Pinterest ile Sitenize Hit Çekmek

Fazla bilinmeyen pinterest resim uygulaması instagramı belli özellikleri ile geride bırakıyor.Web sitesi olan ve çokca görsel paylaşan herkesin bu uygulamaya daha önem vermesi gerektiğini sanırım söylememe gerek yok.Pinterest çalışma mantığını çözdükten sonra güzel bir planlama ile çok ciddi Backlink ve hit kazanmak kaçınılmazdır.İşte sizlere kısaca ve dilimizin dönüğünce pinterest  hit nasıl alınırı uygulamalı bir video çekerek anlatmaya çalıştım.

Pinterest Hit Çekmek Videolu Anlatım

Pinterest hiç çekmek isteyen sitelerin resim görselleri bulunan sitelere büyük katkı sağlayacağı için özellikle üzerine çalışmalısınız.

Pinterest Kaydet Butonu Sitene Eklemek

Pinterest Kaydet Butonu Sitene Eklemek

Pinterest Kaydet butonu sitenize eklediğinizde size zaman kazandıracaktır.Çünkü Sitenizde yazdığınız içeriğe eklenen fotoğrafları pinterest kaydetmek için hem resim url adresi kopyala yapıştır, hemde resim içeriğini ve site linkini vermek gibi zahmetten kurtulmuş olacaksınız.
Aşağıda yapılan işlem resmin üzerine fare gelince pinterest kaydet butonu görünmesini sağlamak için şunları yapın.

Pinterest Kaydet Butonu Sitene Eklemek
Pinterest kaydet butonu için www.developers.pinterest.com/tools/widget-builder/ tıklayın.Pinterest Düğme türünü fare üzerine gelince şeklinde seçin.Oluşan kodu sitenizde </bady> etiketinin önüne ekleyip kaydedin.
Eğer pinterest kaydet kodu sitede çıkıyorsa doğru yere eklemişsiniz demektir.

Eğer sitenizde resim veya görseller kullanıyorsanız, pinterest kaydet kodunu kullanmanızı öneririm.Resimleri pinterest kaydetmek için hem kolaylaştırmış olacaksınız, hemde arama motorlarında görsel taramalara kaydetmiş olacaksınız.Bu uzun vadede size ziyaretçi gönderirken, sitenize Backlink de sağlamış olacak.Ziyaretçi gelmese bile Backlink için bile bu yöntemi uygulamanızı öneriyorum.

Türkiye’de fazla tutulmasa da dünya genelinde pinterest güçlü bir networke sahip, sitenize yabancı ziyaretçi gönderebilme potansiyeli yüksektir.Resimleri pinterest kaydetmeden önce resimlere alt ve title etiketleri eklemeyi unutmayın.Çünkü resimi sitenizden çekip pinterest kaydederken resim etiketi olarak alt ve title bilgilerini de çekiyor.Nasıl yapılacağını bilmeyenler aşağıdaki görsele tıklasın.

Google 1 Sayfada Çıkmak

GOOGLE 1. SAYFADA ÇIKMAK

Google 1. sayfada çıkmak için kendi denediğim ve çok başarılı sonuçlar aldığım ve bir çok web sitesinde olmayan o çok özel detayları sizlerle de paylaşıyorum.Detaylar için şu linke tıklayabilirsiniz.
https://isacoturoglu.com.tr/code/google-1-sayfada-cikmak.html