Suhan Kapadokya Otel Yorumladık

Suhan Kapadokya Otel Avanos’ta bulunan yatak kapasitesi olarak en büyük otellerden birisi olup 2011 yılında hizmete girmiş. Tur firmasından otel olarak bize Dilekkaya Otelde konaklayacağımız mesajı gelmişti, sonra değişiklikle Suhan Otelde konaklayacağımızı öğrendik, bunun nedeni Kapadokya turuna katılanlar tek bir otelden alınıp bırakılması şeklinde düşünülmüş kısaca zaman kaybı yaşamamak için.

Tura katılmadan önce internette yapılan yorumları okuyunca eyvah dedim, çünkü bir çok saçma sapan yorum okudum, sizlerde okuyacaksınız eminim. Kapadokya turunun 1. günü akşam 7 gibi otele giriş yaptık zaten yarı günümüz araçta geçtiği için oturmaktan resmen patladık.Neyse odalarımız belirlendi genelde aynı tur firmasıyla gelenlere aynı kata yerleştiriyorlar.

Suhan Kapadokya Otel Yorumlar

Odaya girdim, elektrik gelmesi için kartı kapı girişindeki aparata taktım, yaklaşık 1 dak. sonra elektrikler gidiyordu, bir kaç defa daha denedim, sonra resepsiyonu arayıp sorunu ilettim, 2 dak sonra kapı çaldı, görevli 30 sn içinde yaptı ve gitti.Bunun haricinde hiç bir sorun yaşamadım.Bu arada otel odasının kapıları normal anahtarla açılıp kitleniyor bilginize…

Biraz mantıklı düşünecek olursam, bu tür şeyler olabilir, sonuçta elektronik bir şey.Ayrıca kalacağınız oda daha önce bir çok kişiye de verildiğini düşünürseniz bu tür arızaların olması gayet normal, herkes aynı dikkat ve özende odayı kullanmıyor.

Otele giriş yaptırırken wifi şifresi veriyorlar küçük kağıtlarda ama bir çok kişi girdiğinden malüm çekim gücü var ama hızı çok düşük oluyor, hiç yoktan iyidir diyebiliriz.

Otelde akşam yemeği için açık büfe olup öğle yemeğindeki Uranos Sarıkaya Restaurant gibi masalarınız ayrılmış oluyor ( Tur Firması / Rehberinizin Adı). Ayrıca en çok tartışılan ve eleştirilen konu masalardaki suların paralı olduğu konusu var hemen onu da izah edeyim. Akşam yemeği için sizlere ayrılan masalardaki 1,5 lt sular ücretsiz oluyor. Onun haricindeki içecekler ücrete tabidir. Ayrıca odanızdaki mini dolapta olanlar ücrete tabi, oda da bardak sular var masanın üstüne bırakılan, sanırım 2 tane oluyor onlar ücretsiz diye biliyorum.

Akşam yemekten sonra dışarı çıkarsanız eğer 1,5 lt su ve biraz abur cubur alabilirsiniz, otele sokarken bir şey demiyorlar, yine de çaktırmadan içeriye alın.Hatta sabah erken balon turuna gidecekseniz veya seyretmeye, sabah çok erken kalkmanız gerektiğinden aç şekilde gidiyorsunuz, akşamdan bir kaç poğoca meyva suyu falan alıp sabaha hazırlık yapmanızda fayda var.(Bu kısmı Balon Turu yazımızda detaylıca anlatıyorum oradan okursunuz)

Otelde sabah kahvaltısı sanırım 7 den sonra başlıyor ve 9′ a kadar devam ediyor sanırım, bir 8:30 gibi otelden ayrıldığımız için o kısmı tam bilemiyorum.

Kapadokya turunda otelde kaldığınız akşam ve sabah kahvaltıları otele ait olup 2 akşam yemeği, 2 sabah kahvaltısından yırtmış oluyorsunuz, öğle yemekleri ise 30 / 20 TL arasında değişiyor grup indirimi yaptıkları için.

Suhan Otel Kızılırmak kenarında yer alıyor akşamları otelin arka havuzlu bahçesinde canlı müzik oluyor, havuza girmek ise ekstra ücrete tabi, bir arkadaş sormuştu bunu…Sabah kahvaltısından sonra vaktiniz varsa arka bahçede kimse olmuyor bir tur atabilirsiniz…Suhan Otelden 2.gece kaldıktan sonra sabah biraz erken kalkmanızı öneriyorum, çünkü 3. gün bavullarınızı da toplamış ve kahvaltıdan sonra hazır olmanız gerekiyor, biz bile son dakikada yetiştik…

 

 

Kapadokya’yı gezerken öğlen yemeğinde karşılaştığınız kişileri sabah kahvaltısında veya akşam yemeğinde otelde görebilirsiniz, şimdiden kendinizi hazırlayın 😉

Suhan Otel hakkında genel düşüncem olumlu olup, internetteki her yoruma pek fazla aldırış etmemenizi öneriyorum.Yoksa tatile başlamadan strese başlarsınız.

Suhan Kapadokya Otel Yorumladık (VLOG)

Video da bazı kısımlarında mikrofon kullanamadım fazla dikkat çekmemek için o yüzden video sesi çok kötü olup kusura bakmayın 🙁

 

Ankara Çıkışlı Kapadokya Turu

ANKARA ÇIKIŞLI KAPADOKYA TURU

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/ankara-cikisli-kapadokya-turu-kapadokya-gezilecek-yerler.html

Kapadokya Turizm Haritası

KAPADOKYA TURİZM HARİTASI

https://isacoturoglu.com.tr/gezi/kapadokya-turizm-haritasi.html