3.Uluslararası Ankara Ekmek Festivali 2019

Bu yıl 3. kez düzenlenecek olan Uluslararası Ankara Ekmek Festivalinde Türkiye’nin önde gelen artizan ekmekçilerinin yanı sıra 17 farklı ülkenin de kendi ekmek kültürlerini tanıtacağı festival, 3 gün boyunca 10.00-20.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.Resmi açılış töreni ise 22 Kasım Cuma günü saat 14.00 de yapıldı.

3.Uluslararası Ankara Ekmek Festivali 2019

3.Uluslararası Ankara Ekmek Festivali  3 gün boyunca 10.00-20.00 saatleri arasında, 22-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Zübeyde Hanım Kültür Merkezi Çankaya’da düzenlendi.

3.Uluslararası Ankara Ekmek Festivali 2019

Ankara Ekmek Festivali 2019 Bilet Ücretleri

İlk defa gelecekler için hemen bilgisini vermek isteriz bu festival ücretli olup, geçtiğimiz yıllarda katılanlar bunu biliyorlar.Bilmeyenler için hızlıca biletlerin ücreti ve nereden alacaklarını yazıyorum.Aşağıdaki siteden 10 TL karşılığı biletinizi alabilirsiniz www.biletinial.com/muzik/uluslararasi-3-ekmek-festivali Eğer 3 gün gelmek isterseniz kombine bileti 25 TL den alabilirsiniz.Muhtemelen bilet almadan gelecek olanlar için girişte bilet satışı da yapılacaktır.Biletleri festival girişinde alabilirsiniz.

Çankaya Belediyesi Zübeyde Hanım Sosyal Tesislerine Nasıl Gidlir?

Çankaya Belediyesi Zübeyde Hanım Sosyal Tesislerine Nasıl Gidilir?

Detaylar için tıklayın

Ulustan Ego 173 numaralı (ORAN SİT. GALİP ERDEM CD. HİLAL MAHALLESİ- HOŞDERE CD.) hatta binerek gün içinde rahatlıkla Zübeyde Hanım Sosyal Tesislerine gidebilirsiniz. Ulustan hareket ettiği durak numarası 40458 olup Yüzüncüyıl Çarşısı önündeki ilk duraktan binebilirsiniz. Eğer google haritaları kullanarak Zübeyde Hanım Sosyal Tesisine gidecekseniz kendi aracınızla google haritalarda yer bildirimi yanlış olup Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi Balo&Kokteyl Salonu olarak taratınca doğru adres çıkıyor.

Uluslararası Ankara Ekmek Festivali 2019

3.Uluslararası Ankara Ekmek Festivali 2019 3.Uluslararası Ankara Ekmek Festivali 2019 3.Uluslararası Ankara Ekmek Festivali 2019

3.Uluslararası Ankara Ekmek Festivali Duyuru Videomuz

Aşağıda 3.Ekmek Festivali öncesi paylaştığımız video duyurusunu izleyebilirsiniz.

3.Uluslararası Ankara Ekmek Festivali Videolarımız

3.Uluslararası Ankara Ekmek Festivali Videolarımız

Aşağıda festivale gelen birbirinden ilginç ekmekleri göreceksiniz.

Dünyada Ekmek Kültürü Olmayan Ülkeler Hangileri? 1.Bölüm

3.Uluslararası Ankara Ekmek Festivaline katılan ülkelerin ekmek kültürlerini bu videoda bulabilirsiniz.Özellikle Asyada bolca pirinç üretildiği için ekmek olarak pirinçten yapılan ekmekler dikkatimizi çekti, detaylar aşağıda paylaşıyorum.

Ankara Ekmek Festivaline Katılan İlginç Ekmekler 2.Bölüm

Bu bölümde ağırlıklı ekşi mayadan yapılan ekmekleri görebilirsiniz, içlerinde öne çıkanlar arasında dünyanın en büyük ekmeği ünvanını elinden bulunduran Balina ekmeği 3 yıldır fuarda oldukça merak uyandırmaya devam etti.Çünkü festivale ilk defa gelenler balina ekmeği görünce çok şaşırıyorlar.Ankara Gölbaşındaki fabrikasında günlük 16 ton ekşi maya üretimi yaparak sektörde adını sıkça söz ettiren  Bonelli,üretilen ekmeklerin içine %30 ekşi maya konulduğunu belirten Fabrika müdürü firma hakkında kameralarımıza önemli açıklamalarda bulundu.Ayrıca ekmek festivalinde bu yıl ekmeklere sebzelerin renklerinden konularak yapılmış, özellikle mor renkli ekmek festivale damgasını vurdu.Hatta 1.bölüm vidoemuzu izlerseniz katılan yabancı elçilikler bunu dikkat çekmişti…

Ankara Ekmek Festivali 3.Bölüm

Bu video da katılan firmalar ve yapılan röportajlarımızı bulabilirsiniz

2019 Ankara Ekmek Festivali Sizin için Seçtik

Dünyanın En Büyük Ekmeği BALİNA EKMEK Yepaş Ekmek Soner Cürezade Röportaj

3.Uluslararası Ankara Ekmek Festivalinde Yepaş Ekmek’den Soner Cürezade ile konuştuk. Dünyanın En Büyük Ekmeği olan Balina ekmeği ziyareçilerin büyük ilgisini çekti.Balina ekmeği 3 yıldır fuarda oldukça merak uyandırmaya devam etti.Çünkü festivale ilk defa gelenler balina ekmeği görünce çok şaşırıyorlar.

