış duymadınız.Aynı cep telefonu numara taşıma işleminin aynısını internet firmaları da yapıyor.

İnternet Sağlayıcı Abone Taşıma Dönemi Başladı!

Tüm işlemleri müşteri hizmetlerinde görüşürken hallediyorsunuz.Kimlik bilgilerinizi adresiniz ve tarifenizi seçip mail adresinize pdf olarak gönderiyorlar.Formların çıktısını alıyorsunuz, tüm sayfaların altına imzanızı atıyorsunuz. Ayrıca aynı sayfada olacak şekilde kimlik fotokobinizi çekip üzerine “internet tarifesi için verilmiştir” yazıp altına da imzanızı atın ki başka işlemlerde kullanılmasın.Ayrıca son aya ait eski internet faturasının fotokobisini de istiyorlar.Bunların hepsini doldurup taratarak tekrar karşı tarafa mail atıyorsunuz ve telefon edip ulaştıp ulaşmadığını kontrol edin ve işleme aldırın.Bir kaç gün sonra evinizin interneti gider ve çalışmazsa bilinki işlem tamamlanmış demektir.Zaten telefona mesaj atıyorlar.Direk müşteri hizmetlerini arayıp modemin şifresini değiştirip kullana biliyorsunuz. Ama bizde şöyle bir sorun oldu.İnterneti Himnete taşıtınca Telekomdaki amcalar bina dışındaki kutudan interneti iptal edip gitmişler.Normalde internet taşımada bunu yapmamaları lazım iken başbelası Telekom nedendir bilinmez interneti devre dışı bıraktılar.Onların yüzünden iki gün internetsiz kaldık.Çünkü hafta sonu işlem yapmıyorlar.Sadece nöbetçi kalıyormuş.İnternetle ilgili bir sorun olduğunda Telekom ekipleri bakıyor, çünkü ana internet sağlayıcı onlar olduğu için.Tabi bir sorun olduğunda siz Himnet müşteri hizmetlerini arayacaksınız.Onlar arka planda telekoma arıza kaydı açıyorlar. Ve bu taratıp gönderdiğiniz evrakları herhangi bir Aras Kargo şubesinden ücretsiz (karşı ödemeli) göndere bilirsiniz. Himnet Aras kargo ile anlaşmalıymış. Adres bölümüne uzun uzadıya adresi yazmanıza gerek yok. Himnet A.Ş. İstanbul yazıp Aras kargoya vermeniz yeterli. Üstelik evraklarınız teslim edilince “Şu kişiye teslim edilmiştir” şeklinde mesaj bile geliyor.
HimNet Kullanıcı Yorumları

Gelelim İnternette Himnet hakkında yapılan yorumlara!

Himnet hakkında forumlarda o kadar çok saçma sapan yorum yapan varki adeta laf kalabalı yapmışlar.
HimNet Sofilerin interneti
Müşteri Hizmetlerini ararsanız “Alo gardaş” diye açabilirlermiş..
TTnet’den alt yapı alıyorsa Himnet kullanmanın ne gereği var…

Evet buna benzer onlarca yorum var, tabi gerçekten sorunu olanlarda var.Genel olarak söylecek olursam bir kısım yorumcular Himnet’i küçümsemiş ve tiye almışlar.Bizde Himnet’i defalarca müşteri hizmetlerini  aradık, hiç kimse de “Alo gardaş” gibi açmadı.Gayet kibar ve TTNET müşteri hizmetleri gibi hizmet veriyorlar.TTNET alt yapısı dışında Türkiye geneli internet alt yapısı olan başka internet sağlayıcı var mı? Tabiki de yok! Bunu bile bile insanların yorum yapmasına şaşıyorum. Turkcell Süperonline internet var, ama her yerde yok.Uzun lafın kısası Himnet’i kullanılabilir ve tavsiye edilebilir buluyorum.İki yıl boyunca TTNET kullandık ve sorun yaşamadık, Himnet’te de yaşayacağımı sanmıyorum.TTNet’de 35 GB Adil Kullanım Kotası vardı, Himnet’te 50GB Adil Kullanım Kotası var ve aylık ücreti 39,90TL 8MB hız gayet işimizi görüyor. Sanki 24 MB hız olunca 24MB hızla mı giriliyor.Satmak için bir bahane aslında, orda verilen şey maximum girebileceğin hızdır.Tabi hiç bir zaman o kadar hızlı girmenize sağlayıcı izin vermez.Hız tutkusu yüzünde aklımızı kaybediyoruz.Paramızdan oluyoruz!

Himnet Neden Kapandı

Himnet Neden Kapandı?

Himnet 2018 yılı itibariyle hizmet vermeyecek, detaylar için tıklayın

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/himnet-neden-kapandi.html

TürkNet Arkadaşını Getir Kampanyası

TÜRKNET ARKADAŞINI  GETİR KAMPANYASI VE DAVETİYE KODU

Arkadaşınızın daveti ile TürkNet’li olun, bir ay ücretsiz internet kazanın!
TürkNet’e bu sayfadan arkadaşınızın daveti ile üye olun, bir ay ücretsiz internet kullanımı kazanınArkadaşınız da sayenizde bir ay ücretsiz internet kullansınTürkNet’li olduktan sonra siz de dilediğiniz kadar arkadaşınızı davet ederek daha fazla ücretsiz kullanım hakkı kazanabilirsiniz.Detaylar için tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/yorum/turknet-arkadasini-getir-kampanyasi.html