Eti BorMatik Deterjanın Faydaları Say Say Bitmiyor

Türkiye’nin yerli ve milli temizlik ürünü Eti BorMatik deterjan hakkında daha önceleri sitemizde Bormatik deterjan yorumları ismindeki yazımız hatırı sayılır tıklama aldı ve bu da bizi bir blogger olarak bu konunun üzerine düşmemizi sağladı.Aslında bir de bu konuda 20 Ocak 2017 yılında çektiğim 3 dakikalık “BorMatik Deterjan Bizim Eve de Girdi” videomuz son zamanlarda tıklanma oranıyla (şu an 2.614 tıklama) acayip arttığını fark ettik, biraz da bu bizi teşvik etti diyebilirim.

Yeni Boron Toz ve Sıvı Deterjanlar Satışa Sunuldu

Yeni Boron Toz ve Sıvı Deterjanlar Satışa Sunuldu

Bordan üretilen Boron’un iki yeni toz çeşidi ve sıvı temizlik ürünü satışa çıktı.Videomuzu izlemek için tıklayın  https://isacoturoglu.com.tr/yorum/yeni-boron-toz-ve-sivi-deterjanlar.html

Boron Bulaşık Makinesi Tableti Ne Zaman Çıkacak?

Boron Bulaşık Makinesi Tableti Ne Zaman Çıkacak?

Herkesin o çok merak ettiği Etimaden tarafından üretilecek olan Boron bulaşık makinesi tableti yaklaşık 4 yıldır tüketiciler tarafından merak konusu oldu, bu yazımızda müjdeyi veriyoruz. https://isacoturoglu.com.tr/yorum/eti-bormatik-bulasik-deterjani.html

ETİ BORMATİK DETERJANIN FAYDALARI

Eti BorMatik Deterjanı  İşin Uzmanına Sorduk

Eti bormatik deterjanı işin uzmanına sorduk, bunun için Ankara’da bulunan Yeni Çatı Gıda’nın yolunu tuttuk.Merak ettiğim tüm konuları sordum ve çok şaşırtıcı cevaplar aldım, tek tek not alıp bir 15 dak. video çekip youtube da paylaştım.Çünkü yazı fazla okunmuyor çoğu kişilere çok daha sıkıcı geliyor video izlemek daha kolay ve bilgi almak daha hızlı oluyor.

Eti Bor Matik Ne Zaman Piyasaya Çıktı

Eti bormatik deterjan 2014 yılında piyasaya Eti Maden A.Ş. tarafından sunuldu.2016 yılına kadar bir satış noktasında satılmaya devam etmiş.Ve Yeni Çatı Gıda Eti bormatik deterjanın Türkiye dağıtım distribütörü olmuş, sadece ürün dağıtımı değil, başka bir çok konuyla da ilgileniyor sanırım.

Bor Matik Deterjan

BOR MATİK DETERJANIN İÇİNDE NELER VAR?

Eti Bor Matik Deterjan içeriğinde;
Boraks > %30
Sabun %15-20
Soda ≤%5
olacak şekilde boraks, sodyum, bor, oksijen, karbon ve sudan oluşur.

Boraks Nedir?

Boraks doğal bir mineraldir. Su, oksijen, sodyum ve bordan oluşur. Doğal dezenfektan olup marketlerden alınan kimyasal maddeler yoluyla elde edilmiş temizleyicilerle aynı işi yapar. Aralarındaki fark boraks mineralinin insana ve çevreye zarar vermemesidir. Çamaşır yıkanmasında,  bulaşık temizliğinde kullanılır.

Fosfatın Zararları Nelerdir, Eti Bormatik faydaları

Fosfatın Zararları Nelerdir?

*Öncelikle bütün dünyada kanserojen olduğu kabul ediliyor, fakat bir türlü vaz  geçilemiyor.
1-Eşyaların üzerinde kalıntı bırakma riski
2-Çevreye olumsuz etkisi
3-Kansorejen madde taşır
4-Eşyalar üzerinde kalır ve ısınan havayla solunarak vücuda girer
5-Cilt üzerine tahribatlara neden olur.
6-Fosfat denizlerdeki yosunlarını (oksijen üretiyor) öldürür ve deniz eko sistemini etkiler
*Avrupada 2017 yılında dönerde kullanılan fosfat hakkında büyük tartışmalar yaşanmıştı.
*Dünyadaki fosfat üretiminin yaklaşık yüzde 90’ı gübre üretiminde kullanılmaktadır. Kalan yüzde 10’luk bölüm de deterjan, temizlik maddeleri, kâğıt, kibrit, yemler ve gıdalarda kullanılmaktadır.
*Türkiye’deki fosfat yataklarının hemen hemen hepsi Mardin-Mazıdağı, Bingöl-Bitlis ve Aşağı Fırat bölgelerinde bulunur.

