Stratejist Abdullah Çiftçi Dünya gündemine ait konuları youtube kanalında yayınladığı videolarla değerlendiriyor, son videolarında birisinde ise önümüzdeki günlerde sıkça duymaya başlayacağımız Aşı Pasaportu veya Sayhat Pasaportu konusuna değindi. Çözüm önerisi olarak da aşı pasaportu yerine antikor testinin önem kazanacağını belirtti…

Abdullah Çiftçi: Aşı Pasaportu yerine, Antikor Testi Önem Kazanacak

Geçtiğimiz aylarda Yunanistan turizmi açmak için bir seyhat pasaportunu gündeme getirmişti.Bu konuda Bağışıklı Pasaportu konusunu 20 Mayıs 2020 de youtube kanalına yükleyen Abdullah Çiftçi, bizlere gelecekte neler olacağını öngörmüştü, merak edenler aşağıdaki videoyu izleyebilir.

 

Microsoft İle Oracle Firması Aşı Pasaportu Üzerinde Çalışıyoruz Basın Açıklaması

Aralarında Microsoft, Oracle, Salesforce gibi teknoloji devleri ve ABD’li çeşitli sağlık kuruluşlarının yer aldığı Vaccination Credential Initiative (VCI) isimli grup tartışma yaratacabilecek bir dijital koronavirüs aşısı pasaportu üzerinde çalıştığını açıkladı.

VCI’dan yapılan açıklamaya göre aşı olan kullanıcılar bu bilgiyi dijital bir cüzdana kaydedebilecek. Böylece kanıt istendiğinde hızlıca gösterebilecek. Akıllı telefonu olmayanlara ise QR kodu bulunan bir belge verilecek. VCI’ın parçası olan The Commons Project’in CEO’su Paul Meyer konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Geliştirilen teknoloji insanların seyahat, okul ve işe güvenli bir şekilde dönerken verilerinin de korunmasını sağlayacak” ifadelerini kullandı. Tarih: 15.01.2021

ID 2020 Dijital Kimlik Projesi Nedir?

ID 2020 Dijital kimlik projesini (www.id2020.org) destekleyen Rockefeller Foundation (Rockefeller Vakfı) daha önceden bu tip projelerin başladığını hatırlatmak isteriz…Merak edenler daha fazla bilgi için diğer videoları izleyebilirsiniz.

Abdullah Çiftçi: Aşıdan çok Antikor seviyesinin ölçülmesi

Abdullah Çiftçi, aşı yaptırmak isteyenler ile aşı yaptırmamak isteyenlerin kendilerince haklı sebebleri olduğunu, devletin ise buna bir çözüm üretmesi gerektiğini belirtiyor.Burada esas dikkat edilmesi gereken konunun, korona virüsde vücutta bulunan antikor seviyesinin büyük önem taşıdığını, antikor seviyesi yüksek olanların hastalığı daha rahat atlattığını, dünya genelinde bu oranın %97,5 olduğunu belirtiyor. Vücudun kendi oluşturduğu antikorun her insanda farklılık gösterdiğini, yapılacak aşının insan vücudunda antikor oluşturmasına yardımcı olacağını, bağışıklık sistemi güçlü kişilerde antikorların daha fazla olacağını belirtiyor.Kamu kurumuna girerken veya uçağa binerken aşı zorunluluğu değil, antikor zorunluluğunun getirilmesi gerektiğini belirtiyor.

Dijital kimlik ve aşı projesinde Bill Gates’in herkesin aşı pasaportu olup olmadığını belirlemek istediğini belirten Abdullah Çiftçi, “Burada atlanan yerin aşı olan kişilerin antikor seviyesinin ne olduğu hakkında bilgilerin aşı pasaportunda yer almaması üç kağıtçılık olduğunu buradan anlayabilirsiniz” diyor.

Dünyadaki Ulus Devletlerin bu konuda uyanık olması gerektiğini belirten Abdullah Çiftçi, aşı pasaportu yerine bağışıklık düzeyini gösteren bağışıklık pasaportunun olmasının doğru olacağını belirtiyor.

Kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte, covid testleri yerine daha çok antikor düzeyinin ölçülmesi gerektiğini belirten Abdullah Çifti, testlerin ne kadar doğru olduğu ve % kaç tespit edilip edilemediğinin tartışma konusu olmasından dolayı, tatile gelecek kişilerden covid testi yerine antikor testi istenmesinin doğru bir karar olacağını belirtiyor.

Sizin için önerilen yazılarımız

Almanya'da Evsizler İçin Rüzgar ve Su Geçirmeyen Kapsül Ev Projesi

Almanya’da Evsizler İçin Rüzgar ve Su Geçirmeyen Kapsül Ev Projesi

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/almanyada-evsizler-icin-ev-uyku-kapsulu-projesi.html

İlhan Koçulu Bizim Neden “Bakteri Bankamız Yok” Konuşması

İlhan Koçulu Bizim Neden “Bakteri Bankamız Yok” Konuşması

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/ilhan-koculu-bizim-neden-bakteri-bankamiz-yok-konusmasi.html

CENNETTE İLK SOFRA KİTABINI YAZAN BİLGE KADIN “MİNE ATAMAN”

CENNETTE İLK SOFRA KİTABINI YAZAN BİLGE KADIN “MİNE ATAMAN”

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/cennette-ilk-sofra-kitabini-bilge-kadin-mine-ataman-yazdi.html