Yerli Üretim Kızartma Yağı Temizleme Filtresi “FritClean” İlk Röportaj

Nevres Özdüzenciler yeni geliştirdiği kızartma yağı filtresi ürünü hakkında detaylı bilgileri bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.Nevres Bey’i daha önceleri Mobil Arıcılık üzerine ürün geliştirdiğini biliyordum, bana bu kızartma yağı filtresi makinesinden hiç bahsetmemişti.İlk başta mesajı okuyunca biraz bocaladım, nedir nasıl bir şeydir falan diye bir merak sardı ki anlatamam.Hemen whatsapp dan video ve fotoğraflarını gönderdi.

FRİT CLEAN IBATECH 2018 fuarın

Nevres Bey, İstanbul’da düzenlenecek olan IBATECH 2018 fuarında ürününü sergileyecek ve fuar öncesi kızartma yağı filtresi makinesini anlatan kısa bir video çekmek istediğini söyledi.Fuarda görüntüyü ekrana verip nasıl kullanıldığının daha kolay anlaşılmasını istiyordu.İki gün sonrasına randevulaştık ve Ankara Armada Avm içinde bulunan meşhur bir köfteciye geldik.

Frit Clean Nasıl Doğdu

FritClean Nasıl Doğdu?

Bir restoran sahibi arkadaşının talebi üzerine bu ürün tasarlanmış.Çünkü bu tür kızartma yağı ile yemekler yapan bir çok işletme için bu bir sorun oluşturuyormuş.Piyasadaki ürünler genelde yurt dışından geliyormuş ve fiyatları da oldukça pahalıymış.Bunun daha hesaplı ve kullanışlı hale gelmiş bir ürün nasıl yapılabilir şeklinde sorulara cevap aranarak bu günlere gelmiş.

Yağ Filtresi Cihazı Ne İşe Yarar

Yağ Filtresi Cihazı Ne İşe Yarar?

Yağ filtresi cihazının esas amacı, kızartma esnasında yağ içinde kalan parçaların toplanmasıdır. Böylece kullanılan yağın uzun süreli temiz şekilde kızartma yapabilmesini sağlamaktır.Ve Bakanlık tarafından gelen yetkililerden ceza şoku yemeye de engel olduğunu hatırlamak da fayda var.

Frit Clean Yağ Filtresinin Avantajları Nelerdir

FritClean Yağ Filtresinin Avantajları Nelerdir?

Frit Clean en büyük avantajlarından birisi rakiplerine oranla fiyatı çok hesaplı oluşudur.Diğer öne çıkan özelliği ise filtre de kullanılan yüksek ısılara dayanıklı kumaşıdır.Filtresi 10 mikrona kadar süzme yapabiliyor, piyasadaki diğer ürünlerde kağıt filtre kullanılıyor ve tek kullanımlık olması işletmelere ayrı bir maliyet yüklüyor.Ayrıca kağıt filtre adet  fiyatı 2$ dan satılıyormuş ve 100’lük paket şeklinde alınıyor.Kumaş filtre ise uzun ömürlü olup kullanıma göre ortalama 2, 3 aya kadar kullanıla biliyormuş.

Frit Clean cihazı 170º ısılarda kullanılarak, imalat esnasından 3 dakikalık kısa zaman dilimlerde bu işlemin yapılabilmesi üretimde aksamalara engel olmamasından dolayıda ürünü tercih edilir kılacak özelliklerden. Frit Clean parçaları sökülüp 3 dakikalık bir zamanda bulaşık makinesinde yıkanabiliyor ve Nevres Bey her akşam bu işlemin tekrarlanması tavsiye ediyor.

Frit Clean Yağ Filtresi

FritClean Yağ Filtresi Hangi Kitleye Hitap Ediyor?

Frit Clean yağ temizleme filtresini kızartma yapan fast food, köfteciler, lokma tatlıcılar, restoranlar, tatlıcılara hitap ediyor.

FritClean Fuara Özel İndirimi

FritClean Fuara Özel İndirimi

Nevres Bey, IBATECH 2018 fuarına gidip kızartma yağı temizleme cihazını tanıtma fırsatı oldu.Umarım ürün hakkında az da olsa bilgi sahibi olmuşsunuzdur.Aşağıda videolarını çektim göz atmanızda fayda var, aşağıya yorumlarınızı bekliyorum.

Frit Clean İletişim

Frit Clean İletişim

Web: www.fritclean.com.tr

FritClean Yağ Filtresi Videoları


 

Evde Atık Yağ Geri Dönüşümü Nasıl Yapılır? I Bizim Hikayemiz

EVDE ATIK YAĞ GERİ DÖNÜŞÜMÜ NASIL YAPILIR?

Evinizde yaptığınız kızartma yağlarını sizler neler yapıyorsunuz bilemem ama biz, onları geri dönüşüme kazandırıyoruz ve sizleri de bu hikayemize okuyarak ve paylaşarak destek olmaya davet ediyorum. »

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/evde-atik-yag-geri-donusumu-nasil-yapilir.html