Muhteşem Yüzyıl Hindistan’da Büyük İlgi ❤ Hindistan’da Yayınlanan Türk Dizileri 2019

Haziran 2019 ortasında Ankara’da gerçekleşen 7.Cami Yapı Ekipmanları fuarlarına VLOG çekmeye gittim.Fuarda sergilenen ürünlerin yurtdışa ihraç edilip edilmediğini ve Türk dizilerinin ihracatta etkilerini sorduk.İçlerinden birisi var ki çok ilginç bilgiler işittik ve aşağıda video olarak sizlerle de paylaşıyorum.

Muhteşem Yüzyıl Hindistan’da Büyük İlgi ❤ Hindistan’da Yayınlanan Türk Dizileri 2019

7.Cami Yapı Ekipmanları Fuarında Graser Cam Seramik firması yetkilisi Engin Gündoğdu Bey’den ürünler hakkında bilgi alırken ilginç bir olayı bizlerle paylaştı. Hindistanlı müşterisi Türk Dizilerinin niçin çok meşhur olduğunu merak edip kendisine sormuş.İşte o detayları videomuzdan izleyebilirsiniz.

Mera Sultan (Sultan Suleiman) Magnificent Century Hindi Urdu Dubbed

 

Hindistan da Yayınlanan Türk Dizileri

Hindistan da Yayınlanan Türk Dizileri

Aşağıda Hindistan da yayınlanan Türk dizilerinden bazıları paylaşıyorum

Adını Feriha Koydum Hindistan Zindagi TV

Adını Feriha Koydum Hindistan Zindagi TV

2011-2012 yılları arasında Show’ Tv’de yayınlanan Adını Feriha Koydum, Hindistan televizyonu Zindagi Tv’de yayınlanmıştı. Mumbai Film Festivaline katılan ve Hindistan’da büyük ilgi uyandıran Adını Feriha Koydum oyuncularından Hazal Kaya basın mensuplarının sorularını cevapladığı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz

Aşk Laftan Anlamaz Promo HINDI Zindagi Channel

Show TV’nin 2016 yapımı romantik komedi dizisi Aşk Laftan Anlamaz, Türkiye’den sonra ülkeyi  Hindistan’da genele yayılmış bir izleyici kitlesine sahip. Genç nüfus daha çok izliyor gibi düşünsek de kadın kitle ağırlıklı ve yaş ortalaması 7’den 70’e. Büyükanneler bile diziyi merakla takip ediyor.

FatmaGül'ün Suçu Ne? Dizisi Hindistana Uyarlandı

FatmaGül’ün Suçu Ne? Dizisi Hindistana Uyarlandı

Fatmagül’ün Suçu ne Hindistan’da ses getiren bir diğer Türk dizisi. Zindagi Tv’nin tarafından yayınlandıktan sonra ilgiyle izlenen yapım daha sonrasında Hintli yapımcılar tarafından lokalize edildi ve Hint uyarlaması çekildi. Kya Qusoor Hai Amala Ka? adıyla 2017 yılı Nisan ayında dizinin ilk bölümü Star Plus Tv’de yayınlandı. Tabii uyarlama Hint kültürü ve adetlerine hassasiyet göstererek çekildi. Beren Saat’in canlandırdığı masum Fatmagül karakterine Hint versiyonunda Pankhuri Awasthy can verdi.

Kuzey & Güney Dizisi Hindistan

Kuzey & Güney Dizisi Hindistan

Aile konulu dizileri seven Hintli izleyiciler için Kuzey & Güney nefes kesen bir dizi. Onlar diziyi iyi çocuk ve kötü çocuğun hikayesi olarak adlandırıyorlar. İzleyiciler için özgün senaryosu ve iki zıt karakterdeki kardeşin aşk üçgenini konu alması diziyi sürükleyici bir hale getirmiş. Dizinin çekim kalitesini sinema filmi tadında bulan izleyiciler, dövüş sahnelerini de Hollywood filmlerindeki kadar etkileyici bulmuşlar.

Küçük Ağa Dizisi Hindistan'da Little Lord Olarak Yayınlandı

Küçük Ağa Dizisi Hindistan’da Little Lord Olarak Yayınlandı

Küçük Ağa dizisi Hintli izleyiciler için oldukça sıra dışı ve eğlenceli bir konuya sahip. Dizide Emir Berke Zincidi’nin canlandırdığı Mehmet Can karakterini oldukça sevimli ve zeki bulan izleyiciler aslında Mehmet Can’nın tüm yaramazlıkları ailesinin onu fark etmesi için yaptığının da farkındalar. Aile konulu bir dizi olması ve Türkiye’deki gösterişli hayatı gösteriyor olması dizinin ilgiyle izlenmesini sağlayan faktörlerden biri. Bu arada eklemek isterim ki Sarp Leventoğlu katıldığı 2016 Mumbai Film Festivali’nde oldukça ilgi gören Türk oyunculardan biri.

Sağlam senaryoya sahip Türk dizileri izleyiciye duyguları çok net aktarıyor. Oyuncuların canlandırdıkları karakterler yapay değil doğal ve gerçekçi bulunuyor. Bu nedenle Hindistan’da Türk dizilerine yüksek talep var. “Gecenin Kanatları’’ İlişki Durumu Karışık”, “Uzun Hikaye”,”Bir Aşk Hikayesi” “Acil Aşk Aranıyor” ve”Mucize” dizileri de Hindistan’a ihraç edildiği söylenen dizilerimiz.

 

Hindistan’da diziler kaç dakika?

Hindistan’da 600 milyon televizyon izleyicisi var. 146 milyonun evinde de televizyon bulunuyor. Ülkede 623 kanal  izleniyor. Çin ve ABD’den sonra dünyadaki en büyük pazar.Bu pazarın yüzde 27’si Hindu dilinde yayın yapan kendi kanalları ve bu büyük pazara hakim olan diziler.Hintliler dizi çekme konusunda bizi de aşmış! Yeni bölümler bazen bir gün önce çekiliyor, montajlanıp kanala teslim ediliyor.Hindistan’da dizilerin bölümü yayın süresi ortalama 22 dakika olarak çekiliyor.

Türkiye’de Çekilen Hint Filmleri

 

https://www.prensario.tv/busqueda?q=t%C3%BCrk