Etimatik Deterjan değil, Doğal Temizlik Ürünüdür

Yetkili kişi, özellikle üzerine basa basa söylediği şey Etimatik bir deterjan değil, doğal temizlik ürünü olduğunu belirtiyor.Tabi bizim aklımızda çamaşırda kullanımından dolayı deterjan ağız alışkanlığı olup, yetkililer bu konuda çok hassas olduğunu gördüm.

Borel Dezenfektan Satışına Başlandı

Borel Dezenfektan Satışına Başlandı

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/borel-dezenfektan.html

 

Eti Bor Matik 2018 Yılında Reklam Atağında Olacak

2018 yılının ilk çeyreğinde Eti  bormatik deterjan büyük ölçekli ses getirecek reklam kampanyaları hazırlığı olacağını öğrendim ve büyük merakla bekliyorum.2017 yılında Diriliş Ertuğrul, Vatanım Sensiz gibi prime time saatlerinde reklam vermişler hemen bunu da belirtelim.2018 ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen yeni ürünler olabilir bu ürünlerin reklamı için de çalışma yürütebileceğini düşünüyorum.

Eti BorMatik deterjan çeşitleri

Eti Bor Matik Yeni Ürünleri (2018)

2018 Şubat ayının ilk günlerinde bormatik deterjan ailesi genişledi ve beyazlar, tül ve renkliler şeklinde 3 yeni ürün katıldı, bu tüketicilerde büyük merak uyandırdı.

Eti Bormatik deterjan

 

Eti Bor Matik Deterjan İlk Kez Alanlar Ne Yapmalı

Eti Bor Matik Deterjan İlk Kez Alanlar Ne Yapmalı?

En çok karıştırıldığı için, Eti matik leke çıkartmıyor diye hemen şikayet edenler burada yazdıklarımı iyice 2 kere okusunlar!

Öncelikle 1,5 çay bağırdağı veya 1 su bağırdağı (150 gr) Eti Bormatik ekleyip 70° ve üzeri sıcaklıkta boş olarak makineyi çalıştırın.Bu işlem ile daha önce kullandığınız petrol ve türevi olan deterjanların kalıntılarını temizlemiş olacaksınız.bu işlemi yapmadan makinede çamaşır yıkarsanız beyazlar beyaz çıkmaz gri gibi çıkma durumu var, bu etimatik den değil kullanım öncesi temizlik prosedürünü uygulamamanızdan kaynaklanıyor.Leke çıkarmadığı için ayrıca Etimatik kötü olduğu anlamına gelmiyor sizin çalışma kurallarına uymadan yıkamanızdan kaynaklan bir hata söz konusu yani kullanıcı hatası var üretici hatası değil!Önce hatayı bir kendinizde arayın sonra başkasında kusur arayın, bakın hem video da üzerine basa basa söyledim hemde burada yazıyorum.Eğer ilk aldığınızda Etimatik deterjanla, bu işlemi yapmadıysanız, mutlaka yapmanız gerekiyor, içinizde hala yapmayanlar olabilir, mutlaka yapsınlar!

Ayrıca Etimatik içerisinde boraks olduğu için , yumuşatıcı, kireç önleyici gibi ekstradan malzeme almanıza gerek yok, evet yanlış duymadınız, bormatik deterjan sayesinde yumuşatıcı ve kireç önleyici tarih oluyor.Zaten bir çok internet sitesinde kireç önleyicinin neden tarih olduğunu kısa bir araştırırsanız sebebini hada iyi anlarsınız ve tvlerde bolca propagandası yapılan makinenizin uzun yaşamasının sırrının kireç önleyiciden geçmediğini bunun bir algı yönetimi olduğunu anlamamak için saf olmak gerek.Kireç önleyici ve yumuşatıcıya vereceğiniz para ile yeni bir makine alabilirsiniz.

Eti Bormatik deterjan ile Renkli çamaşırlar 60° Beyazlar 40° yıkanması öneriliyor.