Ankara’da Ekşi Mayalı Ekmek Üretim Lideri BONELLİ

Glutensiz Beslenme Dernek Bşk. Mehmet Tanrıseven Röportaj

Ekmek Festivali Genel Koordinatörü Yeliz Göçbak Röportaj

Hatap Un Fabrikası (Hatap Değirmenleri Gıda Sanayi)

ALTUNTOP Fırın Makinaları 90 Ülkeye İhraç Ediliyor

Safran Sabununa Yurt Dışından Yoğun İlgi Var

Geçtiğimiz yıllarda yukarıdaki çekmiş olduğumuz videolar sayesinde hatırı sayılır bir müşteriye ulaştığını belirten Suat Yıldırım ile Ankara Ekmek Festivalinde ayak üstü kısaca bir röportaj yaptık. Endonezya ve Çin’e safranlı maske sabunu satışlarında patlama yaşadıklarını belirten Suat Yıldırım, şu sıralar Avrupa’dan da ciddi talep gördüğünü belirtiyor.Detaylar için aşağıdaki röportajımızı izleyebilirsiniz

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/dunyanin-en-pahali-ve-en-cok-taklit-edilen-bitkisi-safranin-hikayesi.html

🔴Endonezyalı Gelin Kıvanç Tatlıtuğ Bilmiyor😂 Kanal7 Elif Dizisini Duyan Bayanlar ŞOK Yaşadı

Türk dizilerinin izlenme oranları ülkelere ve kıtalara göre çok değişiklik gösteriyor.Bunlara en iyi örnek de Kanal 7 de yayınlanan Elif dizisi olup, Endonezya ve Malezya gibi ağırlıklı müslüman olan ülkelerde Elif dizisi reyting rekorları kırmış. Endonezya’nın en köklü tv kanallarından olan SCTV geçtiğimiz yıllarda 25. kuruluş yılını kutladı ve tv kanalının en fazla reyting alan dizisi olan Elif dizisi oyuncularını Endonezya’da ağırladı.Havaalanına inen oyuncular Hollywood oyuncuları gibi karşılandı.Bizde geçtiğimiz yıllarda bu konuyu araştırırken Endonezya’da Elif dizisinin popüler olduğundan haberdar olmuştuk.

Dizi bolluğu yaşanan ülkemizde belkide bir çoğumuzun bu diziden haberi bile yok.Geçtiğimiz günlerde Ankara’da düzenlenen uluslararası ekmek festivaline katıldım ve yabancı davetlilere bunu sordum ve aşağıdaki kısa videomuzda buna güzel bir örnek olup, Türkiye’de çok popüler olan Kıvanç Tatlıtuğ’un Endonezya’da ismi bile bilinmiyor olmasının şaşkınlığı kameralarımıza işte böyle yansıdı.

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/muhtesem-yuzyil-hindistanda-buyuk-ilgi-yayinlanan-turk-dizileri-2019.html
2.Uluslararası Ekmek Festivali 2018 Cer Modern Ankara

2.ULUSLARARASI EKMEK FESTİVALİ 2018 ANKARA

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/2-uluslararasi-ekmek-festivali-2018-cer-modern-ankara.html

1.Uluslararası Ekmek Festivali 2017 Ankara

1.ULUSLARARASI EKMEK FESTİVALİ 2017 ANKARA

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/uluslararasi-ekmek-festivali-ankara.html

2. Ankara Kahvaltı Festivali 2019 Altınpark

2. Ankara Kahvaltı Festivali 2019 Altınpark

2.Ankara Kahvaltı festivali 21-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Altınpark fuar alanında yapılacak olup ziyaretçiler festivali girişler ücretsiz olup detaylar için tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/2-ankara-kahvalti-festivali-2019-altinpark.html

Ankara Akm Tanıtım Günleri 2019 Fuar Takvimi

Ankara Akm Tanıtım Günleri 2019 Fuar Takvimi 2019

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-akm-tanitim-gunleri-2019-fuar-takvimi.html

Youtube isacotur kanalına bağış yap destek ol baneri

YouTube kanalımıza destek olmak için şu linkte bulunan hesap numaralarıma bağışlarınızı HAVALE veya EFT yapabilirsiniz. https://isacoturoglu.com.tr/code/youtube-kanalimiza-bagis-yap.html