Çavuşin‘e 1km mesafede yer alan Kızılçukur Vadisi Kapadokya’ya ziyarete gelen herkes mutlaka Kızılçukur’a uğrar ve seyir bölgesinden manzaranın tadını çıkarır.

Kızıl Çukur Vadisi Seyir Tepesi

Kızıl Çukur Vadisi asıl ismi olan Kızıl Vadi görenlerini büyülemeye devam ediyor. Ürgüp ile aralarında fazla mesafe olmamasına rağmen gezerken Ortahisar taraflarında karşımıza çıkıyor.

Kızılçukur Vadisi aynı zamanda bir yürüyüş (trekking) parkuru özelliğine sahip. Kızıl Vadide yürüyüş yapmak isterseniz Kızıl Vadi boyunca karşınıza birçok kilise çıkacaktır. Üzümlü Kilise, Direkli Kilise, Haçlı Kilise, Anna Johachim Kilisesi gibi kiliselerle karşılaşabilirsiniz.

Kızıl Çukur Vadisi VLOG

Kızılçukur Vadisi Yol Tarifi

Kızılçukur Vadisi Yol Tarifi

Kızılçukur Vadisi’ne, Ürgüp’ten Nevşehir Ürgüp yolu üzerinde ilerlerken Üç Güzeller‘den 4 km sonra karşınıza çıkacak olan kavşaktan sağa dönerek ulaşabilirsiniz. (Yoldan sola dönerseniz Ortahisar yoluna girmiş olursunuz.) Kavşaktan bir süre sonra bir kulübe görürsünüz. Kızılçukur Vadisi’ne araç ile giriş ücretli ve 3TL.

Kızıl Vadi Gün Batımı

Kızıl Vadi Gün Batımı

Kızılvadi gün batımı ise çok güzel manzaralar sunmasıyla da ünlüdür. Türkiye sınırları içerisinde gün batımını en iyi izleyebileceğiniz yer olan Kızıl Vadi ile peri bacalarının o eşsiz görünümü birleştiği anda ortaya inanılmaz sonuçlar çıkıyor. Güneşin batmasına saatler kala bile burada hazırlıklarını yapıp bekleyen binlerce turist var.Gün batımının büyüleyici görüntüsünü ölümsüzleştirmek için bol bol hatıra fotoğrafları çekilebilirsiniz. Burada sadece turistler değil aynı zamanda gelin ve damatlar da doğal ortamda fotoğraf çekinmek için sıklıkla bulunuyorlar. Filtresiz bir arka plan için en doğru adres olan Kızıl çukur Vadisi sizleri de büyüsüne kaptıracak…

Kızıl Vadi Gün Batımı Kızıl Vadi Gün Batımı

Kızıl Vadi Restaurant

Kızıl Vadi Restaurant

Üzüm asmalarının altında bir soluk almanızı sağlayacak olan Kızıl Vadi Restaurant yöreye özgü olan yemekleri sizlere sunuyor. Çömlek yemeklerinden mantıya ya da bulgur çorbasından kayısı yahnisine kadar pek çok yöreye özgü yemekleri tatmanız mümkündür.

Kapadokya Gezilmesi Gereken Diğer Vadiler

Kapadokya Gezilmesi Gereken Diğer Vadiler

Zelve Vadisi
Ihlara Vadisi
Paşabağ Vadisi
Pancarlık Vadisi
Devrent Vadisi
Üzengi Vadisi

Kızıl Çukur Vadisi Seyir Tepesi Kızıl Çukur Vadisi Seyir Tepesi

Kapadokya Fotoğrafçısı Caner Gezerkaya

Caner Gezerkaya Telefon: 0507 351 04 10
Kızıl Çukur Vadisi Seyir Tepesi Kapadokya Fotoğrafçısı Caner Gezerkaya Kızıl Çukur Vadisi Seyir Tepesi Kapadokya Fotoğrafçısı Caner Gezerkaya Kızıl Çukur Vadisi Seyir Tepesi Kapadokya Fotoğrafçısı Caner Gezerkaya

 

Ankara Çıkışlı Kapadokya Turu

ANKARA ÇIKIŞLI KAPADOKYA TURU

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/ankara-cikisli-kapadokya-turu-kapadokya-gezilecek-yerler.html

Kapadokya Turizm Haritası

KAPADOKYA TURİZM HARİTASI

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/kapadokya-turizm-haritasi.html