Eti Bormatik deterjan

Çamaşırlarınıza koku vermesi için öneri:

Aktarlardan bitkisel özlü koku esanslarını makine haznesine koyarak kokulu çamaşırlar elde edebiliyorsunuz. Etimatik deterjan da kokusuz olduğunu da hatırlatmak isterim.Bu sebeple astım hastaları ve koah hastası olanlar varsa çevrenizde mutlaka önerebilirsiniz, hatta bir paket deterjan hediye edin çok makbule geçecektir.Ayrıca mantar önleyici ve antikbakteriyel özelliği de bulunuyor.

Kışın çamaşırlar ev içinde kurutulduğundan Etimatik sağlığınıza soluyarak zarar vermez.Diğer deterjanlarda ise bu durum tam tersi olup yakarıda fosfatın zararlarını dönüp bir kez daha okumanızı öneririm.Piyasadaki deterjanların büyük çoğunluğu maliyeti düşük olduğundan sentetik ve petrol türevi olduğunu da unutmayalım.

*Bormatik deterjan epirden testinden (kozmetik ve cilt bakım ürünleri testi) başarıyla geçmiş.

*Cildiye doktorları ve dermatologlar tarafından tavsiye ediliyor.

*Helal sertifikasını Bormatik deterjan 14.11.2017 tarihinde aldı.

Eti Bor matik Deterjanlardaki Optik Beyazlatıcı Hilesi

Deterjanlardaki Optik Beyazlatıcı Hilesi Nedir?

 Optik beyazlatıcılar literatür ve piyasada değişik isimlerle adlandırılmaktadır. Örneğin; “ağartıcılar”, “floresan ağartma maddeleri”, “beyazlatıcılar”, “parlaklık verici maddeler” vb. terimler kullanılmaktadır. Ancak daha çok “optik beyazlatıcılar=optical brighteners” ve “floresan beyazlatma maddeleri=florescent whitening agents” terimleri tercih edilmektedir.

Optik beyazlatıcılar insan gözünün göremediği mor ötesi ışınları (UV: l < 400nm) absorbe eden ve bu ışınları insan gözünün görebildiği spektrum bölgesine (mavi- viyole alanı) kaydırıp yansıtan maddelerdir. Yani insan gözünün görebildiği spektrum bölgesinde yansıtılan toplam ışın miktarını arttırmaktadır. Başka bir deyişle “Floresans” özellik göstermektedir.

Çoğunlukla beyaz kullanılacak malzemelerde çok yüksek beyazlık istendiği için ağartma işleminin dışında ek bir işleme gereksinim duyulmaktadır. Beyaz mallara daha fazla beyazlık kazandırmak için optik beyazlatma işlemi uygulanmaktadır.

Eti Bor matik deterjan optik beyazlatıcı içermiyor, optik beyazlatma kısaca lekeyi temizlemiyor üzerine makyaj yapıyor diyebiliriz.

Eti Bor matik Deterjan reklam 250x250

Bormatik Evsel Atık Yeraltı Sularını Besler

Eti Bormatik Sosyal Medya En Çok  Ne Sorular?

Facebookda en çok sorulan sorular şunlarmış;

*Etimatik nereden alabilirim

*Yeni ürün çıkacak mı veya tablet ne zaman çıkacak

*İlk boş yıkamada yapılmadığı için çamaşırda leke oluyor şeklinde şikayetler oluyormuş.

Eti BorMatik Deterjan A101 İndirimi

Eti BorMatik Deterjan A101 İndirimi Eti BorMatik Deterjan A101 İndirimi

EtiMatik Gitti Yerine Boron Deterjan Geldi

EtiMatik Gitti Yerine Boron Deterjan Geldi

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/etimatik-gitti-yerine-boron-deterjan-geldi.html

 

Etimatik Renkliler ve Beyazlar Serisi VLOG

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/eti-matik-yeni-urunler-beyazlar-renkliler-tuller.html

Eti Bormatik Deterjan Yorumları

Eti Bormatik Deterjan Yorumları

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/eti-bormatik-deterjan-yorumlari.html

Eti Bor Matik Bulaşık Makinesi Tableti Ne Zaman Çıkacak

Eti Bor Matik Bulaşık Makinesi Tableti Ne Zaman Çıkacak?

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/eti-bormatik-bulasik-deterjani.html