Ankara’da Hatay Günlerinde Bıçakçı Naim Ustanın standı büyük ilgi gördü.

Bıçakçı Naim Usta Hatay Tanıtım Günlerinde Yoğun İlgi

1948’den Beri Hatay’ın En Meşhur Bıçakçısı Naim Usta; Antakyalı iki kardeş, babalarından devraldıkları el işi üretim yapan bıçak dükkanını büyüterek, geleneksel yöntemlerle sürdürdükleri mesleklerinde Orta Doğu pazarına açılmayı başardı. Mısır, Katar ve Suudi Arabistan başta olmak üzere birçok Orta Doğu ülkesine el yapımı bıçak, kebap şişi, paslanmaz zırh, döner bıçakları ve et kıyma makinesi pazarlıyor.

Yurt dışına aylık 3 bin el yapımı bıçak, 10 bin kebap şişi ve 2 bine yakın diğer kesici aletlerle et kıyma makinesi satan Mazmanoğlu kardeşler, babalarından devraldıkları işi sürdürmenin mutluluğunu yaşıyor.

Mutfakta kullanılabilecek, tahta saplı, el yapımı her türlü bıçağın uygun fiyatlarla bulunabileceği yer olan Bıçakçı Naim, Hatay’ın Tarihi Uzun Çarşı içerisinde müşterilerine hizmet veriyor. Tahta pasta kalıpları ve dolma demirlerinin de temin edilebileceği yer olan Bıçakçı Naim, şehir dışından gelen ziyaretçilerin de mutlaka uğradığı işletme oluyor.

Her türlü paslanmaz bıçak, şiş imalatı, et kıyma, künefe kırma makinaları imalatı, satır ve döner bıçakları imalatı, elektrikli döner kesim makinaları kapı kilit ve kolları malzemeler satışı da yapan Bıçakçı Naim, Antakya’nın gelmiş geçmiş en eski bıçak markası olmayı başarıyor.

Babalarından aldıkları mesleği devam ettiren Necati ve Necmi Mazmanoğlu kardeşler ve çocukları, sadece Hatay’da değil tüm Türkiye’de tanınmış bir marka olarak vatandaşlara memnun olacakları hizmet sunduklarını ifade ettiler. İnsanların, kendilerinden aldıkları ürünlerin uzun süreli dayanıklılığa sahip olduğunu belirten Mazmanoğlu kardeşler, “İşimiz emek ve özveri isteyen bir meslek, biz de özenle ürettiğimiz ürünlerin insanları memnun etmesi için elimizden gelen yapıyoruz. Babamızın bize bıraktığı bu mirası, en iyi şekilde icra etmeye çalışıyoruz” dedi.

Bıçakçı Naim Usta Hatay Tanıtım Günlerinde Bıçakçı Naim Usta Hatay Tanıtım Günlerinde

Bıçakçı Naim Usta Hatay Tanıtım Günlerinde Bıçakçı Naim Usta Hatay Tanıtım Günlerinde

Bıçakçı Naim Hatay  Bıçakçı Naim Hatay

Bıçakçı Naim Hatay Bıçakçı Naim Hatay

Bıçakçı Naim Hatay Bıçakçı Naim Hatay

Bıçakçı Naim Hatay Bıçakçı Naim Hatay

Bıçakçı Naim Hatay Bıçakçı Naim Hatay

Bıçakçı Naim Hatay

Bıçakçı Naim Hatay Bıçakçı Naim Hatay

Bıçakçı Naim Hatay

Sivaslı Şirin Baba Minik Bıçakları ile Guinness Rekorlarına Aday

Sivaslı Şirin Baba Minik Bıçakları ile Guinness Rekorlarına Aday

Atatürk Kültür Merkezi, Sivas Günleri’ni ağırlarken dünya çapında iyi tanınan Sivas bıçağının sergilendiği standı ziyaret ettik. Sivas denilince akla ilk gelen şeylerden biri olan bıçaklarını Sivas ilinin simgesi olan “Şirin Baba” ile konuştuk. Dünya’nın bıçak merkezinin Sivas olduğunu kaydeden “Şirin Baba” lakaplı bıçak ustası Erdoğan Güzel, 20 yıldır bu işi yaptığını ve bu mesleğin kaybolmaya yüz tutmuş meslek grubuna girdiğini söyledi.

Bu mesleği farkındalık yaratmak amacı ile sürdürdüğünü ifade eden Şirin Baba, günümüzde kaybolmaya yüz tutmuş bu mesleği farkındalık oluşturmak adına icra etmeye devam ediyorum. Amacım ticari faydadan çok öte bir yerde. Tamamen gençlerimize değerlerimizi aktarmayı amaçlıyorum. Bir iş ilahi güç olmadan insan elinden çıkmışsa ahlak ve mantık kuralları içinde mutlaka gerçekleştirilir. İnsanlar olarak hiçbirimizin yapamayacağı bir şey yoktur. Bizler çok zeki bir topluluğuz. Ecdadımız dünyaya medeniyet götürdü. Ben zanatkarım, zanatımı dile getirmek istiyorum dedi.

KONU HAKKINDAKİ DİĞER YAZILARIMIZ

Kurban Bayramı Kutlu Olsun Tebrik Kartları

Kurban Bayramı Kutlu Olsun Tebrik Kartları

https://isacoturoglu.com.tr/mubarek/kurban-bayrami-kutlu-olsun-tebrik-kartlari.html

Teşrik Tekbiri Nedir? Nasıl Okunur?

Teşrik Tekbiri Nedir? Nasıl Okunur?

https://isacoturoglu.com.tr/mubarek/tesrik-tekbiri-nedir-nasil-okunur.html

Noel ve Yılbaşı Kutlamak Günah Mı?

Noel ve Yılbaşı Kutlamak Günah Mı?

https://isacoturoglu.com.tr/mubarek/noel-yilbasi-kutlamak-gunah-mi.html

Kuranın Yarısına Denk Gelen Sure Hangisidir

Kuranın Yarısına Denk Gelen Sure Hangisidir?

https://isacoturoglu.com.tr/mubarek/kuranin-yarisina-denk-gelen-sure.html

Sac Kesmeden Kafadan Hacamat Yaptirdim

Sac Kesmeden Kafadan Hacamat Yaptırdım

https://isacoturoglu.com.tr/mubarek/sac-kesmeden-kafadan-hacamat-yaptirdim.html